Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
817 postów 6783 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

ADAM I EWA NIGDY NIE PELNILI SWOJEJ WOLI!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biblia naucza, ze najpierw pelnili Wole Boga, a potem wole szatana! Ale nigdy swojej.

 

Czyli ja znow wracam doniezgodnej z Biblia naukio tym, ze my ludzie mamy wolna wole!

 

Napisano:

  (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. (29) I rzekł Bóg:

Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak.

 (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek -dzień szósty.’’ (Rodz.1:28-31)

 

I dalej:

 

‘’ (1) W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie jej zastępy [stworzeń]. (2) A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął.’’ (Rodz.2:1,2)

 

Czyja wole pelnili Adam i Ewa WTEDY?

Swoja, czy tez Boga?

 

Odpowiedz ty czlowieku, ktory glosisz, ze Bog dal ludziom wolna wole i z woli Adama i Ewy jestesmy w tych tarapatach, bo Adam swiadomie zgrzeszyl!

 

Czy gdzies, gdziekolwiek w Biblii jest, ze Adam z Ewa kombinowali jak sie sprzeciwic Woli Boga? Ze Adam namawial Ewe, albo ona Adama???

 

NIE, NO, NIET, IKKE, INTE, NADA….!

 

Oni (Adam i Ewa), jak naucza Biblia, byli calkowicie posluszni Bogu i tylko Jego Wole pelnili!

 

Teraz, np. swiadkowie J.  nauczaja, ze kazdy dzien stworzenia to tysiac lat ludzkich.

A jesli tak, to znaczy, ze Adam z Ewa 1000 lat spelniali Wole Boga!

Spelniali, az ich szatan skusil.

 

Napisano:

 

‘’ (1) A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu? (2) Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli.

(4) Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie!

|(5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. (6) Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł.’’ (Rodz.3:1-6)

 

 

O czym czytelniku informuje nas ten fragment?

 

KOMENTARZE

 • witaj Barbaro
  Nie spotkałem się z opinią, że jeden dzień stworzenia, to tysiąc lat ludzkich.
  Pozdrawiam
 • @roux 23:23:43
  To nie moja wina :)))
 • cz TY naprawdę nie masz co robić ...
  Ile razy można grać tą samą melodię ...
  Może odniesiesz się do wielkiej emigracji i co na to powiedzą święte księgi .
  .......................

  ,,Oni (Adam i Ewa), jak naucza Biblia, byli calkowicie posluszni Bogu i tylko Jego Wole pelnili! ,,

  Znaczy że co , byli posłusznymi manekinami ...no i konsekwencje tego

  Może się czepiam .... pozdrawiam
 • @fabi 11:02:23
  Mam jak kazdy z nas co robic, oj mam:)

  Nie wiem co masz na mysli, kiedy piszesz, ze powinnam sie odniesc do wielkiej emigracj. Jakiej wielkiej emigracji?
  Tych eksodusow - emigracji, wywozek i powrotow z nich..., bylo tak wiele w historii i nadal to sie dzieje w naszych czasach, ze na prawde nie wiem o ktorej piszesz?

  Na dodatek to jest dzial RELIGIE, wiec jedyna wielka emigracja, ktora mi przychodzi do glowy to emigracja Izraelczykow z Egiptu, choc opuszczali oni rowniez Babilon do ktorego zostali wywiezieni...

  ................

  '' ,,Oni (Adam i Ewa), jak naucza Biblia, byli calkowicie posluszni Bogu i tylko Jego Wole pelnili! ,,

  Znaczy że co , byli posłusznymi manekinami ...no i konsekwencje tego

  Może się czepiam .... pozdrawiam''


  Ja ciebie tez pozdrawiam.

  Czy sie czepiasz? Tego nie wiem, lecz nie odnioslam takiego wrazenia.

  Ja natomiast z cala pewnoscia UCZEPILAM sie chrzescijanskiej nauki o wolnej woli ludzi, poniewaz jest NIEZGODNA z Biblia!


  Adam i Ewa manekinami? Skad taki pomysl?

  Adam i Ewa nie byli ani manekinami, ani bezmyslnymi robotami... Jednak najpierw pelnili Wole Boga, a potem kiedy szatan ich skusil, spelnili NIE wlasna wole, lecz wole szatana.

