Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

JAKI JEST BÓG? CZY ZNASZ BOGA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakie cechy charakteru ma Bog opisany w Biblii? Jakiego Boga opisuja ludzie Bozy w Biblii?

 

Po przerwie (w ktorej przemyslalam pewne sprawy) postanowilam napisac na temat wedlug mnie najwazniejszy, czyli na temat Boga w Ktorego ja wierze, czyli na temat Boga opisanego w Biblii.

Wiekszosc ludzi mowi, ze Bog w Starym Testamencie jest msciwy, okrotny…, a w Nowym Testamencie jest On lagodny, wybaczajacy…

 

Ja sie z takim stwierdzeniem absolutnie nie zgadzam, poniewaz nie tylko znam Biblie, ale wierze w Slowo Boga i Slowu Boga, czyli wierze Panu Jezusowi Chrystusowi (Slowu Boga Jan.1…), Ktory jest naszym Bogiem, naszym Ojcem, Stworca, Zbawicielem…!

 

Bog jest JEDEN i jest NIEZMIENNY, wczoraj, dzis i jutro, zawsze TEN SAM (Ps.102:28, Hebr.13:8)!

 

 Pan Jezus Chrystus mowi wierzacym:

 ‘’ 30 Ja i Ojciec JEDNO jesteśmy’’ (Jan.10:30)

‘’ 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i Mojego Ojca.’’ (Jan.14:6,7)

 

Czyli tylko znajac Pana Jezusa mozemy mowic, ze zmamy Boga!

Czy zatem czytelniku znasz Boga?

 

Czy Bog jest msciwy?

Nie, On nie jest msciwy!!! Pan Jezus NIGDY sie na nikim nie zemscil!

Dlaczego wiec napisano, ze jest?

 

Poswiec czytelniku czas i zastanow sie nad tym.

 

Gdzie w Biblii i dlaczego tak napisano,  i do kogo sa skierowane te slowa, skoro Pan Jezus nie mscil sie, ani nie nauczal sie mscic?

 

My ludzie (tak kiedys, jak i dzis) chcemy sie mscic na tych, ktorzy nam zaszkodzili…

I wlasnie wtedy, wlasnie na to pragnienie zemsty (ktore mamy w naszych bezboznych sercach) Bog odpowiada, ze to On sie za nas ‘’zemsci’, ze On ‘’odlaci’’’!

 

Czyli mowi On nam, bysmy sie nie mscili.

 

A Pan Jezus mowi:

 ‘’ (43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.’’ (Mat.5:43-48) 

 

Ja to napisalam w OBRONIE Boga, Ktory jest obrazany przez wielu! Ludzie swoje wlasne cechy charakteru przypisuja Bogu. Czynia Boga na swoje podobienstwo!

 

KOMENTARZE

 • Bog jest WSZECHMOCNY, czyli WSZECH - MOGACY!!!
  Czyli nie ma dla Niego rzeczy niemozliwych.

  Jego dzielo widze codziennie (ziemie, niebo, stworzenia...).

  I teraz mam wierzyc roznej masci przywodcom religijnym, ze Ten, Ktory moze absolutnie wszystko nie bedzie mogl nawrocic grzesznika nigdy i odda swoje dzielo (bo czlowiek, jak i wszystkie stworzenia Boga jest Jego dzielem) szatanowi do ''piekla' (piekla, jak i czysca nie ma! A oprocz tego to szatan jest tez stworzeniem Boga! On sam sie nie stworzyl, bo JEDEN jest Stworca!)'???

  Ten Wszechmogacy w tym momencie (wedle przywodcow religijnych, a nie Biblii) jest bezsilny, bo czlowiek grzeszny jest tak silny, ze nawet Wszechmogacy Stworca nie moze w zaden sposob wplynac na czlowieka...?

  Jesli tak czytelniku myslisz, to znaczy, ze nie rozumiesz co znaczy WSZECHMOGACY i wogole nie znasz Boga!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930