Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

POGAŃSKI ŚWIAT - POGAŃSKIE ŚWIĘTA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nadchodzące święta są POGAŃSKIE! To ŚWIĘTA pogańskiego bożka handlu MERKUREGO, to pogańskie ŚWIĘTA YULE...!

 

pl.wikipedia.org/wiki/Merkury_(mitologia)

www.google.no/search

fantastykamitologia.blogspot.no/2014/12/przesilenie-zimowe-yule.html

www.google.no/search

 

Kościół katolicki jest od wieków pogański, bo od wieków czci pogańskie święta!

A to, że watykaniści ukaradli Imię Pana Jezusa Chrystusa, PO TO, by nieprzerwanie uprawiać pogaństwo świadczy TYLKO na niekorzyc watykanistów!

 

 

KOMENTARZE

 • Witaj Barbaro,
  /Kościół katolicki jest od wieków pogański/ czy Ty uznajesz jakieś nauki KK?
 • ?
  Nudzisz się? Napisz może coś na temat hanuki.
 • ja się zastanawiam...
  co cię to qrwa obchodzi...od ośmiu lat na tym forum piana ci z pyska cieknie na katoli...ile dostajesz za posta?
 • Trochę masz racji, ale więcej przesadzasz.
  Święto narodzin Pańskich rzeczywiście ma korzenie w świętach pogańskich, tyle, że nie jednym ze świąt rzymskich a tkwi w całej naszej kulturze. To święto śmierci i narodzenia słońca, poświęcone bóstwom solarnym, u nas Gody. czyli zwycięstwo światła nad ciemnością. Czy nie uważasz, że Jezus odzwierciedla zwycięstwo światła nad ciemnością?

  Wybór tego okresu zawdzięczamy okresowi Konstantyna Wielkiego, wyznawcy kultu Słońca Niezwyciężonego, który równocześnie był dawcą kanonu Biblii, (no przynajmniej pod jego przywództwem kanon ten zatwierdzono) Oficjalnie datę 25 grudnia jako datę narodzin Jezusa oficjalnie przyjęto już po śmierci Konstantyna w roku 353. Więc by być konsekwentnym albo odrzucamy całość dzieła Konstantyna, albo też całość akceptujemy. Tę datę w Rzymie wybrano dla osłabienia znaczenia kultów solarnych, które wtedy były bardzo mocne i konkurowały z chrześcijaństwem.

  Daty narodzin Jezusa przodkowie nam nie przekazali, więc jeżeli chcemy obchodzić narodziny Jezusa, można przyjąć dowolną datę w roku. Więc dlaczego nie tę?
 • Natalis Solis Invicti Narodziny Niepokonanego Słońca !
  Od tego dnia zaczyna się faktyczny Nowy Rok !!! Nowe życie nastanie w Europie i ten dzień ludzie święciły !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska to Słowiański Kraj R1a1 !
 • Ebenezerze Scrooge !
  //Nadchodzące święta są POGAŃSKIE! //

  Więc może dlatego są takie zajefajne.Można nawet powiedzieć że boże narodzenie to nie święta a stan duszy.Stan,dodajmy,absolutnie unikalny i nieobecny w żadnym innym kontekście.
  Które jeszcze (prócz bożego narodzenia) wydarzenie chłoniemy wszystkimi zmysłami ? cieszymy oczy złotem,zielenią i czerwienią ? odurzamy zapachem cynamonu jodły i barszczu ? otulamy ciepłem a uchem łowimy dźwięk dzwoneczków?
  Boże narodzenia a już zwłaszcza Wigilia,to jakby wejście w sam środek dobrej bajki.To jakby znów stać się dzieckiem.Magia.Zdecydowanie magia.
  A co ty nam proponujesz? żebyśmy się wzorem żydów bez końca kłócili o taką czy inną interpretacje jakiś wersetów z jakiegoś pisma?
  To ja już raczej wybieram uroczą magię niż twoje suche jak wiór i w sumie nieludzkie spory o czystość doktryn.
 • @Krystyna Trzcińska 05:19:47
  "W Biblii Nowego Testamentu napisane jest, że Jezus urodził się na przełomie września i października!!!"

  Ciekawe!! gdzie to napisano? Może podasz cytat, który by to potwierdzał. Zgodnie z moją wiedzą, jest spór między biblistami, jedni datuj na wiosnę, drudzy na jesień.

