Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

‘’KOCHAJCIE WASZYCH WROGÓW...’’

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak mówi Pan Jezus w Łuk.6:27. Odpowiedź na przeczący Panu Jezusowi, przeczący Biblii wpis blogera miarka.

 

‘’KOCHAJCIE WASZYCH WROGÓW, DOBRZE CZYŃCIE TYM, KTÓRZY WAS NIENAWIDZA’’ 

 

Powyższy wers podałam z Biblii interlinearnej:

//biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/6/verse/27/param/1

 

Odpowiadam artem, ze względu na długość odpowiedzi!

 Oto komentarz blogera miarka zaadresowany do mnie:

'' @Bara-bar 13:50:08

Co do KKK to ma rację.

"A Bog mowi w Przykazaniach Swoich: NIE zabijaj"

Samoobrona nie jest zabójstwem. Podobnie obrona tych za których się jest odpowiedzialnym, czy ojczyzny narodu.


"Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.''

Bo miał dla Piotra zaplanowaną inną śmierć. Ale obrony jako takiej nie potępił. Przeciwnie, później powiedział, że gdyby Jego królestwo było z tego świata, to Jego słudzy by Go bronili.

My jesteśmy "z tego świata" i jesteśmy powołani do życia.

 

"Bog prawdziwie wierzacym zmienia serca i po prostu taki czlowiek miluje wszystkich rowniez wrogow, wybacza im, bo oni na prawde nie wiedza co czynia!".

 

Zmienia serca, ale na miłujące dobro. A jakież to dobro widzi zagrożony śmiercią we wrogu, który chce śmierć zadać jemu, czy jego dziecku?

I nie jest prawdą, że "wybacza im, bo oni na prawde nie wiedza co czynia!"

 

Gdyby tak było to i Jezus by wybaczył swoim oprawcom na Krzyżu. Tymczasem On im zatrzymał ich grzech i tylko się modlił do Boga Ojca, aby to On im odpuścił z powodu ich zaburzonej świadomości. Dla Jezusa przyczyna ich działań była nieważna. Byli bestiami w ludzkiej skórze. Gdyby im wybaczył, brałby ich grzech na siebie, a że miał z tego powodu umrzeć, to by to było samobójstwo.

 

O tym, że nie należy przebaczać (niwątpliwie np. w takich przypadkach) mówił i do Apostołów: "Komu odpuścicie, będzie im odpuszczone, a komu zatrzymacie, zatrzymane".

nadużycie link skomentuj usuń

miarka 23.02.2017 14:30:08’’

//Bar-bara.neon24.pl/post/137114,dusza-jest-smiertelna-bo-dusza-to-nie-duch#comment_1369008

 

 

Jak można w jednym, krótkim komencie zrobić tak wiele błędów, tak bardzo przeczyć Biblii???

Według blogera miarka:‘’ Samoobrona nie jest zabójstwem. Podobnie obrona tych za których się jest odpowiedzialnym, czy ojczyzny narodu.’’

 

Napisano:

 

‘’Nasza bowiem OJCZYZNA jest W NIEBIE. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa’’ (Fil.3:20)

 

Kiedy przyszli aresztować Pana Jezusa, Apostoł Piotr dobył miecza, by bronić Zbawiciela!

Jak na to reaguje Pan Jezus?

 

‘’ (52) Wtedy Jezus rzekł do niego: Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.’’ (Mat.26:52)

 

Miarka glosi:

 

‘’ Bo miał dla Piotra zaplanowaną inną śmierć. Ale obrony jako takiej nie potępił. Przeciwnie, później powiedział, że gdyby Jego królestwo było z tego świata, to Jego słudzy by Go bronili.

My jesteśmy "z tego świata" i jesteśmy powołani do życia.’’

 

 

A skąd miarka wie jaką śmierć Bóg zaplanował dla niego, dla innych? Może właśnie taką, że ktoś ma zabić jego, lub innych?

Poza tym, Apostoł Piotr nie siebie chcial bronić, lecz Pana Jezusa!

 

Z jednym co miarka napisał w tym fragmencie się zgadzam, bo rzeczywiście miarka i jemu podobni  na pewno są z tego świata!

