Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 6750 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

SYNAGOGA SZATANA (Ap.3:9)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

‘’ Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.’’ (Ap.3:9) BT

 

Ten wers jest często cytowany, ale niestety niewielu zadaje sobie trud, by sprawdzić w Bibliach Interlinearnych, czy w Słownikach Biblijnych o czym na prawdę mówi ten wers.

 

Podam więc ten wers z Biblii interlinearnej:

'' Oto daję (ci) tych z synagogi szatana, którzy podają się za Judejczyków (2453. ioudaious), a nimi nie są, lecz kłamią. Oto sprawię, aby przyszli i padli u twoich stop, i poznają, że Ja cię ukochałem.''(Ap.3:9)

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/27/chapter/3/verse/9/param/1

 

 

Kto to taki ''ioudaious''?

Najkrótszą definicja jest to, że jest mieszkańcem Judei, ale niekoniecznie, natomiast koniecznie jest by ioudaious -judejczyk (obojętnie gdzie mieszka)  wierzył, wielbił, miłował Boga Biblijnego.


 Przeciwieństwem tego słowa, jest słowo 'ethnos', czyli narody, a więc chodzi tu o narody paganskie: bałwochwalców, wierzących w wielu bogów...

 http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1484

 

Kim był takim pierwszym i nawróconym z synagogi szatana ''ioudaious''?

 

Było takich wielu, ale jeden się wyróżnia, to faryzeusz Szaweł, którego Pan Jezus nawrócił i sprawił z niego nie tylko wiernego Swego ucznia, lecz też Swego Apostoła-Wysłannika Pawła!

 

I tak, to właśnie Szaweł/Paweł upadł i poznał, że tych, których prześladował są właśnie tymi umiłowanymi przez Boga!

 

Kim dziś są ci fałszywi  ioudaious, judejczykami, ktorzy kłamia, synagoga szatana?

Ja nieświadomie byłam, teraz nie jestem.

 

Wszyscy ci, którzy mówią, że miłują, wielbią, wierzą Bogu Biblijnemu, twierdzą, że wierzą Panu Jezusowi, lecz po ich zachowaniu widać, że kłamią!

 

Pan Jezus Sam Osobiście Definiuje kto Mu wierzy, kto Go miłuje, np:

 

''15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać Moje Przykazania. …

21 Kto ma Przykazania Moje i ZACHOWUJE Je, TEN Mnie miłuje.

Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca Mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu Siebie». …

23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał Moją Naukę, a Ojciec Mój umiłuje go, i PRZYJDZIEMY DO niego, i będziemy U NIEGO przebywać.'' (Jan14:15,21,23)

 

Nie mamy nigdzie chodzić, lecz kady, kto miłuje Boga-Zbawiciela naszego, wtedy zachowuje Przykazania i nauki Pana Jezusa, i On wraz z Ojcem przyjdą do tego człowieka!

 

Dlatego Pan Jezus mówi, byśmy nigdzie NIE chodzili, NIE wierzyli, że gdzieś tam jest Pan Jezus!

‘’ 26Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustkowiu — nie chodźcie; Oto jest w schowkach, alkierzach, kryjówce — nie wierzcie.’’(Mat.24:26)

 

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/24/verse/26/param/1 

 

A co mówi np. Kościół Katolicki? Dlaczego nawołują, by przychodzić do ich kościołów, na ich mszę, brać ich hostie (krakersy), palą tam jakieś lampki?

Odpowiem na to w komentarzu pod notka.

 

Podobnie Pan Jezus Osobiście Definiuje tych, którzy Go NIE miłują:

''24 Kto Mnie NIE miłuje, ten NIE zachowuje Słów Moich. …'' (Jan.14:24)

 

 

 Pan Jezus mówi, by nie tylko wybaczać naszym winowajcom, lecz miłować naszych wrogów (wersy poniżej), a co wyczyniają nauczyciele: papieże, biskupi, księża Kościoła Katolickiego?

 

Cały czas przeczą naukom Chrystusa, cały czas z szatańska wręcz upartością swiadomie łamią Jego Przykazania i jednocześnie mówią, że wierzą w Niego, że Go miłują, a więc kłamią, czyli są (jedna w wielu tych, ktorzy sa) synagoga szatana!

 

Za co nauczyciele Kościoła Katolickiego nienawidzą np. Lutra? Dlaczego zatrzymują Lutrowi jego ‘wine’, zamiast zgodnie z naukami Pana Jezusa wybaczać?