  Dzięki za słowa "Kłamco, a jak wyjaśnisz złamanie przkazania Boga przez papieża" Od razu człowiek wie, z kim ma do czynienia, z niepewnym siebie oszołomem , bo tylko taki od razu rzuca takie słowa, możliwe, że one działają na skrajnych katolików, jak moher, alfa, ale mogę cię zapewnić, że u mnie to tylko wzbudza uśmiech politowania i odczucie współczucia, dla człowieka, który normalnie dyskusji prowadzić nie umie.

  Chcesz wyjaśnienia? Posta sprawa, chrześcijanie wprowadzili niedzielę za dzień święty dla odróżnienia się od wyznawców judaizmu, kolejna religia wyrosła na gruncie judaizmu, islam wybrał za dzień święty piątek. Przekaz biblijny mówi, że należy pracować 6 dni w tygodniu, siódmy dzień należy się Bogu i odpoczynkowi. I tak masz mieć zarówno ty, jak i twój sługa. W Biblii wskazano sobotę, by nikt nie kombinował, czy to ma być dziś, czy jutro, a może za tydzień. A, że niedziela, to dzień poświęcony w religiach pogańskich słońcu, to prawda. Jezus od IV w nosi cechy solarne, choćby tytuł "Słońce sprawiedliwości", które znajdziesz w litanii. Tak, chrześcijaństwo w okresie kiedy zatwierdzano kanon Biblii, kiedy zmieniało się z religii upośledzonych społecznie na religię władzy, miało styczność z kultami solarnymi i te kulty zostawiły w nim ślad, jak i wiele innych nurtów zapisało się w chrześcijaństwie. Pierwszym reformatorem chrześcijaństwa był Paweł(Szaweł), ale jego reformę wyznawcy "czystości biblijnej" uznają za zgodną z wolą Jezusa. Pytanie, dlaczego człowiek, który nigdy nie był uczniem Jezusa ma większe znaczenie w nauce Biblijnej niż np. Jakub, brat Pański, przywódca Kościoła w Jerozolimie skupijącego wszystkich Uczniów Jezusa? Dlaczego tak mało wiemy o nauce poszczególnych uczniów Jezusa? Choć to najważniejsze osoby pierwszego wieku chrześcijaństwa, w Biblii grają rolę postaci drugoplanowych.
 • @Krystyna Trzcińska 17:31:16
  Wylała już Pani cały jad, jaki w Pani się zebrał? Jeśli tak, to poproszę o komentarz merytoryczny, jeśli nie, poczekam jeszcze z 5 komentarzy o jezuitach, o czajniczkach, co latają w przestworzach i losem ludzkim rządzą. Frustratów ci u nas wielu, zwykle po przeczekaniu kilku wypowiedzi, można jakoś do ich zamkniętych umysłów dotrzeć. Ja z natury jestem flegmatyków,ataki frustratów, choleryków olewam, zaczynam ich słuchać, gdy już poziom jadu, wścieklicy, frustracji opadnie. Z frustratami takimi jak pani mam doświadczenie. Zupełny spokój, wycofanie, gdy ci atakują, później logiczne wyjaśnienie, w stanach lekkich zwykle wystarczy. Nie znam Pani stanu, ale jeszcze kilka wypowiedzi i się zorientuję jaką kurację trzeba wdrożyć.

  Więc gdy już umysłowo będzie Pani w stanie odpowiedzieć, proszę grzecznie o podanie cytatu, dowodzącego, że Jezus urodził się w okresie jesiennym. Bo to, że jestem "wytresowany""judaszowy", "faryzeuszowski" to już ustaliliśmy, i na tym etapie nie ma co tej sprawy roztrząsać.

  Do czytania książek nikt pani zmuszać nie będzie, szczególnie, że z wypowiedzi widać, że nigdy ich pani nie czytała opowiadając taką głupotę. Choć dziwne jest, że kobieta pisze "nie będę czytał" Literówka, czy zburzenia rozpoznawania płci?

  Biblia jest ogólnie dostępna, to prawda, więc na podstawie Biblii zarzucam pani iż wygaduje pani głupoty, proszę o udowodnienie mi, że tak nie jest. Albo o przeprosiny. Ja ze swojej strony deklaruję przeprosiny, gdyby pani jednak mi to udowodniła słowami Biblii.

