Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
817 postów 6783 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

UMARŁAM, A PRZECIEŻ ŻYJĘ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O czym ja piszę? O ŚMIERCI DRUGIEJ (Ap.20:6,14), czyli śmierci dla grzechu, o tym o czym pisze np. Apostoł Paweł w Rzym. 6, 7; Gal.2:19,20...

 

Napisałam, że umarłam i to prawda, bo umarłam dla katolicyzmu (dla chrześcijaństwa, dla religii w ogóle) i już nigdy nie będę katoliczką (chrześcijanką...), bo to jest po prostu NIEmożliwe (Hebr.6:4-6), bo NIE wyszłam z niej/odeszłam z religii pod wpływem jakiś nauk ludzkich - świadków, protestantów..., i dlatego NIE do nich należę, lecz wyszłam na Słowo Boga i dlatego należę do Niego i dlatego jestem w Jego Ręku i dlatego NIKT nie może mnie wyrwać z Jego ręki (Jan.10:30)!

To On mnie Nawrócił i dlatego NIEmożliwe jest, bym odpadła (Hebr.6:4-6), bo GDYBY było to możliwe, wtedy byłoby to pośmiewisko, byłoby to kpiną z Ofiary Zbawiciela...

Bo GDYBY było możliwe ''tych - którzy RAZ zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, 5 zakosztowali również wspaniałości Słowa Bożego i Mocy Przyszłego wieku, 6 a [jednak] odpadli...'' (Hebr.6:4-6) znaczyłoby to przecież również to, że ci, którzy będą w 1000 letnim Królestwie niebieskim będą mogli odpaść, odejść od Boga..., a to byłoby oczywistą i całkowitą kpiną ze Śmierci Zbawiciela, z Boga Wszechmogącego i wtedy nie byłoby żadnej możliwości na nawrócenie ich, żadnej możliwości zbawienia!!!

O tym mówi fragment z Hebr.6:4-6!

Jednak chrześcijanie nierozumiejac Ewangelii zamiastzwrócić się DO Zbawiciela jak naucza Ewangelia (2 Kor.3:14-16) O zrozumienie i mądrość  i cierpliwie z wiarą czekać (Jak.1:5), słuchają grzesznych ludzi-przywódców religijnych i po nich powtarzają obrażając tym Boga przypisują Mu brak Wszechmocy, twierdzą, że dla Boga jest niemożliwe...

Podobnie jak czynią, kiedy twierdzą, że Biblia mówi o siedmioramiennym  świeczniku.

Gdybyż się tylko CHWILKĘ zastanowili, to szybciutko stwierdziliby, że to nonsens, głupota, bo taki nie mógłby stać, bo to wbrew prawom fizyki i wbrew Biblii!

Biblia mówi o sześcioramiennym  świeczniku!
A jednak niebiblijna, głupia, bezmyślna nauka o siedmioramiennym świeczniku ma się wśród wielu chrześcijan dobrze.

Chrześcijanie (jak i żydzi, muzułmanie) nie słuchają Słowa Boga, lecz trwają w ekumenii nauk i nakazów ludzkich i w takiego samego: mściwego, okrotnego (oko za oko, ząb za ząb...) boga wierzą! Dlatego właśnie mogą modlić się ekumenicznie razem do takiego samego, zupełnie niepodobnego do Pana Jezusa, niepodobnego do tego co Syn głosi o Ojcu boga!

 

'' 27 Moje owce słuchają Mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną 28 i Ja Daję im życie wieczne.

Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z Mojej ręki. 29 Ojciec Mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich.

I NIKT nie może ich wyrwać z ręki Mego Ojca. 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy».'' (Jan.10:27-30)


Wszyscy chrześcijanie (jak i żydzi, muzułmanie) myślą, że aby być zbawionym trzeba coś tam (to co nauczają ich przywódcy religijni) czynić i dlatego należą do swojej religii, spotykają się w swych kościołach /zborach..., by być zbawionym.

Nie mogą oni znieść myśli, że NIE jesteśmy zbawieni z naszych uczynków, lecz, że to w całości DAR Boga, że Zbawienie jest całkowicie Dziełem Pana Jezusa i nikt z nas nie może nic zrobić, by zasłużyć sobie jakimkolwiek uczynkiem na zbawienie!

