Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

EWANGELIA CHRZEŚCIJAŃSKA? CZY CHRYSTUSOWA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Biblii NIE ma mowy o ewangelii chrześcijańskiej! I dlatego NIE ma mowy o żadnej nauce chrześcijańskiej, i dlatego NIE ma mowy o uczniach chrześcijańskich, czyli NIE ma mowy o chrześcijanach!

Jest natomiast przestroga!

Napisano:

''(6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, Który was łaską Chrystusa Powołał, tak szybko chcecie przejść do INNEJ Ewangelii.

(7) Innej jednak Ewangelii NIE MA:

są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was ZAMĘT i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię CHRYSTUSOWĄ.'' (Gal.1:6,7) BT

biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/9/chapter/1/verse/6/param/1

No i zgodnie z tym co napisano, są jacyś ludzie (zwą siebie chrześcijanami) i przekręcają Ewangelię Chrystusową!

 

 

KOMENTARZE

 • Wróćmy do źródeł, co znaczy słowo Ewangelia.
  1. utwór wczesnochrześcijański zawierający opis życia i naukę Jezusa
  2. część mszy z czytaniem fragmentu ewangelii
  3. przenośnie: zespół niewzruszonych zasad, nakazów moralnych

  ale również
  tytuł każdej z czterech biblijnych ksiąg opisujących życie Jezusa, napisanych przez Mateusza, Marka, Łukasza i Jana; także tytuł każdego z apokryfów o podobnej tematyce
  https://sjp.pl/ewangelia
  Tyle w sprawie tego, co pod tym pojęciem rozumie Polak.
  Co rozumiesz pod pojęciem "Ewangelia Chrystusowa". Które z pism kanonicznych napisał Jezus? Znasz choć jedno?

  Mamy ewangelie kanoniczne i apokryfy, czyli opisy życia i nauczania Jezusa których chrześcijaństwo nie uznaje jako dzieła natchnione.

  Zgodnie z tradycją chrześcijańską Mateusz, Marek i Jan widzieli i słuchali nauki Jezusa, Łukasz pisał o tym, czego sam się dowiedział ze źródeł trzecich. Paweł też nigdy nauk Jezusa nie słuchał.
  Wybór pism kanonicznych ustalono w IV w. choć pierwszą próbę ustalenia podjęto ok. 170 r.n.e. [Kanon Muratoriego], czyli mamy 150 lat po wniebowstąpieniu Jezusa.

  Więc co rozumiesz pod pojęciem "Ewangelii Chrystusowej"?
 • @60grzegorz 13:30:58
  To wyjaśnij nam tu mądralo komu i kiedy sam Jezus powierzył swoje nauki , czy dwunastu wybranym w czasie gdy żył czy jednemu dopiero po śmierci ?
 • @60grzegorz 13:30:58
  Zacznijmy od suchych faktów historycznych. Śmierć i zmartwychwstanie oraz wniebowstąpienie miało miejsce między 30 a 33 r. Nawrócenie Szawła między 37-39. Paweł nigdy nauk Jezusa nie słuchał, bo fizycznie nie było to możliwe.

  Nikt tu nie przeczy, że Paweł nie był apostołem Jezusa, ale nauki pobierał nie od Jezusa a od Barnaby

  Czy przyjmujesz, że św. Faustyna Kowalska pobierała nauki od Jezusa?
  Jeśli wierzysz, że Jezus wracał do Pawła, to dlaczego nie wierzysz, że wracał do Faustyny Kowalskiej?

  Czy Jezus obiecywał, że będzie powracał wielokrotnie ucząc wybrane osoby?

  "Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni mocą z wysoka». " [Łk 24, 49]

  O czym mówił Jezus, gdy mówił o przyobleczeniu mocą z wysoka?

  "1 Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. 2 Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. 3 Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. 4 I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. " [Dz.Ap. 2 1-4]

  Jezus nikogo nie naucza, nie wraca na ziemię, by nauczać kogokolwiek, nauczali apostołowie, później ich uczniowie i kolejne pokolenia uczniów. W tym celu uczniowie otrzymali Ducha Świętego.

  Paweł był uczniem Barnaby m.in. w czasie I podróży misyjnej.

  Swoje nawrócenie Paweł opisuje 3 krotnie i opisy się trochę różnią. [Dz 9 3-7], [Dz 22 9] raz towarzysze Pawła mieli nikogo nie widzieć, innym razem widzieć światło, trzeci opis [26 13-18] to jest powołanie Pawła, nie nauczanie.

  Mówiąc o tej sprawie warto jeszcze zwrócić uwagę na te słowa "Obronię cię przed ludem i przed poganami, do których cię posyłam, 18 abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi". " [Dz 26 17-18] Jak przekazuje tradycja chrześcijańska Paweł umarł śmiercią męczeńską z rąk pogan (Rzymian)

  Nawrzucałeś cytatów, tyle, że żaden z nich nie mówi iż Paweł był uczniem Jezusa, że nauki pobierał od Jezusa, bo Biblia nic takiego nie mówi. A, że Bóg nie mieszka w świątyni to chyba każdy światły katolik wie.

  Tak więc nie pisz głupot, że Paweł słuchał nauk Jezusa, on słuchał nauk apostołów, to, że po nawróceniu stał się innym człowiekiem jest prawdą, ale nie oznacza, że Paweł był uczniem Jezusa.
  Jak już kilka razy KerenOr udowodniłem, nauka Pawła została odrzucona przez apostołów skupionych w Jerozolimie, w tej chwili wywodu powtarzać mi się nie chce. Ale wystarczy przeczytać o spotkaniu w Jerozolimie z Kościołem Jerozolimskim pod wodzą Jakuba Brata Pańskiego i przeczytać [Dz. 28 21]

  Czytaj Biblię, a nie jakieś tam "świerszczyki",bo ja "świerszczyków" czy to katolickich czy też nie nie czytam.

  I jeszcze jedna uwaga II list Piotra. Autorstwo Piotra jest z wielu powodów odrzucana, m.in. ze względu na zbieżność z listem Judy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić iż jest to pismo stworzone przez któregoś z uczniów Pawła.
 • @puuuq 16:04:22
  Nie zarzucając ani Pawłowi ani Faustynie Kowalskiej kłamstwa trzeba powiedzieć, że Pawłowa opowieść jest dość zastanawiająca. Należy pamiętać, że opieramy się na tekście przyjaciela Pawła, choć wysoko Łukasza cenię, to jednak przyjaciel Pawła. Jezus opuszczając swych uczniów nie wspomina, że pośle im uzupełnienie za Łazarza, uczniowie wybierają 12 apostoła i nagle pojawia się człowiek, który twierdzi, że gdzieś w drodze to Jezus posłał go jako uzupełnienie. Czy zsyłając Ducha Świętego Jezus nie wiedział, że wybierze nowego ucznia, że będzie on potrzebny dla głoszenia Nauki wśród pogan? Zwróćmy uwagę na znakomitą przewagę myśli Pawła nad myślami tych, co słuchali słowa Jezusa własnymi uszami, mogli się dopytać, mogli usłyszeć odpowiedź.
  Paweł bezspornie był pierwszym reformatorem nauki Jezusa, propagatorem nauki Jezusa wśród pogan, czego uczniowie Jezusa zebrani w Kościele Jerozolimskim nie do końca akceptowali, a w czasie III wyprawy misyjnej Pawła uznali za wymagające korekty. "Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu»" [Dz. 21 25] W Jerozolimie, Kościół tworzony przez Pawła uznawany jest za błądzący, kolejnym dowodem na to jest fakt, że w czasie kontroli ze strony wysłanników Jakuba brata Pańskiego w Antiochii, Piotr wycofuje się z praktyk, którym wcześniej sprzyjał, za bo Paweł zarzuca mu dwulicowość.
 • @Zawisza Niebieski 02:11:52
  Zawiszo piszesz:

  ''Wróćmy do źródeł, co znaczy słowo Ewangelia.
  1. utwór wczesnochrześcijański zawierający opis życia i naukę Jezusa
  2. część mszy z czytaniem fragmentu ewangelii
  3. przenośnie: zespół niewzruszonych zasad, nakazów moralnych

  ale również
  tytuł każdej z czterech biblijnych ksiąg opisujących życie Jezusa, napisanych przez Mateusza, Marka, Łukasza i Jana; także tytuł każdego z apokryfów o podobnej tematyce
  https://sjp.pl/ewangelia''
  //  Bardzo dobrze, że podajesz ze słownika języka polskiego (sjp.pl), bo - choć czynisz to zupełnie nieświadomie, to jednak - obnażasz, pokazujesz wszystkim czytającym jak OLBRZYMIE błędy, głupoty, wręcz kłamstwa popełniają autorzy sjp.pl!

