Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

DO CHRZEŚCIJAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego NIE spełniacie Przykazań Boga? Dlaczego ciągle obrażacie Boga Zbawiciela naszego? Czy wy w ogóle wiecie dlaczego?


Dlaczego nie spełniacie Pierwszego i Najważniejszego Przykazania Boga, czyli miłości Boga całą dusza, całym sercem, każda myślą.. (Mat.22:37,38)?

Bo jak naucza Bibia, nie spełniając choćby jednego tylko Przykazania nie spełniany żadnego (Jak.2:10,11)! I dlatego nie spełniacie Przykazania miłości bliźniego!

I dlaczego was, wasze uczucia religijne rani to, że ja spełniam Przykazania Boga?

Jak może was ranić, jak może ranić wasze uczucia to, że ja miłuje Boga z całego serca, z całej duszy...?
Jak może was, wasze uczucia religijne ranić to, że NIE chcę i NIE będę zabijać bliźnich? że miłuję wrogów moich, że dobrze im czynię?
Jak może ranić wasze uczucia to, że ja mam Ojczyznę w Niebie, bo tam mój Ojciec?

Jakbyście tak po kolei dokładnie sprawdzili z Ewangelią, to odkrylibyście, że to Ewangelia Chrystusowa, że to Pan Jezus - Słowo Boga rani wasze uczucia reliijne.

A czy wiecie co o znaczy?

KOMENTARZE

 • Oj Bara-bar, zagalopowałaś się jak kaznodzieja, jak ten co chce innych nauczać, choć podobnież kaznodziejów odrzucasz
  Dekalog, to Stary Testament, Stare Przymierze, ale przecież przez swe przyjście Jezus podpisał z ludźmi Nowe Przymierze, a te niesie z sobą przykazanie: "A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
  41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
  42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; 43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie." [Mt 25]
  Jak widzisz, Nowe Przymierze kładzie nacisk na miłość do ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 18:39:22
  ''Oj Bara-bar, zagalopowałaś się jak kaznodzieja, jak ten co chce innych nauczać, choć podobnież kaznodziejów odrzucasz
  (...)
  Jak widzisz, Nowe Przymierze kładzie nacisk na miłość do ludzi.''
  //


  Tym wpisem przeczysz NIE mi, lecz Panu Jezusowi Chrystusowi.
  Przeczysz Ewangelii!

  Przeczytaj co Pan Jezus Chrystus (Słowo Boga) mówi:

  ''34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem,
  35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę:

  36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest NAJWIĘKSZE?»

  37 On mu odpowiedział:

  «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.

  38 To jest NAJWIĘKSZE i PIERWSZE Przykazanie.

  39 DRUGIE podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

  40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». '' (Mat.22:34-40)

  Czy rozumiesz co mówi Pan Jezus?

  Aby nie było żadnych nieporozumień na przyszłość, sprawdźmy to na bierzaco, odpowiedz na pytanie:

  Zawiszo, które Przykazanie jest Największe i Pierwsze?
 • @Zawisza Niebieski 18:39:22
  Wygląda na to, że ty, Keren, Grzegorz..., macie NIE taką samą, lecz bardzo podobną agendę.

  Nie ma to nic z Biblią wspólnego, lecz raczej z postawą jaką reprezentujecie, a której karykaturą jest testeronowy, genitaliowy K. J. Wojtas.

  Tak to wygląda!

  I dlatego inne kobiety nie piszą na temat Biblii. Ja jestem jedyną.

  K.J. Wojtas jest takim ''geniuszem'', że wierzy, że aby myśleć, trzeba mieć męskie genitalia.

  Czym, jakim organem ''myśli'' K.J.Wojtas?

  Swymi genitaliami!
 • .
  Sumując, Wojtas ma żonę i jak pisał dwie córki, lecz ani żona jego, ani córki nie piszą.

  Keren ma żonę, lecz jego żona też nie pisze.

  Zawisza ma żonę, ale ta też nie pisze.

