Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
817 postów 6783 komentarze

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

NAWRÓCENI - ZMIENIENI PRZEZ PANA JEZUSA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najlepszym (według mnie) opisanym w Biblii przykładem człowieka nawróconego przez Pana Jezusa to były faryzeusz Szaweł (Saul), który PO POZNANIU Pana Jezusa stał się Jego wiernym uczniem i Jego Wysłannikiem-Apostołem Pawłem.


Szaweł wcale nie zamierzał być nawróconym (bo przecież był całkowicie przekonany, że wierzy Bogu, że Jemu służy..), ani nie wyraził zgody, by Pan Jezus go nawrócił, ba wtedy nawet nie wiedział, że aby zrozumieć Biblię TRZEBA osobiście znać Pana Jezusa, być osobiście przez Niego nawróconym, osobiście od Niego otrzymać Ewangelię - otrzymać zrozumienie Ewangelii, Słowa, spisanego w Biblii, tzw. martwej litery.
O tym wszystkim dowiedział się/zrozumiał to PO tym jak został przez Zbawiciela nawrócony.

Wiemy, że na pewno słyszał o Ewangelii głoszonej przez uczniów Pana Jezusa, bo Biblia (on sam w Biblii) mówi nam, że on prześladował ich (za DOBRA Nowinę, która głosili). Biblia mówi, że słyszał on mowę wiernego ucznia Pana Jezusa Szczepana, którego w jego obecności ukamieniowano (Dz.7:58), ale NIC z Ewangelii -jak i wogole Biblii- nierozumial - o czym on sam (już jako Apostoł Zbawiciela) świadczy w 2 Tes.3:14-16.

Szaweł nauki o Bogu otrzymywał od ludzi, a dokładniej od faryzeusza Gamaliela (Dz.22:3). Był typowym religijnym, czyli należącym do religii, a więc NIE DO Boga.
Dlatego prześladował uczniów Pana Jezusa, bo dla niego byli to heretycy zasługujący na uwięzienie, na śmierć, kamieniowanie...!


A teraz, co stało się z Szawłem, PO POZNANIU Pana Jezusa? Oczywiście oprócz tego, że przebywał z Panem Jezusem będąc w Arabii (Gal.1:17) i otrzymywał EWANGELIĘ, zrozumienie Pisma od Zbawiciela..., stało się coś niesamowitego, mianowicie całkowita zmiana. Szaweł umarł, a narodził się Paweł!

Jako faryzeusz uważał sam siebie za sprawiedliwego..., uważał, że wszyscy niewierzący jak on, zasługują na śmierć..., i śmierć zbiorą!

Skąd my to znamy? Z nauk dzisiejszych ''sprawiedliwych'', jak żydzi, chrześcijanie, KerenOr & co!


Jako Apostoł Paweł pisze on, że jest pierwszym z grzeszników(1 Tym.1:15), że jest płodem poronionym, niegodnym... (1 Kor.15:8,9)!
NIKOGO już zabijać, więzić, kamieniowac, potępiać nie chce, lecz MIŁUJE wszystkich, nawet tych, którzy prześladują go, są wrogami Ewangelii!
Wcale nie głosi on, że ci, którzy nie są nawróceni zostaną unicestwieni, że będą cierpieli w piekle, czy innym wymyśle szatańskim!

On pisze:

''Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten poniesie stratę, sam zaś będzie ZBAWIONY, tak jednak, jak przez ogień.'' (1 Kor.3:15)

biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/7/chapter/3/verse/15/param/1/version/undefined

 

Tak jak czuł się Apostoł Paweł, czyli jak poroniony płód, największym z grzeszników..., czuje się KAŻDY nawrócony-zmieniony przez Pana Jezusa!

Przy nawróceniu - poznaniu Zbawiciela jest PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBAMI!

Nawracany, kiedy po raz pierwszy poznaje Pana Jezusa spotyka się z wielkim szokiem, bo doświadcza niesamowitej, niemożliwej do opisania WIELKIEJ MIŁOŚCI, CIEPŁA, WYBACZENIA... i jednocześnie widzi po raz pierwszy prawdę o sobie, o swoim ohydnym sercu, rozumie, bo widzi JAKBY przez szkło powiększające wszystkie swoje grzechy, swoje wstrętne, ohydne serce obrażające Boga..., czuje WIELKIE, NIEMOŻLIWE DO OPISANIA OBRZYDZENIE DO SIEBIE SAMEGO I NIE MOŻE ZA NIC - NIE POTRAFI  SAM SOBIE WYBACZYĆ!

