Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
809 postów 6764 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

KTO WEJDZIE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO? A KTO NIE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notkę adresuję przede wszystkim do Świadków J., ale nie tylko do nich. Lecz do chrześcijan w ogóle.

  

Na pytanie postawione przeze mnie w tytule odpowiada Pan Jezus Chrystus:

 "Nie każdy, kto do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebios, Lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.’’ (Mat.7:21) PNŚ

 
 
 
Specjalnie podałam z przekładu brooklynskiego, ponieważ faryzeusze /rabini/nauczyciele brooklynscy ZABRANIAJĄ zwracania się do Pana Jezusa Chrystusa!

I dlatego żaden świadek J., nie zwraca się nigdy DO Pana Jezusa Chrysusa, bo im ICH brooklynscy ’mesjasze’ zabronili!

 
 Jednak, czy Pan Jezus mówi, że ci, którzy zwracają się do Niego nie wejdą do Królestwa niebieskiego?

Czy On gani zwracanie się do Niego, czy zabrania wierzącym zwracanie się/modlenie/wzywanie/wołanie… DO Niego?

NIE!

 
Zresztą Biblia naucza, że uczniowie Pana Jezusa zwracali się do Niego PO Jego Wniebowzięciu, wzywali Go… (np.Dz.A)
 
Pan Jezus mówi w tym wersie tylko to, że SAMO  zwracanie się (wołanie, wzywanie…)  do Niego, nie gwarantuje wejścia do Królestwa niebieskiego i odpowiada dlaczego.

 
Poniżej ten sam wers z Biblii interlinearnej:
 

 ‘’ Nie każdy, kto mówi do Mnie: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz ten, kto pełni Wolę Mojego Ojca, Który jest w niebiosach.’’

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/7/verse/21/param/1/version/TR
 
 
Czy Świadkowie J. i inni chrześcijanie wiedzą jaka jest Wolą Ojca? Co jest Wolą Ojca?
 
WYGLĄDA na to, że nie mają zielonego pojęcia, ponieważ nie pełnią Woli Ojca niebieskiego/niebiańskiego.

Bo jeśli wiedzą jaka jest Wola Ojca, a jednak nie pełnią, to znaczy, że z pełna świadomością sprzeciwiają się Jego Woli, a tym samym lekceważą Ojca niebieskiego/niebiańskiego, a więc do Królestwa Niebios na pewno nie wejdą.

Takim postępowaniem świadczą, że  po prosu nie chcą do Królestwa niebieskiego, bo na tym im wogole nie zależy:  '' ...do nieba im nie po drodze...''

 
 
Jaka jest Wolą Ojca w niebiosach?

 
Czy my dziś możemy się wymawiać , że nie wiemy i dlatego ’biedactwa’ nie możemy pełnić Jego Woli?
Nie, nie możemy!

Nie żyjemy w wiekach ciemnych, nie jesteśmy analfabetami…!

Jak NIGDY wcześniej mamy dziś dostęp do Biblii dosłownie wszędzie, mamy dostęp do przekładów, do Biblii interlinearnych…
 
WSZYSCY dziś wiedzą, że Jego Wolą jest, abyśmy pełnili Jego Przykazania, jednak chrzesciajnie z upartością maniaka lekceważą Je i czynią odwrotnie do Nich.

 
 
Ojciec z nieba wola:
 
‘’ To jest Mój Syn Umiłowany, W Którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!’’ (Mat.17:5)
 
 
 
Jednak chrześcijanie nie słuchają Pana Jezusa wogole, lecz zamiast słuchać Jego, słuchają własnych nauczycieli/faryzeuszy/rabionow…, i pełnią ICH wolę?

KOMENTARZE

 • Bar-bara, czyżbyś chciała za Chrystusa tu robić? :)
  O tym kto wejdzie do królestwa Ojca Jezusa zadecyduje sam Jezus. Jak pewnie wiesz z Biblii, będzie tam złoczyńca ukrzyżowany wraz z Jezusem, a nie będzie tam wielu, którzy całe życie na modlitwie spędzili.
  "Nie bądźcie jak obłudnicy... otrzymali już swoją nagrodę" [Mt 6,5].

  Ale z pewnością umiemy czytać, możemy czytać Biblię, inne dzieła historyczne, by lepiej zrozumieć to co autorzy Biblii w niej zamieścili, jak należy rozumieć ich słowa.
 • @Zawisza Niebieski 13:00:41
  :)))

  Cytowanie Slow Pana Jezusa Chrystusa NIE jest robieniem za Niego.

  A tak na przyszlosc, czy wiesz czym jest cytowanie? bo wyglada na to, ze nie wiesz.

  Cytowanie, to nie jest przywlaszczanie, to nie jest plagiat...


  Gdybym nie umiescila cydzyslowia i nie podala zrodla, w tym wypadku nr. Ksiegi, rozdzialu i wersetu Biblii , wtedy popelnilabym plagiat (przywlaszczylabym, robila bym za...).


