Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6825 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

POLSKA NIE JEST MOJĄ OJCZYZNĄ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem Polką (z dziada, pradziada..), ale Polska nie była, nie jest i nigdy nie będzie moją Ojczyzną!


Urodziłam się w Polsce komunistycznej, w której tylko cierpiałam! Cierpiałam, bo miałam niekomunistycznych rodziców...

Moja rodzina (katolicka oczywiście) głosiła mi patriotyzm ziemski i ja kiedyś wierzyłam w te baśnie.


Teraz wierzę Bogu! Teraz wierzę faktom!


I zanim wy ''patrioci'' zaczniecie pisać komenty, powiem wam, że Polska też nie jest wasza Ojczyzną, bo gdyby była, wtedy nie narzekalibycie na to co się dzieje w Polsce, na polskich polityków... A jednak cały czas narzekacie!


W prawdziwej Ojczyźnie jesteśmy w domu, jesteśmy wśród miłujących nas..., i wtedy NIE narzekamy, bo nie mamy na co.


To, że Polska NIGDY nie będzie moja Ojczyzną uświadomiłam sobie, kiedy Pan Jezus mnie nawrócił. Wtedy zrozumiałam, że nie mam Ojczyzny na ziemi

 

KOMENTARZE

 • @Autorka
  Myli się Pani . Jako Polski Patriota wiem że kiedyś naszym dzieciom się uda obronić Polskę . Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=G4dn37aRqTo
 • Serdecznie współczuję, bo każdy powinien mieć bliskie sercu miejsce na ziemi
  Kiedyś też utożsamiałam Polskę z systemem, jaki w niej panował i z ludźmi, którzy nią rządzili - ale z tego się da wyrosnąć..!
 • Przykre to, ale każdy ma wolną wolę, może szanować ziemię, na której
  pierwszy poranek zobaczył, gdzie go mama i tata chronili, ale przecież nie musi. No cóż, Jezus narodził się na ziemi Izraela, w kulturze nam obcej, kulturze patriarchalnej, gdzie kobieta niewiele ma do powiedzenia, ma usługiwać mężczyźnie. mam mu rodzić i wychowywać dzieci, lecz w sprawie wiary i innych nie wypowiadać. "11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. 15 Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem." [Tm 2, 11-15]

  Naszą słowiańską kulturą jest szacunek do naszych ojców, matek, żon (matek naszych dzieci), szacunek do ich wiedzy, doświadczenia. Z nimi tworzymy naszą przyszłość, mądrością naszych kobiet, opiekunek rodzinnego ciepła wzbogacamy każdy nasz dzień, każdą myśl. Ty wolisz kulturę poddaństwa kobiety względem mężczyzny, tę kulturę niesie nauka Biblii. Kobietą należy się opiekować, jak Jezus polecił Janowi opiekować się jego Matką, ale kobieta winna bezwzględne posłuszeństwo mężczyźnie, w ciszy wysłuchać co on ma jej do powiedzenia.

  Każdy ma wolną wolę, każdy wybiera co mu bliższe. Z tym dyskutować nie wolno.
 • @ ?
  // Polska też nie jest wasza Ojczyzną, bo gdyby była, wtedy nie narzekalibycie na to co się dzieje w Polsce, na polskich polityków... A jednak cały czas narzekacie! //

  - A JAKA JEST WINA DOMU, ... ŻE MA "GARBATEGO CIECIA" / BO DO TEGO SPROWADZA SIĘ POWYŻSZE STWIERDZENIE

  ... gdyby ci "Polsce politycy" byli naprawdę polscy, najprawdopodobniej nikt by nie narzekał : /

  * Nie stawiam nawet jedynki / Mniej niż zero
 • @Repsol 22:58:21
  ''Myli się Pani . Jako Polski Patriota wiem że kiedyś naszym dzieciom się uda obronić Polskę .''
  //

  Nie lubię kiedy ktoś mówi do mnie Pani, bo kojarzy mi się to z Polską pańszczyźnianą.
  Jest to jeden z powodów dla których ja nie używam formy Pan/Pani.

  Repsol piszesz: ''kiedyś naszym dzieciom się uda obronić Polskę''

  Jaką Polskę? mają wasze dzieci bronić? i przed kim?

  Czy ty wiesz ile razy ja słyszałam tego typu 'patriotyczne teksty'?

  Ty 'sprzedajesz' twym dzieciom twe pragnienia, basnie o Polsce..., tak jak i moi rodzice czynili.

  Licza sie fakty!

