Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

Według strażnicy, Pan Jezus był Żydem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie Bogiem, nie z Ducha Świętego poczęty, lecz Żydem!

Żydówka, a nie Bog wyjaśnia świadkom strażnicy:

''Z zaskoczeniem odkryłam, że pisarze Nowego Testamentu byli Żydami. Im bardziej zagłębiałam się w tekst, tym wyraźniej widziałam też, że Jezus był życzliwym, pokornym Żydem, który chciał pomagać ludziom, a nie ich wykorzystywać. ''

wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102013165

wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p

KOMENTARZE

 • :-)
  Hehee.... jak Pan Jezus może być żydem jeżeli jest synem Boga a stworzony został przez... "pączkowanie"?
 • @
  Co znaczy:

  ''Jezus był...''???

  Byl znaczy, ze Go juz nie ma!!!

  A Pan Jezus JEST, nie byl, lecz JEST!
 • @Bara-bar 21:29:02
  Jeżeli tak jak Żydzi mówią i Pani urywek na to wskazuje Pan Jezus był żydem wiec był także śmiertelnym i sobie umarł. (to nie ja wymyśliłem :-) )
 • @Stara Baba 21:34:31
  Bardzo prosze nie kpic z Boga na moim blogu.
 • Kim był Jezus?
  Spróbujmy ustalić fakty:
  Jezus, Chrystus, Mesjasz, Zbawiciel był Synem Boga i człowiekiem. Narodził się z Maryi Panny, za sprawą Ducha Świętego. Maryja Panna była żydówką, Jezus był z rodu Dawidowego, Dawid był Żydem.

  Zgodnie z żydowskim rozumieniem świata człowiek swoje żydowskie pochodzenie dziedziczy po matce, po ojcu dziedziczy ród. Do tego Jezus zgodnie z kulturą i wiarą Żydów był obrzezany.

  Czy moja wiara, moje rozumienie różni się od Twojego? Czy któraś z podanych tu prawd nie jest Twoją prawdą?

  Jeśli tak, Jezus po matce był Żydem, po Józefie z rodu Dawidowego, też Żydem. Był jak Żyd obrzezany, więc zgodnie z rozumieniem świata w którym się wychował był Żydem. Jak powiedziałem, dla zostania żydem wystarczy by matka była żydówką.
 • @Zawisza Niebieski 21:50:39
  Nie, tak nie bedziemy rozmawiac! Nie zyjemy w wiekach ciemnych!

  Dzis mamy dostep do Biblii interlinerarnej!

  Napisales klamstwa!!!:

  ''Maryja Panna była żydówką, Jezus był z rodu Dawidowego, Dawid był Żydem.''

  Maria miala meza!!! Jozef mu bylo na imie!!! Maria NIE byla panna!!!

  Dawid NIE byl zydem!!!

  //
  ''Zgodnie z żydowskim rozumieniem świata człowiek swoje żydowskie pochodzenie dziedziczy po matce''
  //

  A zgodnie z Biblijnym rozumieniem, jest to TYLKO z OJCA, a NIGDY z matki!!!
  NIGDY z matki!!!

  Glosisz chazarskie (Goga) brednie!!!

  Podaj cytaty Biblijne na to co glosisz!
 • @Bara-bar 22:03:08
  Dobrze, Maria miała męża Józefa, nie będę honoru podważał ani mi to po głowie nie chodzi ale to, że twierdzisz iż Dawid król żydowski, pogromca Goliata nie był Żydem to dla mnie nowość, gdzie to napisano?

  To, że z ojca, nie z matki to tylko nasze widzenie, nasze rozumienie. Niestety, braki wiedzy historycznej dają o sobie znać. Ale z rodu Dawidowego też jest Żydem, chyba, że udowodnisz, że Dawid, król żydowski nie był żydem. Tyle razy ci pisałem, bez znajomości kultury tamtych czasów Biblię niebezpiecznie czytać. Dochodzi się do całkiem nie uzasadnionych wniosków.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:03
  Nie, jak ci juz powiedzialam, nie bedziemy rozmawiac jak w wiekach ciemnych!

  Masz dostep do Biblii interlinearnej!

  Ty twierdzisz, ze Izraelici byli zydami z matek, wiec TY udowodnij, podaj cytaty Biblijne, bo ja wiem, ze takich nie znajdziesz w Biblii!!!

  Twoja znajomosc historii jest tez zadna, skoro nie wiesz nic na temat scytii, na temat chazarii, ziemi Goga.
 • @Bara-bar 22:26:28
  Biblia jako taka nie tłumaczy rzeczy oczywistych dla tamtych ludów, stąd wymaga od czytającego pewnej wiedzy kulturowej, to stwarza problemy dziś czytającym.

  Ale czy Dawid, król żydowski, pogromca Goliata, z którego rodu Jezus pochodził był żydem, czy też nie? Jednym z warunków by Jezusa można było uznać za Mesjasza było właśnie pochodzenie z rodu Dawidowego. Weź ew. Mateusza. Mt 1 1-18. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama... czy twierdzisz, że to też nie byli Żydzi? Jeśli Jezus nie był synem Dawida, Abrahama, Izzaka, Jud, Faresa Zary... to co Mateusz się myli? Wyraźnie jest powiedziane, czyim synem w 14 pokoleniach był Jezus. Potrafisz wyjaśnić tę zagadkę?
 • @night rat 23:06:33
  Zgadza się, wtedy Żydzi nazywali się Izraelczykami, ale czy nie ma jedności Żydami a Izraelczykami, Jezus był Galilejczykiem, ale czynie był Izraelczykiem? Oczywiście odrzucam później nawróconych na judaizm, jak np. Chazarów.
  Żydzi Mesjanistyczni zaliczani są do chrześcijan, za czasów Jezusa nie było Żydów mesjanistycznych, oni wywodzą się z pierwotnego Kościoła Jerozolimskiego założonego przez uczniów Jezusa, którego odłamem jest kościół Pawła, zwany chrześcijaństwem. Twierdzić, że Izraelczycy to nie Żydzi jest błędem. Uczniowie Jezusa czuli się Żydami, wręcz większość z nich odrzuciła Pawła, Stąd Paweł tak dużo słów poświęcił obrzezaniu, czy też skarżył się, że w obecności Jakuba Sprawiedliwego Piotr od nich odchodzi.

