Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
817 postów 6783 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

CZY BÓG ZGŁADZI TYCH, KTÓRYCH SAM NIE WYBRAŁ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak głosi znany tu bloger. Ale czy to co głosi jest zgodne z Dobrą Nowiną Którą Głosi Pan Jezus i Posłani przez Niego? Ja wiem, że nie! Wiem, że przeczy, że ma korzenie w naukach fałszywych proroków, faryzeuszy...

 

Ów bloger, czyli Keren napisał:

''MODLITWA PANA JEZUSA CHRYSTUSA DO BOGA OJCA!

„3 A TO JEST ŻYCIE WIECZNE: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa”.

Ewangelia według Jana 17/3

Zatem Życiem Wiecznym jest POZNANIE Boga Syna oraz Boga Ojca. Z tego wynika, iż brak Życia Wiecznego jest następstwem BRAKU POZNANIA Boga Ojca i Boga Syna.

Nie mogą więc ci, których Zbawiciel nie wybrał odziedziczyć Wieczności! To taka konkluzja...''
//


Zanim napiszę co po pierwsze i drugie..., napiszę, że tkwisz w myśleniu tzw. ''narodu wybranego'', a do czego takie myślenie doprowadziło doskonale wiemy z Biblii!

Do rzezi nie tylko Proroków Bożych, lecz Śmierci Zbawiciela, Jego uczniów i Apostołów..., i w konsekwencji do całkowitego przekręcania Dobrej Nowiny w złą nowinę,  którą i ty głosisz!

Czyli wedle ciebie Kerenie Bóg Tworzy pewnych ludzi tylko po to, by ich nie wybrać i nie zbawić!


Po pierwsze Kerenie, sprawdź co na prawdę mówi Biblia, kiedy tłumacze przetłumaczyli owe greckie słowo na ''wieczne'' (bo ja wiem, że słowo użyte tam, czyli greckie słowo: '166. aiónios' nie ma z wiecznością, czyli nieskończonością nic wspólnego).

Dlatego Pan Jezus mówi poniższe Słowa:

''32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani W TYM WIEKU, ani W PRZYSZŁYM''. (Mat.12:32)

Wiadomo, że ten wiek, to ten w którym żyjemy, a przyszły, następny może znaczyć albo żyjących w 1000 letnim Królestwie niebieskim ( a ich ten wers NA PEWNO NIE dotyczy), albo tych, którzy wtedy jeszcze nie zmartwychwstaną i jeszcze nie umarli dla grzechu ... ( i to właśnie ich dotyczy)!

Ale to jeszcze nie znaczy ani wieczności, ani nieskończoności!

Po drugie napisałeś:

''Zatem Życiem Wiecznym jest POZNANIE Boga Syna oraz Boga Ojca. Z tego wynika, iż brak Życia Wiecznego jest następstwem BRAKU POZNANIA Boga Ojca i Boga Syna.''

//

To dlaczego Go nie znasz?

Dlaczego nie poznajesz?

 

KOMENTARZE

 • Uważaj Kerenie, bo wygląda na to, że czynisz to co żydzi opisani w tych wersach:
  ''(42) Kiedy wychodzili, proszono ich, aby w następny szabat mówili do nich o tym samym.
  (43) A po zakończeniu zebrania, wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga.
  (44) W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego.
  (45) Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, OGARNĘŁA ICH ZAZDROŚĆ, i bluźniąc SPRZECIWIALI się temu, co mówił Paweł.

  (46) Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie:

  Należało głosić słowo Boże najpierw wam.

  Skoro jednak ODRZUCACIE JE i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan. (47) Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi.
  (48) POGANIE słysząc to RADOWALI się i WIELBILI słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli. '' (Dz.13:42-48) BT


  ''(1) W Ikonium weszli tak samo do synagogi żydowskiej i przemawiali, tak że wielka liczba Żydów i pogan uwierzyła. (2) Ale ci Żydzi, którzy NIE uwierzyli, podburzali i źle usposobili pogan wobec braci.''(Dz.14:1,2) BT  ''(28) Wiedzcie więc, że to zbawienie Boże posłane jest do POGAN, a oni będą słuchać. (29) Kiedy to powiedział, Żydzie wyszli od niego, spierając się zawzięcie ze sobą.'' (Dz.28:28.29) BT  ''14) Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków.
  (15) Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali.
  A NIE podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. (16) Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów.
  Ale przyszedł na nich OSTATECZNY GNIEW Boży.'' (1 Tes. 2:14-16) BT
 • @Kerenie nie mowienie zgodnie z prawda, klamanie jest grzechem.
  Dlaczego nazywasz siebie dumnie Chrystusowym, skro Chrystusa nie znasz?

  Bo widzisz, kiedy na twoim blogu (zanim dałeś mi bana) dyskutując z tobą zadałam ci pytanie o to, czy znasz Chrystusa, ty zamiast odpowiedzi dałeś mi bana.

  Nie przyznałeś się do Chrystusa, do znania Jego .

  Nie głoś zatem kłamstw. Skoro wiesz, że Chrytusa nie znasz, nie głoś, żeś Chrystusowym, bo Chrystuowy to ten, Który Go zna, to Jego uczeń!
 • @Bara-bar
  NAJPIERW PRZECZYTAJ KILKA RAZY MÓJ WPIS, PRZEMYŚL GO A NIE BĘDZIESZ PISAŁA GŁUPOT. NO I WYRAŹNIE WYSTĘPUJESZ PRZECIWKO MOWIE PANA JEZUSA, KTÓRY POWIEDZIAŁ, ŻE ŻYCIEM WIECZNYM JEST POZNANIE BOGA OJCA ORAZ JEGO SYNA.

  NO I RZECZ NAJWAŻNIEJSZA: POMÓDL SIĘ O MĄDROŚĆ DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

  POZDRAWIAM!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 18:01:20
  ''NAJPIERW PRZECZYTAJ KILKA RAZY MÓJ WPIS, PRZEMYŚL GO A NIE BĘDZIESZ PISAŁA GŁUPOT. ''
  //

  Czy to znaczy, ze glosisz zgodnie z nauka Zbawiciela zbawienie wszystkich ludzi, a ja tego niezrozumialam?
 • @57KerenOr 18:01:20
  Bo widzisz Kerenie z twoich wpisow wyraznie widac, ze wierzysz w tego samego w ktorego wierza katolicy, protestanci, swiadkowie..., czyli tego, ktory bedzie mscil sie, zabijal..., swych nieprzyjaciol!

  Ja w niego nie wierze.

  Ja wierze nie tylko w Pana Jezusa Chrystusa, lecz Jemu wierze, Jego znam i dlatego wiem, ze On nie zabijal i nie zabije Swych wrogow!
 • @57KerenOr
  A tak na marginesie Kerenie ty mowiac o Bogu nie o Nim mowisz.
  Ty mowisz o sobie, o pragnieniu twego serca!

  Ty chcesz, aby tylko ci, ktorzy mysla jak ty byli zbawieni, a inni...

  Czys nie dlatego dal mi bana?

  Kerenie, nie wszyscy beda w 1000letnim Krolestwie niebieskim, ale WSZYSCY beda zbawieni, NAWET ty, ktory Boga obrazasz, bo czynisz Go na twe podobienstwo!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031