 

KTO JEST Z TEGO ŚWIATA, A KTO NIE JEST Z TEGO ŚWIATA

 

Bloger miarka (jak i ci, którzy czychali na życie Pana Jezusa) jest - jak sam pisze - z TEGO ŚWIATA.

 

Ci z tego świata nie byli i nie są Izraelitami. Tamci podstępnie oskarżyli Pana Jezusa, chcieli Go zabić i w końcu zabili Go rękoma Rzymian. Nie widzieli nic złego w zabijaniu, choć doskonale wiedzieli, że Bóg w Przykazaniach Powiedział:NIE będziesz zabijał!

 

I miarka też zna to Przykazanie Boga, lecz zabijać chce i podstępnie uzasadnia swoje teorie zabijania, że to niby  w obronie własnej..., zabijać należy!

 

‘’Jezus spostrzegł zbliżającego się Natanaela i powiedział o nim: Oto prawdziwie Izraelita, w którym nie ma podstępu.’’ (Jan.1:47)

 

Napisano:

 

‘’ 22 Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?»

 23 A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. WY JESTEśCIE Z TEGO śWIATA, JA NIE jestem z tego świata. ’’ (Jan.8:22,23)

 

 ‘’ (5) ONI są ZE śWIATA, dlatego mówią tak, jak [mówi] świat, a ŚWIAT ICH słucha.

(6) My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas.

Kto NIE jest z Boga, NAS NIE słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.’’ (1 Jan.4:5)

 

‘’ Cudzołożnicy i cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga?Ktokolwiek więc chciałby być przyjacielem świata, staje się WROGIEM Boga.’’ (Jak.4:4)

//biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/20/chapter/4/verse/4/param/1

 

 

Uczniowie Chrystusowi NIE SĄ Z TEGO ŚWIATA!

Pan Jezus mówi do Swych uczniów:

 

‘’ 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność.

Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo JA was wybrałem SOBIE ze świata, dlatego was świat nienawidzi.’’ (Jan.8:19)

 

‘’ Ja im przekazałem Twoje Słowo, a świat ich znienawidził za to, że NIE są ZE śWIATA, jak i Ja NIE jestem ZE śWIATA.’’ (Jan.17:14)

 

 

Dalej miarka pisze:

 

‘’ Zmienia serca, ale na miłujące dobro. A jakież to dobro widzi zagrożony śmiercią we wrogu, który chce śmierć zadać jemu, czy jego dziecku?

 I nie jest prawdą, że "wybacza im, bo oni na prawde nie wiedza co czynia!"

 Gdyby tak było to i Jezus by wybaczył swoim oprawcom na Krzyżu. Tymczasem On im zatrzymał ich grzech i tylko się modlił do Boga Ojca, aby to On im odpuścił z powodu ich zaburzonej świadomości. Dla Jezusa przyczyna ich działań była nieważna. Byli bestiami w ludzkiej skórze. Gdyby im wybaczył, brałby ich grzech na siebie, a że miał z tego powodu umrzeć, to by to było samobójstwo.’’

 

Pan Jezus WYBACZYŁ Swoim opracom!  TAK On wziął, On zgładził ich grzechy, ale nie tylko ich, lecz grzechy całego świata!!!

 

‘’ Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, Który gładzi grzech świata.’’ (Jan.1:29)

‘’On bowiem jest Ofiarą Przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.’’ (1 Jan.2:2)

 

Zabijanie, to łamanie Przykazań Boga, Który Mówi:NIE zabijaj!

Zabijanie to grzech!

Obojętnie, czy ktoś zabija ‘w obronie wlasnej’, czy 'w obronie innego’,  to zabijanie jest  takim  samym grzechem jak samobójstwo!

 

Miarka, który uczeń, Apostoł Pana Jezusa zabijał w obronie własnej, lub czyjejś?

Bo ja z Biblii wiem, że byli oni prześladowani, kamieniowani, zabijani, lecz NIGDY się nie bronili, nie zabijali!

 

 ‘’ 37 A Jezus mu powiedział: Będziesz kochał Pana, swego Boga, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całą swoją myślą. 38 To jest Największe i Pierwsze Przykazanie.

39 Drugie zaś, podobne temu, to: Będziesz kochał swojego bliźniego tak, jak siebie samego’’ (Mat.22:37-39)

 

’ (34) Lecz Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.’’ (Luk.23:34)

 

‘’ (59) Tak kamienowali Szczepana, który modlił się:

Panie Jezu, przyjmij ducha mego!