  Oczywiście wiem, w co wierzy Kościół i to dokładnie.

  Ale podałem Ewangelię Mateusza, Mt 1; 1-18, gdzie Mateusz dokładnie podaje czyim synem w 14 pokoleniach był Jezus. Jak teraz pogodzić tę część Ewangelii, jak pogodzić proroctwa mówiące, że Mesjasz przyjdzie z rodu Dawiowego z tym, że poczęła z ducha świętego?
 • @Zawisza Niebieski 22:41:39
  Czy Dawid, król żydowski, pogromca Goliata, z którego rodu Jezus pochodził był żydem ? Dobre pytanie. Ciekawe czy Obed dziadek Dawida, syn Boaza i Rut, według judaizmu rabinicznego był Żydem ?
 • @Bara-bar 22:03:08
  Z tymi "chazarskimi bredniami" to przesadziłeś, skoro Chazarowie dokonali masowej (jak niektórzy twierdzą) konwersji na judaizm to ... są Żydami. Dokładnie na tej samej zasadzie, poganie nawróceni do Chrystusa stają się chrześcijanami (a właściwie powinno być chyba chrystianami) konwersja w obu wypadkach wszczepia daną osobę w pień abramowo-jakubowy.
  Kwestia druga: współcześni interpretatorzy twierdzą, że Chazaria i Magog znajdowały w tym samym obszarze, "na najdalszej północy" jak to określa ST; ale czy na pewno ? Na ile pytań z księgi Hioba jesteśmy obecnie jako ludzkość odpowiedzieć poprawnie? Na 30-40 %. Duża poprawa z Hioba poprawnych odpowiedzi było 0%. Ale odpowiedz w szkole poprawnie na teście na 30-40 % pytań, jaką otrzymasz ocenę ? PAŁĘ !!! Jeśli uważasz że coś wiesz, to znaczy że brak ci poznania.
 • @Płachtycz 08:03:49
  Polecam świetny artykuł na ten temat:
  http://marotblog.gmail.com.neon24.pl/post/111536,izraelita-zyd-hebrajczyk

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 22:41:39
  Popatrz na ta mape:
  http://www.blueletterbible.org/images/Genesis/imageDisplay/#s=world_b

  Jest to mapa przedstawiajaca ktore tereny byly zamieszkane przez ktorego z synow Noego po potopie: Jafeta, Hama, Sema, Ebera.

  Powieksz ta mape kliknieciem:
  http://www.blueletterbible.org/assets/images/bibleMedia/blb_classics/world.jpg

  Zwroc uwage na obszar czerwony (Jafet), na obszar miedzy morzem Kaspijskim, a Czarnym. Tam jest Scytia, ziemia Magoga. Historycy nazywaja Chazaria.

  Przeczytaj:
  ''Na początku IX wieku procesy centralizacyjne w Chazarii spowodowały wprowadzenie judaizmu jako jednolitej religii dla wszystkich plemion.''
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie
  http://www.opowiadam.eu/4295%20chazaria.htm
  http://www.texemarrs.com/042013/racial_hoax_exposed_article.htm
  http://www.texemarrs.com/042013/jews_not_descendants_of_abraham.htm
  http://www.batr.org/terror/042114.html

  Dzisiejsi z
  Zydzi, to potomkowie Chazarow. Z Judea, z dziejami Izraelitow nie maja NIC wspolnego.

  Napisano:

  (9) Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Judejczykami (2453.ioudaious) - a nie są nimi, lecz kłamią.'' (Ap.3:9)

  Sprawdz w Biblii interlinearnej:
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/27/chapter/3/verse/9

  Widzisz, jedeynie zgodne z prawda Biblijna tlumaczenie ma sens. Bo prawda jest taka, ze calemu swiatu wmoiwono, ze zydzi sa Judejczykami, potomkami Izraela, ale nie sa, lecz klamia!

  Ich przodkowie nie pochodzili z Judei, lecz z Chazarii!
  Nie sa semitami! Bo pochodza z ziem zamieszkalych przez Jafeta, a nie Sema!

  ----------***---------


  Piszesz:

  ''Ale czy Dawid, król żydowski, pogromca Goliata, z którego rodu Jezus pochodził był żydem, czy też nie? Jednym z warunków by Jezusa można było uznać za Mesjasza było właśnie pochodzenie z rodu Dawidowego. Weź ew. Mateusza. Mt 1 1-18. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama... czy twierdzisz, że to też nie byli Żydzi? Jeśli Jezus nie był synem Dawida, Abrahama, Izzaka, Jud, Faresa Zary... to co Mateusz się myli? Wyraźnie jest powiedziane, czyim synem w 14 pokoleniach był Jezus. Potrafisz wyjaśnić tę zagadkę?''
  //

  Kogo Pan Jezus nazywa Swoim Ojcem?
  Kogo nazywa On Swoja matka, siostra i bratem?

  Dawid nie byl krolem zydowskim, poniewaz zydow nie bylo.
  Abracham rowniez nie byl zydem, bo zydow nie bylo.

  Skad wedlug ciebie wzielo sie slowo Zyd?

  W Nowym Testamencie jest to slowo 2453. Ioudaios, ktore jest zle przetlumaczone, bo powinno byc przetlumaczone na Judejczyk, czyli mieszkaniec Judei, wierzacy w Boga w ktorego wierzono w Judei.

  Zaden z 12 synow Jakuba Izraela nie mial na imie Zyd. Jeden z nich mial na imie Juda i dlatego byla Judea.