  Nauczać Pani nie musi, ma jednak Pani obowiązek mówienia prawdy, a nie plecenia tego co ślina na język przyniesie. Inaczej wpiszę panią na listę ludzi specjalnej trosk, "lekarz kazał przytakiwać, bo pacjentowi się pogorszy". Ułomności, rzecz ludzka, z nich wyśmiewać się nie należy.
 • NOWENNA DO DZIECIĄTKA JEZUS.
  O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej.
  Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy.
  Amen.

  https://pbs.twimg.com/media/DRKoPOlXUAAT0j4.jpg
 • *
  Nikt Cię nie zmusza do świętowania zgodnie z tradycją , możesz sobie zorganizować "boże narodzenie " w dowolnym terminie
 • @trybeus 20:48:32
  Czyli, jak zwykle-traycyjnie już ty twym komentem pokazujesz, że masz ZERO argumentów!
  Od ośmiu lat masz ZERO argumentów Trybeusie!

  Zamiast argumentów masz tylko prymitywne odzywki: ''qrwa'', '' piana ci z pyska cieknie''.
  Pewnie tak nauczono ciebie w twym kościele...


  Trybeus, ja wiem, że prawda ciebie boli, bo każdego jak ty zyjcego w kłamstwie prawda boli.
  Żyjący w kłamstwie, miłujący kłamstwo (podobnie do ciebie) przede wszystkim BOJĄ SIĘ PRAWDY, ponieważ (podobnie do ciebie) nie mają żadnych argumentów i dlatego od zawsze przeklinają.

  A jak to nie skutkuje to na różne sposoby starają się zakneblować (zamknąć usta piszącym) prawdę, czyli na Neonie z powodu tego, że nie mogą palić na stosie, nie mogą wydawać lwom na pożarcie, nie mogą krzyżować..., mogą tylko spychać do lochu.

  A tym wszystkim pokazują swoją własną słabość.

  Kmunizm nie upadł dlatego, że w komunizmie była wolność słowa i wyznania, lecz dlatego, że nie było!


  Oto mój koment do ciebie i innych na temat kościoła katolickiego:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/141504,omylnosc-papiezy-udowodniona
 • @Bara-bar 22:20:32
  A gdzie moj komentarz ???
 • @Lotna 20:47:38
  Oszalałaś?
  Postępujesz zgodnie z totaliryzmem, postępujesz jak KRK za czasów palenia na stosach, postępujesz jak komunistka..., bo wydajesz rozkazy i pewnie masz nadzieję, że ktoś je spełni

  Sama pisz na temat hanuki, skoro tak ciebie to zajmuje.

  Ja piszę na temat Ewangelii Chrystusowej!
 • @Husky 22:28:09
  ''A gdzie moj komentarz ???''
  //

  A skąd ja mam wiedzieć? Nie jestem adminem.

  Czy napisałeś koment pod tą notką?

  Czy też pod tą zesłaną przez admina do lochu (link poniżej), bo admin w ten właśnie (komunistyczny, hitlerowski, a przedtem rzymski krzyżowaniem, katolickim paleniem na stosie...) sposób uprawia ''wolność słowa i wyznania''
  http://bar-bara.neon24.pl/post/141504,omylnosc-papiezy-udowodniona
 • @Zawisza Niebieski 03:37:02
  Nie mam teraz czasu odpowiadać, i widzę, że nie mam potrzeby, bo Krystyna już odpowiedziała.
 • @Krystyna Trzcińska 22:17:35
  Widzę, że furia nie minęła, ale mamy rozsądek czyli rozsądny argument, stąd odpowiem. Tak, nie ma między nami sporu co do tego, że Jezus nie narodził się 25 grudnia ani nie narodził się w stajence. To co pani podała, jest to jedno z dwóch wyliczeń, w oparciu o znajomość historii, nie Biblii. W Biblii nie określono daty narodzin Jezusa ani co do dnia, ani miesiąca, ani roku. Jedno z wyliczeń wskazuje na wiosnę, drugie na jesień i znowu co do roku mamy rozbieżność, na pewno nie było to w roku 1 więc Jezus narodził się "przed narodzeniem Chrystusa, B.C.; aaCh, a.Chr.n) a rozbieżność mamy między rokiem 8 a 2 p.n.e.
  Jeśli zna pani przypowieść o nadstawianiu drugiego policzka, o oddawaniu szaty, to powinna pani wiedzieć, że każdy chrześcijanin w dyskusji powinien tak traktować furię. Stąd wie Pani jak wszystkie oznaki pani frustracji traktuję.
  Co więcej pani powiem, Jezus by był Chrystrusem, Mesiaszem, zgodnie ze Starym Testamentem, przepowiedniami proroków winien być synem Józefa, wywodzić się z gałęzi Jozuego, a nie zrodzonym z Ducha Świętego. Taki drobiazg, który nam wprowadził nurt Pawła.
 • @Krystyna Trzcińska
  PRAWIE WSZYSTKIE RELIGIE I ORGANIZACJE ZNAJĄ , CHOCIAŻ Z NAZWY , IMIĘ PANA JEZUSA A THOTA!?

