Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 6750 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

KTO JEST KATOLIKIEM? A KTO NIE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jest jakaś, jakakolwiek katolicka definicja mówiąca o tym, kto jest, a kto nie jest katolikiem? Czy też KK to organizacja, której jedynym motto jest: róbta co chceta?

 

Pytam, bo na przykład poprzednik Franciszka twierdził, że ''raz katolik, na zawsze katolik’’.

 

Ja wtedy, jak i teraz twierdzę, że katoliczką absolutnie nie jestem!

A nie jestem z tego prostego powodu, że poznając Biblię zauważyłam, że doktryny katolickie nie tylko nie wychodzą z  Biblii, lecz w większości naukom Pana Jezusa, naukom zawartym w Bibli, w sposób RAŻĄCY PRZECZĄ!

 

Bo czy np. Maria, która urodziła Pana Jezusa była panna?

NIE, ta blogoslowiona między niewiastami kobieta była mężatka, jej mężowi było na imię Józef!

 

'' (18) Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

(24) Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, (25) lecz nie zbliżał się do Niej,aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.’’(Mat.1:18,19, 24,25)

 

Katolickie nauki głoszą i świecą jakąś niebiblijna Maryję, która jest/była panną z dzieckiem!

 

I tu rodzą się dwie możliwości.

Albo KK świeci jakaś inną kobietę, która była panną i na zawsze dziewicą, albo chcą Marii, która urodziła Pana Jezusa UBLIŻYĆ nazywając ją obrazliwie  panną z dzieckiem!

Tu przypmne, że właśnie niektórych talmudach (naukach rabinów), właśnie tak ubliżają oni Marii, głosząc o niej, że nie miała meza…

 

Miriam-Maria była panna (jak każda młoda kobieta), aż wyszła za mąż za Józefa i dopiero PO zaślubinach z Józefem, stała się brzemienną za sprawa Ducha (Tchnienia- greckie Pneuma- Świętego)!

 

PO ZAŚLUBINACH stała się brzemienną, A NIE PRZED, NIE WTEDY KIEDY PANNA BYŁA!!!!

 

Katolicy, ja was bardzo proszę, byście przestali w końcu  ubliżać Marii, która urodziła Pana Jezusa nazywając ja panna!

 

Podobnie nie była ona na zawsze dziewicą!

 

W Biblii wyraźnie pisze, że Pan Jezus nie był jej jedynakiem, lecz jej pierworodnym!

 

''(4) Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, (5) żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. (6) Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. (7) Porodziła swego pierworodnego  (4416. prōtotokon) Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.’’(Luk.2:4-7)

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/2/verse/7/param/1

 

Pierworodny-4416. prōtotokon:

http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/4416

 

Jedynak w Biblii to 3439- monogenēs:

http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/3439

 

Czyli katolicy jak napisano w Biblii o Panu Jezusie? Czy jedynak, czy pierworodny?

 

*-*-*


Po za tym, ja katoliczką nie mogę być, bo ja się do Kościoła Katolickiego NIGDY nie zapisywałam (zostałam, bez mojej wiedzy i zgody ochrzczona w KK i przez innych ludzi,  bez mojego pełnomocnictwa zapisana - a więc w sposób bezprawny), więc wypisywać się nie będę. A jeśli KK chce mieć fałszywe i niezgodne z prawem zapisy, statystyki, to niech ma.

 

*-*-*

 

Ale, właściwie chcę zwrócić tu uwagę na inną sprawę.

 

 Czy według Kościoła Katolickiego (katolików) każdy, obojętnie jak baaaardzo przeczy naukom katolickim, jest katolikiem, bo tak twierdzi, bo jest w księgach katolickich?

Czy na przykład bloger Zawisza niebieski (mówiący, że jest katolikiem), który nie zgadza się z wieloma doktrynami KK, jeśli nie ze wszystkimi), jest według KK katolikiem?

Albo pisząca tu do niedawana nauczycielka katolicka alfa.com.hel, która głosiła (i być może dalej głosi), że ‘medrcy ze wschodu slonca’ to byli  ‘wysłannicy szatana’’, czyli tak na prawdę głosi ona, że  katolickie święto ‘’Trzech Króli’’, to święto wysłanników szatana! Czy ona też katoliczką jest?

 

Bo jeśli tak, to znaczy, że KK jest zbiorowiskiem ludzi, którzy nie tylko wogole nie wierzą, lecz wręcz przeczą wszelkim doktrynom, nie tylko Biblijnym, lecz również doktrynom papieskim!

 

Czy zatem jest jakaś, jakakolwiek katolicka definicja mówiąca o tym, kto jest, a kto nie jest katolikiem?

Czy też KK to organizacja, której jedynym motto jest: róbta co chceta? 