  Tak naucza Biblia.

  Nie wiem dlaczego wsrod chrzesciajan, ktorzy - jak glosza - wierza, ze sa dziecmi Boga jest taka WIELKA niechec do pelnienia Woli Boga, ze nawet na sama mysl o pelnieniu NIE swojej, lecz Woli Boga reaguja negatywnie?!

  Dlaczego chrzescijanom tak bardzo zalezy na tym, by szatana usprawiedliwic, oczyscic z jego grzechow i glosic, ze to NIE szatan jest winny, lecz Adam i Ewa?!

  Przeciez Biblia wielokrotnie naucza, ze mamy TYLKO WYBOR miedzy TYLKO DWOMA drogami!

  Jedna - ta waska, ciasna, ktora nieiwlu znajduje - to Wola Boga.

  Druga, ta przestronna - to 'robta co chceta' (mozesz byc ateista, katolikiem, protestantem, homofilem, pedofilem, morderca...) ktora IMITUJE wolna wole czlowieka, jednak jest wola szatana!!!
 • Więc twierdzisz, że Adam i Ewa za namową węża zgrzeszyli z woli Boga, bo własnej woli nie mieli
  Nie mieli wolnej woli, by złamać zakaz Boga, a Bóg chciał ich ukarać za coś, co zrobili z Jego woli? Ciekawa interpretacja, trzeba przyznać.
 • @roux 23:23:43
  Biblia zaczyna się stworzeniem Adama i Ewy, później już mamy neolit (kultury rolnicze i pasterskie), Kain i Abel, jako przedstawiciele obu kultur. Pominięty został chyba najdłuższy okres w historii człowieka, łowiectwo/zbieractwo. Kultury neolityczne powstają, zresztą zgodnie z wyliczeniami rabinów, w rejonie złotego półksiężyca ok. 6000 lat temu. W tym czasie zaczyna się opis biblijny. A czy długowieczni Adam i Ewa to opis okresu kultur łowiecko - zbierackich? Możliwe, tyle, że wtedy ich życie to nie tysiąc lat, a wiele tysięcy, bliżej 100'000 a nie 1'000 lat.
 • @Zawisza Niebieski
  Zawiszo, czy pamietasz nauke o talentach?
  Czy dostales talent myslenia?
  Jesli tak, to 'nie zakopuj...,' lecz uzywaj.

  Bog zacheca nas wielokrotnie w Biblii do DYSKUSJI z Nim.
  Klania sie Ksiega Hioba..., List do Rzymian...

  Napisales:

  //
  ''Więc twierdzisz, że Adam i Ewa za namową węża zgrzeszyli z woli Boga, bo własnej woli nie mieli
  Nie mieli wolnej woli, by złamać zakaz Boga, a Bóg chciał ich ukarać za coś, co zrobili z Jego woli? Ciekawa interpretacja, trzeba przyznać.''
  //

  To nie jest moja interpretacja, lecz tak wlasnie naucza Biblia. CALA Biblia.
  Ja wersow z Biblii nie wybieram. Ja pisze na podstawie CALEJ Biblii!

  Natomiast chrzescijanskie nauki o wolnej woli czlowieka, ponizaja Boga, czyniac z czlowieka tak silna opozycje do Woli Boga, ze wyglada na to, ze Bog nic nie moze.
  Poza tym nauki te uniewinniaja szatana, gloszac, ze to nie szatan skusil naszych prarodziciow, lecz, ze oni sami, ze swej wlasnej woli zgrzeszyli, a przeciez to jawne klamstwo, bo napisano, ze szatan ich zwiodl!

  Podobnie zwalanie winy za grzechy TYLKO na szatana, czyni z szatana osobe SILNIEJSZA od Wszechmogacego Stworcy!

  Naiwne, NIE zgodne z Biblia i BEZMYSLNE jest gloszenie, ze Bog nie mial i nie ma wplywu na nic, ze wola szatana, czlowieka (ludzi) jest tak samo silna, jak Wola Stworcy!

  Czy znasz na przyklad ten wers:

  '' (19) ale drogocenną krwią Chrystusa, jako Baranka niepokalanego i bez zmazy.
  (20) On był wprawdzie PRZEWIDZIANY PRZED stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.'' (1 Pio.1:19,20)

  PRZED stwworzeniem swiata, PRZED stworzeniem Adami i Ewt, PRZED grzechem Adama i Ewy PRZEWIDZIANY jest Baranek!!!