  Bo każdy myślący i w miarę wykształcony człowiek wie, że słowo 'ewangelia' pochodzi od greckiego słowa 'euangelion' i znaczy: Dobrą nowinę...!

  Ty powinieneś to wiedzieć, bo przecież twierdzisz, że znasz historię. A w historii starożytnej to greckie słowo 'euangelion' było używane!

  Zawiszo, swoimi wpisami cały czas udawadniasz, że ani nie znasz Biblii, ani nie znasz historii i na dodatek udawadniasz, że brak ci zdolności myślenia.

  Zawiszo nikt z nas ludzi nie może spowodować, byś w końcu zaczął myśleć.
  My tylko stwierdzamy fakt (bo po twoich wpisach widzimy), że brak ci zdolności myślenia.
  A z inteligencją jest jak ze wzrokiem. Nikt z nas nie spowoduje, by np.ślepiec zaczął widzieć.
  To może TYLKO Bóg-Zbawca nasz.
  My widząc, że brak ci zdolności myślenia, możemy ci współczuć, modlić się za ciebie i ja to czynię.
  Ale to Bóg, TYLKO On obdarza inteligencją - mądrością (Jak.1:5). Zwróć się zatem do Niego, aby obdarzył cię mądrością.

  Wracając do tematu, jak już pisałam słowo 'ewangelia' NIE jest polskie, nie ma 'polskich korzeni', lecz jest spolszczoną forma GRECKIEGO słowa 2098.euangelion!

  Ani Stary Testament, ani Nowy Testament NIE były spisane w j. polskim, więc poloniści (autorzy sjp.pl) nie znający ani greki, ani hebrajskiego, ani Biblii, NIE mogą być (bo nie znają ani hebrajskiego, ani greckiego, ani Biblii) i dlatego NIE są ŻADNYM autorytetem, ŻADNYM źródłem informacji na tematy Biblijne, ani na tematy j. obcych, czyli np. j.greckiego.

  Poniżej linki o słowie 'ewangelia':

  https://www.blueletterbible.org/lang/Lexicon/Lexicon.cfm?strongs=G2098&t=KJV

  http://biblehub.com/greek/2098.htm

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/2098

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia


  Zawiszo bezmyślnością-głupotą nic nie osiągniesz.

  Napisano:

  ''(8) Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i CI przeciwstawiają się PRAWDZIE, ludzie o SPACZONYM umyśle, którzy NIE zdali egzaminu z wiary.

  Ale dalszego postępu nie osiągną:

  (9) bo ich BEZMYŚLNOŚĆ będzie JAWNA dla WSZYSTKICH, jak i tamtych jawna się stała.' '(2 Tym 3:8,9) BT

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/16/chapter/3/verse/9/param/1
 • @Zawisza Niebieski 02:11:52
  Piszesz:

  ''Zgodnie z tradycją chrześcijańską Mateusz, Marek i Jan widzieli i słuchali nauki Jezusa, Łukasz pisał o tym, czego sam się dowiedział ze źródeł trzecich. Paweł też nigdy nauk Jezusa nie słuchał.''
  //


  Twoja ignorancja jest porażająca, jest baaaaaardzo nudna!
  Bo tobie brakuje podstawowej wiedzy!

  Nauki, doktryny, tradycja chrześcijańska jest NIEbibijna, jest ANTYbiblijna i dlatego NIE jest w ogóle ważna, NIE liczy się w ogóle, bo jest ANTYbiblijna!

  Liczy się TYLKO to co jest w Biblii!
  A ty Zawiszo Biblii w ogóle NIE znasz!

  Zawiszo, Biblia mówi nam, że Pan Jezus Zmartwychwstał i ŻYJE!!!

  A skoro On żyje, to każdy wierzący Jemu (a nie naukom i tradycjom ludzkim, czyli żydowskim, chrześcijańskim..) zwraca się do Żyjącego i Go poznaje i dlatego zna Jego naukę-Ewangelię!

  Od ŻYJĄCEGO Pana Jezusa Chrystusa wierzący Mu, otrzymują Ewangelię Jego!

  Ty Zawiszo tego nie rozumiesz, bo ty w ogóle niewiele rozumiesz.

  Na przykład, ciągle głosisz, że znasz historię.
  WYDAJE ci się, że znasz historię, jednak wielokrotnie nam udowodniłeś, że ty historii nie znasz! Ty coś niecoś na temat historii wiesz, jednak historii nie znasz.

  Podobnie WYDAJE ci się, że znasz Biblię, jednak cały czas przeczysz Biblii.


  Biblia mówi nam, że wierzący MUSZĄ znać osobiście (1097. ginóskó) Ojca i Syna, inaczej NIE będą mieli życia wiecznego, czyli nie będą w Królestwie niebieskim (Jan.17:3)!

  Biblia naucza nas, że MUSIMY się narodzić powtórnie (z góry, z Ducha), aby ujrzeć Królestwo niebieskie (Jan.3:3-10)!

  Biblia naucza nas, że TYLKO ci, którzy znają Pana Jezusa, którzy prosili Go i dlatego otrzymali mądrość od Boga - którym Pan Jezus zerwał zasłonę - rozumieją tekst Biblii (2 Kor.3:13-17)!

  I te wszystkie Biblijne nakazy, warunki otrzymania życia wiecznego chrześcijanie lekceważą, bo ich nie znają, albo znają ale w ogóle nie rozumieją, bo podobnie do ciebie NIE znają Pana Jezusa Chrystusa, Który daje mądrość, zrywa zasłonę!
 • @
  Sami chrześcijanie (katolicy, świadkowie...) udawadniają, że jest różnica między słowem chrześcijanin, a Chrystusowy.

  Właśnie dlatego oni nazywają siebie chrześcijanami i SŁUSZNIE, bo Chrystusowymi na pewno nie są.

  Bo aby być Chrystusowym TRZEBA osobiście znać (1097. ginóskó) Pana Jezusa Chrystusa i bezpośrednio od Niego otrzymywać mądrość-zrozumienie tekstu Biblii (Jak.1:5, 2 Kor.3:13-17)!

  Ja kiedyś byłam chrześcijanką (bo byłam katoliczką) i wtedy nie znałam Pana Jezusa Chrystusa.

