Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
809 postów 6764 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

SZATANSKIE DOKTRYNY CHRZESCIJANSKIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele doktryn chrzescijanskich PRZECZY Biblii (czyli sa szatanskie) . Jedna z nich jest nauka o wolnej woli czlowieka.

 

Chrzescijaninie czy wierzysz, ze my ludzie mamy WOLNA WOLE???

Jesli tak, to powiedz: GDZIE tak Biblia naucza???  Podaj wersy z Biblii!

 

Bo ja znam Biblie i nigdzie nie czytalam, nigdzie nie dostrzeglam, ze Biblia tego naucza.

Natomiast czytajac Biblie dostrzeglam, ze szatan tego naucza.

 

Czego naucza Biblia na ten temat?

Latwo sprawdzic, trzeba TYLKO CHCIEC poczytac, trzeba TYLKO MILOWAC Boga z calej duszy, calego serca, calym rozumem-umyslem, kazdej chwili…, a wtedy czlowiek nie tylko ma chec czytania Biblii, lecz bez Biblii obejsc sie nie moze.

 

Jest wiele wersow w Biblii na temat, ze TYLKO Bog ma Wolna Wole, a nie my ludzie.

Jednak wszystkie odlamy chrzescijan nauczaja odwrotnie do Biblii!

 

Swiadkowie J. szczyca sie wszedzie, ze nauczaja tylko zgodnie z Biblia, ale to klamstwo, w ktore oni sami wierza i innym serwuja!

 

Napisano o takich jak wy chrzescijanie, zydzi...:

 

‘’ (13)Teraz wy, którzy mówicie:

Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski,

 (14) wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika.

 (15) Zamiast tego powinniście mówić: Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo. ‘’  (Jak.4:13-15)

 

 

Pan Jezus Naucza:

‘’ 53 Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca Mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów?

54 Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać MUSI?’’(Mat.26:53) 

KOMENTARZE

 • Na Neonie jest wielu chrzescijan.
  Sa katolicy, ale katolicy nie znaja Biblii, wiec od katolikow nie spodziewam sie zadnych komentow Biblijnych.
  Katolicy, jak ja kiedys wierza NIE Bogu, lecz ludziom-grzesznikom: ksiedzu, papiezowi..., ktorzy wedlug katolikow sa ''ludzmi Boga'', co jest oczywiscie nieprawda i katolicy to tez wiedza, ale zagluszaja w swych myslach, w swym sumieniu...
  Katolicy wszystkie zbrodnie papieskie/katolickie usprawiedliwiaja jak ja kiedys...


  Ale na Neonie sa tez swiadkowie J. Jest roux, jest Ben Nechar, jest via vitae, ktorzy powoluja sie na Biblie i nie tylko twierdza, ze opieraja sie tylko na Biblii, lecz to wszystkim glosza.
  Maja oni (swiadkowie J.) w wielu miastach swoje miejsca, gdzie stoja, by odwaznie glosic nauki, a poza tym chodza od domu do domu...

  Od nich oczekuje komentow Biblijnych. Od nich oczekuje, ze wejda do mojego 'domu' - na moj blog - i podadza gdzie w Biblii sa wersy swiadczace, ze to nie Bog, a my ludzie mamy Wolna Wole!

  Niech podadza, gdzie w Biblii napisano, ze Bog jest bezradny, ze nie moze On nic, bo wola grzesznika zwiedzionego przez szatana jest tak silna, ze On Wszechmogacy nic nie moze i dlatego zlamie Swoje Wlasne Przykazania i ZGRZESZY zabijajac grzesznika!

  Czas pokaze co zrobia tym razem, bo z doswiadcznia wiem, ze kiedy stawia im sie pytania Biblijne (ktore przecza naukom straznicy-czyli panow z ameryki, ktorym oni calkowiecie wierza), wtedy milcza, czekaja, az dana notka spadnie i dopiero wtedy sie odzywaja.

  W wielu wypadkach milcza, poniewaz zwracaja sie do swych guru, by ci powiedzieli im jak maja odpowiadac, ale ich guru tez nie potrafia odpowiedziec...

  A kiedy sie odzywaja, kiedy cos pisza, to nie po to by glosic Ewangelie, lecz by skrytykowac kosciol katolicki.
  Oni po prostu sa trenowani (szkoleni na wieeeeeelu szkoleniach), by uderzac w policzek/ rzucac kamieniem na kosciol katolicki.

  Kosciol katolicki nie jest im dluzny i tez uderza swiadkow w policzek/rzuca kamienie na ich organizacje, i tak obrzucaja sie nawzajem od wielu lat.

  Zobacze, czy tym razem jakos odpowiedza Bilijnie, na jakich wersach Biblii opieraja sie gloszac nauke o tym, ze czlowiek-grzesznik ma Wolna Wole, a nie Bog. Na jakich wersach opieraja sie gloszac, ze Wszechmogacy nic nie moze, bo grzesznik ma tak 'SILNA' Wole, ze On-Bog kapituluje i grzeszy-lamie wlasne Przykazania i zabije w Armagedonie zwiedzionych przez szatana ludzi!