(60) A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: Panie, nie poczytaj im tego grzechu. Po tych słowach skonał.’’ (Dz.5:59)

 

 

Pan Jezus mówi, że ci, którzy kłamią, zabijają majądiabła za ojca!

 

 ‘’ 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.’’ (Jan.8:44)

 

‘’ (27) Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: KOCHAJCIE waszych WROGóW; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; (28) błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

(29) Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi.

 Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty. (30) Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.

(31) Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!

(32) Jeśli bowiem KOCHACIE tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują.

 (33) I jeśli dobrze czynicie TYM TYLKO, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. (34) Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać.

(35) Wy natomiast KOCHAJCIE waszych WROGóW, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.

(36) Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.

(37) Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

(38) Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze.

Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie. (Luk.6:27-38)

 

 ‘’ (43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz KOCHAŁ swego bliźniego, a WROGA swego będziesz nienawidził.

(44) A Ja wam powiadam: KOCHAJCIE waszych WROGóW i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) TAK będziecie SYNAMI Ojca waszego, który jest w NIEBIE; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

(46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i POGANIE tego nie czynią?

(48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.’’ (Mat.5:43-48)

 

 ‘’ 12 i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;

13 i nie poddawaj nas próbie, ale wyzwól nas od złego, gdyż Twoje jest Królestwo, moc, chwała na wieki wieków. Amen

14 Bo jeśli odpuścicie ludziom ich upadki, odpuści i wam wasz Ojciec niebieski.

15 Jeśli jednak NIE odpuścicie ludziom ich upadków, to i Ojciec NIE odpuści wam występków waszych.’’ (Mat.5)

KOMENTARZE

 • @
  Na samym poczatku tego swego komentu miarka napisal:

  ''Co do KKK to ma rację.''
  //

  Ma taka sama racje jak Hitler, Stalin i wszyscy inni zabojcy!


  KKK to KLAMSTWO (nauki szatana), bo mowi WBREW nauce Pana Jezusa!

  Fragment nauk KKK:

  ''2264 Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności. Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia. Kto broni swojego życia, nie jest winny zabójstwa, nawet jeśli jest zmuszony zadać swemu napastnikowi śmiertelny cios:

  Jeśli ktoś w obronie własnego życia używa większej siły, niż potrzeba, będzie to niegodziwe. Dozwolona jest natomiast samoobrona, w której ktoś w sposób umiarkowany odpiera przemoc... Nie jest natomiast konieczne do zbawienia, by ktoś celem uniknięcia śmierci napastnika zaniechał czynności potrzebnej do należnej samoobrony, gdyż człowiek powinien bardziej troszczyć się o własne życie niż o życie cudze 37 .''

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm

  To wlasnie na to odpowiedzial w swym komencie miarka piszac: ''Co do KKK to ma rację.'' Bo ja umiescilam ten fragment z KKK w moim komencie:

  http://Bar-bara.neon24.pl/post/137114,dusza-jest-smiertelna-bo-dusza-to-nie-duch#comment_1369001

  Koncowe slowa z cytowanego fragmentu KKK:

  '' człowiek powinien bardziej troszczyć się o własne życie niż o życie cudze''

  Tak wlasnie wierzyli Stalin, Hitler i wogole wszyscy zabojcy, egoisci, psychopaci....
 • Kiedys bloger miarka napisal tak:
  ''Zwierzęta i rośliny też mają dusze, ale w intencji śmiertelne.''
  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/130928,klopotliwy-werset-i-klopotliwe-pytanie#comment_1296802

  Rosliny duszy NIE maja! Rosliny nie sa duszami!

  Ludzie i zwierzeta duszami sa, a rosliny nie!
 • Autorka
  Tyle tu kłamstw i przeinaczeń, że muszę chwycić za miecz słowa i wrzucić choć parę sprostowań.

  "‘’ (52) Wtedy Jezus rzekł do niego: Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.’’ (Mat.26:52)
  Miarka glosi: ‘’ Bo miał dla Piotra zaplanowaną inną śmierć..."... A skąd miarka wie jaką śmierć Bóg zaplanował dla niego, dla innych? Może właśnie taką, że ktoś ma zabić jego, lub innych?"