  PO CO przewidziany byl Baranek - Zbawiciel-Odkupiciel grzechow, PRZED stworzeniem, jesli w planach Boga grzechow mialoby nie byc? Jesli Wola Boga bylo, by Adam i Ewa mieli nie zgrzeszyc / szatan mial nie skusic?
 • @Bara-bar 22:04:48
  Sama mówisz, że Bóg dał nam dar talentów, które możemy rozwijać lub nie. Bóg też nie stworzył nas bezmyślnymi marionetkami, wykonawcami woli Boga. Wolą Boga jest byśmy sami decydowali o naszym życiu naszych czynach, zaś za te czyny będziemy rozliczeni w czasie sądu ostatecznego.

  Właśnie zwróć uwagę na Sąd Ostateczny, jeśli wszystko co robimy jest z woli Boga, to jak Bóg może rozliczać nas za nasze czyny na sądzie ostatecznym. Czy skaże kogokolwiek za czyn, który dokonał zgodnie z Jego wolą? Czy potępieni będą, ci co czynili zło zgodnie z wolą Boga?

  Czy twoim zdaniem Bóg nakazuje człowiekowi, idź i czyń zło na na sądzie ostatecznym ja cię za wykonanie Mojej woli skarzę?
  Bóg podpisuje z ludźmi Stary Testament, choć zgodnie z Jego wolą, ludzie będą musieli go złamać, by podpisać Nowy Testament?

  Przyjmijmy, że Bóg wie jak ludzkość postąpi, że zna przyszłość, stąd przewidziany był Baranek. Ale my własną wolę mamy.
  Mylnie interpretujesz słowa zapisane w Biblii.
 • @Zawisza Niebieski 11:11:06
  ''Sama mówisz, że Bóg dał nam dar talentów, które możemy rozwijać lub nie. Bóg też nie stworzył nas bezmyślnymi marionetkami, wykonawcami woli Boga. Wolą Boga jest byśmy sami decydowali o naszym życiu naszych czynach, zaś za te czyny będziemy rozliczeni w czasie sądu ostatecznego.''
  //


  To ty piszesz, a nie ja.

  Ja pisze, ze Bog dal kazdemu z nas jakis talent/talenty, ktory/ktorych nie mamy 'zakopywac', lecz rozwijac, korzystac...

  Ja otrzymalam od Boga wiele darow (talentow), otrzymalam dar myslenia, ale przede wszystkim dar szukania/dociekania do Prawdy...

  Gdybym tego daru nie otrzymala, lub nie wykorzystywala, bylabym do smierci katoliczka, bo w katolicyzmie sie urodzilam, wychowalam...


  Jestem ciekawa na podstawe jakich wersow Biblijnych piszesz, ze:

  ''Wolą Boga jest byśmy sami decydowali o naszym życiu naszych czynach, zaś za te czyny będziemy rozliczeni w czasie sądu ostatecznego'' ?


  Bo ja Biblie znam i dlatego doskonale wiem, ze Bog wcale nie Chce bysmy SAMI decydowali o naszych czynach, LECZ abysmy w koncu, po wieeeeeelu grzechach (bledach) doszli do wniosku, ze mamy czynic Wole Boga, bo to dla nas dobre!

  Zawiszo czy wiesz co napisano w Biblii o tych ludziach, ktorzy zostana porwani do Pana Jezusa, do nieba?

  Czy napisano, ze w niebie sa, lub kiedykolwiek beda takie osoby, ktore pelnia swoja wole, a NIE Wole Boga???

  Twoj wpis swiadczy, ze nie znasz np. Listu do Rzymian. Nie wiesz co znaczy Bozy Gniew, ani jak sie objawia, ze..., po porostu nie znasz ani Biblii, ani Boga.

  Z tego wlasnie powodu nie wiesz co znaczy smierc dla grzechu, a przeciez opisana jest chocby w Liscie do Rzymian 6, poczytaj..., i jesli chcesz zrozumiec co napisano, zastosuj sie do zalecen Biblijnych mowiacych nam co mamy zrobic, by Slowo spisane w Biblii zrozumiec.