KOMENTARZE

 • @
  Jeżeli nie jest Pani katoliczką to kim Pani jest? Poważnie się pytam bo chrześcijanin to uogólnienie.
 • Jak zwykle sięgnę do historii i podstaw słowa Katolicki
  Katolicki, znaczy powszechny. Członkiem Kościoła Powszechnego (katolickiego) był każdy wyznawca Jezusa zgadzający się z nauką Pawła.
  Po schizmie zaczęto używać nazwy prawosławie i katolicyzm, dla kościoła podległego biskupowi Rzymu, ale tworzonemu w politycznej zależności od Cesarstwa Niemieckiego i prawosławia, czyli Kościoła tworzonego na bazie Konstantynopola i nauk Cyryla i Metodego (kościół ten rozwijał się głównie wśród Słowian).
  Więc kim jest katolik? To człowiek uznający naukę Jezusa, ze zmianami wprowadzonymi przez Pawła, ale też przez późniejsze dogmaty przyjmowane przez Kościół na soborach. Kim jest Chrześcijanin? To wyznawca czystej nauki Jezusa, bez nauki Pawła, ale on musiał wywodzić się z Żydów. No i mamy takich, którzy nie wywodzą się z Żydów, nawróceni zostali z pogaństwa, ale nie przyjęli późniejszych dogmatów.
  Przy czym należy powiedzieć wyraźnie, że tylko dzięki katolicyzmowi i prawosławiu, czyli wyznawcom Jezusa podejmującym takie lub inne decyzje nauka Jezusa przetrwała do dnia dzisiejszego. Dziś z tego dziedzictwa korzystają ci, co mówią. Mylisz się katoliku, mylisz się prawosławny, ja mówię to co mówi Biblia. Tyle, że Biblia to nauka Jezusa zinterpretowana przez Pawła i jego uczniów. Więc też nie jest to czysta nauka.
 • @Stara Baba 22:38:46
  ''Jeżeli nie jest Pani katoliczką to kim Pani jest? Poważnie się pytam bo chrześcijanin to uogólnienie.''
  //

  Ja bardzo powaznie odpowiadam, ze jestem wierna nauce Pana Jezusa Chrystusa.
 • @Zawisza Niebieski 23:10:40
  No nie wiem czy te różnice są podane prawidłowo. Nie jestem z religią aż tak oczytany i oklepany ale wszędzie w źródłach, czy kościelnych czy innych ogólna definicja jest prosta i przystępna dla wszystkich:

  "„Chrześcijanin” to wyznawca Jezusa Chrystusa (uznający Chrystusa za Syna Bożego)" ... - niezależnie od późniejszych "dodatków".

  "nie każdy chrześcijanin to katolik, natomiast każdy katolik to chrześcijanin"
 • @Bara-bar 23:33:45
  Definicją jest fakt, że 95,5% populacji Polaków zamieszkałych w Polsce (Rocznik Statystyczny GUS na rok 2012) deklaruje się jako Katolicy.

  A teraz pytanie do ciebie: Czy w tym środowisku, anty-Katolik jest, lub może być, Polakiem??
 • @Zawisza Niebieski 23:10:40
  Ty jak zwykle, tradycyjnie juz przeczysz naukom Pana Jezusa i w ogole nie jestes w stanie zrozumiec pytania przeze mnie zadanego.

  No, ale dobra, piszesz, ze katolicki znaczy powszechny, czyli publiczny, a to tak samo jak dom powszechny/publiczny, czyli Biblijnie nierzadnica.

  W Biblii nie ma slowa chrzescijanin. Nie ma nawet slowa chrzest. Jest natomiast Jan ZANURZAJACY, jest zanurzenie (baptizo), ale jak pamietamy nawet faryzeusze zanurzali sie (''chrzcili'' sie) u Jana Zanurzajacego (zle przetlumaczone na Chrzciciela) i co z tego? skoro pozniej wydali Zbawiciela na Smierc?

  Czy Pan Jezus kogokolwiek zanurzal (''chrzcil'')???

  Masz dostep do Biblii (w tym interlinearnych) wiec sprawdz!!!

  Pomoge ci (bo lenisz sie niesamowicie):

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/910

  W Biblii uczniowie Pana Jezusa sa nazwani CHRYSTusowi!

  Nie chrzescijanie, lecz CHRYSTusowi!!!

  '' (7) Zauważcie to, co /jest zresztą/ oczywiste! Jeżeli ktoś jest przekonany, że należy do Chrystusa, niechże znów weźmie pod własną rozwagę i to, że my również, podobnie jak on, jesteśmy CHRYSTusowi (5547.christou-Chrysusowi, Pomazanca).'' (2 Kor.10:7) BT

  Jak po raz pierwszy zostali nazwani uczniowie Pana Jezusa Chrystusa-Pomazanca?

  CHRYSTusowi, a NIE chrzescijanie, sprawdzaj (zamiast sie lenic):

  http://biblehub.com/interlinear/acts/11-26.htm


  Apostolowie byli wyslannikami CHRYSTUSA, nalezeli do Chrystusa, byli uczniami Chrystusa, wiec byli CHRYSTusowymi!!!

  Nie chrzescijanami!!!

  No chyba, ze ty nie rozumiesz, ze jest zasadnicza roznica miedzy slowem zanurzenie (''chrzest''), a Chrystus .
  Rzekomo znasz angielski, wiec sprawdz!!!

  http://biblehub.com/interlinear/acts/11-26.htm

  Bo jesli nie rozumiesz, to przestane z toba rozmawiac, bo ja do sciany, do betonu nie bede mowic. Ja rozmawiam z ludzmi myslacymi, a nie z betonem.
 • @Bara-bar co ty na to?
  A w Północnym Kalifacie zwanym jeszcze dla zmyłki Szwecją lewackie władze zastanawiają się czy tego zamachowca który zabił 4 osoby i innych ranił, nie wypuścić z aresztu i zmienić mu kwalifikację czynu bo był w tym momencie niepoczytalny!!!(wzięli przykład pewnie z synalka sędzi tego z Sopotu, czy prokurator Poznańskiej mamełe obcinacza głów, jego już badają kolejny rok i zbadać nie potrafią ci biegli przebiegli.) To dzisiejszy news z tego już kalifatu!
 • @wg durnej teologii katolickiej
  katolikiem jest ten kto jest ochrzczony.
  chrztu nie można cofnać "z kosciola nie mozna sie wypisac"
  dlatego katolikiem jest sie na zawsze nawet jaby chrzest byl pierwszym i ostatnim pobytem nieboraka w kosciele

  Z teologicznego punktu widzenia Hitler i Stalin byli katolikami co najwyzej ekskomunikowanymi.
  Ale ekskomunika (w tym jej szczegolny rodzaj czyli apostazja) nie powoduje "wypisania sie" z KK. To taki katolik na wygnaniu.

