Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
809 postów 6764 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

’’NIEMOZLIWE JEST…’’ (Hebr.6:4-6)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO takiego jest niemozliwe i dla KOGO?

 

W PRZEKLADZIE Biblii Tysiaclecia napisano:

 ‘’ (4) Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiegoi stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, (6) a /jednak/ odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko.’’ (Hebr.6:4-6) BT

http://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

O co chodzi w tych zdaniach przekladu Biblii? CO i dla KOGO jest niemozliwe i dlaczego?


Przeciez doskonale wiemy, zedla WSZECHMOGACEGO STWORCY, NIE ma ZADNEJ rzeczy niemozliwej!

On Swym Slowem Stworzyl wszystko co istnieje! Tak naucza Biblia od samego poczatku!!!

 

Napisano, ze Pan Jezus odpowiada swym uczniom:

‘’ (25) Gdy uczniowie to usłyszeli, przerazili się bardzo i pytali:Któż więc może się zbawić?

(26) Jezus spojrzał na nich i rzekł:

U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga WSZYSTKO jest możliwe.’’ (Mat.19:25,26, podobnie Luk.18:26,27)

 

A skoro doskonale wiemy, ze dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych, to o co chodzi w tym PRZETLUMACZONYM fragmencie Biblii?

 

CO takiego i dla KOGO jest rzecza niemozliwa?

Ja pamietam, kiedy ja zastanawialam sie nad tymi zdaniami…

 

Pamietajmy, ze czytamy polskie tlumaczenieBiblii (nie oryginal, a tlumaczenie). Dlaczego ten wers jest w taki sposob przelumaczony, ze  WBREW Biblii mowi, ze dla Boga sa rzeczy niemozliwe?!

 

Tu dotykamy sedna sprawy!

Tlumaczenia, ktore czytamy sa zamawiane i tlumaczone NA POTRZEBY przywodcow religijnych: roznych stronnictw, sekt, odlamow chrzescijanskich.

Katolickie, sa tlumaczne na potrzeby doktryn watykanistow itd.

Tlumacze Biblijni NIE Bogu sluza, lecz tym, ktorzy zlecaja im tlumaczenia Biblii.

I dlatego mamy rozne tlumaczenia tego samego Pisma Swietego. Kazde z nich jest tak przetlumaczone, aby najbardziej odpowiadac doktrynom danego stronnictwa chrzescijanskiego!

 

A poniewaz wszystkie doktryny chrzescijanskie – wszyscy nauczyciele roznych stronnic-sekt-odlamow chrzescijanskich - strasza ludzi, ze ci, ktorzy do nich nie naleza, albo od nich odejda,  nie beda zbawieni, dlatego taki dziwolag jest w tlumaczeniach Biblii

 

Takich dziwolagow (niezgodnych z cala Biblia) jest troche.

Najglosniejszym np. katolickim dziwolagiem przeczacym Biblii jest fragment z Mat.16:18-19., ale nie jedynym.

Aleszkoda czasu na pisanie o roznych dziwolagach roznych przekladow Biblijnych.

 

Pamietajmy, ze Bog NIGDY nas nie zostawia samych sobie (Hebr.13:5).

 

Pan Jezus Chrystus mowi, ze mamy prosic, SZUKAC,kolatac,  bo ten, ktory szuka…,znajdzie (Mat.7:7.8).

 

Dzis mamy mozliwosc szukac, bo jak nigdy wczesniej, mamy dostep do Biblii, do Biblii Interlinearnej…

 

No, ale pamietajmy, ze nawet, gdyby Biblia byla idealnie przetlumaczona, lub gdybysmy jak uczniowie i Apostolowie Pana Jezusa znali j. oryginalne, to i tak nierozumielibysmy Biblii.

 

Bo, aby zrozumiec co czytamy, MUSIMY zwracac sie do Pana Jezusa!

O tym swiadcza w Biblii uczniowie Jego!

 

Dlatego opisano historie Saula-Szawla /Pawla, dlatego tez napisano:

 

14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach.