Za to tylko nienawidzą Lutra, że przetłumaczył Biblię na zrozumiały język ojczysty, by bliźni poznali nauki Pana Jezusa!

By ludzie sami mogli sprawdzić i ocenić, czy Kościół Katolicki głosi zgodnie z nauka Zbawiciela, czy też przeczy im i nakłania ich do wszelkiego grzechu, jak np.bałwochwalstwo!

 

No, a skoro KK nie potrafi wybaczyć (np. Lutrowi jego rzekomych win), to jak mówi Pan Jezus i im NIE wybaczy Bóg!

 

‘’14  Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.

15 Lecz jeśli NIE przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz NIE przebaczy wam waszych przewinień.’’(Mat.6:14,15) BT

 

‘’ (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych wrogów(2190. echthrous)  i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.’’(Mat.5:44-48)

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/5/verse/44/param/1

 

A jak miłuje swych wrogów Kościół Katolicki? Ogniem i mieczem, zabijaniem, bo dla nich to obowiązek patriotyczny, czyli ich ojcem jest szatan, bo ten jest zabójca i kłamcą, a nie Bóg Ojciec (Pater), który jest Prawda i Dawcą życia i zabijania ZAKAZUJE w Swych Przykazaniach!

 

Dlaczego piszę tylko o KK, czyli o jednej grupie (z wielu, bardzo wielu grup) synagogi szatana? Dlatego, że piszę na forum Polaków, a Polacy to w większości katolicy, którzy całkowicie bezwiedni, nieświadomi tego, ze są okłamywani przez księży, biskupów, papieży, którzy nakazują katolikom grzeszyć i ci nieświadomie grzeszą! 

KOMENTARZE

 • Obecnosc Chrystusa w KK? No tak wlasnie, wbrew nauce Pana Jezusa glosi KK!!
  ''W odpowiedzi na protestanckie zaprzeczenie obecności Chrystusa w Eucharystii zaczęto coraz częściej umieszczać tabernakulum nawet na głównym ołtarzu, skąd było bardziej widoczne. Stawało się coraz większe i bogato zdobione, aż zaczęło dominować nad ołtarzem. Niekiedy przykrywano je ozdobną tkaniną zwaną konopeum.
  Zgodnie z obecnymi przepisami liturgicznymi, wymaga się, by tabernakulum było wykonane z materiału trwałego i niepalnego. Winno być nieusuwalne, nieprzezroczyste i dobrze zamykane, by zapobiec narażeniu Świętych Postaci Eucharystycznych na profanację. Klucz do tabernakulum powinien być strzeżony przez proboszcza lub rektora kościoła. Obok tabernakulum umieszcza się wieczną lampkę, będącą znakiem obecności Eucharystii (a przez to Chrystusa) w tabernakulum. Obecność Chrystusa w Eucharystii jest dogmatem wiary, określonym przez Sobór Trydencki.
  ...
  Światło, które pali się obok tabernakulum podczas mszy, jest znakiem obecności Chrystusa dla zgromadzonych wiernych.''
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabernakulum
 • Rodacy mieszkajacy w Polsce poddawani sa co kilka lat nowym eksperymentom polityczno religinym,
  wiec nie dziwie sie, ze wiekszosc ptrzestala traktowc tego powaznie, bo tego zdrowy na umysle czlowiek traktowac powaznie nie moze.

  Oto typowa katolicka rodzina Radia Maryja:
  https://www.youtube.com/watch?v=s2Aipm4B_CI
 • KTO psuje opinie katolikow, w tym Polakow w Norwegii???
  Na pewno nie zwykli katolicy, na pewno nie zwykli Polacy!

  Od dawna Polacy cieszyli sie bardzo dobra opinia w Norwegii. Kilka dekad temu (za komuny), przyjezdzali tu Polacy na zbieranie truskawek, to najczejsciej byli mlodzi ludzie, najczesciej studenci i pracowali od switu do nocy (a tu latem noce bardzo krotkie), a wiec uczciwie pracowali ponad 12 godz.!

  Dzis nadal Polacy maja opinie uczciwych pracownikow.

  Ale Kosciol Katolicki niszczy opinie katolikow, a wiec i po czesci opinie Polakow w Norwegii !

  O poczynaniach Kosciola Katolickiego w Norwegii mozna poczytac wiele, oto jedna z przestepczych inicjatyw KK w Norwegii:

  http://wiadomosci.wp.pl/skandal-z-udzialem-kosciola-katolickiego-w-norwegii-rejestrowal-polakow-bez-ich-wiedzy-6027752538350209a
 • @Bara-bar 21:25:19
  Bardzo interesujący link ;-)

  pozdrawiam
 • @Bara-bar 21:25:19
  co Ty za herezje głosisz ..