  Polska NIGDY nie była Ojczyzną Polaków! Czyżbyś nie znał historii?
 • Polska naszą ojczyzną!
  Mówi Pani po polsku, pisze- wprawdzie potworne dyrdymały- ale też po polsku. Nasi dziadowie ryzykowali życie i je tracili w wielu wojnach, aby Polska była wolna i niepodległa. Dla kogo?! Coraz więcej takich głosów, że im zwisa Polska.
  Chciałbym posłuchać Pani argumentacji z chociażby Oświęcimia: zakładam sytuację, że nie ma komu bronić Polski, bo jesteście kosmopolitami i w związku z tym lądujecie w obozie koncentracyjnym. Przypuszczam, że nie powstałby ani jeden artykuł. Ale jest inaczej: istnieli ludzie kochający ojczyznę, ginęli za nią, Polska jest wolna i powstają takie oto "wdzięczne" deklaracje.
  Pisze Pani na neonie- forum Polaków.
  Narzekamy nie na polskich polityków tylko na volksdeutchy posługujących się polskim językiem, oni też wyparli się ojczyzny. Z racji tego jest koniecznym wywieźć ich przymusowo za zachodnią granicę- tego wymaga dbałość o nasz wspólny dom w skali makro. Nikt nie każe Pani zaraz wsiadać do rakiety, skoro nie znalazła ojczyzny na ziemii, ale z drugiej strony to już naprawdę niezły dyrdymał pisać na tym forum, że Polsce i patriotom nic się nie zawdzięcza. Nie ma jakiegoś forum kosmopolitycznego w internecie?
 • @
  Do tych, którzy uważają Polskę za swoją Ojczyznę:

  Jeśli Polska jest wasza Ojczyzną, to przestańcie na Polskę narzekać!!!

  Przestańcie uciekać z Polski do krajów Europy, lecz w Polsce siedźcie/pracujcie i budujcie waszą Ojczyznę, zamiast budować inne!

  Na czym polega polski patriotyzm?

  Na budowaniu? czy na narzekaniu?
 • @Bara-bar 00:27:35
  "Polska NIGDY nie była Ojczyzną Polaków!"

  W takim razie mam następujące pytania:

  - Co jest ojczyzną Polaków?
  - Czyją ojczyzną jest Polska?
  - Czy byłoby dobrze, żeby to Polska była ojczyzną Polaków?
  - Jeśli byłoby to dobre, to co należy zrobić aby nią była w obecnej sytuacji?

  Ciekaw jestem odpowiedzi.
 • *
  Czyli rezygnujesz z jednej z nielicznych wartości ,które można w ogóle mieć , bo więź z jakimś państwem obok chyba tylko własnej rodziny jest najważniejsza , i nie jest Ci wstyd ? już samo to ,że piszesz po polsku czyli liczysz na Polaków bo przecież nikt inny tego co tu piszesz nie przeczyta , obliguje do przynajmniej jakiegoś szacunku dla samego języka polskiego a co za tym idzie Polaków i Polek czyli też Polski jako państwa i ojczyzny bo innej nie masz i już mieć nie będziesz bo ta może być tylko jedna .Co to ma być za jakiś "ziemski patriotyzm" ? bo w tej sytuacji musiałby być jeszcze jakiś "nieziemski" ? A już najlepsze jest to ,że ten "ziemski" czyli polski , czeski czy łotewski ma być wg Ciebie nierealny , bajeczny zaś ten "nieziemski" ma być faktem . Obawiam się ,czy aby jest z Tobą wszystko OK bo z tego co tu napisałaś wynika ,że chyba nie za bardzo , niektórzy nazywają taki stan umysłu "odlotem" , nie dziwię się różnym celebrytom , co też publicznie wyznają ,że nie są już Polakami ale to są zachowania kunktatorskie bo wystarczy ,że PiS utraci władzę i oni od razu poczują się tymi Polakami jak najbardziej
 • @puuuq 12:08:35
  "W prawdziwej Ojczyźnie jesteśmy w domu, jesteśmy wśród miłujących nas..., i wtedy NIE narzekamy, bo nie mamy na co."

  Bardzo mądre słowa. To jest nasz kraj (czy PRL, czy III RP, czy próba budowania IV RP) i innego nie znamy i nie mamy (o duchowych ojczyznach nie chcę tutaj mówić).

  Urodziłem się (jak większość z nas zapewne) za PRL-u.
  Ojciec z powodu (raczej umiarkowanego) zaangażowania w Solidarność stracił pracę (po miesiącu miał jednak już następną).