(16) A kiedy ktoś ZWRACA się DO Pana, zasłona opada.’’( 2 Kor.3:14-16)

  

KOMENTARZE

 • Witaj Barbaro,
  Jak zatem, Twoim zdaniem, należy ten werset przetłumaczyć?
  Greckie słowo Ἀδύνατον znaczy niemożliwy.
  Biblia Paulistów (przekład katolicki) pomija słowo αδύνατον - oddaje ten werset następująco:


  Hbr 6,4
  Ci bowiem, którzy raz otrzymali światło, zakosztowali daru nieba, stali się uczestnikami Ducha Świętego

  http://verbumregis.pl/#/reading

  pozdrawiam
 • @All
  FATALNIE ZROZUMIANY FRAGMENT PRZEZ BARBARĘ!

  No cóż, fatalne zrozumienie wersetu z Ewangelii może doprowadzić do katastroficznych skutków. Wyraz „niemożliwe”, nie musi wcale dotyczyć Mocy Bożej a co za tym idzie Jego ewentualnej słabości.

  Po prostu autor Listu do Hebrajczyków mówi wyraźnie, że jeżeli ktoś zakosztował Niebiańskiego Daru i został obdarzony Bożą Łaską to nie może liczyć na ponowne darowanie win, jeżeli z tejże Bożej Łaski świadomie zrezygnuje.

  Pan Bóg nie da się z Siebie naśmiewać. Raz okazana Łaska ze względu na Śmierć Zbawiciela, nie może być wielokrotnie powielana, ponieważ gdyby tak się działo, to Syn Boży wystawiany by został na pośmiewisko a Jego Śmierć i darowanie win byłyby kpiną i farsą.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Dziś uznaje się, że list nie wyszedł spod ręki Pawła, jest to dzieło późniejszego autora,
  Nie znamy adresatów, odniesienia do tradycji żydowskiej oraz to, że list powstał w grece wskazuje, że skierowany był do nawróconych żydów mieszkających gdzieś w którejś z grekojęzycznych gmin. To by wskazywało iż w tej nieznanej gminie nastąpił rozłam, część nawróconych chrześcijan wróciło do judaizmu, czy też przeszło któryś z okołochrześcijańskich nurt, których wtedy było wiele. Autor tego listu chcąc zachować jedność gminy, przestrzega o tym, że po wybraniu tej drogi nie ma powrotu do poprzedniego zgromadzenia. Stąd nie dotyczy to "niemocy" Boga, a jest przestrogą dla tych, co nawrócili się na chrześcijaństwo, i chcą odejść od niego. Gdyż po tym kroku powrót już nie będzie możliwy.
  Tak ja bym zinterpretował [Hebr.6:4-6]
 • @
  PRAWDZIWA CHRYSTUSOWA NAUKA a nie „chrześcijaństwo”!

  Zawisza napisał:

  „Stąd nie dotyczy to "niemocy" Boga, a jest przestrogą dla tych, co nawrócili się na chrześcijaństwo, i chcą odejść od niego. Gdyż po tym kroku powrót już nie będzie możliwy”. 

  I owszem... Jednak sprawa nie dotyczy tak zwanego „chrześcijaństwa”, które stanowi plik poplątanych poglądów różnych wyznań, a dotyczy prawdziwej CHRYSTUSOWEJ NAUKI opartej na Bożym Synu!

  To ważne, ponieważ tak zwanych „chrześcijan”, łączy przede wszystko fałszywa nauka o trzeciej osobie boskiej zwanej Bogiem Duchem Świętym. Poza tym, przykładowo, katolicy modlą się do „Marii” czy do papieża Jana Pawła II, co jest herezją a Adwentyści Dnia Siódmego pokładają swoją wiarę w objawieniach i naukach Pani Ellen White.

  Katolicy padają na kolana przed obrazami i figurami co jest zwykłym bałwochwalstwem a Adwentyści owych bałwochwalczych obrazków mają mnóstwo na swoich internetowych stronach. Inni posiadając „dar języków”, sami siebie kompletnie nie rozumieją...

  Nie, nie, tutaj wcale nie chodzi o odejście od „chrześcijaństwa”! Do odejścia od „chrześcijaństwa” właśnie namawia i Pan Jezus, i Apostołowie. I dlatego Bóg Ojciec Dał nam Swojego Syna by opuścić wszystkie dziwaczne i ekumeniczne ugrupowania.

  Znaleźć ukojenie i spokój w Ramionach Zbawiciela – oto cel naszej ziemskiej pielgrzymki!