  Ile zon mial Jakub -Izrael?
  Dwie: Rachel i Lea.
  Jesli wedlug ciebie w Biblii Izraelici byli, jak dzisiejsi Zydzi z matki, a nie z ojca, to dlaczego dzieci Izraela sa Izraelitami, czyli z OJCA Izraela, a nie Rachelitami i Leitami?

  Nie powtarzaj po Zydach niebiblijnych i calkowicie pozbawionych logiki basni zydowskich, ktorym to wierza tlumacze Biblii (a sekta SJ jest zupelnie przez mentalnosc zydowska opanowana).

  Wedlug tych basni, jeden z blizniakow Jakub byl Zydem, a jego brat Ezaw Zydem nie byl.
  Blizniacy, z tej samej matki i z teg samego ojca, ale tylko jeden jest zydem!


  ---------***---------

  Powolujesz sie na Mart. 1:1-18. Czy nie wiesz co napisaono w wersie 16?

  Napisano:
  '' (16) Jakub ojcem Józefa, męża Maryi...'' (Mat.1:16)

  Czy nierzadnica Rachab, zona Salomona, byla Izraelitka, czy byla z pokolenia Judy?

  '' (5) Salmon ojcem Booza, a matką była Rachab...'' (Mat.1:5)

  4477. Rhachab - Rachab:
  http://biblehub.com/greek/4477.htm
  http://biblehub.com/hebrew/7343.htm
 • @Naftali 00:12:39
  Podaj wersy Biblijne na twierdzenie, ze Pan Jezus jest zydem!
 • @night rat 05:00:58
  Muszę się z Tobą nie zgodzić w kilku sprawach. Słowo Żyd pochodzi z przekształcenia słowa Juda, Judejczyk, czyli pierwotnie ludzie z pokolenia Judy, później rozszerzono to na wszystkie pokolenia. Józef był z pokolenia Dawiad, Maria prawdopodobnie, bo nie zostało to nigdzie oficjalnie zapisane, dla pierwszych chrześcijan była tylko Matką Jezusa, dopiero później rozwija się kult Maryi, stąd nie zapisali jej rodowodu. Gdyby Żydzi nie uważali Jezusa za prawidłowego syna Józefa nie mógłby być uznany za Mesjasza. Ten problem tłumaczy tylko jedno wyjaśnienie iż w starożytności terminem "syn boga", określano władców tak określano faraonów, tak określano cezarów, oraz ludzi nauczających o Bogu, o wysokich cnotach jakby dzisiejszych doktorów teologii, Mateusz wyraźnie pisze Rodowód Jezusa Chrystusa syna Dawida, Abrahama.. . Judeochrześcijanie, w tym ebionici wywodzący się z żydowskiej linii Kościoła Jerozolimskiego tak właśnie uważali. Nie chcę tu podważać wiary gospodyni, nie taka moja chęć ani cel. Ja po prostu próbuję wyjaśnić sobie pewne fakty.
 • @Płachtycz 08:03:49
  Z reguły jak mm taki problem (2 razy w moim życiu) to po prostu wysyłam mail do synagogi i otrzymuję odpowiedź z wyjaśnieniem. O Dawida, króla żydowskiego pytać nie będę, bo uznali by to raczej za naigrawanie się z ich wiary. Nie sądzę, by podważali żydowskie pochodzenie protoplasty jednego z głównych rodów. Chazarowie jak najbardziej są prawowitymi żydami, żydem stajesz się po konwersji, o to akurat pytałem.
  Na wiele pytań nie potrafimy odpowiedzieć, bo po prostu nie znamy znaczenia wielu słów, albo inaczej je odczytujemy.
 • @Bara-bar 08:46:51
  O Chazarach pisałem już dawno, to są przekonwertowani żydzi, Jezus jest pra wnukiem w 14 pokoleniu Dawida, zgodnie z Mateuszem, tak go widzą ówcześni Żydzi, tak widzi Mateusz i tak widzi Judeochrześcijaństwo. Bezsprzecznie jest żydem. Upierasz się przy czymś przy czym nie masz racji. W Biblii też nie napisano jak myć ręce. Ale w Biblii napisano iż Samarytanka uważa Jezusa za Żyda. Masz to co prosiłaś, gdzie w Biblii napisano, że Jezus był Żydem, Judejczykiem.
 • @Naftali 00:12:39
  Widzisz ja każdą religię traktuję identycznie, nie dzielę ludzi pod względem wyznania, nie ma we mnie misji nawracania a chcę wyjaśniać historię, kulturę, stąd jeśli ktoś pisze ewidentną nieprawdę, to trzeba to skorygować.
 • @Płachtycz 08:03:49
  Piszesz:

  ''Z tymi "chazarskimi bredniami" to przesadziłeś, skoro Chazarowie dokonali masowej (jak niektórzy twierdzą) konwersji na judaizm to ... są Żydami.''
  //

  Ja nie twierdze, ze Chazarowie i ich dzisiejsi potomkowie nie sa Zydami.
  Ja twierdze, ze sa Zydami.

  Natomiast nie sa Judejczykami, nie sa z pokolenia Judy, nie sa potrokami Izraela, i nie wierza w Boga w ktorego wierzyli Izraelici, a wiec ci, ktorzy mieszkali w Judei.

  Tak wlasnie w czasach Nowego Testamentu nazywano ziemie zamieszkiwana przez pokolenia Izraela.

  A Judejczykami (nie zydami) nazywano tych, ktorzy wierzyli w Boga w ktorego wierzyli mieszkancy Judei, czyli Boga Biblijnego.

  Konwersja na judaizm, to konwresja na nauki tych, ktorzy przecza, ze Pan Jezus jest Chrystusem-Mesjaszem.
  Czyli to konwresja na wierzenia tych, ktorzy na Smierc wydali Zbawiciela.