  Oczywiscie Zawiszo, ze to Pan Jezus decyduje KTO bedzie w Jego Krolestwie (niebieskim/niebianskim) i On to wyraznie Mowi miedzy innymi w TYM wersie, ktory zacytowalam.
  Przeciez wlasnie po to zacytowalam ten wers Zawiszo.

  Tak Zawiszo, wiem z Biblii, ze bedzie (nie jest jak klamliwie naucza twoj kosciol katolicki, lecz dopiero bedzie) w Krolestwie Bozym ten 'sprawiedliwy zloczynca', bo zrobil on COS, czego chrzescijanie NIE czynia, lecz zachowuja sie tak, jak ten drugi zloczynca ukrzyzowany obok Pana Jezusa.

  My wszyscy jestesmy zloczyncami, ale nie kazdy z nas bedzie porwany do Krolestwa niebieskiego, kiedy Pan Jezus Przyjdzie Powtornie!

  Natomiast przywodcy religijni, tak za czasow kiedy Pan Jezus chodzil po ziemi, jak i dzisiaj, to obludnicy, glupcy, slepcy..., i na dodatek klamcy, zwodziciele..,majacy szatana za ojca..., i dlatego mozemy nazywac ich faryzeuszami, kaplanami... bo oni tak samo jak kiedys faryzeusze, kaplani nie chca, by lud sluchal Pana Jezusa, lecz ICH, tylko ICH, na zawsze ICH (cecha nierzadnicy apokaliptycznej)!

  Przeciez dlatego sa religie, dlatego sa katolicy - nalezacy do papieza, sluchajacy nauk watykanskich pelniacy ich wole, mamy protestantow sluchajach pastorow..., mamy swiadkow J. sluchajacych brooklynistow...

  Szatan rzadzi metoda: dziel i rzadz! I ludzie sa podzieleni na wieeeele odlamow chrzescijanskich...

  I ZADEN chrzescijanin nie slucha Pana Jezusa!

  Pewnie, ze umiecie czytac, ale faryzeusze, kaplani tez umieli i co z tego? Z obawy, ze lud Pana Jezusa bedzie sluchal, a NIE ich, wydali Zbawiciela na Smierc!

  I dzis przywodcy chrzescijanscy codziennie krzyzuja Chrystusa, by lud nie Jego, ale ich sluchal i lud ich slucha, do nich nalezy, ich wole pelni...

  TRZEBA pelnic Wole Ojca, a chrzescijanie tego nie czynia!
  Ja mysle, ze wiekszosc chrzescijan nawet nie wie co jest Wola Boga, wiec jak maja Ja pelnic?

  Zawiszo, czyja wole ty pelnisz???  Zobacz co piszesz:

  //
  ''Ale z pewnością umiemy czytać, możemy czytać Biblię, inne dzieła historyczne, by lepiej zrozumieć to co autorzy Biblii w niej zamieścili, jak należy rozumieć ich słowa.''
  //


  Gdzies ty w Biblii czytal nakaz (lub chocby slabiutka sugestie) wydany przez Boga, czy Prorokow Bozych, czy Wyslannikow Bozych, czy Aniolow Bozych, ze jak napisales trzeba czytac:

  ''inne dzieła historyczne, by lepiej zrozumieć to co autorzy Biblii w niej zamieścili, jak należy rozumieć ich słowa.''?


  Biblia mowi, ze TRZEBA sie zwracac do Pana Jezusa, by zrozumiec Biblie, bo w Nim opada zaslona.
  I Biblia mowi, ze ci, ktorzy tego nie czynia maja stepialy umysl (2 Kor.3:14-16).

  I ty Zawiszo gloszac potrzebe znania ''dziel historycznych'', by ' 'lepiej zrozumieć to co autorzy Biblii w niej zamieścili, jak należy rozumieć ich słowa.'' udawadniasz, ze masz stepialy umysl.

  Zawiszo, ty piszac o Biblii (o ''autorach Biblii') caly czas ublizasz Bogu i nawet o tym nie wiesz!
  Ublizasz Bogu, bo ty rownasz Biblie z innymi ksiazkami.
 • @Bara-bar 00:17:36
  Biblia jest dziełem rąk ludzkich, opisem w języku, w zakresie pojęć stosowanych w tamtych czasach, stąd do prawidłowej interpretacji Biblii niezbędna jest ta wiedza dodatkowa. Biblia to dzieło rąk ludzkich zawierające słowa Boga,

  Tak bardzo nie lubisz nauczycieli, a kimże był Paweł uczeń Barnaby? Był nauczycielem którego nauczanie zostało nam w jego i przypisanych mu listach jego uczniów.