  Ale teraz Go znam! i nalezę do Niego i od Niego otrzymuję zrozumienie Biblii i dlatego jestem Jego uczennicą, czyli uczennicą Chrystusową.
 • @Bara-bar 00:03:34
  A oto wersy na które w komentach powołuję się:

  ''To zaś jest życie wieczne: aby ZNALI (1097. ginóskó) Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.'' (Jan.17:3)


  ''(3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
  (4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
  (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
  (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. (8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
  Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
  (9) W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem:
  Jakżeż to się może stać? (10) Odpowiadając na to rzekł mu Jezus:
  Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?'' (Jan.3:3-10)  '' (5) Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, Który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. (6) Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym.
  Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam.
  (7) Człowiek ten niech nie myśli, że otrzyma cokolwiek od Pana, (8) bo jest mężem chwiejnym, niestałym we wszystkich swych drogach '' (Jak.1:5-8)


  '' (13) a nie tak, jak Mojżesz, który zakrywał sobie twarz, ażeby synowie Izraela nie patrzyli na koniec tego, co było przemijające.
  (14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona,
  bo odsłania się ona w Chrystusie.
  (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach.
  (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada. '' ( 2 Kor.3:13-16)
 • @Bara-bar 00:23:23
  Kiedy byłaś dzieckiem, otrzymałaś bardzo słabą wiedzę z religii na poziomie "parafianki" to dziś dokładnie widać w twoich wpisach o katolicyzmie, Jeśli chodzi o historię religii twoja wiedza jest zerowa, nie znasz również kultury, biblii nie potrafisz czytać chronologicznie, nie znasz zależności czasowych zawartych w Biblii. Dla ciebie Biblia to zbiór cytatów i nic więcej. Jesteś w tym zakresie totalną ignorantką.
  I przy takiej wiedzy twierdzisz, że autorzy słowników, pokolenia ludzi, którzy zajmowali się tym zawodowo, pisali prace naukowe " OLBRZYMIE błędy, głupoty, wręcz kłamstwa popełniają autorzy sjp.pl! "

  Ty, ignorantka, wiesz najlepiej, prawda?

  Pewien mądry człowiek powiedział, "wiem, że nic nie wiem", i dopiero taka podstawa pozwala by zacząć się uczyć. Ty zaś jesteś głęboko w pozycji "wiem wszystko" co daje ci małe szanse wyjścia z chronicznej ignorancji. Braki wiedzy nadrabiasz arogancją.

  Co więcej manipulujesz Biblią, podaję przykład:
  "Biblia mówi nam, że wierzący MUSZĄ znać [osobiście] (1097. ginóskó) Ojca i Syna, inaczej NIE będą mieli życia wiecznego, czyli nie będą w Królestwie niebieskim (Jan.17:3)!"
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/17/verse/3/param/1/version/undefined

  Nikt tam nie powiedział o osobistej znajomości Jezusa."γινωσκωσιν" znaczy znaliby, nie znaliby osobiście.

  Tak więc wrzuciłaś wiele cytatów, ale żadnego dowodu na to, że Paweł słuchał nauk Jezusa, nie ma. W zakresie nauk Jezusa Paweł był uczniem Barnaby i innych z gminy w Damaszku. Mógł również coś dowiedzieć się z czasów, gdy prześladował chrześcijan.

  Zacytowałaś słowa Jezusa z ew. Jana "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego." Masz czarno na białym powiedziane, kto się nie ochrzci, kto nie przyjmie Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania nie może wejść do królestwa Bożego.
 • @Zawisza Niebieski 10:34:18
  Piszesz:

  ''Co więcej manipulujesz Biblią, podaję przykład:
  "Biblia mówi nam, że wierzący MUSZĄ znać [osobiście] (1097. ginóskó) Ojca i Syna, inaczej NIE będą mieli życia wiecznego, czyli nie będą w Królestwie niebieskim (Jan.17:3)!"
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/17/verse/3/param/1/version/undefined

  Nikt tam nie powiedział o osobistej znajomości Jezusa."γινωσκωσιν" znaczy znaliby, nie znaliby osobiście.''
  //


  Tymi słowami pokazujesz WSZYSTKIM, że jesteś WIEEELKIM LENIEM!

  A LENISTWO jest GRZECHEM!
  I dlatego, jak wszystkie grzechy tak i TEN grzesznikowi - w tym wypadku tobie, czyli leniwcowi - szkodzi.


  Podałam ci jak na tacy link z greckim słowem 'ginóskó' w wersie Biblijnym.
  Mało tego, ułatwiłam ci, bo przy słowie 'ginóskó' zamieściłam numer Strong'a tego słowa, napisałam ''1097. ginóskó''.

  A coś ty uczynił?
  Czy sprawdziłeś co to słowo znaczy?
  NIE!

  Tobie nawet nie chciało się kliknąć myszą na numer Strong'a tego greckiego słowa 1097 i w ten sposób sprawdzić co to słowo na prawdę znaczy, jak jest tłumaczone w innych wersach Biblii!


  Gdybyś miłował prawdę, wtedy nie byłbyś leniem i od razu kliknąłbyś na numer Strong'a 1097 i sprawdziłbyś jak to słowo jest tłumaczone w innych wersach i dowiedziałbyś się co ono na prawdę znaczy.

  Klikając myszą na numer 1097, wylądowałbyś tu:

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1097/page/1

  I wtedy mógłbyś sprawdzić jak mamy rozumieć to greckie słowo!

  Trafiłbyś np. na poniższe wersy:

  '' lecz nie ZBLIŻAŁ (1097. ginóskó/eginōsken) się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.'' (Mat.1:25)
  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1097

  '' Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie ZNAM (1997. ginōskō) męża?'' (Luk.1:34) BT
  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1097/page/2


  Ale ty poszedłeś na ŁATWIZNĘ, na LENISTWO.

  Wykazałeś tym, że nie miłujesz prawdy, że nie dbasz o prawdę, że wcale nie chcesz się dowiedzieć co napisano w grece, co na prawdę znaczy to słowo.

  Komu twym lenistwem szkodzisz?

  Nkomu innemu, lecz TYLKO sobie.
 • @Zawisza Niebieski 10:34:18
  Piszesz:

  ''Tak więc wrzuciłaś wiele cytatów, ale żadnego dowodu na to, że Paweł słuchał nauk Jezusa, nie ma. ...''
  //


  Zawiszo, od samego początku, dawno temu Biblia wykazała ci BŁĄD, jak również WIELOKROTNIE WIELU piszących na tym forum udowodniło ci wersami Biblijnymi, że twoje twierdzenia o Apostole Pawle są pozbawione jakichkolwiek podstaw Biblijnych, że są ANTYbiblijnym wymysłem, np:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/125177,apostol-pawel-wierny-uczen-pana-jezusa-cz-i

  http://bar-bara.neon24.pl/post/125212,apostol-pawel-wierny-uczen-pana-jezusa-cz-ii

  Ale ty Zawiszo, jak zwykle twoim zwyczajem, UDAJESZ (chyba, że nie pamiętasz, boś chory na Alzeimera), że nie wykazano ci że głosisz ANTYbiblijne głupoty i znów chcesz maglować ten temat na nowo.

  Zawiszo możesz chcieć, ale nie ze mną. Magluj to sam z sobą!
 • @Zawisza Niebieski 10:34:18
  ''Kiedy byłaś dzieckiem, otrzymałaś bardzo słabą wiedzę z religii na poziomie "parafianki" to dziś dokładnie widać w twoich wpisach o katolicyzmie''
  //


  Katoliku Zawiszo, serwuj wszelkie twoje rewelacje - również te na temat Apostoła Pawła - w kościele do którego należysz, czyli w kościele katolickim. Z teologami katolickimi magluj twe rewelacyjne przemyślenia.

  Jedź katoliku Zawiszo do Watykanu i tam z najwybitniejszymi nauczycielami katolickimi prowadź dysputy religijne. Twym braciom w wierze, czyli tym w Watykanie, serwuj twe niesamowite odkrycia, ich nauczaj, im wykazuj błędy...

  Mi tego nie pisz, bo mnie to NIC, absolutnie NIC nie obchodzi.