  Jak cie ochrzcili to jestes do konca zycia katolikiem, chocby nie wiem co.
  Tak to mniej wiecej wyglada od strony teologow.

  Oczywicie od strony zdroworozsadkowej sa to bzdury ale cóż... Pytanie w tytule nawiazywala do papieza czyli do teologa.
 • @Bara-bar 08:05:18
  No dobrze ..a co z bierzmowaniem ....?
 • @kowalskijan584 12:59:52
  "Na wieść o śmierci Adolfa Hitlera ówczesny arcybiskup Berlina kardynał Adolf Bertram w odręcznie napisanym poleceniu nakazał wszystkim księżom swej archidiecezji „odprawić uroczyste requiem w intencji führera i tych wszystkich żołnierzy Wehrmachtu, którzy polegli w walce o naszą niemiecką ojczyznę, i odmówić najszczersze modlitwy za naród, ojczyznę i za przyszłość Kościoła katolickiego w Niemczech”
 • @Bara-bar 08:05:18
  Wielokrotnie ci tłumaczyłem, słowo "chrześcijanin" nie pochodzi nie pochodzi od chrztu, tylko w Słowiańszczyźnie, która styka się z chrześcijaństwem prawie po 1000 lat jego rozwoju słowo zbudowano od słowa chrzest, gdyż przyjęcie wiary kojarzono ze chrztem. Weź angielski - christian, włoski - crisiano, norweski - crisian. Słowo to pochodzi od Chrystusa - mesjasza oznacza człowiek Chrystusa. Na chrzest języki te mają zupełnie inne określenia. ang. baptism. Jezus nikogo nie ochrzcił, prawda, ale sam chrzest przyjął i zgodnie z wierzeniem apostołów skupionych w Kościele Jerozolimskim wtedy stał się Synem Boga, nie tak jak wierzymy dziś.
  Co więcej, chcąc po polsku powiedzieć Chrystus powiemy Pomazaniec. Jezus Chrystus po polsku brzmi Jezus Pomazaniec, bo "chrystus" to słowo greckie.

  Pytasz się, czy jestem Katolikiem? Jestem i nie zamierzam z przestać nim być, ale bycie katolikiem nie wyklucza myślenia, nie zakazuje myślenia. Kościół to ludzie, a każdy z nas jest omylny, grzeszy. Nawet papież ma spowiednika. A dogmaty? Z jednym się na pewno nie zgadzam, z dogmatem o nieomylności papieża, ale Kościół dziś od tego dogmatu odchodzi. Nauka papieża zawarta w encyklice jest wskazówką, ale nie wyrocznią. Spory rozstrzygają sobory, nie papież jednoosobowo.
 • katolicyzm jest
  politeistyczną dewiacją chrześcijaństwa i jest sprzeczne z naukami jezusa. samo chrześcijaństwo jest wytworem wywiadu imperium rzymskiego, które chciało spacyfikować buntujących się non stop żydów. sam jezus zresztą mówił że jego nauki są skierowane tylko do zydów. (inna sprawa bliski wschód był w tamtym okresie wylegarnią wielu sekt a samo chrześcijaństwo czerpie pełnymi garściami z buddyzmu i zoroastrianismu przy czym chrześcijaństwo miało ten plus dla rzymian że promowało totalny pacyfizm i udawanie że deszcz pada jak w mordę plują, niestety schizol neron spieprzył robotę a potem było za późno)
 • @czerwony baron 19:14:05
  gdyby nie chrześciajństwo, nie powstałby islam... ludziska naturalnie nadal by się wybijali ale w imię tego co zawsze, czyli kasy i samic przy czym wybijanie się w imie ideologii lub religii jest o tyle perfidne że zwycięzca oprócz twojego majatku chce jeszcze twojej duszy...
 • @Zdzich 07:40:11
  ''Definicją jest fakt, że 95,5% populacji Polaków zamieszkałych w Polsce (Rocznik Statystyczny GUS na rok 2012) deklaruje się jako Katolicy.''
  //

  Czy to fakt?

  Jesli to fakt, to ja podam inne fakty z katolicyzmu, jak np. palenie zywcem ludzi na stosach - przez Inkwizycje katolicka!!!

  Czy na prawde 95,5% pupulacji Polakow zamieszkala w Polsce, popiera dzialania (KK) katolickiej inkwizycji - palenia zywcem ludzi na stosach?

  Tak?, czy nie?

  Ty cytujesz 'statystyki', wiec to odpowiedz.


  Ludzie z calego swiata przyjezdzaja do Auschwitz i potepiaja to co sie tam dzialo, a tam o ile wiem NIKT nikogo zywcem nie palil.

  Tam w rozny sposob zabijano, co jest oczywiscie zbrodnia, ale zywcem chyba nikogo nie palono.


  Gdzie jest jakies miejsce, jakis pomnik, jakas tablica, przy ktorej mozemy wspomniec ofiary katolickiej inkwizycji???