  Czy utożsamiałem się z PRL-em? Nie, mierził mnie ten system. Kolejki, znajomości, kolesiostwo.... PRL dał mi wprawdzie gruntowne wykształcenie za darmo, ale wiadomo jak to z nauką w PRL-u wyglądało.... musiałem się wielu rzeczy sam dość długo douczać. Gdyby LO i studia sensownie były prowadzone, rozpocząłbym aktywność na rynku pracy o 2-3 lata wcześniej. Na tyle wyceniam stratę czasu w ramach peerelowskiej edukacji.

  Zmiany roku 89 powitałem z nadzieją.

  Ojciec na początku nowego stulecia, będąc w wieku przedemerytalnym, ponownie stracił pracę (tym razem z powodu wieku - odmładzano personel) - następnego etatu aż do emerytury się nie doczekał, okres ten to kilkuletnie bezrobocie. A emerytura zaniżona, bo dokumentacja pracownicza zaginęła w czasie powodzi....

  Widziałem, ile nerwów i stresu kosztuje go bezrobocie. Tak wygląda porównanie "depresji" okresu PRL i III RP w mojej rodzinie.

  Czy PRL był moją ojczyzną?
  otóż TAK. Mimo wszystko TAK, więc zawsze będę bronił wszystkiego, co w tym systemie było dobre, bo to moje dzieciństwo, moja młodość, moja ojczyzna.

  Jednocześnie mam całą świadomość tamtych mankamentów i pierwszy jestem do tego, by krytykować to, co w tamtym systemie było wadliwe. To obowiązek każdego, kto poczuwa się do słowa Ojczyzna.

  Uważam, że zmiany po 89 r. de facto wyszły nam na dobre.
  Ale bardzo dobrze rozumiem tych, którzy są innego zdania.
 • Myli Pani Polske z państwem (administracją okupantów) działajacym w Polsce,
  a wlaściwie grasującym.
 • @
  Dla mnie to jest szok, taki komentarz. Lepiej niech się Pani zastanowi co pisze, albo zamilknie na tym portalu. Po prostu nie wierzę w to co przeczytałem. Historia, Jagiełło, Sobieski to nic nie znaczy? wynosić się i ostatni gasi światło? Cóż za beznadzieja. Tfu
 • @ Do wszystkich
  Wielu z was potępia mnie za to, co zgodnie z prawdą napisałam.

  Czy macie takie same pretensje, tak samo potępiacie Mickiewicza, który napisał np : ''Litwo, Ojczyzno moja! '' ???

  Czy nie widzicie, że NIE napisał on: Polsko Ojczyzno moja???

  Mickiewicza Ojczyzna to Litwa, a moja Ojczyzna jest w niebie!

  Niektórzy poruszają tu temat patriotyzmu. Odniosę się do tego w osobnej notce, bo ten temat zasługuje na powagę.
 • @Bara-bar 00:46:14
  Widzisz Bara-bar, Polska zawsze była moją ojczyzną. Tak się złożyło, że kilka razy mogłem zostać na zachodzie, znajomość języków nie była tu żadną przeszkodą. Raz było w początkowym okresie stanu wojennego, wtedy byłem z rodzicami, tata pracował na kontrakcie Polservice, drugi raz, gdy już sam pojechałem do Anglii do pracy jako student Concordia, końcowy okres stanu wojennego. Całe wakacje tam spędziłem, spałem obok tych, co wybrali "wolność", ja wróciłem. Wielokrotnie byłem za granicą i jakoś mnie te "lepsze życie" nie ciągnęło. Urodziłem się w Polsce i mam nadzieję, że tu moje kości spoczną.

  Mówisz, by nie narzekać na Polskę. Nie narzekać a zgłaszać potrzebę zmiany to dwie diametralnie odległe sprawy. Polak ma prawo wykazywać błędy politykom, mówić im ostro i otwarcie, z moich podatków pensję bierzesz, więc jesteś mi sługą nie panem.
  Nie, nie jestem obywatelem Watykanu. Ja buduję Polskę w każdym miesiącu, zanosząc podatki do urzędu skarbowego. Buduję Polskę chodząc na wybory. Buduję Polskę pisząc na Neonie, o tym, co mnie boli, co chciałbym zmienić, rozmawiając z innymi, tak jak ja płatnikami rozwoju Polski, wykazując złodziei, Przestępców i Spiskowców. Więc, czy odmówisz mi patriotyzmu?

  A wiara, nie z tej ziemi jest moje królestwo, powiedział Jezus. Więc i moja wiara, nie z tej jest ziemi. Dziś jestem Polakiem, a gdzie będę po śmierci? O tym zadecyduje Jezus oceniając moje czyny w dniu sądu ostatecznego. Wiarę z patriotyzmem mylić nie wolno .
 • POLSKA NIE JEST MOJĄ OJCZYZNĄ!
  ...dlatego wybrałaś Norwegię...więc nie pisz na polskich blogach tylko norweskich...