  Ja mam Biblię, ja należę DO Pana Jezusa Chrystusa i Jego słucham.
  NIE ciebie Zawiszo, lecz TYLKO i WYŁĄCZNIE Pana Jezusa Chrystusa, bo to ON, a NIE ty (i NIE chrześcijanie, NIE autorzy katechizmu, ani NIE autorzy sjp.pl) Nabył mnie Swą Śmiercią na krzyżu!
 • @Zawisza Niebieski 10:34:18
  Piszesz:

  ''I przy takiej wiedzy twierdzisz, że autorzy słowników, pokolenia ludzi, którzy zajmowali się tym zawodowo, pisali prace naukowe " OLBRZYMIE błędy, głupoty, wręcz kłamstwa popełniają autorzy sjp.pl! "
  //

  A może zamiast lenić się i z powodu własnego lenistwa pisać głupoty o tym, że autorzy tego słownika (sjp.pl) jak to ująłeś: ''zajmowali się tym zawodowo, pisali prace naukowe'' sprawdzisz kim są autorzy, redakcja sjp.pl i co oni sami o sobie piszą?

  Wejdź na sjp.pl i jak tam już będziesz, kliknij na ramkę w której napisano: ''więcej o słowniku''.

  A jak to już zrobisz, przeczytasz to co cytuję poniżej, mianowicie, że ten słownik nie tworzą ŻADNI zawodowi, ŻADNI piszący prace naukowe, lecz zwykli HOBBYŚCI!

  Cytuję:

  ''Słownik SJP.PL

  Słownik języka polskiego, ortograficzny, wyrazów obcych i słownik do gier w jednym.

  Słownik jest rozwijany z myślą o zastosowaniu do sprawdzania pisowni w programach open-source, do gier słownych (np. literaki) i do użytku online jako kilka rodzajów słowników w jednym.

  Redakcją słownika zajmują się hobbyści.''


  HOBBYŚCI, a NIE zawodowcy, NIE piszący prace naukowe!!!
 • @Bara-bar 02:40:22
  Po pierwsze nie korzystam ze słownika SJP.PL a z SJP.PWN.pl, autorzy PWN są wystarczająco wiarygodni.
  https://sjp.pwn.pl/o-nas
  I znowu palnąłaś totalną głupotę, szczególnie, że ozdobiłaś ją takimi słowami "może zamiast lenić się i z powodu własnego lenistwa pisać głupoty o tym" Punkt po punkcie wykazuję ci niewiedzę ozdabianą butą. To, że 50 razy napiszesz "głupota" mędrca z ciebie nie uczyni, a raczej cię ośmieszy.

  Wieloktornie udowodniłem, że nauka Pawła została odrzucona przez Kościół Jerozolimski, zarówno słowami z Biblii jak i faktami historycznymi. Poganochrześcijaństwo, czyli kościół rozwijany wśród tych co z pogaństwa zostali nawróceni i kościół judeochrześcijański, czyli składający się z nawróconych z judaizmu poszły zupełnie innymi drogami. Sekta chrystusowych ma taką zasadę, że nigdy do błędu się nie przyzna, nawet jak im czarno na białym wyjaśnić. Zarzucacie dziesiątkami zupełnie nie związanymi z niczym cytatami z Biblii i uważacie, że coś udowodniliście.
  Teksty które podałaś były dyskusją na temat a nie udowodnieniem czegokolwiek. Bo na podstawie Biblii nie da się rozstrzygająco udowodnić odrzucenie nauki Pawła. Dzieje Apostolskie pisał Łukasz uczeń i przyjaciel Pawła. Dopiero fakt historyczny rozejścia się tych dwóch gałęzi jest twardym dowodem na odrzucenie tej nauki. Ale tu już twoja wiedza nie sięga.

  Masz przykład wypowiedzi Grzegorza u góry dyskusji. Czy którykolwiek z podanych tam przykładów udowodnił, że Paweł słuchał nauk Jezusa? Że wiedzę o nauce Jezusa z Jego ust poznał? A jednak na początku na końcu Grzegorz ogłosił sukces. Taka jest metoda działania sekt i na nią łapią się ludzie (katolicy) niewykształceni, którzy nie są w stanie wykazać iż ten zestaw cytatów niczego w temacie rozmowy nie broni ani obala.

  Napisałaś mi też "Idź katoliku Zawiszo do Watykanu i tam z najwybitniejszymi nauczycielami katolickimi prowadź dysputy religijne. " Czyżbyś chciała mnie słowem "katoliku" obrazić, znając twoje podejście do katolików i Watykanu? Tak jestem katolikiem, choć ja siebie wolałbym określić "chrześcijaninem", człowiekiem chcącym żyć zgodnie z nauką Jezusa i ekumenizmu. Jest mi obojętne do jakiego odłamu chrześcijaństwa człowiek należy, szanuję różnorodność poglądów wśród chrześcijan i nikogo nie zamierzam nawracać. Ja piszę o religioznawstwie i historii, kaznodzieją nie jestem

  Jak pamiętasz, że na neon24 stoczona została walka, by dział Religie był działem Religie a nie KRK i ponieważ był w tym również pewien mój wkład dalej będę bronił różnorodności religii w tym dziale. Tu mówimy o religiach, nie nawracamy do sekt. Więc nie muszę pisać w Watykanie.
 • Ponieważ lubisz, gdy porusza się temat opisany w notce, odniosę się do niej jeszcze raz
  Szczególnie, że jest ona wręcz koronnym przykładem na to, do czego się dochodzi, gdy interpretuje się Biblię bez znajomości historii. O czym w tym liście napisał Paweł. Oczywiście nie o ewangeliach chrystusowych i chrześcijańskich, bo to totalna bzdura. List do Galatów powstaje niedługo po soborze Jezorolimskim. W tym czasie po cesarstwie, a szczególnie Judei chodzi wielu uzdrawiaczy, interpretatorów judaizmu, gdy chrześcijaństwo zaczyna zdobywać posłuch czują oni swoją możliwość. Przykładem biblijnym takiej osoby jest Szymon Mag, co chciał kupić dar udzielania Ducha Świętego. Powstają różne interpretacje (ewangelie), np. gnostycyzm. Część nawróconych przechodzi właśnie do tych nowych nurtów i o tym w Liście pisał Paweł, a dokładnie do powstałego wtedy wśród Galatów nurtu powrotu do praw judaizmu, m.in. do konieczności obrzezania. Wystarczy powiedzieć jedno, że w momencie pisania listu między rokiem 53-57 nie było jeszcze żadnej z ewangelii kanonicznych. Wszystkie powstają po roku 60.
 • @Zawisza Niebieski 13:20:31
  Piszesz:

  ''Po pierwsze nie korzystam ze słownika SJP.PL a z SJP.PWN.pl, autorzy PWN są wystarczająco wiarygodni.
  https://sjp.pwn.pl/o-nas''
  //


  Po pierwsze Zawiszo kłamiesz, a kłamstwo to grzech.

  W twoim komencie cytowałeś NIE z: https://sjp.pwn.pl , lecz z: https://sjp.pl/

  W linku z którego cytowalłeś brakuje/ NIE ma literek 'pwn'.

  Dowód:

  W https://sjp.pl/ewangelia, napisano to, co cytowales. Czyli:

  '''1. utwór wczesnochrześcijański zawierający opis życia i naukę Jezusa
  2. część mszy z czytaniem fragmentu ewangelii
  3. przenośnie: zespół niewzruszonych zasad, nakazów moralnych

  ale również
  tytuł każdej z czterech biblijnych ksiąg opisujących życie Jezusa, napisanych przez Mateusza, Marka, Łukasza i Jana; także tytuł każdego z apokryfów o podobnej tematyce
  https://sjp.pl/ewangelia''


  A w:
  https://sjp.pwn.pl , napisano:
  https://sjp.pwn.pl/szukaj/ewangelia.html

  I tu definicja jest rozszerzona.

