Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

OMYLNOŚĆ PAPIEŻY UDOWODNIONA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dogmat o nieomylności papieży OBALONY! Tym razem obalił ten dogmat papież Fraciszek.

 
Ale najpierw o katolickim dogmacie o nieomylności papieży. Otóż dogmat ten (jak i wiele innych dogmatów i nauk katolickich) PRZECZY Ewangelii Chrystusowej, która naucza, że WSZYSCY ludzie są omylni!

Oto fragment treści tego katolickiego = przeczącego Biblii dogmatu:

'' Za zgodą świętego Soboru nauczamy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga, że Biskup Rzymski, gdy mówi ex cathedra - tzn. gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności - dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie św. Piotra Apostoła posiada tęnieomylność, jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w definiowaniu nauki wiary i moralności. Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie, a nie na mocy zgody Kościoła.
Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony że społeczności wiernych''

 

Franciszek - obecny papież (''nieomylny'') udowodnił OMYLNOŚĆ papieży! Obalił on tym samym doktrynę o nieomylności papieży!

Czy zatem Franciszek z tego powodu, że ''tej definicji się przeciwstawił'', bo obalił nieomylność papieży będzie ''wyłączony ze społeczności wiernych''?

Franciszek ogłosił bowiem, że Kościół katolicki (pod przewodnictwem papieskim) przez wiele wieków nauczał BŁĘDNIE, nauczał ŹLE, nauczał WBREW Biblii modlitwy 'Ojcze nasz'!


Kościół katolicki (pod przewodnictwem ''nieomylnych'' papieży) nauczał, by w modlitwę 'Ojcze nasz' katolicy modlili się WBREW Biblii słowami:

"I nie wódź nas na pokuszenie"!


A przecież w Biblii NIE ma takich słów, NIE ma takiego zdania w modlitwie 'Ojcze nasz'!

W Ewangeli Mateusza 6 Pan Jezus naucza, byśmy modlili się:

'' i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! (Mat.6:13) BT


Na czym zatem polega ''nieomylność'' papieży?
W wielkim skrócie mówiąc na totalnym lekceważeniu Biblii!

A najgorsze jest to, że niektórym katolikom jak np. Trybeusowi to lekceważenie Biblii BAARDZO się podoba!

Katolik Trybeus nie jest jakaś tam babuleńka, która już niedowidzi i nie ma dostępu do Bilii i nieświadomie służy kłamstwu i kłamstwa broni!
Nie! katolik Trybeus ma dostęp do Biblii, lecz Biblią gardzi!

Dla takich jak katolik Trybeus przestępcami i niewiernymi są ci, którzy głoszą zgodnie z Ewangelią, którzy na podstawie Biblii napominają, na podstawie nauki Pana Jezusa obalają kłamstwa!

Katolik Trybeus jest jednym z tych katolików, którzy kłamstwa wszelkimi sposobami bronią!

KOMENTARZE

 • I tyle.
  https://pbs.twimg.com/media/DRMeutcWsAA68hu.jpg
 • witaj Barbaro
  Jeszcze nie widziałem notki, tak szybko do lochu skierowanej.
  Trzymaj się; -))
  Pozdrawiam
 • Adminie
  Adminie DLACZEGO zesłałeś tą moją notkę do lochu?

  Podaj powód! bo przecież masz chyba powód?

  Tak więc adminie jeśli masz powód i tego powodu się NIE wstydzisz to podaj ten powód! aby wszystko było jasne!

  Adminie, czy wiesz, że obecnie w Polsce ( i nie tylko w Polsce) jest wolność słowa i wolność wyznania gwarantowana przepisami prawnymi?

  Wygląda na to, że nie tylko nie wiesz, ale jesteś wrogiem wolności słowa i wolności wyznania , jak...
 • Ojciec Święty kończy dziś 81 lat.
  Katolicki dziennik "Avvenire" pisze, że papież nie lubi ceremonii na swoją cześć. Nawet w dniu swoich urodzin koncentruje się na biednych. W ubiegłym roku z okazji urodzin zaprosił grupę bezdomnych na śniadanie w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka.

  Okazją do pozdrowienia Franciszka w dniu jego urodzin będzie południowe spotkanie na modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra, na które przybędą tysiące ludzi, wśród nich wiele dzieci. Zgodnie z tradycją papież pobłogosławi przyniesione przez nie figurki Dzieciątka Jezus do szopek.

  Z całego świata napływają życzenia dla Franciszka - informują włoskie media. Konferencja Episkopatu Włoch napisała: "Jako biskupi dziękujemy Bogu za mądrego pasterza, jakiego nam podarował w osobie papieża Franciszka, którego zapewniamy o naszej serdecznej i wiernej bliskości".

  Telewizja RAI podkreśliła, że nie zabraknie także życzeń od 90-letniego emerytowanego papieża Benedykta XVI, mieszkającego w Watykanie.