  To jest wasz 'wspólny mianownik'!
 • .
  Zapomniałam napisać o wyróżniającym się tu trybeusie, ten też rzekomo ma żonę, lecz ta też niemową, też nie piśmienna jest.
 • @Bara-bar 21:05:42
  To co przekazuje nauka Jezusa w Biblii, to fakt, że bez miłości do ludzi, do najmniejszego stworzenia nie ma miłości do Boga. Choćbyś i całe życie krzyżem na modlitwie przeleżała, jeśli nie czynisz dobra na ziemi nie ma w tobie miłości do Boga.
  Nie ścisłe przestrzeganie jakiś tam zasad, nie religijność na pokaz, którą Jezus opisał słowami u Mateusza w rozdziale 6, m.in "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę."

  Co do pisania i kobiet, jak wiesz, gdyby uważać słowa w Biblii jako świętość, to kobiety nie powinny nauczać, wypowiadać się w sprawie Biblii, "Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. " [1 Tym 2,12], tak więc łamiesz zasadę określoną w Biblii.
  Ale ponieważ ja jak też wielu z biblistów uważamy te słowa za późniejszy dopisek kopisty, Biblii nie traktują jako Słowa Bożego, a tylko zawierającą słowa Boga, więc tak nie myślę. Listy Pawła to teksty ustalające działanie powstającego Kościoła.

  Małżeństwo to nie związek dwóch identycznych osób, a związek dwóch osób uzupełniających się. O ile ja lubię historię, biblistykę, politykę. moja żona uwielbia geografię, turystykę, zaś politykę traktuje jako zło. Nie pisze, bo nie ma takiej potrzeby, zbyt dużo pisze zawodowo i nie odczuwa takiej potrzeby. Ja też dużo piszę zawodowo, ale pisanie na blogu sprawia mi przyjemność. Inne, ale uzupełniające się charaktery. Tu masz odpowiedź dlaczego żony nie piszą, albo piszą ale gdzieś indziej na inne tematy. Czy Twój mąż, synowie piszą o Biblii?
 • @Zawisza Niebieski 09:01:28
  Twoim komentem udawadniasz to o czym ja piszę.

  Do szczegółów odniosę się później.
 • @Zawisza Niebieski 09:01:28
  Piszesz:
  //
  ''To co przekazuje nauka Jezusa w Biblii, to fakt, że bez miłości do ludzi, do najmniejszego stworzenia nie ma miłości do Boga.''
  //

  Zmyślasz Zawiszo.

  Przecież Hitler miłował zwierzęta, jak np. ''Blondi'', jak i ludzi...


  Piszesz:

  //
  ''Choćbyś i całe życie krzyżem na modlitwie przeleżała...''
  //

  Nie mieszaj nauki katolickiej z Biblią!

  NIGDZIE w Biblii NIE mamy mowy o leżeniu krzyżem!
  To wymysł watykanistów!
 • @Zawisza Niebieski 09:01:28
  Piszesz:

  //
  ''Co do pisania i kobiet, jak wiesz, gdyby uważać słowa w Biblii jako świętość, to kobiety nie powinny nauczać, wypowiadać się w sprawie Biblii, "Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. " [1 Tym 2,12], tak więc łamiesz zasadę określoną w Biblii. ''
  //


  Tak w Biblii NIE napisano.
  Ja wiem co napisano, bo sprawdzałam.


  Piszesz:

  ''Ale ponieważ ja jak też wielu z biblistów uważamy te słowa za późniejszy dopisek kopisty...''
  //

  Kiedy stałeś się biblista? :)))

  I kogóż z wierzących Bogu może obchodzić co bibliści, i ty wraz z nimi uważacie???
  Na pewno NIE mnie, bo ja Bogu wierzę, a NIE biblistom i w ogóle NIE ludziom...
 • @Zawisza Niebieski 09:01:28
  Piszesz Zawiszo:

  ''Małżeństwo to nie związek dwóch identycznych osób, a związek dwóch osób uzupełniających się.
  (...)
  Tu masz odpowiedź dlaczego żony nie piszą, albo piszą ale gdzieś indziej na inne tematy. Czy Twój mąż, synowie piszą o Biblii?''
  //

  A o co chodzi mi w tym wpisie?
  Na co odpowiadasz Zawiszo?

  Czy chodzi mi o to dlaczego mężczyźni na tym forum nie piszą o Bogu?