  W tej definicji slowa 'ewangelia' jest np.:

  ''ewangelia (nauka Chrystusa)
  Dobra Nowina
  Słowo Boże''

  A takze:

  ''Dobra Nowina (= Ewangelia) Dobrej Nowinie, Dobrą Nowinę''
  https://sjp.pwn.pl/slowniki/Dobra%20Nowina.html


  Nie powinieneś kłamać, bo kiedy kłamiesz podważasz własną wiarygodność i wtedy NIKT nie będzie traktował twoje wpisy poważnie.
  Kłamiąc sam sobie szkodzisz.

  Każdy z nas jest/bywa omylny, więc lepiej byś się przyznał, że popełniłeś pomyłkę, zamiast brnąć w kłamstwie.

  Nie chodzi mi o to byś publicznie wyznawał pomyłkę (bo to nikomu z nas nie jest do niczego potrzebne), lecz byś NIE brnął w kłamstwie!
 • @Zawisza Niebieski 13:20:31
  Piszesz:

  ''Wieloktornie udowodniłem, że nauka Pawła została odrzucona przez Kościół Jerozolimski, zarówno słowami z Biblii jak i faktami historycznymi. ''
  //

  Skoro jak piszesz: 'wielokrotnie udowodniłeś...', to po co, po raz następny/kolejny (-nasty, -dziesiąty, -setny) na nowo podejmujesz TEN SAM temat?
 • @Bara-bar 19:52:42
  Ja zawsze korzystam z SJP.PWN, prawda, że czasami google wybiera SJP.pl, nie raz mi się zdarzało, widzę, że i tak teraz było, więc za pomyłkę przepraszam, i przedstawiam odpowiedni link, który też ty zamieściłaś.
  https://sjp.pwn.pl/szukaj/ewangelia.html

  W odróżnieniu, ja do błędu się przyznaję.

  Definicja z SJP.PWN rozszerza znaczenie. Ale czy ktoś tu twierdzi, że w ewangeliach kanonicznych nie ma nauki Jezusa? Przynajmniej ja nigdy tak nie twierdziłem.

  A teraz czekam na odpowiedź od ciebie dlaczego pisząc tę notkę nakłamałaś, że istnieją jakieś ewangelie chrześcijańskie różniące się od ewangelii chrystusowych? Prawda, że wśród chrześcijan są drobne różnice w tym, co poszczególne nurty chrześcijaństwa uznają za kanoniczne, ale 4 ewangelie, czyli naukę Jezusa uznają wszystkie.

  Czy widzisz, jaką gafę popełniłaś nie chcąc uwzględnić wiedzy historycznej, tego co rzeczywiście chciał przekazać Paweł?
  Paweł odnosił się do konkretnego ruchu wśród Galatów, ruchu z którym się zresztą spotkał w czasie swojej III wyprawy misyjnej w Jerozolimie.
  "Słysząc to, oddali chwałę Bogu. Potem powiedzieli mu jednak: —Posłuchaj, drogi przyjacielu! Wiele tysięcy tutejszych Żydów uwierzyło Jezusowi, a wszyscy oni nadal skrupulatnie przestrzegają Prawa Mojżesza. 21 Słyszeli jednak, że ty wzywasz Żydów mieszkających wśród pogan do odrzucenia Prawa—do rezygnacji z dokonywania obrzędu obrzezania i nieprzestrzegania naszych zwyczajów." [Dz.Ap. 21 20-21]
  Tę rozterkę widać w momencie, gdy do Antiochii gdzie przybywał Piotr przybyli wysłannicy Jakuba, brata Jezusa. [Ga 2, 11-14]

  Kościół Jerozolimski czyli uczniowie Jezusa pozostali jako sekta w judaizmie. Paweł zbudował nową gałąź, wyprowadził naukę Jezusa poza judaizm, nawracając pogan, ale od tego uczniowie Jezusa się odcięli, bo mówienie o tym, że Piotr był biskupem w Rzymie to niestety tylko pobożne życzenie co niektórych. Dokumenty z tego okresu podają, że pierwszym papieżem był Linus, którego zresztą Paweł znał, bo wymienia w swych listach.

  Tak więc czekam, byś NIE brnęła w kłamstwie, głoszonym tą notką. Jak sama słusznie mówisz "Każdy z nas jest/bywa omylny, więc lepiej byś się przyznała, że popełniłeś pomyłkę, zamiast brnąć w kłamstwie." I lepiej, byś w czytaniu biblii również uwzględniała historię.
 • @Bara-bar 20:39:28
  Skoro jak piszesz: 'wielokrotnie udowodniłeś...', to po co, po raz następny/kolejny (-nasty, -dziesiąty, -setny) na nowo podejmujesz TEN SAM temat?

  Dlatego, że wy nadal w kłamstwo biblijne brniecie. Jak widzisz nawet tu kłamstwo biblijne powtórzyłaś.
 • @Bara-bar 20:39:28
  A tak przy okazji zapytam, co się stało z komentarzem Grzegorza [@60grzegorz 13:30:58]? Nie sądzę, że nie ty go skasowałaś, w tej sprawie ci wierzę, od dłuższego czasu jesteś w sprawie kasowania uczciwa, ale czy Grzegorz zrozumiał, że takie metody na ludzi myślących nie działają? Że palnął głupotę?
 • @Zawisza Niebieski 20:41:59
  Piszesz:

  ''A teraz czekam na odpowiedź od ciebie dlaczego pisząc tę notkę nakłamałaś, że istnieją jakieś ewangelie chrześcijańskie różniące się od ewangelii chrystusowych? ''
  //

  Ja tego NIE napisałam.

  Piszesz:

  ''Paweł odnosił się do konkretnego ruchu wśród Galatów...''
  //

  Zdecyduj się Zawiszo! Czy ty wierzysz w to co Apostoł Paweł pisze? czy też nie wierzysz?
  Zdecyduj się Zawiszo!


  Piszesz:

  " Czyżbyś chciała mnie słowem "katoliku" obrazić..''
  //

  Przecież to TY Zawiszo wszem i wobec głosisz żeś katolikiem, a nie ja.
  Czy ty siebie sam obrażasz głosząc, żeś katolikiem?


  WSZYSTKO wskazuje na to, że TROLLUJESZ Zawiszo!
 • @Zawisza Niebieski 20:59:25
  ''A tak przy okazji zapytam, co się stało z komentarzem Grzegorza [@60grzegorz 13:30:58]?''
  //

  NIE WIEM!
 • @Bara-bar 22:15:25
  Co do Grzegorza to nie miałem ani chwili wątpliwości, że zrozumiał, iż nie ma do czynienia z ludźmi, których uda się zwykłymi sekciarskimi metodami podejść, czyli wyrzucić z siebie ileś tam akapitów z Biblii i ogłosić, że się coś tam udowodniło. Złapany na tym, wolał skasować swój wpis.

  Widzisz uciekasz, by się do kłamstwa i nieznajomości Biblii nie przyznać, choć mnie do przyznania się do błędu nakłaniałaś, Ja się do pomyłki przyznałem, ty myszkujesz mówiąc o trollowaniu, o nie wiadomo czym. Odważnie przyznaj, nie mam pojęcia o historii chrześcijaństwa, słowa Pawła odnoszące się do wydarzeń historycznych uznałam, że przydadzą mi się do realizacji swojej fobii przeciw chrześcijaństwu. Więc odwagi, przyznaj, że bez znajomości wydarzeń historycznych Biblii nie zrozumiesz. Inaczej tak jak w tej notce bzdurne wnioski wyciągasz.
  Oczywiście, tak ja jak i ty wychowaliśmy się w katolicyzmie, ja nie mam problemu by się do tego przyznać, tyle, że ja miałem to szczęście, że spotkałem mądrych nauczycieli. Dlatego z twoich tekstów wynika iż katolicyzm uznajesz za obrazę, Watykan za... To po twojej stronie jest problem, nie mojej.