  Lecz gdy Syn Boży powoła człowieka i da mu poznanie, i obdarzy Łaską, to wtedy ów człowiek obmyty zostanie Boską Krwią przelaną na krzyżu. Gdy jednak po jakimś czasie świadomie pogardzi nawróceniem, to powrót ponowny nie będzie już możliwy!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:51:06
  Zdaje się, że znów głosisz niebiblijne treści. Ale po kolei. Czym jest chrześcijaństwo, po śmierci i zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu Jezusa powstaje skupiona wokół uczniów Jezusa sekta w judaizmie, zwana w biblistyce Kościołem Jerozolimskim albo judeochrześcijaństwem (określenie nie biblijne), nawracani mogą być tylko wyznawcy Jahwe. W Antiochii powstaje koncepcja nawracania ludzi spoza wyznawców Jahwe, którą Paweł-Szaweł, uczeń Barnaby ze swym nauczycielem zawozi do Jerozolimy i uzyskują na to zgodę (rok. ok. 46-48). Później ta zgoda zostaje cofnięta, (rok 53-58) o czym już dyskutowaliśmy. Właśnie tę gminę w Antiochii po raz pierwszy określono chrześcijaństwem i każdy kto do nauki Jezusa dokłada naukę Pawła, czyli uznaje teksty kanoniczne Biblii nazywa się chrześcijaninem, późniejszy rozwój chrześcijaństwa, myśli chrześcijańskiej to już zupełnie inna sprawa.
  Dowód Biblijny? Proszę "Biblia Tysiąclecia:
  A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami." Dz.ap.11, 26, tłumaczenie linearne http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/5/chapter/11/verse/26/param/1/version/undefined

  Nauka o III osobie boskiej to późniejszy czas, choć Duch Święty jest jak najbardziej postacią biblijną.
 • @ALL
  UCZNIOWIE W ANTIOCHII NAZWANI BYLI „CHRYSTUSOWYMI” A NIE „CHRZEŚCIJANAMI"!

  Zawisza przytacza niby dowód z Dziejów 11/26 jednak to nie oznacza, że występuje tam dobre tłumaczenie linearne. Po prostu podstawą nie jest wyraz przetłumaczony z języka greckiego, lecz język grecki!

  Zawisza pisze:

  „A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów CHRZEŚCIJANAMI".

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/5/chapter/11/verse/26/param/1/

  *

  Zawisza Niebieski odsyła mnie Czytelniku do greki jednak nie wie On o tym, że grecki wyraz „χριστιανους” nie oznacza „chrześcijanina”, lecz „Chrystusowego”.

  Dlatego cytat z Dziejów Apostolskich 11/26 powinien brzmieć:

  „(...) W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów CHRYSTUSOWYMI".

  Zwróć uwagę Czytelniku, że Zawisza Niebieski kolejny już raz nie ma racji!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 16:22:25
  Znowu idziesz w to, że czytelnik może nie wiedzieć wszystkiego, naciągasz prawdę by udowodnić swoje racje a oszukać niedouczonego czytelnika.
  Słowo "chrześcijanin" oznacza "chrystusowego" i różni się tylko i wyłącznie z przyczyn historycznych. Słowo "chrześcijanin" pochodzi od Chrystusa, w językach zachodu mamy ang. Christian - chrześcijanin, baptism - chrzest. fr. Chrétien, baptême, łacina Christiani, baptismus. Widać wyraźnie różnicę oraz to, że chrześcijanin oznacza ucznia Chrystusa, zgodnie z Biblią, dziejami apostolskimi. Tylko w językach słowiańskich, ludu który styka się z chrześcijaństwem dość późno bo ok. VIII - IX w. i przejście na wiarę w Chrystusa kojarzył się im z aktem chrztu, stąd taka forma wyrazu.

  Popatrz czytelniku, tak manipulują sekty w stylu Chrystusowych licząc na niewielkie wykształcenie religijne katolików, i akurat to jest prawda, katolicy nie przykładają dużego znaczenia do Biblii, znajomości wiary, stąd pole działania dla sekt. Dlatego gdy raz po razie wyjaśniam manipulacje biblijne KerenOr, nasz strachliwy kotek ucieka za bana, bo inaczej nie jest w stanie tego głosić, co chciałby głosić. KerenOr zawsze gdy jest schowany za banem "nazywam strachliwym kotkiem", bo nie potrafi po męsku swych tez bronić, gdy odważy się wyjść zza niego traktuję go jako poważnego uczestnika dyskusji. Coś za coś. Albo odwaga i szacunek, albo tchórzliwość.
 • @Zawisza Niebieski
  NIE MAM ZAMIARU RZUCAĆ PEREŁ PRZED WIEPRZE!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 17:28:43
  Zgadza się, szczególnie, że kolejny raz jesteś przyłapany na manipulowaniu Biblią, ale niech wszyscy zobaczą dokładnie. Zwróćmy się do niezależnych arbitrów, czyli tłumaczy Biblii.
  Biblia Warszawska:
  A gdy go znalazł, przyprowadził go do Antiochii. I tak się ich sprawy ułożyły, że przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi; w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów chrześcijanami.
  Biblia Tysiąclecia:
  A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami.
  Biblia Gdańska:
  I bawili się przez cały rok przy onym zborze, i uczyli mnóstwo wielkie; a najpierwej w Antyjochii uczniowie nazwani są Chrześcijanami.