Napisano:

''8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi NIE od was, lecz jest DAREM Boga:

9 NIE z uczynków, aby się NIKT NIE chlubił.'' (Ef.2:8,9)

Należenie do religii (spełnianie nakazów religijnych) - bycie katolikiem, protestanem, świadkiem, żydem... ma takie samo znaczenie jeśli chodzi o zbawienie, co należenie do klubu golfowego, brydżowego...

A to dlatego, że zbawienie jest całkowicie Dziełem Pana Jezusa Chrystusa!

KOMENTARZE

 • @
  ''10 Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny;
  a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. '' (Luk.16:10)

  Nieuczciwi są w drobnej, sprawdzalnej dla wszystkich rzeczy jaką jest sześcioramienny świecznik, więc i w wielkiej sprawie są nieuczciwi!
 • Poniżej wersy na które powołuje się we wstępie artu:
  Apokalipsa (Objawienie) 20: 6,14 BT - Biblia Tysiąclecia:

  ''(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w PIERWSZYM zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć DRUGA, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

  (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć DRUGA - jezioro ognia. ''


  List do Rzymian 6, 7 BT:

  (1) Cóż więc powiemy? Czyż mamy trwać w grzechu, aby łaska bardziej się wzmogła? żadną miarą!
  (2) Jeżeli UMARLIśMY DLA GRZECHU, jakże możemy żyć w nim nadal? (3) Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy ZANURZENI w Jego śmierć? (4) Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pPOGRZEBANI po to, abyśmy i my wkroczyli w NOWE życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.
  (5) Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni W JEDNO, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie.'' ( Rzym. 6:1-5)


  ''(6) To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała DAWNY nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej NIE BYLI W NIEWOLI GRZECHU .
  (7) Kto bowiem UMARł, stał się WOLNY OD GRZECHU.
  (8) Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, (9) wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej NIE umiera, śmierć nad Nim NIE MA już władzy. (10) Bo to, że umarł, umarł DLA GRZECHU TYLKO RAZ, a że żyje, żyje dla Boga. '' (Rzym.6:6-10)


  ''(19) Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: RAZEM z Chrystusem zostałem PRZYBITY do krzyża. (20) Teraz zaś już NIE JA żyję, lecz żyje WE MNIE Chrystus.
  Choć NADAL prowadzę życie w ciele, jednak OBECNE życie moje jest życiem WIARY w Syna Bożego, Który Umiłował mnie i Samego Siebie wydał za mnie. '' (Gal.2:19,20)
 • do jassy27
  Poniewaz Keren dal mi - po raz niewiadomo ktory - bana, nie moglam skomentowac twojego wpisu pod notka Kerena i dlatego tutaj zwracam ci uwage, ze glosisz niezgodnie z Ewangelia i ponizasz Boga, Zbawiciela naszego.

  Zobacz co napisales o Zbawicielu:

  ''Pan Jezus dał szanse zbawienia rodzajowi ludzkiemu , a to jest różnica. Pan Jezus chciałby zbawić wszystkich ludzi , ale nie wszyscy ludzie chcą mu być posłuszni , nie wszyscy ludzie chcą wykonywać wolę Boga Ojca .''
  //

  Pan Jezus nie dał szansy, NIKOGO nie pytał i nie pyta, lecz Zbawił, Zgładził grzech świata całego, Swą Śmiercią!

  Podobnie jak NIE DAŁ SZANSY, NIE pytał Saula/Szawła czy chce być nawrócony, lecz go Nawrócił, Uczynił z zaciętego wroga Swego, Swego wiernego ucznia i sługę, Swego wysłannika!

  Podonie jak nie dał szansy i nie pytał Marii, czy chce urodzić Pana Jezusa, lecz przez Wysłannika Swego Oznajmił jej, że urodzi ona Pana Jezusa!

  Tak Działa Bóg!

  On jest Wszechmogący, jest Suwerenem..., i niczyjej zgody nie potrzebuje, nie daje szansy, lecz Czyni, Dokonuje On wszystko zgodnie z zamysłem Swej Woli (Ef.1:11)!

  Poznaj Pana Jezusa, a zrozumiesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031