  Czy też dlaczego kobiety nie piszą tu na temat Boga?
 • @Bara-bar 22:49:36
  "Przecież Hitler miłował zwierzęta,... " Można kochać np. tylko konie, a innych zwierząt nie cierpieć ale nie chodzi o to. Co Jezus chciał powiedzieć słowami o czynieniu dobra najmniejszemu stworzeniu, chciał powiedzieć, że ważne jest czynienie dobra, nawet temu najmniej ważnemu, co oznacza, że również czynić należy dobro tym bardziej poważanym.
  Tak samo z "leżeniem krzyżem", nie chodzi o tę jedną czynność a o nadmierną pobożność, wolisz przykład pustelnika, co całe życie się modlił ale dobra nie czynił, ale pracą swych rąk nie skalał.
  Przez cały czas ci mówię, nie ważna jest pobożność, dbałość o szczegóły, jeszcze mniej ważna jest pobożność na pokaz, ważne są czyny, bo przez nie wyrażamy miłość Bogu.

  Ja siebie nie uważam za biblistę, bo zbyt małą mam wiedzę ale dzięki pracom biblistów możemy odczytać to, co rzeczywiście w Biblii napisano. By prawidłowo zrozumieć biblię trzeba poznać znaczenia słów dla człowieka który tę biblię pisał. Gdybyś dała ówczesnemu człowiekowi tekst "wsiadł do samolotu i po dwóch godzinach znalazł się w Rzymie, co by sobie wyobrażał? Może że samolot to jakiś ptak, może, że samolot to jakiś rydwan, co siłą Boga przenosi ludzi z miejsca na miejsce. Tak samo rozumiemy my dziś tekst Biblii pisany znaczeniami ówczesnych ludzi. Stąd praca biblistów, m.in. wynikiem tej pracy są komentarze, którymi niektóre wydania są opatrzone.

  Widzisz, nie jest ważne, czy o Biblii pisze mężczyzna, czy kobieta, takich podziałów nie należy tworzyć. Po drugie nie wszyscy interesują się Biblią. Kobiety - katoliczki wolą pisać nie o Biblii a o kulcie Maryjnym, bo ten kult jest kultem głównie kobiecym, jest uzupełnieniem dla czysto męskiego, kultu prezentowanego w Biblii. Chrześcijaństwo nie pasuje do naszej kultury która nigdy nie była czysto patriarchalna i mimo 1000 lat jego wdrażania to chrześcijaństwo ulegało wpuszczając w warstwie profanum elementy kultury przedchrześcijańskiej. Bo jak wiesz, Biblię pisali ludzie wychowani w kulturze czysto patriarchalnej, nadającej kobietom znacznie niższy status niż mężczyźnie, w swoich karykaturalnych postaciach sprowadzających kobiety do roli rodzicielek i nianiek dzieci w pierwszych latach ich życia.
  Odpowiedz sobie na pytanie, czy twoim Bóg mniej ceni kobiety ich mądrość niż mężczyzn? W Biblii w wielu miejscach znajdziemy słowa mówiące o tym, że główną troską kobiety ma być danie mężowi potomka. Weź Sarę, żonę Abrahama, priorytetem jest, by jej mąż miał potomka.
 • @Zawisza Niebieski
  Zawiszo, zanim odpowiem ci na twój kolejny koment, mam do ciebie pytanie.

  Jakbyś w jednym zdaniu nazwał to, co ja w kometach mówiących o Wojtasie, Kerenie i tobie, uczyniłam?
  Bo to, że to uczyniłam jest bezsprzeczne. Mało tego, ja to specjalnie uczyniłam, ja miałam w tym cel.
  Co ja takiego zrobiłam?

  Abyś dobrze zrozumiał to pytanie, podkreślę, że TYLKO Wojtas ''głosi, że kobiety i dzieci głosu nie mają'', tylko on z pogardą odnosi się do kobiet, ich zdania, ich komentów.
  Czyli tylko w odniesieniu do Wojtasa, to co napisałam jest obiektywną prawdą, jest oparta na niezaprzeczalnych faktach.

  Ani ty, ani Keren tak postępujecie. Nie głosicie, że zdanie kobiet się nie liczy... A to, że wasze żony nie piszą, o niczym jeszcze nie świadczy.