  Oczywiście, dla manipulatora biblią, tłumacze biblijny są również tymi "wieprzami".

  To są te "perły rzucone przed wieprze" a może tylko jednego wieprza? Wracaj kotku z podkulonym ogonem za bana, tam uda ci się opowiadać bajki biblijne, luźno związane z Biblią, znajdziesz kilku niedouczonych, których udało ci się oszukać. Czyż nie?
 • @
  NALEŻĄCY DO CHRYSTUSA!

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl

  https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Dzieje%20Apostolskie11,26?language=pl


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  Christen - CHRYSTUSOWI!

  [Apg 11,26]

  "Und als er ihn fand, brachte er ihn nach Antiochia. Und sie blieben ein ganzes Jahr bei der Gemeinde und lehrten viele. In Antiochia wurden die Jünger zuerst Christen genannt".

  http://www.bibel.poltren.pl/neu/index_neu.html


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @roux 08:34:28
  Witaj rowniez, pytasz:

  ''Jak zatem, Twoim zdaniem, należy ten werset przetłumaczyć?''
  //

  Co jest wazniejsze?

  Czy wazniejsze jest to, jak ten wers nalezy na polski przetlumaczyc?

  Czy tez wazniejsze dla wierzacych jest jak nalezy rozumiec?


  Czy wierzysz, ze tobie wystarczy perfekt tlumaczenie, aby Biblie zrozumiec?

  Czy tez wierzysz Biblii, ze aby zrozumiec, potrzebujesz Boga prosic o to, by On dal nam zrozumienie, czyli, by zerwal nam zaslone ... 2 Kor.3:14-16?

  Piszesz:

  ''Greckie słowo Ἀδύνατον znaczy niemożliwy. '' Oczywiscie, choc w polskim mozna rowniez powiedziec np. nie da sie...

  Pytanie jest CO dla KOGO jest niemozliwe?

  Bo na pewno NIE dla Boga.

  Ten fragent wcale nie jest trudny do zrozumienia, JESLI od Zbawiciela otrzymujemy zrozumienie.

  Ale, aby otrzymac, musimy Jego prosic, a nie jak czynia wszyscy chrzescijanie (zydzi zreszta tez), ciagle zwracacajacy sie do ludzi, ciagle sluchaja nauk ludzi, czekajacy na nastepne nauki ludzkie..., i potem dziwia sie, ze czytajac Biblie nierozumieja!

  Aby slyszec, zrozumiec nauke Zbawiciela, NIE mozna ZAGLUSZAC Jego glosu i sluchac nauk ludzkich!

  Bo to tak, jakbys zaprosil kogos, by z nim porozmawiac, a kiedy on przyszedl, wlaczylbys muzyke na caly regulator.

  Skorobysmy tak czlowieka nie obrazili, nie zlekcewazyli, to dlaczego chrzescijanom tak latwo przychodzi Zbawiciela w ten sposob obrazac, lekcewazyc?
 • @57KerenOr 14:14:09
  Kerenie, nie dosc, ze wogole nierozumiesz o czym ten fragment mowi, to jeszcze upierasz sie przy tym, ze rozumiesz i piszesz glupoty! obrazajac tym Boga!

  Kerenie, czy to co piszesz otrzymales od Boga-Zbawiciela naszego?

  Tak? czy tez Nie?


  Kerenie, NIE ciebie lud ma sluchac (ANI NIE mnie), ANI zadnego czlowieka-grzesznika, lecz Boga-Zbawiciela WSZYSTKICH!!!