  ,, Było takich wielu, ale jeden się wyróżnia, to faryzeusz Szaweł, którego Pan Jezus nawrócił i sprawił z niego nie tylko wiernego Swego ucznia, lecz też Swego Apostoła-Wysłannika Pawła! ,, .

  Od kiedy Paweł był uczniem Jezusa ?
 • @fabi 22:31:47
  ''Od kiedy Paweł był uczniem Jezusa ?''
  //

  To ty nawet tego nie wiesz?

  OK, ja kiedys tez nie wiedzialam.
  Jesli myslisz jak taki jeden z Ausralii i obecny tu Zawisza, ze aby byc uczniem Pana Jezusa, trzeba bylo cielesnie z nim chodzic, kiedy On cielesnie chodzil po ziemi, to ty nierozumiesz czlowieku.
  Judasz chodzil i jak to sie skonczylo wszyscy wiemy.

  Otoz, kiedy faryzeusz Szawel jedzie do Damaszku, Pan Jezus przemawia do niego i od wtedy Szawel staje sie uczniem Pana Jezusa.

  Nie, uczniem uczniow Pana Jezusa, lecz uczniem Pana Jezusa. Czytaj Biblie uwaznie, i zwracaj sie do Boga o zrozumienie tego co czytasz.

  Gdzie i dlaczego byl Szawel/Pawel ca. trzy lata? i co tam robil?
  Od kogo otrzymal Ewangelie Chrystusowa?

  Odpowiedzi na to wszystko masz w Biblii.

  Powodzenia!
 • @roux 21:57:37
  ''Bardzo interesujący link ;-)''
  //

  To co mnie denerwuje w KK, to to, ze ja sie nigdy do KK nie zapisywalam!!!

  Ktos inny mnie tam zapisal, bo ja wtedy bylam niemowlakiem. A to tak, jakby ktos wzial kredyt w banku na mnie! To jest zwyklym oszustwem!

  Ja mam teraz sie wypisywac z ksiag katolickich??? Przeciez ja sie tam nigdy nie zapisywalam!!!

  Jak moge wypisywac z organizacji do ktorej nigdy sie nie zapisalam???

  Czy KK ma moj podpis, ze sie tam zapisalam? Oczywiscie, ze nie ma, bo ja wtedy bylam niemowlakiem!

  To jest tak wielkim oszustwem, ze mi brak slow!
 • @Bara-bar 09:21:28
  Tak sobie myślę ..Biblia to naprawdę święta księga .
  To księga cudów ... czytają , czytają ..i każdy może wyczytać co innego .

  Chcesz mi powiedzieć ze Jezus za życia spaprał robotę i po śmierci starał się to naprawić . No tak , zapomniałem że zmartwychwstał . No ale przecież On wstąpił do nieba ... czyżby według Ciebie wtedy po raz drugi przybył na ziemię . Znaczy się ...już więcej stępował nie będzie , co za tym idzie ..końca świata też .

  Patrząc co się dzieje na tym świecie .. ten koniec sami sobie zorganizujemy.
 • @Bara-bar 09:21:28
  /To jest tak wielkim oszustwem, ze mi brak slow!/
  lecz z drugiej strony, to daje Ci prawo do zabierania głosu w sprawach dotyczących KK ;-))
 • @fabi 09:34:12
  ''Tak sobie myślę ..Biblia to naprawdę święta księga .
  To księga cudów ... czytają , czytają ..i każdy może wyczytać co innego .''
  //

  Masz racje, kiedy mowisz, ze kazdy wyczyta cos innego i o tym wlasnie inforuje nas Biblia.

  Jesli jakis psychopata dorwie sie do Biblii, to co wyczyta? i co bedzie glosil?
  Oczywiscie okrucienstwa opisywane w Biblii, bo przeciez w Biblii jest tez opis zla popelnionego w historii.

  Pytanie polega na tym, czy zostalo to opisane, abysmy bledy tamtych powtarzali? czy tez nie?

  Biblia mowi, ze ten opis jest po to, bysmy bledow tamtych NIE powtarzali.

  ''(11) A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, SPISANE zaś zostało ku pouczeniu NAS, których dosięga kres czasów.'' (1Kor.10:11)

  Jednak synagoga szatana z wielka namietnoscia powtarza bledy tamtych!

  Jesli milosierny pozna Biblie, to na co zwroci uwage?
  Z pewnoscia na milosc blizniego, na milosierdzie. Itd, itd...