  Judaizm czyli religia - nauki rabinow zapisane w Talmudzie, w ktora wierza zydzi, wyklarowal sie PO zburzeniu Swiatyni Jerozolimskiej, czyli po roku 70.

  Mowienie, ze Pana Jezus byl Zydem to oksymoron!


  //
  ''Dokładnie na tej samej zasadzie, poganie nawróceni do Chrystusa stają się chrześcijanami (a właściwie powinno być chyba chrystianami) konwersja w obu wypadkach wszczepia daną osobę w pień abramowo-jakubowy.''
  //

  Zgadzam sie z tym, ze prawidlowa nazwa wierzacych w Chrystusa to Chrystianizm. Uczniwoe Pana Jezusa sa Chrystusowymi uczniami, a nie chrzescijanami. Bo slowo chrzesci-janie pochodzi od chrztu Janowego, a nie do Chrystusa.

  Natomiast Chrystusowi nie sa wszczepiani w zaden ''pień abramowo-jakubowy''.
  Podobnie bowiem, jak wszyscy wierzacy w Boga w ST, czyli w Obietnice Boga o Zbawicielu, Ktora Bog dla Adamowi i Ewie w ks. Rodzaju 3-:15, czyli od czasow Adama i Ewy sa to Chrystusowi, bo oczekiwali na Mesjasza-Chrystusa.

  Nie w Abrama-Abachama, ani nie w Jakuba -Izraela.


  //
  ''Kwestia druga: współcześni interpretatorzy twierdzą, że Chazaria i Magog znajdowały w tym samym obszarze, "na najdalszej północy" jak to określa ST; ale czy na pewno ? ''
  //

  Sprawdzaj, szukaj, a znajdziesz odpowiedz.

  //
  ''Na ile pytań z księgi Hioba jesteśmy obecnie jako ludzkość odpowiedzieć poprawnie? Na 30-40 %. Duża poprawa z Hioba poprawnych odpowiedzi było 0%. Ale odpowiedz w szkole poprawnie na teście na 30-40 % pytań, jaką otrzymasz ocenę ? PAŁĘ !!! Jeśli uważasz że coś wiesz, to znaczy że brak ci poznania.''
  //

  Nie za bardzo rozumiem.

  To znaczy ja wiem, ze dzisiejsi ludzie, niby tacy madrzy, wyksztalceni i oswieceni, jednak nie znaja Biblii.
  Nazywaja siebie intelektualistami, przeczytali wiele ksiag, ale Biblii w reku nie mieli.
  Ksieza Biblii nie znaja!
  Profesorow zawsze pokazuje sie na tle tysiecy ksiag, ale zaden z nich nie zna Biblii.

  Ja nie wiem nic sama z siebie. Ja soba sie nie chlubie, w Panu Moim sie chlubie, a sama prochem jestem.
 • @Zawisza Niebieski 09:46:11
  ''Masz to co prosiłaś, gdzie w Biblii napisano, że Jezus był Żydem, Judejczykiem.''
  //

  Zyd to nie Judejczyk.

  Ktory syn Jakuba-Izraela mial na imie Zyd???
  Czy byla, lub jest Zydea?

  Czy Zydzi wierza, ze Pan Jezus jest Mesjaszem-Chrystusem?
  Powinienes wiedziec, ze nie.

  Czyli nazywanie Pana Jezusa Zydem, to oksymoron!

  Na tym koncze rozmowe z toba, bo ty chcesz miec racje, kosztem logiki i prawdy.

  Jak zaczniesz myslec logicznie i bedzie ci na prawdzie zalezalo, wtedy moge podjac z toba rozmowe.

  Czyli, do tego czasu....
 • @Bara-bar 09:55:37
  Napisalam:

  ''Natomiast Chrystusowi nie sa wszczepiani w zaden ''pień abramowo-jakubowy''.''
  //

  Nie chce byc zle rozumiana, bo chodzi mi w tym zdaniu o wiare, a nie o genealogie.

  Czyli, mam wiare Abrachama, ktory wierzyl-ufal Bogu. Mam wiare Izraela.
  Ale cielesnie nie jestem z nich.
  O takim tez wszczepieniu jest mowa w Biblii.
 • @
  Mowienie, ze Pan Jezus Chrystus jest Zydem, jest powtarzaniem po bestii, a wiara w to, jest braniem jej znamienia!

  '' A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; (4) i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? (5) A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa...'' (Ap.13) BT

  A jesli chodzi o nauke straznicy, to po prostu rece opadaja, brak slow na nonsesy, ktore ta nierzadnica glosi.

  Z jednej strony glosi ona, ze Pan Jezus byl zanim ziemia zostala stworzona, ze jest archaniolem, jest Krolem..., a z drugiej strony glosi, ze jest Zydem.

  Wedlug straznicy Zyd od 1914 roku jest ich Krolem i panuje nad nimi.

  Tu sie zgadzam, bo skoro tak wierza, to na pewno NIE Biblii wierza, lecz zydom i zydzi panuja nad swiadkami straznicy, karmiac ich basniami zydowskimi.
 • @Bara-bar 10:18:57
  Trzymasz się jak tonący brzytwy. Słowa zmieniają brzmienie, tak jak było u nas, słowo Polanie przekształciło się do Polacy, ale będziesz twierdziła, że z dzisiejszego punku widzenia Polanie nie byli Polakami? Za czasów Jezusa nie było słowa Żyd, wykształciło się ona ze słowa Judejczyk. Dziś to słowo oznacza, dawnych Galilejczyków, Judejczyków, ale również Chazar. Mówiąc matematycznie Jezus urodził się, wychował w ludzie, który stanowi podzbiór ludów określanych dziś Żydzi. Co więcej w ludzie, który odczuwał wspólnotę z rdzenia tego ludu. Jednego z 12 pokoleń Izraela. Jak by nie kręcił dziś w naszych pojęciach musimy powiedzieć, że był Żydem. Tak jak poddanego Bolesława Chrobrego nazwiemy Polakiem, choć on takiego słowa nie znał.
 • @night rat 22:59:38
  ''takie rzeczy rozpowiadają i w Kościele,

  np. http://www.prchiz.pl/prchizkorzenie0014.html

  podczas gdy nie było wtedy żydów ani Żydów tylko Izrael i Izraelici (i inni)''
  //

  Oczywiscie, ze nie bylo Zydow.