  A teraz podam inny fakt dzialalnosci katolickiej, czyli nie tylko pedofilstwo, lecz UKYRWANIE ksiezy pedofilow przez hierachie katolicka!

  Czy zatem prawda jest, ze 95,5% pupulacji Polakow zamieszkala w Polsce, jest pedofilami? czy 95,5% pupulacji Polakow zamieszkala w Polsce ukrywalaby (jak to czynila hierarchia katolicka) pedofili?

  Czy mam ci podac ilu ksiezy jest homoseksualistami (''na zawsze dziewicami'', ''bo z 'kobietami' sie nie splamili'')?

  Czy mam ci przypomniec, ze sa ksieza puszczalscy, ktorzy maja wiele dzieci z roznymi kobietami (samotnymi matkami) w wielu diecezjach?

  Ty bedac katolikiem powinienes to wszystko wiedziec, bo za to wszystko papiestwo przeprasza (i na przepraszaniu sie konczy)!


  Czy ty wiesz, ze napisano w Biblii, ze ''biskup'' powinien miec zone i dzieci i dom, ktorym potrafi zarzadzac?

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/15/chapter/3/verse/2/param/1

  Przeczytaj przynajmniej ten fragment 1 Tym.3:1-7.

  Dlaczego ty Biblii nie znasz? czy znac nie chcesz? czys ty z pokolenia diabla (czy diabel jest twym ojcem)? Bo jesli nie, to przynajmniej Nowy Testament i czytaj ''od dechy do dechy' i nie przestawaj i badz wierny naukom Chrystusowym, naukom gloszonym w Biblii przez Apostolow Chrystusowych!

  Bo, wiedzisz ja bylam katoliczka, ja wierzylam tym KLAMCOM w sukienkach, ale poznalam Biblie, poznalam Prawde i Prawda mnie wyzwolila.

  Nastepnym razem napisz na moim blogu PO tym, kiedy Biblie poznasz.

  Jeslisz uczciwy jak ja, czytanie Biblii wprowadzi cie w szok, totalny szok, ze KK oficjalnie klamie, glosi nauki przeczace Panu Jezusowi.

  A jeslis nieuczciwy, to coz moge powiedziec? moze to, ze nie spotaky sie w niebie.

  Ty bedziesz wsrod balwochwalcow. zabojcow, pedofili..., a ja bede wsrod nawroconych.

  Wszyscycmy grezeszni, ale tylko nawroceni, tylko posluszni Slowu Boga beda w niebie.
 • Bara Bara
  Ty jesteś taką samą katoliczką jak Jezus był żydem. Żyd, znaczy wyznawca judaizmu a katolik znaczy wyznawca chrześcijaństwa, przynajmniej jego głównego odłamu. Na użytek Kościoła wcześniej jerozolimskiego, Jezus musiał być obrzezany więc taką wersję zapodał Łukasz. W rzeczywistości Jezus nie był obrzezany. Był synem Boga, tego samego Boga który uczynił Izraelitów narodem wybranym do celów sobie wiadomych. Wiemy, że nauczycielami ludzkości byli Bogowie. Jahwe był nauczycielem plemienia pasterzy, któremu obiecał opiekę i wzrost populacji pod warunkiem jednak, że będą trzymać się zasad które on poda im do przestrzegania. Wiemy z Biblii, że Synowie Boży współżyli z kobietami ziemskimi i płodzili im dzieci. Takim synem był także Jezus. Wiadomo skądinąd, że ojcem nie był Józef. CV spreparowali mu ewangeliści, podobnie jak to czyni się powszechnie kreując różne autorytety moralne. Jezus zatem nie utożsamiał się z żydostwem, miał być ich nauczycielem do której to niewdzięcznej roboty posłał go Niebieski Ojciec. Aliści jak to bywa z dziećmi, Jezus buntował się nieco przeciwko woli Ojca, krzewiąc wśród żydów odrębną naukę niezgodną z naukami faryzeuszy, którzy byli uczonymi w Piśmie ściśle trzymającymi się litery. Reasumując, twoje ochrzczenie w Kościele Katolickim uznajesz za fikcję, nie przeszkadza ci to jednak krzewić wiedzę odrębną lub nieco zmodyfikowaną w stosunku do tej, którą głosi KK. Twój bunt wobec Matki Kościoła może się skończyć podobnie jak bunt Jezusa. Więc uważąj!!! :)
 • @Zdzich 07:40:11
  ''A teraz pytanie do ciebie: Czy w tym środowisku, anty-Katolik jest, lub może być, Polakiem??''
  //

  Czy ty aby na pewno czytales moja notke?

  Ja nie stawiam w niej pytanie: kto to anty-Katolik!

  Ja stawiam pytanie: ''KTO JEST KATOLIKIEM? A KTO NIE?''

  I dalej rozwijam:

  ''Czy jest jakaś, jakakolwiek katolicka definicja mówiąca o tym, kto jest, a kto nie jest katolikiem? Czy też KK to organizacja, której jedynym motto jest: róbta co chceta? ...''


  Ja jestem Polka ( z dziada pradziada....) i ani ty, ani Rydzyk, ani PiS tego nie zmienicie.

  A czy wiesz kim ja Biblijnie jestem?

  Bo w Biblii jest mowa o obywatelstwie (3195.politeuma) tych, ktorzy wierza Bogu. Czy wiesz co napisano? Czy wiesz co to znaczy?

  Poczytaj, sprawdz (przeciez czytaty i pisaty jestes, wiec nie ma powodow bys nie mogl sprawdzic slowo po slowie:

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/11/chapter/3/verse/20/param/1


  Czys juz sprawdzil?
  Czy juz wiesz o co chodzi?