  Miarka nie gdyba jak bar-bara - miarka wie, jaką śmiercią zginął Apostoł Piotr, i że zgodnie z wolą Jezusa pełnił ją jako święty, a więc i tak jak zginął, miał zginąć.


  "Poza tym, Apostoł Piotr nie siebie chcial bronić, lecz Pana Jezusa!"

  A czyż miarka nie pisał, że:
  ‘’ Samoobrona nie jest zabójstwem. Podobnie obrona tych za których się jest odpowiedzialnym, czy ojczyzny narodu.’’ Piotr chciał właśnie bronić Jezusa z odpowiedzialności za Niego.
  I nie widział w tym nic złego, bo sam Jezus wcześniej kazał uczniom pokupić miecze.

  Jezus nie był pacyfistą co sugeruje bar-bara.


  "I miarka też zna to Przykazanie Boga, lecz zabijać chce i podstępnie uzasadnia swoje teorie zabijania, że to niby w obronie własnej..., zabijać należy!"

  A miarka napisał:
  "My jesteśmy "z tego świata" i jesteśmy powołani do życia.’’
  I ma podstawę:

  "J 8, 22 Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?» 23 A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata".

  Tylko Jezus Przyszedł na ten świat "z wysoka" - wszyscy inni ludzie są "z niskości", czyli "z tego świata".


  "‘’ Ja im przekazałem Twoje Słowo, a świat ich znienawidził za to, że NIE są ZE śWIATA, jak i Ja NIE jestem ZE śWIATA.’’ (Jan.17:14)"

  No to proszę sobie poczytać szerzej:
  "J, 17, 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7."

  Trzeba być jeszce uświęconym w prawdzie i posłanym jako święty.
  Na pewno jest Pani święta?  "Miarka, który uczeń, Apostoł Pana Jezusa zabijał w obronie własnej, lub czyjejś?
  Bo ja z Biblii wiem, że byli oni prześladowani, kamieniowani, zabijani, lecz NIGDY się nie bronili, nie zabijali!"

  Bronić życia i nawet zabijać w sytuacji usprawiedliwienia koniecznością obrony życia jest kwestią powołania człowieka.

  Sytuacja świętych Apostołów, uświęcony w prawdzie była inna, bo oni byli posłani. Tu sam Jezus ich zwolnił z powołania do życia i jego obrony.


  "Pan Jezus WYBACZYŁ Swoim opracom! TAK On wziął, On zgładził ich grzechy, ale nie tylko ich, lecz grzechy całego świata!!!"

  Nieprawda. Nie wybaczył. Tylko się modlił, żeby to Jego Ojciec im wybaczył.
  Owszem, "On wziął, On zgładził ich grzechy, ale nie tylko ich, lecz grzechy całego świata", ale oni z tego nie mogli skorzystać, dopóki im nie będzie przebaczone/odpuszczone.
  Przebaczenie zawsze jest łaską i ten, co jej udziela bierze na siebie ciężar winy. Dlatego udzielanie łaski przebaczenia jest w pełni dobrowolne.


  "‘’ (27) Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: KOCHAJCIE waszych WROGóW;..."

  I co? - Poprzedza to Pani słowami o tym, że "kto kłamie jest zabójcą", a pisze jakby nie było wcześniej między nami ustalone, że to synonim. A synonim nie jest tożsamością. Tu prawdziwym znaczeniem było nie "wrogów", a "nieprzyjaciół".

  To również tyle co złodziej złapany za rękę krzyczy że to nie jego ręka".


  Dokładnie to samo jest i z innym zarzutem już z komentarza:

  "Kiedys bloger miarka napisal tak:
  ''Zwierzęta i rośliny też mają dusze, ale w intencji śmiertelne.''
  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/130928,klopotliwy-werset-i-klopotliwe-pytanie#comment_1296802

  Rosliny duszy NIE maja! Rosliny nie sa duszami!

  Ludzie i zwierzeta duszami sa, a rosliny nie!
  nadużycie link skomentuj
  Bara-bar 24.02.2017 05:17:32"

  To nie było między nami takiej dyskusji wcześniej?:

  "@Bara-bar 17:30:02
  "Acha, kiedyś napisałeś , że rośliny mają duszę. Nie, nie mają!"