  Jednak obecnie wszyscy chrzesijanie takie klamstwa glosza. Nie tylko KK.

  Ale co najciekawsze w KK, ze kiedys za takie brednie, bylaby ekskomunika!
 • @Zawisza Niebieski 10:56:57
  Ani o Zydach, ani o Polanach (Polakach), ani o katolikach nie ma w Biblii!!!

  To wszystko powstalo POZNIEJ!

  A dodatkowo, nazywanie Pana Jezusa - SYNA BOGA, Zydem, czyli przeciwnikiem Samego Siebie, to OKSYMORON!

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Oksymoron
 • @Zawisza Niebieski 09:31:22
  Prawie niezauwazylam.

  Piszesz:

  ''Z reguły jak mm taki problem (2 razy w moim życiu) to po prostu wysyłam mail do synagogi i otrzymuję odpowiedź z wyjaśnieniem. ''
  //

  I co otrzymujesz?
  Powiem ci co: basnie rabinow!

  Tych, ktorzy NIE wierza w Pana Jezusa Chrystiusa-Mesjasza!!!

  Czyli wedle ciebie prawda jest to co rabini, wrogowie Zbawiciela powiedza!!!

  Alez tys naiwny i niestety po prostu glupi! Plakac sie chce!

  Pytasz sie tych, ktorzy nieuznaja Prawdy - Jezusa Chrystuasa - Slowa Boga, o Slowo Boga???

  Czlowieku, ocknij sie!!!
 • @Bara-bar 11:41:40
  Barbaro, kochana dziewczyno, ja wiem, że ciebie nie przekonam. myślę, że ciebie nie przekonał by nawet sam Jezus, bo lepiej od niego wiesz. Bo Biblia na pewno ciebie przekonać nie potrafi. J 4; 9 Jeśli nie chcesz przyjąć, że dziś za słowo zamiast słowa Judejczyk mówi się Żyd, tak jak kiedyś dziewką nazywało się młodą dziewczynę dziś to określenie pogardliwe. Więc zostawmy, Jezus był "ufoludkiem", czy dla wielkości jego dzieła i nauki tak istotne jest pochodzenie?
 • @Zawisza Niebieski 12:32:23
  ''Barbaro, kochana dziewczyno, ja wiem, że ciebie nie przekonam. myślę, że ciebie nie przekonał by nawet sam Jezus, bo lepiej od niego wiesz.''
  //

  Co ty pleciesz?

  Przeciez ja TYLKO do Pana Jezusa zwracam sie o zrozumienie!
  A On jest Prawda,On nie klamie!

  To ty do synagogi, do zydow, do wrogow Pana Jezusa zwracasz sie z pytaniami!!!
  Im maile z pytaniami wysylasz i im wierzysz!

  http://Bar-bara.neon24.pl/post/112873,wedlug-straznicy-pan-jezus-byl-zydem#comment_1020000


  //
  ''Bo Biblia na pewno ciebie przekonać nie potrafi. J 4; 9 ''
  //

  I co napisano?

  Napisano:

  ''Samarytanka na to: Jakże Ty, będąc Judejczykiem, prosisz mnie, Samarytankę, bym ci dała pić? (Judejczycy bowiem nie utrzymują stosunków z Samarytanami).'' (Jan 4:9)
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/4/verse/9


  //
  ''Jeśli nie chcesz przyjąć, że dziś za słowo zamiast słowa Judejczyk mówi się Żyd..''
  //

  Nie nie chce klamstwa z synagogi szatana przyjac i nie przyjme!

  Ty pewnie sam zydem jestes, ze zydowskie basnie glosisz!

  Bo w Pana Jezusa Chrystusa na pewno nie wierzysz!

  To udowodniles twymi mailami do synagogi!
 • @Bara-bar 13:09:08
  By zostać Żydem (konwertytą) to droga jest dość długa. Napicie się wody z kubka podanego ręką Samarytanki nie zrobiło z Jezusa Samarytanina. Czy nie wolno zapytać żyda o jego religię, świadka jehowy o jego, protestanta o jego widzenie danej sprawy? Nie jestem oszołomem co nie poda ręki żydowi, mahometaninowi, protestantowi tylko dlatego, że nimi są.
  Ty zamykasz się w swoim widzeniu Biblii i nie otworzysz oczu na inne sprawy. Nie Jezus ci nauczycielem a twoja pycha. Jezus nie powiedział, zapukaj a natychmiast ci otworzę, może na to otworzenie będziesz czekać całe życie. Ale ty wiesz, że Jezus już ci otworzył, bo czekał pod drzwiami, byś tylko zapukała.
  Nie Jezus z tobą Biblię czyta, czytasz ty, a nie mając wiedzy o epoce często nie rozumiesz, za to pycha ci mówi, tylko ty wiesz jak jest.

  Ja w sprawach o których nie wiem pytam różnych ludzi, którzy wiedzą, staram się gromadzić wiedzę a nie mówić, prawdą jest tylko to, co ja mówię, bo przeze mnie przemawia....
 • @grishyn 13:42:39
  Wydaje mi się, choć tylko ona o tym wie jak jest, zagoniła się w krucjacie przeciw Ś.J. co zapala u mnie czerwoną lampkę. Ja mam nastawienie ekumeniczne, nie interesują mnie szczegóły w to, na ile postępowanie danego człowieka jest zgodne z nauką Jezusa. Dla mnie dyskusja akademicka, czyli nad pojęciami, nad rozumieniem nie czyni wroga.
 • @Zawisza Niebieski 13:26:02
  '' By zostać Żydem (konwertytą) to droga jest dość długa. Napicie się wody z kubka podanego ręką Samarytanki nie zrobiło z Jezusa Samarytanina. Czy nie wolno zapytać żyda o jego religię.......