  Jesl tak, to sie ciesze, jesli nie, to sie o ciebie martwie i modle.
 • @fabi 13:23:52
  ''No dobrze ..a co z bierzmowaniem ....?''
  //

  Ja nie wiem co z bierzmowaniem. Kiedy ja bylam katoliczka, bierzmowanie bylo jakims tam (baaaardzo sprzecznym z Biblia) abra kadabra KK w ktorym uczesnily osoby nieletnie.
 • @Zawisza Niebieski 18:03:53
  Katoliku, notka dla ciebie:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128899,maria-i-maryja

  SPRAWDZ Z BIBLIA W REKU!!!

  SPRAWDZ!!!
 • @czerwony baron 19:19:40
  Katolicyzm jest z pewnoscia kontynuacja faryzeuszow, rzymian...

  Ale mam inne pytanie: czys ty chodz raz czytal nauke Pana Jezusa? choc raz mial Biblie w reku?

  Nie chodzi mi o to, czy czytales jak znany bloger o inicjatywach K.W. (bardzo ordynarny do kobiet) ''az trzy razy przeczytal Biblie''..., bo jesli tak myslisz, udawadniasz tym, ze nie wiesz czym jest Biblia, ze traktujesz nauke Chrystusa na rowni z jakimis tam ludzmi, filozofami (konfucjuszem, platonem, arystotylesem...).

  O ile nauki filozofow (nawet najlepszych) mozna przeczytac, o tyle nauki Pana Jezusa zawartej w Biblii przeczytac i odlozyc nie mozna!

  Dlaczego?

  Z tego powodu, ze na przyklad (a takich i wielu innych powodow w Biblii jest wiele), ze czytajacy-wierzacy to malzonka/oblubienica, a Malzonkiem/Oblubiencem jest Pan Jezus.

  A TO Malzenstwo jest na pewno nierozerwalne, wiec wierni (malzonka/oblubienica) CALY czas slucha Malzonka/Pana Jezusa!!!

  Nie kogos zamiast Niego (organizacje religjne, ''matke boska''...), lecz TYLKO Niego.

  Napisano w Biblii, ze Pan Jezus jest Droga, Prawda i Zyciem i jest Slowem Boga!

  Napisano:

  ''Jezus odpowiedział:
  Ja jestem drogą, prawdą i życiem; NIKT nie przychodzi do Ojca, jak TYLKO przeze Mnie.

  Nie przez Maryje, nie przez jakies organizacje religijne (katolickie, protestanckie, zydowskie, brooklynskie....), lecz TYLKO PRZEZ Pana Jezusa Chrystsa!!!

  Czy widzisz roznice?
 • @Slav 22:04:21 dobrze się czujesz?
  /Jezus nie był obrzezany/ skąd masz takie wiadomości?

  "(21) Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]. (Łk 2:21 BT)


  /Jezus buntował się nieco przeciwko woli Ojca,/

  Masz demencję?
 • @kula Lis 66 10:42:22
  ''A w Północnym Kalifacie zwanym jeszcze dla zmyłki Szwecją lewackie władze zastanawiają się czy tego zamachowca który zabił 4 osoby i innych ranił, nie wypuścić z aresztu i zmienić mu kwalifikację czynu bo był w tym momencie niepoczytalny!!!(wzięli przykład pewnie z synalka sędzi tego z Sopotu, czy prokurator Poznańskiej mamełe obcinacza głów, jego już badają kolejny rok i zbadać nie potrafią ci biegli przebiegli.) To dzisiejszy news z tego już kalifatu!''
  //

  Czy ty rozumiesz wiadomosci, ktore czytasz? Ja mam wrazenie, ze nierozumiesz.

  Czy Breivik kiedykolwiek wyjdzie z wiezienia?
  Prawdopodobnie nigdy!

  Ty orzeczen sadow skandynawskich najwyrazniej nierozumiesz.

  A tak na marginesie, nie obchodzi mnie twoja rydzykowo-pisowska nienawisc do ludzi!

  Ty jak szydlo kaczynskie, jak kaczynski bajcierewicz zioniecie nienawiscia do tych, ktorzy nie mysla jak wy.

  Takie wlasnie myslenie dalo poczatek nazistom, stalinistom! a teraz PiSowi!
  Zegnaj i nie pisz komentow na moim blogu BETONIE!

  Ale, jesli kiedys tam bedziesz poznawal Biblie i bedziesz wierzyl Chrystusowi, wtedy ciebie goraco WITAM na moim blogu.:)
 • @kowalskijan584 12:59:52
  Zgadza sie!
 • @Bara-bar 22:29:51
  Bar-bara, kult maryjny rozwijający się w prawosławiu i z niego importowany do naszego kraju, ikony M.B.Częstochowskiej, Kodeńskiej, Ostrobramskiej wywodzą się z prawosławia. I o tym mnie przekonywać nie musisz. Kult Maryjny ma silne przedchrześcijańskie podłoże w mocy zwanej Mokosz, o tym mnie przekonywać nie musisz.

  Odwiedziłem wszystkie trzy, mogę to nawet potwierdzić zdjęciami. Są to dla mnie ikony, obrazy i tylko tyle. Nie oddaję czci obrazom, rzeźbom i bycie katolikiem mnie do tego nie zmusza.

  Nikt mi nie nakazuje być członkiem sekty Tadeusza R. Zresztą na tle prawdy o tym człowieku, którego nazwiska wymieniać prawo zakazuje, powstał mój konflikt z alfą. Jestem człowiekiem uczciwym nie wspólnikiem miłośnika babcinych emerytur.