  Tort dla jubilata przygotuje jak co roku cukiernia z położonej koło placu Świętego Piotra ulicy Borgo Pio, która jest dostawcą deserów do Domu Świętej Marty.
 • Barbaro, nie rozumiesz treści dogmatu, a szczególnie pojęcia ex-cathedra.
  Powiedz, który papież ogłosił ex-cathedra słowa Modlitwy Pańskiej? Żaden, więc niedokładność tłumaczenia nie podlega pod dogmat o nieomylności papieża. Osobiście ja też z tym dogmatem się nie zgadzam, ale to co napisałaś wynika tylko z twojej chęci dołożenia Kościołowi, ale ze względu na brak twojej wiedzy trafiłaś kulą w płot.

  Obecnie obowiązujący katechizm jest zmianą poprzedniego i został opracowany za czasów Jana Pawła II pod kierownictwem późniejszego papieża Joseph'a Ratzingera. Katechizm to książka do nauczania religii i może być zmieniana dowolną liczbę razy, nie stanowi żadnego dogmatu, żadnego dokumentu ogłaszanego przez papieża ex-cathedra.
 • @roux 23:16:21
  Jak wiesz, nie jestem osobą popierającą jakąkolwiek formę cenzury, więc i skierowani tej notki do lochu, ale ta notka opiera się niestety na niewiedzy autorki oraz na jej odwiecznej chęci uderzenia w Kościół, tyle, że robi to nieudolnie, co wyjaśniłem we wcześniejszym moim wpisie. W Kościół można uderzyć na wiele sposobów, przez 2000 lat powstało wiele "miękkich miejsc", tyle, że trzeba wiedzy, a ja akurat jej dostarczać nie będę :)
 • @Husky 09:42:14
  No to życzmy papieżowi wiele zdrowia i siły w przeganianiu w Kościele "bankierów Pana Boga", szczególnie u nas się ich nazbierało, że tak o Tadeuszu R. wspomnę, ale nie jeden on.
 • @Bara-bar 00:09:34
  no proste dlaczego admin do lochu próbował notkę dać:
  boi się czarnej agentury we władzach rp - co na taką notkę powie czarna władza ... za to na żydów można nadawać bo katolik żyda nie lubi ;-)
  Krajowa Rada rydzykofonii i gebelswizji ukarała tvn wysoką karą zasięgnąwszy porady rydzykownego eksperta.... admin czuje pismo nosem ;-)
 • @Zawisza Niebieski 11:08:59
  Jaka cenzura , notki dobre są promowane na górze , notki złe idą do lochu . Zwykłe narzędzie administracyjne . Pozdrawiam . Ps: Każda powinna wisieć na swoim miejscu .
 • @Leon. 19:26:56
  Admin ma to w d..ie . Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=6QQ8YGf91iY
 • @Husky 09:42:14
  ''Ojciec Święty kończy dziś 81 lat.''
  //


  TYLKO Bóg jest Ojcem Świętym!

  Pan Jezus Chrystus nazywa Ojcem Świętym TYLKO Boga Ojca i dlatego ZABRONIŁ nazywać kogokolwiek na ziemi choćby Ojcem (Mat.23:9)!

  A jednak katolicy KPIĄ sobie z ZAKAZU Pana Jezusa Chrystusa!

  Nazywanie tak papieża jest tym samym, co nazwanie Go Bogiem.

  Podobnie z dogmatem o nieomynosci biskupa Watykanu.

  TYLKO i wyłącznie Bóg jest nieomylny, a my wszyscy ludzie jesteśmy omylni-grzesznikami (Rzym.3:23; Rzym.5:12), i dlatego dogmat o niemylnosci papieża jest nazywaniem go Bogiem!

  I tak, właśnie w ten sposób, narosły jej grzechy do nieba!

  Watykaniści i wielbiący ich naukę katolicy porywają się w ten WYRAŹNIE zakazany w Biblii sposób na Boga Samego, stawiają oni grzesznego człowieka watykańskiego w miejscu Boga!
 • @Zawisza Niebieski 11:04:05
  Papieże - ''nieomylni'' przez wieki całe modlili się OMYLNIE-SPRZECZNIE z Biblią!
  Gdyby rzeczywiści byli nieomyni, wiedzieliby, że się MYLĄ!

  Dogmaty katolickie, Katechizm KK jest zlepkiem ('żelaza i gliny') nauk niby Ewangelijnych, LECZ PRZECZĄCYCH Ewangelii Chrystusowej, tak więc masz rację, ja odrzucam je (według ciebie nierozumiem) szatańskie nauki, szatańskie dogmaty!

  Kościół katlicki mnie NIE zbawił, lecz Pan Jezus mnie zbawił i dlatego mam w nosie nauki i dogmaty katolickie, bo one PRZECZĄ Ewangeli Chrystusowej!

  To moje ex -cathedra :)))))))))))))))))
 • @Repsol 20:29:25
  ''Jaka cenzura , notki dobre są promowane na górze , notki złe idą do lochu . Zwykłe narzędzie administracyjne .''
  //

  Raczej stare wyprówowane inkwizycyjne narzędzie cenzury.

  Kto adminie USTALA i na jakiej podstawie USTALA on, które notki są 'dobre', a które 'złe' dla kogo są one 'dobre', a dla kogo są 'złe'?

  Bo wygląda na to, że admin wierzy, że jest on też 'ex cathedra nieomylny' kiedy to ustala.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031