  Ja w sprawach o których nie wiem pytam różnych ludzi, którzy wiedzą, staram się gromadzić wiedzę a nie mówić, prawdą jest tylko to, co ja mówię, bo przeze mnie przemawia....''
  //  Sprawy religii mnie wogole nie interesuja, bo sa wymyslami czlowieka pod wplywem szatana.
  Dlatego religionisci zabijali i zabijaja.


  Ja w sprawach Boga, Jego Slowa, TYLKO Boga sie pytam i tylko Jemu ufam-wierze!
 • @Zawisza Niebieski 13:51:40
  Widzę, że wpis zniknął, ciekawe kto jest autorem tego kroku?
 • @Bara-bar 14:01:02
  A wiesz, że to on ci mówi?
 • @Zawisza Niebieski 13:51:40
  Grishin zostal przeze mnie potraktowany zgodnie z tym w co wierzy i pochwala.

  Piszesz:
  ''Ja mam nastawienie ekumeniczne...''
  //

  Teraz prawde napisales.

  I TYLKO ekumenisci zgodza sie z toba.

  Bog nie jest ekumenista, dlatego tez Pan Jezus nie jest ekumenista, ani uczniowie Jego.

  Szatan jest.

  Dlatego tez swiadkowie straznicy ( i wielu innych religionoistow-szatanistow) z toba sie zgodza.
 • @Zawisza Niebieski 13:51:40
  Jak widzisz, Baśka wycina komentarze, które nie są po jej myśli. Dyskusja konczy się, zanim na dobre się zaczęła.

  Jeśli będziesz nie dość potulnie znosił inwektywy pod swoim adresem, albo twoje argumenty okażą się obiektywnie zbyt mocne do zbicia, nie zagrzejesz tu miejsca.

  Co do tolerancji cudzych poglądów, przypominają mi się słowa Ap Piotra: "15 Taka bowiem jest wola Boża, żebyście, czyniąc dobro, niejako nałożyli kaganiec ignoranckiej mowie ludzi nierozsądnych. 16 Bądźcie jako ludzie wolni, ale nie używajcie swej wolności jako osłony dla zła, lecz tak, jak niewolnicy Boży. 17 Szanujcie ludzi wszelkiego pokroju, miłujcie całą społeczność braci, Boga się bójcie, miejcie szacunek dla króla"

  Miłego dnia
 • @Bara-bar 14:08:35
  Jezus kochał wszystkich ludzi, do wszystkich ludzi kierował swoją naukę.
  Znów nie rozumiesz nauki Jezusa.

  Niedawno napisałem tekst o tolerancji, w tym religijnej. Ona jest wartością dodatnią i ona jest zgodna z nauką Jezusa, Jezus mówił, idźcie i nauczajcie a nie niszczcie tych, co moją naukę rozumieją inaczej niż wy.
 • @grishyn 14:15:47
  ''Jak widzisz, Baśka wycina komentarze, które nie są po jej myśli. Dyskusja konczy się, zanim na dobre się zaczęła.''
  //

  Hej, Kali!
  Jak twoi bracia w wierze to czynia, to dobrze.
  Ale jak tobie sie czyni dokladnie to samo, to raptem jest zle.:)))
 • @Zawisza Niebieski 14:37:30
  ''Jezus kochał wszystkich ludzi, do wszystkich ludzi kierował swoją naukę.
  Znów nie rozumiesz nauki Jezusa.

  Niedawno napisałem tekst o tolerancji, w tym religijnej. Ona jest wartością dodatnią i ona jest zgodna z nauką Jezusa, Jezus mówił, idźcie i nauczajcie a nie niszczcie tych, co moją naukę rozumieją inaczej niż wy.''
  //

  I dlatego Jezusa Chrystusa zabito? Zabito Go, bo byl tolerancyjnym ekumenista?

  Wydali Go na Smierc, bo byl tolerancyjny i tak jak ty, zgadzal sie z rabinami, faryzeuszami, sadyceuszami, poganami...???

  Pewnie dlatego tez Apostolow i uczniow Chrystusowych przesladowano i zabijano, bo byli tacy tolerancyjni jak ty.

  I Pan Jezus nie nazwa ich plemieniem zmijowym?
  Nie mowi, ze maja diabla za ojca?

  A Apostol Pawel tez nie nazywa nikogo synem diabelskim...?

  I Pan Jezus i Apostolowie Jego nie przestrzegaja przed falszywymi naukami...?

  Czlowieku, przestan wreszcie klamac! Kogoz ty chcesz oszukac?
  Dzis kazdy ma dostep do Biblii, wiec po co klamiesz?

  Uczen Chrystusowy nie byl i nigdy nie bedzie ekumenista, poniewaz Pan Jezus NIE jest!
 • @Bara-bar 16:25:49
  Wiesz, nie lubię gdy ktoś mi jakieś kłamstwa zarzuca, bo jestem dość prawdomównym człowiekiem, nie mówię, że bezgrzesznym, więc zamiast powiedzieć "Czlowieku, przestan wreszcie klamac! Kogoz ty chcesz oszukac?" wypij szklankę zimnej wody.
  Weszliśmy na bardzo filozoficzne tematy. Popatrz w Ogrójcu Piotr chciał bronić Jezusa mieczem, co zrobił Jezus? Czy będąc Bogiem mógł uniknąć śmierci? Czy gdyby go Rzymianie nie ukrzyżowali, to mógłby odkupić ludzi? Więc czy ci ludzie nie byli narzędziem w ręku Boga? Czy również nie wykonywali woli Boga? Więc czy ludzi powolnych woli Boga można za to oskarżać?
  Co zrobił Jezus na krzyżu, pomstował na swych oprawców? On im przebacza.
  Twoje myślenie jako ludzkość przetestowaliśmy dokładnie w czasie wojen religijnych, gdy jeden bestialsko mordował drugiego w imię Jezusa, który odpuszczał grzech swoim oprawcom.
  Z tego wynika, że uczniowie Chrystusowi są mentalnie jeszcze przed wojnami religijnymi, w czym nie jesteście osamotnieni, ja już po nich, choć kto wie, na zachodzie Europy coraz więcej muzułmanów, ci też są przed wojnami religijnymi, kto wie, czy nie przyjdzie nam stoczyć kolejnej wojny religijnej. Miłego wieczora życzę, ja muszę zająć się pracą. Dzięki Bogu mam jej teraz bardzo dużo.
 • @Bara-bar 16:09:45
  \\\ Jak twoi bracia w wierze to czynia, to dobrze.
  Ale jak tobie sie czyni dokladnie to samo, to raptem jest zle.:)))///
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Toś ty taka Chrystusowa?!