Płacz i zgrzytanie zębami to mało powiedziane. Ten stan jest niedoopisania!

Ja to wiem, bo znam Pana Jezusa, zostałam przez Niego nawrócona i ja publicznie to wyznaje! Wyznaje, że nie jestem godna zbawienia, ani życia, bo jestem największą/pierwszą/arcy grzesznicą!

I dlatego też, ponieważ znam Pana Jezusa świadczę o tym, że Bóg Ojciec i Syn są MIŁOŚCIĄ i KAŻDEGO miłują!


Czytelniku NIE daj się zastraszyć, nie daj się zwieść ''sprawiedliwym'', którzy głoszą Boga zabijającego, którzy zamiast głosić DOBRA Nowinę, głoszą zła, którzy straszą Bogiem!

Oni nie Bogu służą, lecz szatanowi! Kiedyś i ja bałam się Boga, bo Go nie znałam, bo ICH słuchałam!


Tylko szatanowi i jego sługom zależy, byśmy się Boga bali!

Bo my ludzie, kiedy się jakiejś osoby boimy, wtedy NIE chcemy jej poznać, NIE chcemy z tą osobą przebywać, lecz unikamy jej!

Po to właśnie WSZYSCY przywódcy religijni łącznie z Kerenem & co. straszą Bogiem!

Oni NIE chcą, byśmy Boga Ojca i Syna poznali, lecz chcą, abyśmy unikali, bali się Go!

Dlaczego? Bo szatanowi służą!

Bo napisano:

''To zaś jest życie wieczne: aby ZNALI Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.'' (Jan.17:3)

Oni, ci, którzy Bogiem wszystkich straszą głoszą, że Bóg złem zło  zwycięża!

A napisano, że Bóg DOBREM zło zwycięża i my mamy czynić tak samo (Rzym.12:21)!

KOMENTARZE

 • do jassy27, powtarzam koment adresowany do ciebie, bo nie wiem czy czytałeś
  Ponieważ Keren dał mi - po raz niewiadomo który - bana, nie mogłam skomentować twojego wpisu pod notka Kerena i dlatego tutaj zwracam ci uwagę, że głosisz niezgodnie z Ewangelią i poniżasz Boga, Zbawiciela naszego.

  Zobacz co napisałeś o Bogu, Zbawicielu naszym:

  ''Pan Jezus dał szanse zbawienia rodzajowi ludzkiemu , a to jest różnica. Pan Jezus chciałby zbawić wszystkich ludzi , ale nie wszyscy ludzie chcą mu być posłuszni , nie wszyscy ludzie chcą wykonywać wolę Boga Ojca .''
  //

  Pan Jezus nie dał szansy, NIKOGO nie pytał i nie pyta, lecz Zbawił, Zgładził grzech świata całego, Swą Śmiercią (Jan 1:29)!

  ''... Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.'' (Jan.1:29)


  Podobnie jak NIE DAŁ SZANSY, NIE pytał Saula/Szawła czy chce być nawrócony, lecz go Nawrócił!
  Uczynił z zaciętego wroga Swego, Swego wiernego ucznia i sługę, Swego wysłannika!

  Podobnie jak nie dał szansy i nie pytał Marii, czy chce urodzić Pana Jezusa, lecz przez Wysłannika Swego Oznajmił jej, że urodzi ona Pana Jezusa (Luk.1:29)!

  Tak Działa Bóg!

  On jest Wszechmogący, jest Suwerenem..., i dlatego niczyjej zgody do niczego NIE potrzebuje, nie daje szansy, lecz Czyni, Dokonuje On wszystko zgodnie z zamysłem Swej Woli (Ef.1:11)!

  Poznaj Pana Jezusa, a zrozumiesz.
 • Tylko Jezus może przywrócić utracony pokój w sercu.
  Nie lękajcie się!
  Otwórzcie drzwi Chrystusowi !

  https://pbs.twimg.com/media/DLOT2HDUEAAdUqk.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031