  W Polsce się wiele rzeczy źle dzieje, zakonnicy, kapłani kradną, kłamią. Tyle, że człowiek jest grzeszny, a będąc katolikiem mogę im w twarz to powiedzieć. Biskupie abp. Michalik to nie pozbawione miłości rodziców dzieci skłaniają wykształconych mężczyzn do podejmowania czynności seksualnych wobec nich. W Kościele jest wielu ludzi grzesznych, ja też jestem grzeszny, ale rozliczać się w dzień sądu ostatecznego każdy z nas będzie sam, i ks. Gil, i biskup Wesołowski i abp. Michalik i ja. Każdy z nas z osobno, nie razem.

  Dlatego nie boję się sięgnąć po Biblię, dlatego nie boję się sięgnąć po prawdę historyczną o Biblii (czego już ty się boisz). Biblia to dzieło rąk ludzkich, ich umysłów, dążeń, i również niekiedy pychy. Mówi o tym Łukasz ewangelista. Dzieło ich myśli, przyjmuję, że czystych, ale nie myśli Boga. Słowa Jezusa są w niej wyraźnie oznaczone, reszta to słowa człowieka.

  Stary Testament, to zapis historii 12 plemion semickich, zapis historii wyprowadzenia tych plemion przez kapłana egipskiego zapatrzonego w ideę Boga solarnego faraona Echnatona, Atona.

  JHWH był wojowniczym bogiem jednego z plemion Izraela. Bogiem głównym był EL, którego Jezus wzywa z krzyża mówiąc "Eli, Eli, lama sabachthani?"
  Biblii nigdy Kościół czytać nie zabraniał, choć utrudniał, zabraniając czytania tłumaczeń. Katolik, to nie klepacz paciorków, nie wyznawca jakiegoś tam kapłana, jest on człowiekiem świadomym, jest człowiekiem szukającym prawdy zawartej w słowach Jezusa, nie uczniów Pawła, które ty za prawdę przyjmujes,z bezkrytycznie uznając całą Biblię za prawdę. Nowy testament to słowa człowieka, człowieka wierzącego, ale człowieka, w których zapisano słowa Jezusa, które tenże człowiek zapamiętał.

  Jako katolik świadomie odrzucam słowa biznesmena (mającego problemy z rozliczeniami finansowymi) Tadeusza R., Miejscem tego człowieka jest cela i nie zakonna a więzienna. Odrzucam też słowa polskojęzyczne międzynarodowego zakonu działającego w imieniu sprzecznym z interesem Polski i nic w doktrynie KRK mi tego nie zabrania. Jestem katolikiem, świadomym katolikiem i to wystarczy.
 • @Bara-bar 21:52:36
  Dane statystyczne są matematycznymi faktami, bez względu na to, czy tobie się one podobają, czy nie.
  Natomiast jeśli chodzi o Inkwizycję oraz twoje wywłoki na temat poparcia, pedofilstwa, oraz ogólnie twojej NIENAWIŚCI wobec KK, to jest twój chory stan mentalny, który w idiotyczny sposób zestawiasz z danymi statystycznymi GUSu.
  Co innego, gdybyś wymieniła ilu poznałaś księży, którzy są pedofilami. Pewnie ani jednego.
  Przy okazji, nie pieprz o inkwizycji, o której nie masz pojęcia!

  Wobec zacytowanego przeze mnie faktu matematycznego, jesteś anty-Polką, która należy do 4,5% marginesu społecznego. Koniec dowodu.
 • @roux 23:02:45
  //Masz demencję?

  Nie bardzo rozumiem ale zakładam z góry, że stare nawyki myślowe o nieprawomyślnych są u ciebie drugą naturą.
  Napiszę jeszcze jedno zdanie i odeślesz mnie do psychiatryka.
  Ile ty masz lat roux?

  Czerwony roux?

  O białej zasmażce słyszałem, ale o czerwonej dotąd nie :)
 • @Bara-bar 23:00:53
  Ciekaw jestem jak rozwiązałaś problem więzi rodzinnych.

  //...a Malzonkiem/Oblubiencem jest Pan Jezus.

  Jaką rolę zatem odgrywa twój osobisty mąż, bo go wszak posiadasz?

  Nie można być oblubieńcem Pana Jezusa i iść do łóżka z własnym mężem, kobieto!

  Czytałem o kilku wielbicielach, akurat nie Pana Jezusa, ale innych jego wcieleń, że gdy mieli rodziny, oddawali się rodzinie. Ale gdy zapragnęli Boga, opuścili rodziny (nie można służyć dwóm bogom).

  Ty kreujesz się na nieomal świętą, znającą tajemnice i jedynie słuszne interpretacje. Jesteś jak Maria Magdalena, zasiadająca po prawicy Pana.