  Zbyt pyszna, żeby przyjąć polemikę?

  Odgrywasz się na mnie za moich braci?

  Kowal zawinił, a Cygana powiesili.

  Jestem dumny, że znoszę szykany ze względu na moich braci i prawdę, którą ci usiłujemy ukazać!

  A ty, nie dość, żeś kapryśna, to jeszcze mściwa . ;))
 • @Zawisza Niebieski 17:30:12
  Zaden Apostol Boga - Pana Jezusa nie mowi tego co ty.

  Nie uczniowie Chrystusa zabijaja, lecz ich zabjaja, bo uczniowie Chrystusa sa wierni Bogu!

  Ty tego nie widzisz. Ty widzisz zabijanie, ale nie widzisz kto kogo i dlaczego zabija.

  No, ale ty wysylasz maile do synagogi z pytaniami... Ze ci nie wstyd wysylac maili do przeciwnikow Pana Jezusa Chrystusa im wierzyc???!!!

  http://Bar-bara.neon24.pl/post/112873,wedlug-straznicy-pan-jezus-byl-zydem#comment_1020000

  Nie mam z toba NIC wspolnego!

  Ja NIE myle Boga z synagoga szatana!

  Ty to czynisz!
 • @grishyn 18:18:38
  ''Jestem dumny...''

  Ja wiem, zes dumny.

  Ja dumna nie jestem. Ja nic nie wartym prochem jestem.
 • @grishyn 18:18:38
  Czytając zaciekłą Bara-bar mam wrażenie, że czyta twoje komentarze nie widząc :)
 • @eliszewa 18:55:36
  Dlaczego nie przyznajesz sie, ze jestes swiadkiem straznicy (SJ)?
  Przeciez jestes, wiec czego sie wstydzisz?

  I tak, ja wiem, teraz cale zbory swiadkow straznicy zaczna mnie atakowac.
  To u was normalka.
 • @Bara-bar 19:05:09
  :) przepraszam, jeśli poczułaś się urażona.
  Przynależność czy też nie do jakiegoś wyznania właściwie nie ma nic do obiektywnego czytania komentarzy. A skoro piszesz o swoich przemyśleniach to trudno żeby nie zjawiły się nowe komentarze. :)) które nie koniecznie będą zgadzać się z twoją wizja
 • @eliszewa 19:11:47
  Odpowiedz na pytanie: czy jestes Swiadkiem Jehowy???
 • @Bara-bar 18:46:06
  Twoja udawana skromność jest równie przejrzysta, jak czepianie się słów.;)
  Tylko mówisz, że jesteś prochem, ale nie dopuszczasz do siebie myśli, że kesteś niekonsekwentna, że błądzisz w swoich interpretacjach Biblii.:))

  Urządzasz połajanki swoim gościom na blogu i nie szanujesz ich odmiennego zdania. Czynisz to z pozycji autorytetu.
  To jawne wywyższanie się!

  Przypomina to modlitwę pewnego faryzeusza, w ktôrej dziękował że nie jest celnikiem .


  Jesteś, jesteś więc dumna .... U ciebie to się ociera o pychę:)
  Taki jest przynajmniej odbiór, tego, co potabiasz na forum :
  Mimo wszystko, życzę ci wszystkiego dobrego;))
 • @Bara-bar 18:44:01
  Jak chcę wiedzieć co czuje niewidomy, zapytam niewidomego, co kleryk zapytam kleryka, co członek kościoła redemptorystów, zapytam słuchacza RM, co żyd, zapytam żyda, co Świadek Jehowa, zapytam np grishyna, albo innego z którym będę mógł porozmawiać, co Chrystusowy, zapytam ciebie. To chyba dość prosta logika, prawda? No przynajmniej ja ją wyznaję, bo ty z tego co mówisz tu na forum we wszystkich przypadkach zapytasz siebie. Czy bardzo się mylę? Ja nie dzielę ludzi ze względu na ich wiarę. Myślę, że Jezus też nie dzieli ludzi nie odrzuci ani protestanta ani katolika, ani prawosławnego, pewnie i Was nie odrzuci, nie odrzuci również żyda, wszakże w tym środowisku od dzieciństwa się wychował. Nie był to jeszcze judaizm rabinistyczny, bo ten powstał trochę później i rzeczywiście wiele ludziom, którzy pod judaizm rabinistyczny tworzyli podbudowę zarzucał. Jeśli pierwsi chrześcianie nie odrzucili starego testamentu, to czy uważasz, że Jezus go odrzucał?