  Zasłaniasz się pytaniem "Zdecyduj się Zawiszo! Czy ty wierzysz w to co Apostoł Paweł pisze? czy też nie wierzysz" Ależ w tej sprawie nie ma najmniejszego problemu, ja mu wierzę, że u Galatów powstał problem powrotu do ścisłych obowiązków żydowskich, jak nastąpiło w czasie III wyprawy misyjnej Pawła w Jerozolimie. Problem jest tylko w tym, że ty historycznie słów Pawła nie pojmujesz.On opisywał konkretną sytuację w czasie jego życia, a nie setki lat po jego śmierci. TO co zrobiłaś to jest manipulacja Biblią i czas byś się do tego przed sobą przyznała, byś położyła nacisk na to, by rozumieć Biblię w aspekcie historycznym, a nie opowiadać bzdur, które tu opowiedziałaś. \\\\\\\bo ci akurat akapity pasują. Miejmy szacunek do Biblii

  Nie usprawiedliwiaj się w swoim sumieniu, że to ja trolluję. Ja ci tylko Biblię przybliżam, treść tekstów tak, jak autorzy to napisali byś bzdur nie pisała.
 • @Zawisza Niebieski
  DLACZEGO USUNĄŁEM!?

  Odpowiem tobie Zawiszo dlaczego:

  Otóż ty, wszelkimi sposobami znanymi tylko tobie, zamiast chwalić Naukę Biblijną ty wolisz jej dokładać, ty wolisz jej lżyć i rozbrajać ją jak saper który próbuje rozminować bombę który poznał ją przed chwilą na zajęciach.

  Otóż Pismo Święte nie potrzebuje do tłumaczeń jakiś Jerozolimskich czy innych tłumaczeń, gdyż biblia sama się broni, gdyż zawarty jest tam Duch Biblii ,czyli Moc jaką Daje Pan Jezus swoim wiernym!

  Z tego co od dawna widzę ty do nich nie należysz, to widać po twoich zwykłych ludzkich rozważaniach, okraszonych przeskakiwaniem z trochę liźniętych tematów na inny temat, czyli jak napisałem, początkujący saper.

  Zaraz tobie wytłumaczę:

  Napisałeś tak , a ja się odniosłem wersetami:

  // Paweł też nigdy nauk Jezusa nie słuchał.//

  To można zrozumieć dwuznacznie i trzeba to wytłumaczyć, bo można zrozumieć że nie obchodziła go Nauka Zbawiciela i to że nigdy Pana Jezusa nie spotkał, bo tak było, więc nie miał możliwości twarzą w twarz słuchania Jego Nauk!

  Ja jednak nadal twierdzę, że słuchał Jego Nauki, gdyż został obdarzony Mocą Pana i w drodze do Damaszku, stał się Jego dwunastym uczniem!

  A więc cieleśnie i wizualnie nigdy się nie spotkali, ALE JEGO NAUKI SŁUCHAŁ!

  Z tego co widzę i czytam to ty, wolałbyś go poza ŚWIĘTĄ ELITĄ APOSTOLSKĄ, dlatego tak bardzo bolą kościół katolicki, jego ,mocne stwierdzenia!

  A co do tej pani Kowalskiej, napisałeś:

  //Czy przyjmujesz, że św. Faustyna Kowalska pobierała nauki od Jezusa?
  Jeśli wierzysz, że Jezus wracał do Pawła, to dlaczego nie wierzysz, że wracał do Faustyny Kowalskiej? //

  Odpowiem tobie bardzo szybko, gdyby ta Faustyna była naprawdę osobą wierzącą, ODESZŁABY OD TEJ KŁAMLIWEJ ORGANIZACJI, ona miała tyle w sobie Nauk Zbawiciela, co kłamca prawdomówności!

  Widzę że nieźle trzymają się ciebie żarty, katoliccy duchowni i Nauka Zbawiciela, dobre, też wymyśliłeś!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Zawiszo!
  DLA NIEWIERZĄCEGO, BIBLIA JEST PISMEM CHRZEŚCIJAŃSKIM DLA APOSTOŁÓW ZAŚ JEST CHRYSTUSOWA!

  Co zaś tyczy się wyrazu chrześci-janin, to ja należę do Chrystusa a nie do Jana, skoro dobrze szperasz w innych księgach to sprawdź to dobrze, bo ten Byk, który przywarł do polskiego tłumaczenia, nie jest przypadkowy!

  Skoro tak dobrze szukałeś Pawłowej gałęzi, to o wiele ważniejsza jest gałąź Chrystusowa która ty i miliard ludzi ją zatraciła !

  CHRZESTJANOWY, CHRZEŚCI-JANIN, CHRZEST, OCHRZCIĆ, żadne z tych określeń nie odnosi się do Chrystusa, TO SĄ ZWYKŁE BIBLIJNE INTRUZY!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 12:59:19
  Napisałeś coś takiego, "gdyby ta Faustyna była naprawdę osobą wierzącą, ODESZŁABY OD TEJ KŁAMLIWEJ ORGANIZACJI, ona miała tyle w sobie Nauk Zbawiciela, co kłamca prawdomówności!" Nadal nie zrozumiałeś, że nie rozmawiasz z ludźmi powierzchownie wierzącymi, co wiedzy o chrześcijaństwie nie mają, i tu wpadasz w śmieszność. Odpowiem co prosto, OK, miała odejść od "kłamliwej organizacji Kościół Katolicki i przystąpić do jeszcze bardziej kłamliwej chrystusowych?" A teraz dowód: prawda, że nie poznałem jeszcze waszej nauki, bo nastawiacie się na atak na Kościół, nie głosząc tego, co macie do zaoferowania, ale z tego co wiem, macie problemy z sakramentem bierzmowania. Jak wiemy Jezusa nie ma na ziemi, on jest w Domu Ojca Jego, podczas gdy wiernych wspomaga Duch Święty przekazany Uczniom Jezusa w Wieczerniku. Katolicy, Prawosławni przekazują sobie Ducha Świętego z pokolenia na pokolenie. Z tego co wiem u Was ducha świętego nie ma, nie przekazujecie go sobie w sakramencie bierzmiowania, choć Jezus powiedział wyraźnie, że jego uczniowie muszą się ponownie narodzić z wody (chrztu) i Ducha (bierzmowania). Miała porzucić jedno, by wdepnąć jeszcze dalej od Jezusa?
  Tłumaczysz się teraz, chociaż obaj wiemy, że nie tak było. Wam przekazują, że Katolicy to ludzie niewykształceni religijnie, że można ich zarzucić cytatami z Biblii a oni się nie połapią, że żaden z tych cytatów nie dowodzi tezy, której miał dowodzić.
  Na tym polega problem ze mną, od 4 klasy szkoły podstawowej miałem mądrego księdza, człowieka intelektualistę, w liceum traktował nas jak ludzi myślących i nie zawsze przekazywał doktrynę, ale już po maturze mieliśmy religioznawstwo.Nie pamiętam, czy było to w klasie maturalnej czy też na I roku studiów rozmawialiśmy o rozmowach z sektami. Początkowo ksiądz odradzał, ale ja zapytałem dlaczego nie mam rozmawiać z ludźmi, którzy inaczej widzą Jezusa i to sobie zapewniłem. Dlatego jestem odporny na proste metody sekt, a ty próbowałeś mnie bardzo prymitywną metodą "załatwić". Myślę, że ten błąd zrozumiałeś, gdy ci wykazałem, że w zasadzie to nic nie powiedziałeś, co by udowodniło tezę iż Paweł uzyskał naukę od Jezusa, zrozumiałeś to i wpis skasowałeś. Teraz też tą wypowiedzią stawiasz "zasłonę dymną". opowiadasz o "niewierzących" i inne takie dyrdymały.Biblię historię chrześcijaństwa jak najbardziej studiują ludzie wierzący, więc skończ z tanimi gierkami, jeśli rozmawiamy, to traktujemy się poważnie, tak jak ja was poważnie traktuję, choć wiem, że mataczycie Biblię. Nie licz na to, że będę parafianinem, co o nauce Jezusa nic nie wie, bo jak tym razem znowu się mocno przejedziesz. Dlaczego w języku polskim ludzi chcących podążać za nauką Jezusa określamy chrześcijanami wyjaśniłem już nie raz. A, że chcecie tworzyć kalkę językową niezgodną z językiem polskim, to już wasza sprawa. Możecie Niemców określać "Dojczami" bo tak stosując kalkę językową należałoby ten naród określić, tyle, że używając takiego określenia wzbudzicie do najmniej zdziwienie, takie samo jak zamiast prawidłowego słowa chrześcijanin użyjesz "chrystusowy" I oczywiście wiedząc, że tak określa się tych, co podążają za nauką Jezusa.
 • @Zawisza Niebieski
  TAK, JA KOCHAM PANA JEZUSA I BOGA OJCA A TY ZAWISZO?!