  Napisales:

  ''Po prostu autor Listu do Hebrajczyków mówi wyraźnie, że jeżeli ktoś zakosztował Niebiańskiego Daru i został obdarzony Bożą Łaską to nie może liczyć na ponowne darowanie win, jeżeli z tejże Bożej Łaski świadomie zrezygnuje.''
  //

  Kerenie, ten kto juz zakosztowal Daru Niebianskiego..., ten juz NIGDY nie odpadnie od Boga!!! Bo to jest NIEMOZLIE!!!

  Inaczej ''medrcu'', Krolestwo niebianskie niczym nie rozniloby sie od ziemi!  Bog, Zbawiciel nasz obdarza zrozumieniem TYCH, ktorzy do Niego sie zwracaja i Jego sluchaja, i pelnia Jego Wole!

  I dlatego ja kazdego do Niego kieruje!
 • @57KerenOr 20:23:09
  Bronisz tezy całkowicie nie do obrony. Dzieje Apostolskie powstały po grecku, wiec nawet nie możesz twierdzić, że to błąd tłumacza. Łukasz użył konkretnego wyrazu, napisał, że jest to wyraz nowy, "po raz pierwszy nazwano ich..." Każde nowe słowo by było zrozumiałe należy zdefiniować, opisać innymi słowami. Jak spotykasz się z nowym słowem, to zawsze pytasz, co ono znaczy, i ktoś opisuje je innymi słowami.

  Dlatego w Antiochii nazwano ich "christianous = pl. CHRZEŚCIJANAMI" co oznacza "wyznawców Chrystusa", wy też określacie siebie "uczniami Chrystusa" czy jak tam inaczej ale jak zapytać jak siebie nazywacie, mówicie "Chrystusowi". Gdyby Łukasz chciał napisać, że nazywano ich "wyznawcami Chrystusa", to by użył innych słów greckich, byłoby na pewno słowo Chrystus, a nie ma.

  Popatrz jak zmanipulowane jest tłumaczenie, jakie tu chciałeś wcisnąć, wielokrotnie powtarzając link, klawiatura ci się zacięła czy co?
  "po raz pierwszy określono uczniów mianem „należących do Chrystusa”" A co Łukasz napisał "w Antiochii uczniowie chrześcijanami". Masz tu gdzieś "określono mianem", "należący do"? Masz jedno, nowo utworzone słowo "christianous".
  Jaką rangę ma to "zmanipulowane tłumaczenie"? Oficjalna biblia? Czyja? Dziś każdy może sobie napisać własne tłumaczenie, tyle, że ma to rangę jego prywatnego tłumaczenia i niczego więcej.

  I czymś takim chcesz manipulować czytelnikami, ludźmi wierzącymi? Chcesz to podawać jako księgę natchnioną? Wielokrotnie ci mówiłem, manipulujesz biblią i to jest dowód czarno na białym, że to robisz. A dlatego, że manipulujesz musisz swoje manipulacje chronić banami dopuszczając do dyskusji albo tych, co robią to samo co ty, albo nie wykształconych w tej sprawie na tyle, że nie potrafią zobaczyć twoich manipulacji.
 • @Bara-bar
  BARDZO TRUDNO PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU PRAWDA BARBARO?

  To aż boli i przeszkadza jak człowiek cały czas musi udowadniać swoją naukę! Przecież teraz wyraźnie zaprzeczyłaś autorowi tekstu.

  Czy nie przyszło Ci czasami do głowy, że jednak nie masz racji? No bo w tej kwestii jej nie masz, to pewne!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  UCZNIOWIE CHRYSTUSOWI!

  Chłopie przestań udawać...

  Chodziło mi tylko o to, że są tacy, którzy potrafią przetłumaczyć wyraz "Christianos" jako Chrystusowi, lub należący do Chrystusa lub związani z Chrystusem. Tak w swoim języku Biblijnym mają RÓWNIEŻ Niemcy, Anglicy i Hiszpanie!

  Manipulacja jest w każdej, dosłownie w każdej Biblii. My mówimy o wyrazie greckim źle przetłumaczonym. Ja mówię o tym, że nie jestem chrześcijaninem tylko uczniem Pana Jezusa czyli "uczniem Chrystusowym" zgodnie z kopią grecką.

  W wyrazie CHRISTianos występuje człon "CHRIST", a ów człon odnosi się tylko do "Chrystusa" i do niczego innego. Zatem wyraz grecki CHRISTIANOS można wręcz idealnie oddać na polski jako CHRYSTUSOWI.