  A mąż????
 • @Zdzich 08:44:38
  Że Bar-bara ma trochę przestawione myślenie o Kościele, to się z tobą zgodzę, ale dalibóg, nie wiem skąd ci wyszło, że mówiąc źle o Kościele jest antypolką? Nie często, szczególnie w czasach dla nas trudnych było nam po drodze z Kościołem. Targowica, to przecież magnaci, biskupi w tym prymas Polski, nuncjusz. Czas rozbicia dzielnicowego, gdy za przywileje Kościół ugrywał młodszych braci przeciw seniorowi? Nawet ten biskup, co przy łożu śmierci króla przysięgał, że będzie chronił seniora?
  Naszym patronem nadanym przez Kościół jest zdrajca Stanisław.
  Nasze powstania narodowe, pierwsze (Listopadowe) potępione przez papieża, który kazał nam słuchać naszego władcę, cara. II wojna światowa papież modli się o powodzenie armii niemieckiej.
  By być Polakiem nie trzeba być katolikiem. Bycie katolikiem oczywiście nie przeszkadza być Polakiem, jak np. kardynał Wyszyński. Ciekawe czemu nie jest jeszcze nawet błogosławionym?
 • @Bara-bar 22:23:58
  uciekasz od odpowiedzi ... można się jednak domyślać , że przydreptałaś na to abra kadabra KK , tyle ze przed 18 - tym rokiem życia .

  Jest też takie coś jak apostazja i wszystko jasne .

  Problem z Tobą jest taki że nie odrzuciłaś wiary ..stałaś się sektą .
  Nie widzę w tym żadnego problemu , poza tym ze matka wiary kk
  , przyniosła w czasie do Ciebie te ,,prawdy wiary ,, .

  Prawdziwość tekstów świętych ksiąg jest taka sama jak , choćby przekazów historycznych najnowszych czasów .

  Religie nie powstają ot tak za pstryknięcie palca ... a treść dajmy na to Nowego Testamenty .. nie pasuje osobowości które je piszę i cytują wypowiedzi z przed lat.
  Wychodzi na to ,że Bóg lubi się bawić w ciuciubabkę z ludźmi . Z koranem jest przynajmniej jasno ..został podyktowany .

  Wychodzi na to ze ,, ktoś ,,.. wyraźnie ingeruje w naszą świadomość ..i ma zapewne radochę kiedy czyta takie dyskusje , o prawdzie objawionej .
 • @Slav 09:25:15 nie będę się z Tobą przegadywał z uwagi na Twój awatar
  .masz kocura więc jesteś porządny gość ;-))
  BTW
  Jak on ma na imię?
 • @roux 16:13:18
  To nie kocur tylko kotka, Zula się nazywa. Kocura też mam, czarnobiałego. Ze względu na pewien charakterystyczny rozkład koloru czarnego na pysku, Hitler się nazywa.
 • @Zdzich 08:44:38
  ''Dane statystyczne są matematycznymi faktami, bez względu na to, czy tobie się one podobają, czy nie.''
  //

  Alez ja wcale nie mam nic przeciwko danym statystycznym. Przeciez ja (i nie tylko ja) w tych danych jestem zapisana (NIE przeze mnie) do Kosciola Katolickiego.

  Tak wiec, choc realnie te dane sa bledna, to papierowo wyglada to OK.

  No, ale jesli ten kraj jest tak bardzo katolicki, to skad tak wiele zbrodni w Polsce? Skad bieda? znieczulenie spoleczne? bestialstwo?

  Myslisz, ze nie ma katolikow pedofili w Polsce? To sprawdz czy sa, czy tez nie sa katolikami ci, ktorzy sa w wiezeiniu za pedofilstwo!

  Zdzichu, zacznij uzywac szarych komorek, ktore masz w mozgu i zadaj sobie pytania, czy wierzysz Bogu, Panu Jezusowi, czy tez ludziom (a wiec grzesznikom, ktoryz swietych udaja)!
 • @Zdzich 08:44:38
  ''Co innego, gdybyś wymieniła ilu poznałaś księży, którzy są pedofilami. Pewnie ani jednego.''
  //

  To masz do mnie pretensje, ze nie jestem ofiara pedofilstwa ksiezy pedofili?

  Mnie sie udalo, ale innym nie. Miej czlowieku empatie!

  I jeszcze jedno, ja wcale nie chce znac tych zboczencow (ksiezy pedofili), jednak tym, ktorym udowodniono pedofilie i tych z hierachii KK, ktorzy ich ukrywali sa znane. Jesli nic o tym nie wiesz, to sie dowiedz. Ignoranctwo nie jest cnota, lecz przeklenstwem.

  A jesli masz dzieci, to polecam ci zajac sie tym tematem szczegolnie. Bo ja nie wierze, ze to wlasnie akurat dzieci katolickie wymyslaja falszywe oskarzenia seksualne.
  Ja wierze dzieciom (ofiarom pedofilii) tak katolickim, jak protestanckim, jak zydowskim...
  Tyle, ze tylko hierarchowie KK ukrywali ksiezy pedofili. W protestantyzmie hierarchia nie ukrywala pastorow pedofili, podobnie bylo wsrod zydow...


  //
  ''Przy okazji, nie pieprz o inkwizycji, o której nie masz pojęcia!''
  //

  Ja nie pieprze o inkwizycji. Twoja ignorancja jest przerazajaca.

  Inkwizycja jest faktem historycznym i Kosciol Katolicki nie tylo przyznaje sie do inkwizycji, to za inkwizycje przeprasza!

  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kosciol+Katolicki+przyznaje+sie+do+inkwizycji

  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+przeprasza+za+inkwizycje
 • @Slav 09:46:28
  ''Ciekaw jestem jak rozwiązałaś problem więzi rodzinnych.

  //...a Malzonkiem/Oblubiencem jest Pan Jezus.

  Jaką rolę zatem odgrywa twój osobisty mąż, bo go wszak posiadasz?

  Nie można być oblubieńcem Pana Jezusa i iść do łóżka z własnym mężem, kobieto!''
  //


  Czlowieku, 'gdzie Rzym, a gdzie Krym'???