  Doprawdy? A pamiętasz przypowieść o drzewie figowym, które uschło, jak go Jezus przeklął?

  Niby to na jakim poziomie miała ta klątwa działać?

  Tak więc mają, mają, tylko że smiertelne.
  nadużycie link skomentuj usuń
  miarka 09.07.2016 19:58:53
  @miarka 19:58:53
  Jakby pytanie było za trudne, to dorzucę jeszcze Ps 103: "Błogosław duszo moja Pana..."

  Mamy więc, że błogosławieństwo to kwestia duszy. Z kolei przekleństwo to przeciwieństwo błogosławieństwa - a więc też kwesta duszy...

  Drzewo by nie uschło od przekleństwa gdyby duszy nie miało!
  nadużycie link skomentuj usuń
  miarka 09.07.2016 20:52:30
  @miarka 20:52:30
  Ludzie żyjący są duszami żyjącymi. To samo ze zwierzętami.

  Natomiast rośliny NIE są duszami!!!

  Innymi słowy, ludzie mają duszę (pierwiastek życia) , zwierzęta również, natomiast rośliny NIE!


  ''(30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelką trawa zieloną. I stało się tak.'' (Rodź.1:30)
  nadużycie link skomentuj usuń
  Bara-bar 09.07.2016 22:19:55
  @Bara-bar 22:19:55
  "Innymi słowy, ludzie mają duszę (pierwiastek życia) , zwierzęta również, natomiast rośliny NIE!".

  Niby gdzie by tu miało pisać, że ta "trawa zielona" nie ma pierwiastka życia?

  Czyż nie zawierają białka? Przecież to białko jest nośnikiem życia, a "życie jest formą istnienia białka"...

  Nie ma zdolności do rozmnażania się - zwłaszcza przez wydawanie nasion?

  Z życiem wiąże się jeszcze oddychanie. Czyż nie oddychają?
  Wiąże się odżywianie, energa i picie. Czyż nie potrzebują swojego pokarmu, słońca i wody?

  Ba, niektóre rośliny mają nawet zdolność do samoobrony przed szkodnikami...
  Inne wędrują za lepszymi warunkami bytowania.
  Są też organizmy mające cechy roślin i zwierząt zarazem, np. grzyby,
  są rośliny żywiące się owadami, albo innymi roślinami jako pasożyty,
  a są jeszcze mikroorganizmy też trudne do zakwalifikowania do świata roślin lub zwierząt...
  To wszystko też ma pierwiastek życia, a więc i duszę. Chce żyć!

  A tak w ogóle to pierwiastkiem życia to trzeba nazwać właśnie chęć życia, życia i własnego, i gatunkowego, i życia w symbiozie z innymi organizmami żywymi.
  nadużycie link skomentuj usuń
  miarka 09.07.2016 23:09:56"
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/132575,po-co-nam-upamietnianie-zaznanych-krzywd

  Jest Pani pewna że została uświęcona w duchu prawdy?
 • @miarka 12:08:38
  Ja juz ci odpodzielam, poczytaj:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/129590,podziekujmy-papiezowi

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128899,maria-i-maryja


  Ksiedzu, sukienkowy nie mam nic poza pogarda dla ciebie!!!

  Chcesz zabijac? zabijaj!

  Twoj kosciol torturowal, palil ludzi zywcem na stosach, a ostatnio dowiedielismy sie, ze pedofilow ukrywal!!!

  PRECZ ode mnie slugo szatana! PRECZ!!!
 • @miarka 12:08:38
  Nie zrozum mnie zle. Jako czlowieka miluje cie. Natomiast skoro sluzysz przestepczej organizacji (ktorej ja kiedys tez sluzylam) nie moge ciebie zniesc.
  Albo jak napisal Apostol Pawel o samym sobie, ze byl poronionym plodem.

  Kiedys to zrozumiesz, oby za zycia, a nie po smierci w jeziorze ognia (to na pewno nie jest katolickim pieklem, gdzie ludzie cierpia na wiecznosc cala i pala sie w ogniu jak glosi demon fatimski)!

  Nauka katolicka (KKK) jest nauka psychopatow, sadystow..., i nie ma z Biblia i Panem Jezusem NIC wspolnego!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930