  Tak więc co ja takiego zrobiłam pisząc o Wojtasie, Kerenie i tobie?
 • @Zawisza Niebieski 09:39:43
  ''"Przecież Hitler miłował zwierzęta,... " Można kochać np. tylko konie, a innych zwierząt nie cierpieć ale nie chodzi o to. Co Jezus chciał powiedzieć słowami o czynieniu dobra najmniejszemu stworzeniu, chciał powiedzieć, że ważne jest czynienie dobra, nawet temu najmniej ważnemu, co oznacza, że również czynić należy dobro tym bardziej poważanym.
  Tak samo z "leżeniem krzyżem", nie chodzi o tę jedną czynność a o nadmierną pobożność, wolisz przykład pustelnika, co całe życie się modlił ale dobra nie czynił, ale pracą swych rąk nie skalał.
  Przez cały czas ci mówię, nie ważna jest pobożność, dbałość o szczegóły, jeszcze mniej ważna jest pobożność na pokaz, ważne są czyny, bo przez nie wyrażamy miłość Bogu.''
  //

  Ty mi tego WCALE przez cały czas NIE mówisz, ponieważ ja tego NIGDY nie głoszę (a jak nie pamiętasz, to możesz z łatwością sprawdzić), że ja takiej ''pobożności'' NIGDY głosiłam i NIE głoszę, bo jest WBREW Ewangelii.
  Znów mnie z innymi mylisz. Tym razem z katolikami, z księżmi katolickimi

  To przecież właśnie twoi Zawiszo KSIĘŻA KATOLICCY wierzą i powtarzają - głoszą - nauczają maluczkich ANTY-ewangelicznych wymysłów nierządnicy watykańskiej, która głosi pobożność (a nawet zbawienie) przez ascezę, umartwianie się, biczowanie, pustelnictwo, klasztory, celibat..., i przez łamanie Przykazań Boga!


  Ale jeśli chodzi o szczegóły, to zależy o jakich szczegółach mówimy.

  Bo są szczegóły BARDZO ważne.

  Takimi BARDZO ważnymi SZCZEGÓŁAMI są Słowa zapisane w Biblii.
 • @Zawisza Niebieski 09:39:43
  Piszesz:

  ''Ja siebie nie uważam za biblistę, bo zbyt małą mam wiedzę ale dzięki pracom biblistów możemy odczytać to, co rzeczywiście w Biblii napisano.''
  //

  A SKĄD wiesz, KTÓRY z przekładów Biblii jest najlepiej, najdokładniej, najbardziej zgodnie z Pismami oryginalnymi przetłumaczony?

  SKĄD wiesz W KTÓRYM przekładzie Biblii bibliści przekazali ''to, co rzeczywiście w Biblii napisano''?

  Bo przecież mamy WIEEELE przekładów Biblii i KAŻDY z nich różni się.
 • @ autor
  Ja jestem ciekawy kilku spraw. Na przykład ile lat ma Bara-bar? Czy jest już na emeryturze? Z czego się utrzymuje? Jeżeli to starsza osoba na emeryturze, to może takie rzeczy gadać. Ludzie w wieku produkcyjnym, którzy mają rodzinę na utrzymaniu, niestety muszą włazić w dupę przełożonemu czy kierownikowi, aby nie stracić pracy. Człowiek po robocie czasami jest tak zmęczony, że przy jakichkolwiek rozważaniach niekoniecznie na temat Boga po prostu zasypia. Kochaj bliźniego czy zdechnij i zostaw swoje dzieci sierotami. Czasami takie rozważania są poza moim zasięgiem.
 • @topstopjuve 21:39:50
  Miłość bliźniego, miłość wrogów nie jest zależna od czasu.
  Bo miłość to stan serca, a nie ilości wolnego czasu.
 • @topstopjuve 21:39:50
  Nie jestem w wieku emerytalnym i nie pracuję zawodwo.
  Ja zajmuje się osoba niesprawną za darmo.

  Nie wiem gdzie pracujesz, ale wiem, że w Polsce nie ma bezrobocia. Dziś Polacy mają pracę i mają pieniądze.

  Powiem ci też coś innego, jeśli musisz szefowi do zadka wchodzić, to zmień pracę, zmień fach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031