  Napisała pani:

  //Ja jako SŁOWIANKA, aktualnie posiadłam juz taką wiedzę, że nieuznaję Biblii, biblijnego boga Jahve i Jezusa.
  Bogiem (nieśmiertelny) i protoplastą Słowian jest egipski Bóg Thot, przez SŁOWIAN zwany Światowidem. //
  ..............................................................

  Ja wiem, że wszelki początek pochodzi od Boga Ojca i Boga Jezusa Chrystusa a o Thocie nie słyszałem, zresztą ja uznaję Biblię i wierzę w zbawczą Moc Jezusa Chrystusa!

  Jeśli żył kiedyś jakiś Thot, to był on również jednym z ''klocków'' Bożego Dzieła , stworzony do jakiegoś dzieła, tylko nie wiem jakiego, zapewne dobrego nie, gdyż jak pani napisała, okrzyknął się najlepszym z wielkich!

  A więc z mojego i Biblijnego punktu widzenia, zrobił to, co zrobiła osoba z księgi Ezechiela: , z jak wysokich wyżyn spadłeś, jutrzenko, mowa oczywiście o szatanie, który też okrzyknął się panem wszystkiego!

  Ale każdy ma to, co mu dano, dlatego nie błądzę i nie szukam sobie bożków!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Bara-bar 22:46:07
  "Oszalałaś?
  Postępujesz zgodnie z totaliryzmem, postępujesz jak KRK za czasów palenia na stosach, postępujesz jak komunistka..., bo wydajesz rozkazy i pewnie masz nadzieję, że ktoś je spełni"

  Nie, nie oszalałam, natomiast się zastanawiam, jaki masz cel w tym, aby rok w rok pisać coś obraźliwego na temat Świąt. Współczuję Ci, że nie potrafisz odróżnić mojej sugestii od rozkazu.
  Jeśli nie chcesz obchodzić świąt, to ich nie obchodź i daj pokój tym, którzy świętują Boże Narodzenie. Na tym polega wolność religijna. Guzik mnie obchodzi, kiedy Ty obchodzisz jakiekolwiek święta i Ciebie też powinno guzik obchodzić, czy ktoś obchodzi Gwiazdkę, czy nie.
  Jak chodzi o komunistów, to właśnie oni teraz w Europie wprowadzają islam i zakazują stawiania choinek w miastach, więc porównywanie mnie i do inkwizycji i do komunistów jest z Twojej strony czystą hipokryzją, skoro to Ty, a nie ja, niezmiennie protestujesz przeciwko obchodzeniu Świąt. Piszesz na temat Ewangelii Chrystusowej, a zachowujesz się jak inkwizycja, na dodatek przekrętach kota ogonem i oskarżasz innych o to, co sama robisz.
 • @Bara-bar 22:46:07
  Sama napisałaś: "Kmunizm nie upadł dlatego, że w komunizmie była wolność słowa i wyznania, lecz dlatego, że nie było!"

  Pytam więc, jak Ty przestrzegasz tej wolności słowa i wyznania w stosunku do innych?

  Jeśli ktoś tutaj oszalał, to na pewno nie ja.
 • @Krystyna Trzcińska 17:04:00
  "Zgodnie z tym waszym pogańskim zwyczajem, wspólnie z zrodziną, z kapłanem i z innymi towarzyszami FRANC(k)ami, na sianku pod ściętym wiecznie zielonym drzewkiem, przybranym w ILUMINACJE (LUCYFERy), złote ornamenty, muchomory, SERPENT-ynę (wężą), ssssrebrniki, szpic i gwiazdę, zalejcie wasze bezmyślne pały.