  Ale jak napisano w Biblii, aby Biblie NA PRAWDE zrozumiec MUSIMY zwrocic sie do Pana Jezusa Chrystusa, bo innej Drogi do Boga nie ma!

  '' (14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada.'' (2Kor.3:14-16)

  Polecam sprawdzac w interlinearnych, np:
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/8/chapter/3/verse/14/param/1
  http://biblehub.com/interlinear/2_corinthians/3-14.htm


  ''Jezus odpowiedział:
  Ja jestem drogą, prawdą i życiem; NIKT nie przychodzi do Ojca, jak TYLKO przeze Mnie.'' (Jan 14:6)

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/14/verse/6/param/1

  Czyli co trzeba zrobic, by miec droge do Ojca?

  Wcale nie nalezec do religii, lecz...
 • @roux 11:35:21
  ''/To jest tak wielkim oszustwem, ze mi brak slow!/
  lecz z drugiej strony, to daje Ci prawo do zabierania głosu w sprawach dotyczących KK ;-))''
  //

  Oczywiscie, ze mi daje, jednak to niewiele zmieni, bo czesc polskiego spoleczenstwa jest tak fanatyczna, tak zatruta nienawiscia (nie potrafiaca myslec racjonalnie, czy tez myslec wogole) przez radio maryja, tv trwam i ich pupilkow PiS, ze zadne, absolutnie zadne slowa do tej czesci spoleczenstwa nie docieraja.

  Czy ty kiedys miales sensowna rozmowe z kims nalezacym do tej sekty?

  Oni nie sa komunikatywni, maja wszyskie negatywne cechy sekty, maja wyprany mozg, sa jak dzihadzisci, ktorzy nienawidza wszystkich innych!

  I to co mnie najbardziej niepokoi, jest to, ze gdyby ta sekta Rydzykowsko-PiSowska atakowala np. zydow, to organizacje zydowskie zamknelyby usta tej sekty juz dawno!

  Dlaczego nie ma takich organizacji polskich, ktore bronia Polakow, interesow Polakow?

  To pytanie kieruje do wszystkich, nie tylko do ciebie roux.
 • @fabi 09:34:12
  ''Chcesz mi powiedzieć ze Jezus za życia spaprał robotę i po śmierci starał się to naprawić . No tak , zapomniałem że zmartwychwstał . No ale przecież On wstąpił do nieba ... czyżby według Ciebie wtedy po raz drugi przybył na ziemię . Znaczy się ...już więcej stępował nie będzie , co za tym idzie ..końca świata też .''
  //

  Nie wiem skad taki pomysl przyszedl ci do glowy?

  Z pewnoscia Biblii nie znasz, Ja na prawde nie wiem o co ci chodzi i dlatego nie odpowiem ci, poniewaz nie ma zwiazku z tym co ja pisze, bo ja pisze w oparciu o Biblie, o Slowo Boga w Niej zawartym.


  //
  ''Patrząc co się dzieje na tym świecie .. ten koniec sami sobie zorganizujemy.''
  //

  Oczywiscie, pelna zgoda w tej sprawie. Biblia o tym mowi. Jednak nawet ludzie nie znajacy Biblii, lecz myslacy widza, ze to wszystko idzie ku zagladzie.

  Nie wiem czy to wyjasni pewne kwestie, jednak polecam przeczytac ta notke, bo w niej pewne kwestie Biblijnie wyjasniam:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128892,nihil-sub-sole-novum

  Ale tak na prawde z calego serca polecam Biblie. Nie przeczytac Biblie, lecz ciagle ja czytac, kazdego dnia chocby kilka wersow.

  Pewien bloger (o inicjalach K.W.) po nieobecnosci, ponownie piszacy na tym forum napisal, ze przeczytal 3 (slownie TRZY razy) Biblie i wypowiada sie tu jako wielki autorytet w sprawach Biblijnych i nie tylko Biblijnych.

  Biblia jest jedyna ksiega na swiecie, ktorej przeczytac nie mozemy.

  Bo to tak jakby powiedziec ja juz pilam wode trzy razy i wiecej pic wody juz na cale zycie nie musze, bo pragnie ugasilam.

  Biblia jest jak zrodlo wody, jest jak oddech, ktorej potrzebujemy kazdego dnia!
 • @Bara-bar 23:16:20
  mialo byc pragnienie (a nie pragnie), ale mysle, ze wszyscy sie domyslili, bo przeciez do bezmyslnych ja nie pisze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031