  Gdziez w Biblii pisze, ze jesli szatan zwiedzie, wtedy Bog NIC nie moze, ze nie jest w stanie nawrocic grzesznika?

  Tak Biblia nie naucza!
  Tak nauczaja nauczyciele (GRZESZNICY) from USA, from Watykan...!

  Napisalam grzesznicy, bo kazdy czlowiek jest grzesznikiem i dlatego nie mamy zwiedzionym wierzyc, lecz TYLKO Bogu, a Bog nie mieszka ani w Watykanie, ani w NY...
 • @Bara-bar 21:40:15 witaj Barbaro, myślę, że warto
  zacząć od definicji, czym jest ta "wolna wola", bez tego nie da się dyskutować. Pozdrawiam
  BTW
  Nie ma zgody na zawłaszczenie określenia " chrześcijanin"
 • @roux 23:26:33
  Na samym poczatku napisze, ze ja tez cie witam i tez pozdrawiam, bo czesto tych grzecznosciowych zwrotow, nikomu nie potrzebnych do niczego zwrotow czesto zapominam.


  Napisales:

  ''... myślę, że warto zacząć od definicji, czym jest ta "wolna wola", bez tego nie da się dyskutować. ''
  //


  Przeciez Biblia dostarcza nam definicje nie tylko Wolnej Woli, ale wszystkich pojec!!! Tak wiec nie ma zadnej potrzeby dyskusji.
 • @autor
  "Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. " Bez wolnej woli to raczej niemożliwe.
 • @Michaello
  BOŻY, SZATAŃSKI I LUDZKI WYBÓR!

  To może jeszcze raz cytat:

  „28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, ABYŚCIE zaludnili ziemię i UCZYNILI JĄ SOBIE PODDANĄ; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi". 29 I rzekł Bóg: "Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona". I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. 
  I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty”.

  Księga Rodzaju 1/28-31

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/ Biblia Tysiąclecia

  Wolą Bożą jest i zawsze było, by stworzony przez Niego człowiek uczynił sobie kulę ziemską poddaną i zaludnioną. Taka była i jest Wola Pana Jezusa – Stworzyciela.

  Jednak nie taką wolę, co do planety Ziemia wykazywał przeciwnik Syna Bożego – szatan. On postanowił by rodzaj ludzki upadł. To On namówił człowieka i tenże zdewastował rodzaj zwierzęcy. To człowiek wykonując wolę szatana zniszczył całe połacie Planety.

  Mówiąc obrazowo: Pan Bóg i szatan istnieli już zanim pojawił się rodzaj ludzki, i zwierzęcy. Pan Bóg i szatan ustanowili swoją wolę. Mają swoje zasady i nauczyli tychże zasad potomków Adama, i Ewy.

  Człowiek wybierając jedną z tych zasad myśli, że wybiera swój punkt widzenia.
  Tak nie jest, ponieważ oba punkty widzenia i ten Wspaniały i ten punkt widzenia zły, należą nie do człowieka lecz do istot od Niego potężniejszych.

  I tak ową „człowieczą wolną wolę” tłumaczy Biblia. Dlatego to Pan Jezus nie przyznał się do tak zwanej Swojej Woli, tylko będąc posłusznym Synem Bożym wykonywał Wolę Boga Ojca! Pan Jezus nie przyszedł wypełniać Swojej Woli, lecz Wolę Boga Ojca!

  Jedni rozumując w ten sposób sprawę wiary, mówią o rezygnowaniu z własnej woli a inni o zupełnym braku woli własnej, ponieważ w istocie wybieramy tylko to, co podoba się Bogu Ojcu i Panu Jezusowi, albo wybieramy to, co proponuje szatan. Inna opcja nie istnieje!

  Podsumowując: Wybieramy zawsze to, co wcześniej zostało nam zaproponowane!

  I tylko w tak rozumianej kategorii Pan Bóg Przemawia do człowieka słowami: „Wybierz dobrze”!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • W calej Biblii (od samego poczatku...) mamy mowe o TYLKU DWOCH drogach...
  TYLKO O DWOCH grupach ludzi!

  Albo ktos idzie Droga Boga - wykonuje Jego Wole, albo idzie droga szatana (bardzo rozlegla, przestrzenna, gdzie mozna robta co chceta...) i wykonuje szatana wole.

  Trzeciej (czwartej, piatej, dziesiatej...) drogi w Biblii nie ma!


  Napisano:

  ''(21) Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł:
  Dopókiż będziecie chwiać się na OBIE strony?
  Jeżeli Jahwe jest [prawdziwym] Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu! Na to nie odpowiedzieli mu ani słowa.'' (1 Krol.18:21)


  Ludzie zawsze chwieja sie miedzy DWOMA drogami, ale TYLKO JEDNA prowadzi do Ojca!
  Jednak - jak mowi Pan Jezus - NIEWIELU Ja znajduje (Mat.7)!
 • @Bara-bar 22:44:49
  100% racji

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930