  Nikt nie rodzi się ze znajomością Biblii, by ją zacząć rozumieć trzeba słuchać nauczycieli. Dlaczego ty w swoich tekstach nauczasz, przypominasz pewne fragmenty Biblii, czy w tej formie nie jesteś nauczycielem? Jeśli nie trzeba nauczycieli, to czytaj Biblię zachowuj ją dla siebie, a każdy inny niech czyta sam i też broń Boże z innymi się nie komunikuje. To co ty robisz, to krzyk, nie słuchajcie innych nauczycieli, słuchajcie mnie, bo ja od Jezusa wiem lepiej co Bóg chciał ludziom powiedzieć. Innych nie słuchać? Ciebie słuchać? To jak byś była dzisiejszym Pawłem. On też nie znając Jezusa wykładał swoją naukę. Tworzył gminy, nauczał te gminy, rozstrzygał spory. Ba nawet nauczał Piotra. Dlaczego to ty lepiej rozumiesz Biblię a nie np. ja czy też któryś ze Ś.J. albo któraś z zakonnic, która miała widzenia np. Faustyna Kowalska?

  Poznawanie innych dokumentów okresu powstawanie danej księgi, bo Biblia przecież nie zleciała nam z nieba, nie dostał jej żaden prorok, jak Mojżesz dostał 10 przykazań, pozwala lepiej rozumieć Biblię. Biblię (Stary Testament) przez wieki pisali ludzie opisując co widzieli i to co z różnych przyczyn, w tym politycznych chcieli przekazać. Koronnym przykładem tego, że Biblia zawiera treści polityczne jest opis wymordowania 3 tys izraelitów przez ludzi stronnictwa Mojżesza. Jeśli Bóg chce ukarać ludzi zsyła na nich plagi a nie każe jednym ludziom mordować drugich. Typowy opis wojny domowej (starcia) którego opis w Biblii zawarli zwycięzcy, czyli zwolennicy Mojżesza.
 • @Zawisza Niebieski 10:06:48
  Napisales:

  ''Biblia to dzieło rąk ludzkich zawierające słowa Boga,''
  //

  Choc napisalabym to inaczej, to z grubsza zgadzam sie z tym co napisales.
  Bo rzeczywiscie, to ludzie przekazywali Slowo Boga i tak powstala Biblia.
  Dlatego to NIE ludzie sa autorami Biblii. Ludzie sa tylko skrybami...


  Napisales:

  ''Tak bardzo nie lubisz nauczycieli, a kimże był Paweł uczeń Barnaby?''
  //


  Po pierwsze Zawiszo, to Apostol Pawel NIE otrzymal Ewangelii od Barnaby, ani od zadnego innego czlowieka, lecz od Pana Jezusa Chrystusa:

  '' 11 Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim.
  12 NIE otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Chrystus'' (Gal.1:11,12)

  Barnaba NIE byl nauczycielem Apostola Pawla, lecz Pan Jezus Chrystus!


  Po drugie Zawiszo, to mialam ziemskich nauczycieli wielu. Nauczali j.polskiego, matematyki...

  Mialam tez ''nauczycieli'', czyli ksiezy katolickich, ktorzy, kiedy sprawdzilam z Biblia okazali sie gloszacymi klamstwo.

  Po trzecie i najwazniejsze to ja mam Nauczyciela i Ojca w niebie! I wlasnie dlatego, ze slucham Jego, ze slucham wyslannikow Jego nie potrzebuje zadnych nauczycieli, bo On mnie poucza o wszystkim... (1 Jan.2:27)!


  Napisales:

  ''Nikt nie rodzi się ze znajomością Biblii, by ją zacząć rozumieć trzeba słuchać nauczycieli. Dlaczego ty w swoich tekstach nauczasz, przypominasz pewne fragmenty Biblii, czy w tej formie nie jesteś nauczycielem?
  (...)
  Jeśli Bóg chce ukarać ludzi zsyła na nich plagi a nie każe jednym ludziom mordować drugich. Typowy opis wojny domowej (starcia) którego opis w Biblii zawarli zwycięzcy, czyli zwolennicy Mojżesza.
  ''
  //

  Tu juz pojechales na calego udawadniajac, ze ani Biblii nie znasz, ani nic nie rozumiesz.

  Tak, ja cytuje Bible, ale NIGDY nie twierdzilam, ze jestem nauczycielka, lecz zawsze, ze jestem UCZENNICA Pana Jezusa, do Ktorego tez wszystkich kieruje!

  Twoja wspolwiernniczka, katoliczka (o brzydkim nicku) alfa.hel.com pisala, ze jest nauczycielka, a NIE ja.
  Nie myl mnie z nia!


  Zreszta jestes jedynym okazem w swoim rodzaju, bo wielokrotnie pisales, ze KK naucza niezgodnie z nauka Pana Jezusa, jednak jestes katolikiem.
 • @
  Zawiszo i miej na uwadze jeszcze jedno, ze trudno mi prowadzic rozmowe z kimkolwiek na Neonie, poniewaz moje wpisy sa bezpardonowo usuwane.

  Mysle, ze pamietasz, ze inaczej bylo kiedys, inaczej bylo za czasow kiedy Neon nazywal sie Nowym Ekranem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930