  A na zakonczenie, ty masz niebiblijne, lecz faryzeuszowe, rabinistyczne, katolickie..., wyobrazenie o Bogu i o tzw. Sadzie ostatecznym.
 • @Bara-bar 22:36:52
  Widzisz, ja biblię znam i ją rozumiem, to jest ta różnica. Ale odpowiadam na twoje pytania
  Posłuchaj słów przypowieści o talentach. [Mt, 25, 14-30]
  http://www.biblijni.pl/Mt,25,14-30

  Byli trzej słudzy, każdy dostał wedle jego zdolności. Nie nakazał im co robić, dał im wolną wolę, czyli możliwość decyzji co z darowanymi sobie talentami uczynią, a po powrocie rozliczył.

  Tak Bóg dał nam talenty i wolną wolę, by je pomnażać, a może tylko w ziemi zakopać. Gdy Jezus powróci, na sądzie ostatecznym nas rozliczy z naszych decyzji, z naszych wyników. To jest wolna wola, którą dał nam Bóg.

  Tylko w tej jednej przypowieści masz nie tylko dowód, że mamy wolną wolę ale także, że Pan rozlicza nas z podejmowanych swobodnie decyzji, czyli odpowiedź na twoje pytanie:

  "Jestem ciekawa na podstawie jakich wersow Biblijnych piszesz,..."

  A przecież, skoro przytoczyłaś tę przypowieść, to powinnaś ją znać. Więc czytałaś ale nie zrozumiałaś, bez urazy, rozmawiamy o Biblii i jej rozumieniu, nie w odniesieniu osobistym.
 • @Zawisza Niebieski 15:18:24
  ''...
  A przecież, skoro przytoczyłaś tę przypowieść, to powinnaś ją znać. Więc czytałaś ale nie zrozumiałaś, bez urazy, rozmawiamy o Biblii i jej rozumieniu, nie w odniesieniu osobistym.''
  //

  Oczywiscie, ze nie ma mowy o urazie, obrazie...

  I oczywiscie, ze znam ta przypowiesc. Natomiast po tym co napisales, odnosze wrazenie, ze co prawda czytales ta przypowiesc, jednak z jakiegos powodu nie zwrociles uwagi na pewne bardzo wazne, kluczowe slowa.

  Twierdzisz, ze znasz Biblie, czy aby na pewno? Czy wiesz gdzie jeszcze w Biblii jest ta przypowiesc?

  Napisano:

  ''(12) Mówił więc: Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić.

  (13) Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich:
  ZARABIAJCIE nimi, aż wrócę.'' (Luk.19:12,13)


  Skoro, jak twierdzisz znasz Biblie, to dlaczego nie zauwazyles tego, ze dostali NAKAZ mnozenia/zarabiania?


  Inna sprawa jest DACZEGO ty ''znajacy historie'' nierozumiesz wogole fragmentu z Mat.25, ktory przytoczyles???

  Czy SLUGA/NIEWOLNIK mial prawo czynic cokolwiek mu sie zachce z majatkiem NIE swoim, lecz swego Pana/Wlasciciela???

  Nie wiem dlaczego myslisz, ze znasz Biblie, ani nie wiem dlaczego myslisz, ze znasz historie?


  ***

  A czy dzisiaj...

  Czy ty mozesz czynic cokolwiek co przyjdzie ci do glowy z powierzonym ci projektem, ktory otrzymales od twego pracodawcy?
  Czy tez bez zadnych slow wiesz, ze ten projekt musisz wypelnic z zyskiem dla pracodawcy?

  Czy wyplata jest wedlug ciebie tym samym co powierzeniem cudzej wlasnosci?

  Bo jesli tak, to masz problem Zawiszo!


  ***

  Ty wierzysz w bozka, ktory mowi: ROBTA CO CHCETA, a ja potem was beda meczyl, torturowal, karal, zabijal, bo dalem wam wolna wole!


  Natomiast Bog Biblijny taki nie jest.

  Biblia naucza nas, ze mamy WYBOR miedzy DWOMA tylko drogami! Jedna ciasna, a druga szeroka...

  A wybor Zawiszo, to NIE wolna wola!

  ***

  Aby miec Wolna Wole trzeba miec Moc, Wszechmoc! A to ma TYLKO Sam Bog! NIKT inny!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031