  Przeciez ty takimi komentami tylko udawadniasz, ze nie wiesz NIC, absolutnie nic o tym co glosi Ewangelia Chrystusowa. Ty, jak kazdy poganin nie masz zielonego pojecia o naukach Pana Jezusa Chrystusa!

  A skoro nie znasz Ewangelii Chrystusowej, to jak mozesz wierzyc Panu Jezusowi???
  Czyli nie wierzysz Bogu, lecz takim tam grzesznikom jak papieze, demonowi falimskiemu....

  Bo to, ze demon ukazywal sie dzieciom w Fatimie jest FAKTEM (ten fatimski demon PRZECZY Pan Jezusowi), ktory Pan Jezus nam dawno temu zapowiedzial i zakazal nam (wierzacym Mu) chodzic, wierzyc, a papiestwo wbrew zakazowi Pana Jezusa, wlasnie do demonow ludzi kieruje.

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128899,maria-i-maryja

  Zreszta papiestwo nakazuje balwochwalstwa, a jak napisano do nieba nie trafia balwochwalcy! Papiestwo nakazuje tez zabijanie (KK zabrania zabojstwa nienarodzonych, ale narodzonych kropidlem na wojne wysyla), a zabojcy tez do nieba nie trafia.

  No, ale skoro nie milujesz Zbawiciela, a wiec Tego, Ktory cie Wykupil i Swa Smiercia Nabyl, lecz wolisz papiestwo, to twoja sprawa.

  Bo to ty bedziesz pozniej jak napisano: 'plakal i zgrzytal zebami', a nie ja.

  Masz taki sam dostep do Biblii (w tym Interlinearnych i oczywiscie do Pana Jezusa) jak ja, ale ciebie najwyrazniej NIC, absolutnie NIC nie obchodzi Ewangelia Chrystusowa.

  Bo gdybys milowal Pana Jezusa, chcial poznac Ewangelie Chrystusowa, to bys poznal, a jednak pojecia zielonego nie masz i wierzysz w klamstwa KK.

  Ale to twoje sumienie, twoja sprawa.

  Jak zaczniesz poznawac Ewangelie Chrystusowa, wtedy napisz.
 • @fabi 13:23:39
  Czy ty wiesz co piszesz?

  Jesli jestes ateista, to napisz. Ja wole prawde od klamstwa.
  Wole ateistow, bo ci przynajmniej nie klamia, lecz sa prawdowmowni, kiedy mowia, ze nie wierza.

  KK natomiast klamie, bo glosza, ze wierza Panu Jezusowi Chrystusowi, jednak ich czyny swiadcza o tym, ze nie wierza! KK to klamcy, hipokryci, oszusci, nierzadnica, synagoga szatana!
 • @Bara-bar 22:58:10
  Zanadto wbijasz się w pychę Bara-bara...tfu, Bara-bar...? Bar-bara...? Niech zostanie Bara-bara, albowiem powszechnie wiadomo, że ten zlepek słowny oddaje najtrafniej przeznaczenie tzw. płci pięknej. Pyszne to, że smagasz kobieto ze swej podrzędnej pozycji każdego, kto nie odwołuje się i nie podaje linku do wypowiedzi Syna Bożego. Zaprawdę powiadam ci, że Jezusa także złajasz, jeśli pojawi się na Neonie i skomentuje twój formalizm. Jesteś jak faryzeusze o których Jezus powiedział że trzymają się litery a ducha bożego nie mają. Odsyłanie wszystkich do Biblii świadczy, że traktujesz swoich interlokutorów jak pozbawionych rozumu. A tu życie skrzeczy, kobieto! Bóg to dobrze rozumiał dlatego jawnie się wypowiedział w kwestii, której ty nie rozumiesz: róbta co chceta! Wszak Bóg dał wszystkim wolną wolę, także Kosciołowi. A ty się pytasz czy to się godzi?
 • @Slav 17:46:56
  Kochaniutki, masz dostep do Biblii interlinearnych (do moich wpisow, w ktorych wielokrotnie odpowiadalam), czytaj, a dowiesz sie dlaczego moje imie Barbara w moim nicku podzielilam na dwa Biblijne slowa 'bar' i 'bara'. To kochaniutki nie jest przypadkiem.

  Nie wiem do dzisiaj ( pytalam sie wiele razy, roznych adminow Neonu, a poprzednio Nowegom Ekranu) dlaczego akurat ja nie moge miec nicku zgodnego z tym, ktory mam jako blogerka, i dowiedzialamm sie tylko, ze ja nie moge (bo jakies tak bla, bla..., techniczne).

  Jesli tobie zle sie kojarzy moj nick (komentatroski), to juz teraz wiesz, ze to nie moja sprawa, lecz sprawa adminow.

  Ja na nick wybralam sobie najpierw jako komentatorka, a potem jako blogerka i to byl zawsze nick: Bar-bara.
 • @Bara-bar 21:32:38
  https://www.youtube.com/watch?v=C_BjPy19bYs
 • @Zdzich 07:44:33
  No Zdzich /Dzidek podalaes film katolickiego betonu, katolickiej baby nuklearnej....

  Ja ci Dzidek moge powiedzic jedna rzecz, ze ja do Polski (przez takich jak ty) juz nigdy nie wroce!
 • @Bara-bar 21:33:29
  Dzidek jest na Greepoint ;-))
 • @Bara-bar 21:33:29
  To dobrze!
  Jak pisałem: "Jesteś anty-Polką, która należy do 4,5% marginesu społecznego."
  No i znowu miałem rację. :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031