  Przykładowo angielskie "CHRISTians" to dosłownie CHRYSTUSOWI!

  I tak należy tłumaczyć sens naszej dyskusji! Jeszcze jedno. Nie do Ciebie należy osąd jakie słowo jest natchnione. Ty nie wierzysz Panu Bogu Starego Przymierza i nie zgadzasz się z Jego postępowaniem. Już zapomniałeś?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:52:25
  Zajrzyj do słownika etymologicznego języka polskiego, dowiesz się, że słowo CHRZEST to zapelityzowane słowo CHRYSTUS, zatem Zawisza ma rację, uczniowie Chrystusa to chrześcijanie
 • @57KerenOr 12:52:25
  Należysz do tych, co nigdy nie przyznają się do błędu, choćby udowodnić im to czarne na białym. Tak było, gdy udowodniłem ci, że Apostołowie odrzucili naukę Pawła, co zresztą jest historycznie udowodnione, rozejście się koścoła judeochrześcijańskiego (Jakuba brata pańskiego) i poganochrześcijańskiego (Pawła).
  Jak sam wiesz, gro katolików, niewielką posiada wiedzę, ta wiedza nie jest też KRK, gdyż światli wierzący stawiali by kłopotliwe pytania. Taka smutna prawda. Właśnie tych ludzi uczciwych, głęboko wierzących, ale nie wykształconych religijnie próbujecie wyłapać. Taką osobą w moim przekonaniu była właścicielka tego bloga. A, że błądzi, trudno nie błądzić, gdy się opiera tylko i wyłącznie na własnej interpretacji Biblii nie mając wiedzy dodatkowej. Jestem święcie przekonany, że to osoba uczciwa i głęboko wierząca. Liczycie na to, że katolikowi mającemu wiedzę nie będzie chciało się wyłapywać waszych manipulacji, a tych co te manipulacje wykazują czarne na białym, jak robię to ja banujecie, by manipulować nie przeszkadzali.
  Stąd banujesz, stąd idziesz w zaparte, gdy ci udowodnić, czarne na białym. Wczoraj przeszedłeś samego siebie, osoba tak bardzo pilnująca czystości tłumaczenia Biblii powołuje się na tak ewidentnie zmanipulowane tłumaczenie? Słowo Chrześcijanin w naszym języku pochodzi od Chrystusa, choć z brzmienia wydawałoby się, że od chrztu. Chrześcijanami w Antiochii nazwano odłam chrześcijaństwa który wyizolował się z grupy uczniów Jezusa i ich uczniów, którzy poszli drogą kolejnej sekty w judaizmie, patrz III wyprawa misyjna Pawła zakończona aresztowaniem w Jerozolimie. Chrześcijanie to ci chcący postępować zgodnie z nauką Jezusa, którzy też przyjęli naukę Pawła, ucznia Barnaby.
  Wy też, zgodnie z Biblią jesteście chrześcijanami, choć się od tego rękami i nogami bronicie.
 • @Bara-bar 00:18:53
  Napisalam:

  ''Skorobysmy tak czlowieka nie obrazili, nie zlekcewazyli, to dlaczego chrzescijanom tak latwo przychodzi Zbawiciela w ten sposob obrazac, lekcewazyc?''
  //

  A powinno byc, ze skoro wiemy (skoro chrzesciajnie wiedza i dlatego nie czynia tego), ze takim postepowaniem naszeg goscia-czlowieka obraziliby, to dlaczego chrzesciajanie postepujac w podobny sposob z Bogiem nie wiedza, nawet do glowy im nie przyjdzie, ze obrazaja Boga?

  Bo przeciez WSZYSCY chrzesciajnie sluchaja ludzi, a nie Boga!
 • @57KerenOr 12:27:38
  Chcesz sie klocic?
  Ja nie mam czasu, ani ochoty Kerenie na klotnie.

  Chodzi o Prawde, o Biblie, o Slowo Boga, a nie o ciebie i o mnie Kerenie! Nie chodzi o to czyje na wierzchu!


  Glosisz (a wiec myslisz, wierzysz), ze wyszedles z nierzadnicy, jednak to co glosisz swiadczy, ze nie wyszedles z niej, bo ty dalej w JEJ doktryny wierzysz i JEJ doktryny glosisz!