  - Wybierając się w pielg-ŻYM-kę do pastora na pasterkę, nie zapomnijcie wcisnąć za kaptę flachy ze święconą przez niego wódą i słonym śledziem, byście mogli dokończyć celebracji w towarzystwie wystruganej kukły i żywych dzieci, przy ŻŁOBIE i dodadkowo osiągnąć

  "Stan,dodajmy,absolutnie unikalny i nieobecny w żadnym innym kontekście" (jak to trafnie ująłęś)

  zalewając się razem w tej wspólnej ekstazie, w trupa."

  Z przykrością stwierdzam, że jest to jeden z najbardziej nienawistnych i obleśnych komentarzy, jakie zdarzyło mi się na kiedykolwiek NEonie przeczytać.
  Nie wiem i nie obchodzi mnie w jakiego Boga Pani wierzy, ale po Pani słowach widać, że nie jest on dobrotliwy i tolerancyjny, podobnie jak nie jest dobrotliwy ani tolerancyjny starotestamentowy Jahwe. Poza tym, nie ma Pani zielonego pojęcia, czym jest Gwiazdka dla Polaków, nie tylko katolików i jak są one obchodzone, czemu dobitnie dała Pani wyraz w swoim komentarzu. Jeśli Pani rodzina w każde święta we wspólnej ekstazie zalewała się w trupa, to mi bardzo przykro i bardzo współczuję. Być może, faktycznie stąd pochodzi Pani gwałtowna potrzeba odwodzenia innych od obchodów Świąt Bożego Narodzenia, które akurat się zbiegają z dawniej obchodzonymi Saturnaliami rzymskimi. Zapewniam jednak, że w wielu rodzinach są one tak dalekie od Saturnaliów, jak to tylko możliwe - są ich dokładnym przeciwieństwem.
 • @Lotna
  FAKT, PANI TRZCIŃSKA MOCNO TO NAPISAŁA ALE ....

  Napisała Pani do p. Trzcińskiej:

  //Nie wiem i nie obchodzi mnie w jakiego Boga Pani wierzy, ale po Pani słowach widać, że nie jest on dobrotliwy i tolerancyjny, podobnie jak nie jest dobrotliwy ani tolerancyjny starotestamentowy Jahwe.//

  Wie pani co, nie odezwałbym się gdyby pani skończyła na pierwszej części zdania, ale jeśli zaczyna ktoś deptać Boga Starotestamentowego, zresztą co to za różnica czy Starotestamentowy czy Nowotestamentowy, bo tym Jahwe, czy YHWH, czy JHWH jest Pan Jezus, ale to jest wiadomość dla tych, którzy rozumieją Ducha Ewangelii Chrystusowej!

  Nie pozwolę, by jakaś osoba która nie ma kompletnie żadnego rozeznania na temat Pana Jezusa, twierdziła że nie Jest ON Dobrotliwy i Tolerancyjny. Wykazanie się takimi epitetami do Osoby która Oddała Życie za rodzaj ludzi, uznaję co najmniej za OPĘTANIE!

  To co pani napisała, jest kompletną nieznajomością tematu, jest kompletnym brakiem rozeznania, praw jakie nakłada Bóg(Pan Jezus) w Starym Przymierzu a rozumieniem tego, co może zrobić Bóg, stwórca człowieka, kiedy ktoś lub ktokolwiek, targa Jego Prawami!

  Powiedzenie Mu, że jest nie dobrotliwy i nie tolerancyjny, jest niczym innym kiedy powiedziano Mu że : Ma demona".

  (17) Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie.

  (18) Kto od siebie samego mówi, ten szuka własnej chwały; ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim nieprawości.

  (19) Czy to nie Mojżesz dał wam zakon? A nikt z was nie wypełnia zakonu. Dlaczego chcecie mnie zabić?

  (20) Lud odpowiedział: Demona masz! Kto chce cię zabić?

  (Ew. Jana 7:17-20, Biblia Warszawska)

  Wypowiedź pani Trzcińskiej jak i pani wypowiedź, ma wspólny mianownik, to wy macie demona!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031