  ..póki twoja nędzna dusza żyje w opoce z kości i skóry potrzebuje ziemskiej ojczyzny, potem to tak naprawdę nie wiadomo gdzie trafisz :))
 • @Bara-bar 22:13:56
  Zapomniałam napisać, że ci, którzy wierzą, że Polska jest ich Ojczyzną, są idealistami, mają czyste serca, są naiwni (w dobrym słowa tego znaczeniu) i właśnie tą ich naiwność wykrzystują politycy.


  I jeśli ktoś myśli, że Kościół Katolicki jest niepolityczny, to jest naiwny tą złą naiwnością, czyli po prostu głupi!

  Kościół Katolicki jest jednym z najważniejszych przyczyn, że nie tylko Polska, ale wszystkie kraje katolickie są biedne!
 • @Bara-bar 22:13:56
  Odniosę się też do tego wpisu "Czy macie takie same pretensje, tak samo potępiacie Mickiewicza, który napisał np : ''Litwo, Ojczyzno moja! '' ???"
  Znowu wychodzi twój brak wiedzy historycznej. Polska i Litwa to była unia, Pierwsza Unia w Europie. Polacy mówili językami polskim, litewskim, białoruskim, , ukraińskim, niemieckim, jidish. Czy gdy dziś bym napisał Europo, ojczyzno moja, bym był potępiony? No pewnie jacyś radykałowie by mnie potępili, ale ja Europejczykiem byłem zawsze i to nie zachodnim, nie wschodnim, nie północnym, nie południowym a środkowym. Środek geometryczny Europy na ziemiach Polski i to centralnej Polski się znajduje.

  Nie, twoją ojczyzną jest Polska, bo stąd twoi ojcowie się wywodzą, choć wygląda na to, że jesteś jej wyrodną córką. A niebo będzie ojczyzną dopiero wtedy, gdy na sądzie ostatecznym Jezus uzna, że zasłużyłaś na to, by w domu Ojca Jego jedno z mieszkań dostać.

  Zaprzeczasz temu, iż pewni ludzie (święci) mogą się wcześniej dostać do Nieba, a teraz mówisz, że ty już tam jesteś przypisana, bo to twoja ojczyzna?
 • @
  Jeśli historia czegoś nas nauczyła, to na pewno tego że miłość do ziemskiej ojczyzny, że ziemski patriotyzm ZAWSZE źle się kończy!

  Niektórzy patrioci doprowadzili do tego, że ich kraje były mocarstwami, a jednak upadły!

  Są tacy polscy patrioci, którzy chcą, aby Polska była od morza do morza!

  Czyli chcą zlikwidować te nacje, które stoją na drodze do ich Ojczyzny!
 • @trybeus 22:41:22
  Ty mi tu lekcje prowadzisz??? Lekcje czego???

  Czy pamiętasz czasy, kiedy katolicy na Ekranie (stara nazwa Neonu) umieszczali zdjęcia swych domów, posesjii??

  Tyś też umieścił, a oprócz tego napisałeś, żeś był tak sprytny, że kiedy były w Polsce kartki, ty zawsze zakupy zrobiłeś...

  Facet, kiedyś ty sobie (i tylko swoim) dom budował, my INNI pomagaliśmy tym, którzy NIC nie mieli!
 • @Bara-bar 23:39:24
  No tak nieródka i wszystko jasne. Smutno tak żyć ?. Wiem że się nie mylę .
 • Autorka.
  Szkoda klawiatury na BZDURY, które wypisujesz!!! Znany pisarz , W.Łysiak tak skomentowałby te ,twoje teksty:" pani to się :"something pojebałoś"!!!
 • @Repsol 20:13:49
  ''W państwie rządzonym dobrze wstyd być biednym.
  W państwie rządzonym źle wstyd być bogatym.''
  Konfucjusz

  Jakim państwem była i jest Polska?
  Dobrze rządzonym? czy też źle?

  Czy w Polsce było i jest być wstyd być biednym? czy też bogatym?
 • @Zawisza Niebieski
  Powtarzasz się cały czas.

  Przecież ja doskonale wiem, że twoja Ojczyzna jest na ziemi. Judasza też!


  Moja natomiast Ojczyzna jest w NIEBIE, bo Moim Ojcem jest Bóg - Ojciec niebieski/niebański!

  Jeśli ja mówię źle, znaczy to, że Pan Jezus i Apostołowie jego źle mówili, a Judasz był głosem prawdy!
 • Jaka jest wina domu, że na trzech węgłach stoi?
  Można dużo pisać o takim zjawisku

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031