  Kerenie, gloszac, ze nawroceni - a mowa w tym fragmencie Hebr.6, o prawdziwie nawroconych, a wiec przez Boga nawroconych ludzi - o tych, ktorzy juz zasmakowali daru niebios, uczestnicza w Duchu-Tchnieniu Bozym moga odejsc od Zbawiciela, swiadczysz, ze nie jestes nawrocony przez Boga, ani wogole nie rozumiesz czym prawdziwe nawrocenie jest!

  Gdybys byl prawdziwie nawrocony (a wiec przez Boga), wtedy posmakowalbys daru niebos, bylbys pod wplywem Ducha Swietego, i wtedy doskonale wiedzialbys, ze nie ma mowy, ze NIKT i NIC nie moze spowodowac, ze oddalisz sie, ze odejdziesz od Boga! Bo to jest po prostu NIEMOZLIWE!

  Widzisz Kerenie, to co ty glosisz wystawia Pana Jezusa, Jego Smierc, Krew Baranka ..., na posmiewisko! bo ty twierdzisz, ze prawdziwie nawrocony czlowiek moze jednak odpasc, odejsc, tak jakby byl nienawrocony, jakby nie byl pod wplywem Ducha Swietego...

  Ja Kerenie jestem nawrocona przez Boga i ja doskonale wiem, ze nie ma takiej sily, abym ja od Boga odeszla!

  A teraz porownajmy z toba, ty twierdzisz, zes nawroconym jednak twierdzisz, ze jest taka mozliwosc, ze odejdziesz od Boga!!!

  Jakiez to twoje nawrocenie, jakaz twoja wiara Bogu..., skoro twierdzisz, ze mozesz odejsc od Boga?

  Nie kpij z Boga Krenie!!!


  Moze ten wers zrozumiesz, moze w jakis sposob dotrze do ciebie:

  ''38 I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, 39 ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie NIE zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.'' (Rzym.8:38)
 • @Bara-bar
  JA CHCĘ SIĘ KŁÓCIĆ? O nie Barbaro...

  Nie mam najmniejszego zamiaru... No to cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:27:38, mam teraz troche czasu, wiec uzupelnie...
  Napisales:

  ''Przecież teraz wyraźnie zaprzeczyłaś autorowi tekstu.''
  //

  Kerenie, napisales tak jak katolicy udawadniajacy, kiedy chodzi o wers Mat.16:18,19.


  Tak jak juz pisalam, Kerenie ty swiadczysz swoimi wpisami, ze Boga wogole nie znasz, ze nierozumiesz Biblii.

  Porownalabym ciebie do Saula/Szawla. Ten ''na pawde'' znal Pismo (ST), znal lepiej od ciebie, bo znal w j oryginalnym i pewnie na pamiec, lecz Boga NIE znal i dlatego Pisma nierozumial i dlatego wierzyl w 'Boga', ktory unicestwi Swoich wrogow, a nie w Boga Zbawce wszystkich!!!, Boga gladzacego grzech SWIATA!!!

  Kerenie, Pan Jezus gladzi grzech SWIATA (2889.kosmou) calego (Jan.1:29)!!!
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/1/verse/29/param/1/version/undefined

  Ja kierowalam ciebie do wersow Biblii o tym mowiacych, kierowalam do Zbawiciela, jednak reagowales jak Saul, bo ten tez slyszal uczniow, slyszal nawroconych, jednak -podobnie do ciebie-''wiedzial lepiej''.

  Kerenie, ja kiedys tez bylam jak Saul/Szawel, wierzylam tak jak ty..., bo nie znalam Boga. Zreszta na poczatku KAZDY z nas jest cielesny-zmyslowy (o tym pisze np.Apostol Pawel).  Kerenie, piszesz dziwactwa, np:

  ''@Bara-bar
  BARDZO TRUDNO PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU PRAWDA BARBARO?
  //

  Do bledu??? Jakiego bledu???

  A moze powiesz jeszcze, ze mam sie rowniez tobie wyspowiadac? przyjac od ciebie w nagrode krakersa (oplatek)? i uczynic CI zadoscuczynienie?

  Inne twoje dziwactwo, napisales:

  ''To aż boli i przeszkadza jak człowiek cały czas musi udowadniać swoją naukę! ''
  //

  Jesli ciebie boli, to wspolczuje ci.
  Jednak ja o tym nic nie wiem, bo ja nic nikomu nie udawadniam, nie udawadniam tez mojej nauki, bo NIE ma mojej nauki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930