  Drogi Zawiszo Niebieski!

  Napisałeś do Barbary:

  „Nie usprawiedliwiaj się w swoim sumieniu, że to ja trolluję. Ja ci tylko Biblię przybliżam, treść tekstów tak, jak autorzy to napisali byś bzdur nie pisała”. 

  No tak, szczególnie to przybliżenie Słów Biblijnych jest widoczne wtedy, gdy zaprzeczasz Panu Bogu wmawiając ludziom na Neonie, że świecznik zwany menorą miał siedem ramion. Tak! Twoje umiłowanie do historycznych Słów Biblii byłoby wtedy, gdybyś za Panem Bogiem powtórzył iż tych ramion było sześć! MUSZĘ POWIEDZIEĆ, ŻE KŁAMIESZ!

  Oto adres:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/140987,polskie-slownictwo-religijne#comment_1424310 

  *

  Pamiętasz? Nie podoba Ci się postępowanie Pana Boga w Starym Przymierzu... Pisałeś o tym...

  *

  No i rzecz ciekawa o której piszesz do Grzegorza. Tą wzmiankę dedykujesz Czytelnikowi może już z dziesiąty albo dwudziesty raz. Bardzo, ale to bardzo chwalisz pewnego „mądrego księdza”, ale nie pamiętam byś kiedykolwiek zaznaczył, że wiedzę otrzymałeś od Pana Jezusa. Chodzi mi oczywiście o duchowe otrzymanie wiedzy by to było jasne!

  Napisałeś również do wyżej wymienionego Grzegorza:

  „Jezus powiedział wyraźnie, że jego uczniowie muszą się ponownie narodzić z wody (chrztu) i Ducha (bierzmowania)”.  

  I znowu po katolicku, by skierować Czytelników na katolicki tok myślenia w nawiasach utrzymujesz, że chodzi tutaj o chrzest małolata i katolicki sposób bierzmowania a to jest KŁMSTWO! 

  I jeszcze pytania na zakończenie i proszę byś mi na nie odpowiedział bez specjalnych zawijańców słownych!

  1/ Czy wierzysz w Pana i Boga Jezusa Chrystusa?
  2/ Czy Go kochasz?
  3/ Czy wierzysz, że Syn Boga Ojca stworzył świat?
  4/ I czy.... kiedykolwiek podziękowałeś osobiście w modlitwie Zbawicielowi, że jesteś Mu wdzięczny za uratowanie Ci życia?

  Często nazywasz mnie tchórzliwym kotkiem, zatem odpowiem sam sobie najpierw na powyższe pytania:

  PKT 1: Tak! Wierzę!
  PKT. 2: Tak! Kocham!
  PKT 3: Wiem o tym, że Syn Boga Ojca stworzył świat!
  PKT 4: OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE... OCZYWIŚCIE...

  Kolej na Ciebie...

  http://m.neon24.pl/e2677610ad94c64791ff95201f2428d2,0,0.png

  Również poproszę o odpowiedź w 4 krótkich punktach!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:44:55
  Chcesz odpowiedzi, proszę bardzo
  1/Tak wierzę
  2/Tak
  3/Nie, świat stworzył Bóg Ojciec. Choć jest jeden Bóg, ale w trzech osobach, Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty.
  4/ Oczywiście, że tak.

  Myślę, że to dość oczywiste odpowiedzi, dla osoby, która określa się chrześcijaninem.

  Ale skoro przepytujemy się z wiary, to czy uważasz, że w ludziach wierzących jest Duch Święty, ten przekazany apostołom w Wieczerniku, którego otrzymujemy tak jak otrzymał go Paweł w Damaszku [Dz.Ap. 9, 17], że dla posiadania wiary Duch Święty jest niezbędny?
 • @Zawisza Niebieski
  MOC DUCHA BOŻEGO! WCALE NIE PRZEPYTUJĘ CIEBIE Z WIARY!

  Dziękuję za bardzo ważne odpowiedzi. Tak, Pan Jezus Chrystus jest Bogiem i bardzo ciekawe jest to, że tenże Bóg Syn jest równocześnie Stwórcą Kosmosu, rzeczy widzialnych i niewidzialnych.

  To Pan Jezus stworzył Adama i Ewę a nie Bóg Ojciec, jak piszesz. To Pan Jezus powołał do życia byty ziemskie i niebiańskie. Można również napisać inaczej: Bóg Ojciec stworzył wszystko ale RĘKĄ WŁASNEGO SYNA!

  Jednak moja pisanina nie miałaby sensu gdybym nie przytoczył dowodów!

  *

  Oto dowód nr 1!

  Apostoł pisze o Panu Jezusie:

  „(10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli”.

  Ewangelia według Jana 1/10, 11 BIBLIA WARSZAWSKA

  Na świecie był oczywiście Pan Jezus zatem Apostoł Jan mówi o Nim jako o Stwórcy!

  *

  Dowód nr 2!

  „... a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało”. 

  Zatem Pan Jezus Jest Słowem- Bogiem i wszystko przez Niego powstało...

  *

  Dowód nr 3!

  Apostoł Paweł w Liście do Kolosan 1/15-20 pisze o Panu Jezusie:

  „(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) PONIEWAŻ W NIM ZOSTAŁO STWORZONE WSZYSTKO, CO JEST NA NIEBIE I NA ZIEMI, RZECZY WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; WSZYSTKO PRZEZ NIEGO I DLA NIEGO ZOSTAŁO STWORZONE.

   (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego”.

  Powyżej jest napisane, że wszystko zostało stworzone przez Pana Jezusa, czy to rzeczy widzialne czy niewidzialne!

  *

  Sugerujesz, że w Niebie jest tak zwana trójca, czyli Bóg Ojciec, Bóg Syn oraz jakiś inny Bóg. Hmmm... Ta dodatkowa trzecia osoba boska według Twojego kościoła wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę. To kłamstwo. Chwała Boga Ojca spadła tylko i wyłącznie na Jego Syna i nikt inny Zbawicielowi nie jest w stanie Chwałą dorównać. ŻADNA DODATKOWA TRZECIA OSOBA BOSKA nie może być wielbiona i chwalona przez człowieka ponieważ Bóg Ojciec tylko i wyłącznie w celach zbawczych dał własnego Syna. NIKOGO WIĘCEJ!

  Piszesz więc nieprawdę! Pan Jezus przyjdzie w Chwale Boga Ojca z Aniołami Mocy Jego. Pan Jezus nie przyjdzie w chwale jakiejś innej osoby zwanej bogiem duchem świętym! By udowodnić tą tezę papież Jan Paweł II oszukał swoich wiernych zniekształcając mowę Pawła który wyraźnie zaznaczył, że dla nas istnieje TYLKO Bóg Ojciec i TYLKO Bóg Syn! (1 List do Koryntian 8/6).