  Rzeczywiście niewiele mamy wspólnego, ja nie szykuję się na wojnę za moje widzenie Jezusa. Zastanawiam się, czy ten Jezus, który ci Biblię tłumaczy na pewno jest Jezusem? Szatan różne formy przybiera. Jezus nie jest Bogiem Mojżesza, który pochwalał mordowanie współziomków, bo ci zbłądzili. Więc jeśli chcesz wyznawać Jezusa pokochaj ludzi wraz z ich słabościami, z błądzeniem. Jeśli nie pokochasz zastanów się, kim jest ten, co z tobą Biblię czyta. Jezus tak pokochał ludzi, że za nich oddał życie na krzyżu. Nie rzucił na nich potopu, nie rzucił pomoru mimo, że źle czynili.
 • @
  Taki jeden skromny swiadek straznicy (naftali) pisze:

  ''Dobrą nowinę o królestwie głoszą tylko Świadkowie Jehowy!''
  http://marotblog.gmail.com.neon24.pl/post/97849,kto-glosi-ewangelie-wszelkiemu-stworzeniu

  Czyli ani Pan Jezus Chrystus, ani Apostolowie Jego nie glosza Ewangelii-Dobrej Nowiny, lecz tylko SJ!!!

  Wiemy, ze to bzdura nie do przyjecia.

  Czyli moze to znaczyc, ze to co glosza SJ nie ma NIC, kompletnie nic wspolnego z tym co Pan Jezus i Apostolowie Jego glosza!

  Bo tylko wtedy rzeczywiscie swiadkowie moga byc jedynymi, ktorzy glosza ich dobra nowine!
 • @eliszewa 18:55:36
  Czyta nie widząc, to jedno.

  Większą sztuką jest to, że czyta w moich myślach; bo często opisuje i ocenia moje intencje i pobudki. :-)
  Inna sprawa, że przedstawia je dokładnie na odwrót, niż jest w rzeczywistości.
  Taką zdolniachą jest ta " nasza" Bara-bar.
 • Barbara
  widze ,że obskoczyły cię chmara chazarów ...

  słowo 'zyd' powstało - zostało ukute w XVIII wieku przez chazaro-mongołów,ktorzy w dużej ilości zamieszkują teraz Polskę.
  w Pismie Swiętym NIE MA słowa "zyd" jeśli "jest" - to jako nowe "tłumaczenie" dla judeo-katolików -ogłupionych już do granic.
  STOP parcho-SYJONIZMOWI.
 • @kfakfa 21:13:23
  ''widze ,że obskoczyły cię chmara chazarów ...''
  //

  Oni juz tak maja.
  Mysla, ze jak chmara napadna, to oglupia, wystrasza... A niech sobie mysla co chca.
 • @Bara-bar 21:47:30
  Pod tym linkiem autor bloga porownuje wydania Biblii.Język może razić,ale...Wspomina też o manipulacji "świadków" piszących o Jezusie czyli umniejszanie JEGO ROLI.
  Pod moje drzwi - z uporom-co niedzielę stoją te osobniki ,stukają lecz otwarte nigdy nie będzie.
 • @kfakfa 21:52:50
  http://zezorro.blogspot.com/2014/04/geopolityka-wszelkich-geopolityk-cz2.html
 • @Naftali 20:48:23
  skromnie się dołączam :)
 • @Naftali 00:12:39
  Prawda paszkwilem nie moze byc.

  Zacytowalam ze straznicy, podalam zrodlo, aby kazdy mogl prawdzic, ze straznica glosi, ze Pan Jezus jest Zydem...

  W Biblii nie ma mowy o tym, ze Pan Jezus byl Zydem. Slwoo Zyd zostalo do Biblie wpisane przez tlumaczy.

  Powinno byl Judejczyk, a nie Zyd.
 • @Zawisza, eliszewa, naftali, grishin
  Napisano:

  ''Oto zwyciężył Lew z pokolenia JUDY'' (Ap.5:5) BT

  '' oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia JUDY'' (Obj.5:5) PNS

  Nie pokolenie/plemienie Zyda, lecz JUDY!

  Nie ma w Biblii o pokoleniu/ plemieniu Zyda!!!

  Zydzi NIE byli i NIE sa i nigdy NIE beda wybranym przez Boga narodem/ludem ani w Starym, ani w Nowym Testamencie!

  Izrael jest. W Starym Testamencie, jest to Izrael cielesny (choc tak na prawde Abracham, Prorocy Bozy..., byli duchowym Izraelem juz w czasach ST), a w Nowym Testamencie jest mowa o Izraelu DUCHOWYM.

  NIGDZIE w Biblii nie ma, ze Zydzi sa narodem wybranym!

  Albo nie znacie - nie rozumiecie Biblii wogole - i dlatego przeczycie Biblii, albo klamiecie!

  ----------***--------

  Naftali, gryshin, eliszewa, dlaczego twierdzicie, ze ja nierozumiem Biblii?

  Przeciez wedlug straznicy i dlatego was NIEbiblijnych ''drugich owiec straznicy''', wy ''drugie owce'' Ducha (Tchnienia) Bozego nie macie, czyli wy NA PEWNO NIErozumiecie Biblii.

  Jak zatem wy bez Tchnienia Swietosci (Ducha Swietego), bez narodzenia sie z Ducha, mozecie wiedziec, kto rozumie Biblie, a kto nie?

  Gdybyscie narodzili sie z Ducha/ z nieba, wtedy NIKOGO, zadnego przywodcy religijnego ''pierwszych owiec straznicy'' byscie nie sluchali, a jednak wy sluchacie i niewolniczo im wierzycie.

  Wy ''drugie owce straznicy'' nierozumiecie Biblii i WY sami glosicie to wszem i wobec, ze TYLKO ''pierwsze owce straznicy'' rozumieja Biblie!

  A ten, ktory jak WY NIErozumie, NIE ma zielonego pojacia kto rozumie, kto glosi prawde Biblijna.

  Jestescie slepcami prowadzonymi przez slepcow-waszych faryzeuszy-''pierwszych owiec''. Tak nazywa takich jak wy Pan Jezus.

  ***

  A teraz, czy ja klamie piszac, ze wy ''drugie owce'' NIE macie Ducha Bozego?
 • @
  Przyklad na to jak inni widza zydow i syjonizm:

  http://www.realjewnews.com/?p=359

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930