  *

  Dobrze, ze napisałeś, że Duch Święty jest w ludziach wierzących, ponieważ również tak uważam, lecz żaden katolik pielęgnujący naukę papieską wierzącym człowiekiem nie jest. By być wierzącym człowiekiem ogarniętym Boskim Święty Duchem nie należy kpić z Boskich Słów lecz należy Boskiemu Synowi oddawać cześć z Godnością i Szacunkiem. Tego uczy nas Bóg Ojciec! Tego uczy nas Bóg Syn. Ten, kto pozostaje w społeczności wyznaniowej z tymi, którzy modlą się do Marii, czy do jakiegokolwiek człowieka nie jest tym, który poznał głębię Tajemnic Chrystusowych.

  Nie ma Ducha Bożego ten, który nie zgadza się ze Słowami Boga Ojca i Boga Syna.
  Nie ma Ducha Chrystusowego ten, kto chodzi tam, gdzie jest pełno figur i obrazów tak zwanych „świętych”.

  I ów przekazany Duch Święty nie dotyczy tylko i wyłącznie „Wieczernika”. Ów Duch dawany jest przez Pana Jezusa Jego uczniom i uczennicom od początku czasów. Nawet w Nowym Przymierzu jak ktoś uważnie czyta, to Pan Jezus Dał uczniom Swojego Ducha Świętego dużo wcześniej zanim został zesłany ”oficjalnie” w „Wieczerniku”.

  Tak, dla posiadania prawdziwej wiary Duch Święty jest niezbędny, lecz nie jest to dodatkowa osoba poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem, lecz Boski Wpływ na człowieka.

  A że ów Wpływ Boski jest niezbędny widzimy to po błędzie Szymona, który pomimo że został „ochrzczonym” (zanurzonym), to nie posiadał wiary i był... poganinem!

  Zanurzenie w wodzie nie daje wiary i miłości do Stwórcy i nigdy nie dawało. Jedni się „chrzczą” z ciekawości a inni tradycyjnie z ojca na syna. Jedni się „chrzczą” wodą świadomie a inni będąc malutkimi dziećmi o niczym nie wiedzą!

  *

  Boski Duch nas uczy, upomina i przypomina, tak jak duch naszego ojca cielesnego czy naszej cielesnej matki przypomina nam o tym by dobrze zachowywać się pomiędzy ludźmi. My nazywamy taki rodzaj rzeczy „dobrym wychowaniem”. Pismo Święte nazywa to również „zaczątkiem Ducha Świętego”, „pierwiastkiem Ducha Świętego”, „przyjęciem Ducha Świętego” itp...

  Podsumuję: Tak! Ducha Świętego otrzymują ludzie wierzący by głębiej i doskonalej poznawać Swojego Tatę, Pana Jezusa! Ten kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest Jego.

  PS

  Mylisz się sądząc, że przepytuję Cię Z WIARY! Wiary nie ma ten, kto nadal jest katolikiem, Świadkiem, czy Adwentystą! Zatem nie przepytuję Ciebie z wiary!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:31:40
  Na ten temat rozmawialiśmy nie raz. Twój wywód jest jak najbardziej udokumentowany Biblią, tyle, że Biblia jest niejednoznaczna.

  Weźmy cytat w którym Jezus mówi "W domu Ojca Mego jest mieszkań wiele..."

  Weźmy [Mt 28:19], gdzie Jezus wyraźnie wyróżnia 3 Osoby Boskie "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"

  Weźmy Ogród Oliwny, gdzie Jezus modli się do Ojca.

  Weźmy słowa, które padają z krzyża "Eli, Eli, lama sabachthani? - "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?" (Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34);"

  "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! [Mt 17, 5]

  Masz wyraźne rozróżnienie Ojca od Syna i to nie tylko słowami proroka, którzy jak wiemy nie raz się różnili w zdaniach, nie słowami ewangelistów, którzy też nie raz mają różne zdania a słowami Boga Ojca i Boga Syna.

  Tak jak już nie raz mówiłem, Twoja nauka jest przygotowana dla tych, co niewielką wiedzę religijną posiadają i tacy z pewnością się załapują. Jest to wybiórcze traktowanie Biblii, wybiera się te cytaty, które pasują a pomija te, które nie pasują.
 • @Zawisza Niebieski
  BÓG OJCIEC I BÓG SYN TO DWIE ODDZIELNE DUCHOWE OSOBY!

  Zawiszo Drogi o trochę powagi proszę!

  Parę zdań o cytatach, które przytoczyłeś:

  1/ "W domu Ojca Mego jest mieszkań wiele..."Ten fragment mówi o mieszkaniach w Niebie a nie o trzech osobach boskich!

  2/ Ew. Wg Mat. 28/19 Tutaj mowa jest nie o trzech osobach boskich (zresztą to jest Twoja nadinterpretacja), a o osobach duchowych mieszkających w Boskim Niebie, czyli o Bogu Ojcu, Bogu Synu i Aniołach Bożych! Pan Jezus to potwierdza mówiąc do uczniów, że przyjdzie w Chwale Boga Ojca z Aniołami!

  http://m.neon24.pl/907610c1c960531aee70dd9ddc2dae2e,0,0.png

  Co ma wspólnego Ogród Oliwny z naszym tematem? Sam przecież przyznajesz, że Pan Jezus modli się tam do Boga Ojca, co jest słuszne! Zatem z tego fragmentu wynika, że jest Bóg Ojciec oraz Bóg Syn... I to wszystko!

  http://m.neon24.pl/907610c1c960531aee70dd9ddc2dae2e,0,0.png

  Z krzyża również padają Słowa Zbawiciela skierowane do Boga Ojca! Gdzie w tym i w powyższym fragmencie jest jakakolwiek wzmianka o trzeciej osobie boskiej?

  Zawiszo pomyśl trochę! Co najwyżej z powyższego wynika, że w Niebie jest Bóg Ojciec i Bóg Syn – Dwie Osoby Boskie!

  http://m.neon24.pl/907610c1c960531aee70dd9ddc2dae2e,0,0.png

  Ta sama sprawa dotyczy tematu na Górze Przemienienia. Ludzie usłyszeli Głos Boga Ojca skierowany do uczniów mówiący o posłuszeństwie względem Pana Jezusa! (1+1=2 a nie 3!)

  http://m.neon24.pl/33d4219bd148023464fb2cdedf5ee3cc,0,0.jpg

  Ciągle powtarzasz mi aż do znudzenia, że coś mi mówiłeś. A ja od wielu lat piszę w Internecie, że JEST BÓG OJCIEC I JEST BÓG SYN. BÓG OJCIEC I BÓG SYN TO DWIE ODDZIELNE DUCHOWE OSOBY!

  Cytaty, które przytoczyłeś nie mówią nic o "TRÓJCY", lecz o Dwóch Bogach mieszkających w Niebie, o Bogu Ojcu i o Bogu Synu! Jeden cytat mówi o WSZYSTKICH DOBRYCH mieszkańcach Nieba, o Bogu Ojcu, Jego Synu i Aniołach!

  I kto tutaj wybiórczo traktuje cytaty?

  PS Wiesz co? Skoro to lub tamto mówiłem, to poszukaj takiego fragmentu, gdzie ja Keren Or piszę, że Bóg Ojciec i Bóg Syn to jest JEDNA I TA SAMA OSOBA!

  JESTEM NA NEONIE OD 2011 ROKU A PRZEDTEM BYŁEM KILKA LAT POD PONIŻSZYM ADRESEM:

  http://www.eioba.pl/57kerenor

  Czekam za prawdziwą odpowiedzią a nie za wymysłami!

  PS

  Jak zwykle z mojego wpisu ominąłeś kilka ważnych kwestii!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:41:23
  Twój komentarz przeczytałem, biorę pod uwagę, myślę, że wymaga on artykułu porządkującego bo dyskusja staje się już typowo kanapową, albo też przeciąganiem liny, a ja wolę, by więcej osób swoją opinię wyraziło.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930