Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
831 postów 6838 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

NIEDZIELA ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czym jest niedziela - pierwszy dzień tygodnia?

 

OŚWIADCZENIA ZWIERZCHNIKÓW KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
oraz CHRZEŚCIJAŃSKICH PUBLICYSTÓW:

“… nie ma żadnego takiego prawa w Biblii. Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy, jakoby Jezus lub którykolwiek z Apostołów nakazał przeniesienie Szabatu z soboty na niedzielę. Mamy Przykazanie Boże dane Mojżeszowi, aby uświęcać dzień Szabatu, który jest siódmym dniem tygodnia, sobotą.
W dzisiejszych czasach Chrześcijanie święcą niedzielę, gdy zostało to nam, (katolickiemu) Kościołowi objawione poza Biblią.”
Catholic Virginian, 3 paźdz. 1947

“Możesz przeczytać Biblię od Księgi Rodzaju do Objawienia, a nie znajdziesz jednego nawet wersetu polecającego święcenie niedzieli. Pismo nakazuje wiernym obchodzenie soboty – dnia, którego my nigdy nie uświęciliśmy.”
Kardyna James Gibbons, Wiara naszych ojców (1917 ed.), str. 72,73

“Jeśli protestanci byliby posłuszni Biblii, oddawaliby cześć Bogu w Szabat, który jest sobotą. Obchodząc niedzielę są posłuszni prawu nadanemu przez Kościół Katolicki”
Albert Smith, kanclerz Archidiecezji Baltimore, odpowiedź kardynała na list z 10. lutego, 1920.

“Czy nie macie nic innego na poparcie tezy, że Kościół ma władzę do tego, aby samemu wprowadzać zasady i wyznaczać obchodzone święta?”
“Jeśliby nie miał takiej władzy, nie mógłby zrobić tego, za czym podążyły nowożytne religie, nie mógłby dokonać zmiany obchodzenia soboty – Siódmego Dnia tygodnia obchodzeniem niedzieli będącej pierwszym dniem; zmiany, na której nie ma żadnego poparcia w Piśmie.”
Stephen Keenan, Katechizm doktryn, 3. edycja, str. 174

“Jak udowodnicie, że Kościół ma władzę do tego, aby samemu ustalać obchodzone święta?”
“Poprzez samą zmianę Szabatu na niedzielę; zmianę, za którą poszli również Protestanci. Jednakże z naiwnością sami sobie zaprzeczają, zdecydowanie uświęcając niedzielę, a jednoczenie ignorując inne święte dni zarządzone przez ten sam Kościół.”
Henry Tuberville, Wyciąg Chrześcijańskich Doktryn (wydanie z 1833), str. 58 (To samo oświadczenie wydano na 67. str. Podręcznika Chrześcijańskich Doktryn Daniela Ferrisa z 1916)

“Kościół Katolicki,… poczuciem pełnienia Bożej misji, zmienił dzień z soboty na niedzielę.”
The Catholic Mirror, oficjalny organ Kardynała Gibbonsa, 23. września 1893.

“Czy sobota jest 7. dniem tygodnia z punktu widzenia Biblii i X Przykazań?”
“Odpowiadam: Tak”.
“Czy niedziela jest 1. dniem tygodnia, a Kościół zmienił obchodzenie 7. dnia tygodnia – soboty, na 1. dzień – niedzielę?”
“Odpowiadam: Tak”.
“Czy Chrystus zmieni ten dzień?”
“Nie!”
Z poważaniem,
Kardynał J. Gibbons, własnoręcznie pisany list J. Gibbonsa

Wielu teologów utrzymuje, że Bóg jasno wyznaczył niedzielę jako dzień oddawania czci w NOWYM PRAWIE, zastępując nią Dzień Szabatu.

“Porzuciliśmy jednak całkowicie tę teorię. Obecnie utrzymuje się, że Bóg po prostu dał Swojemu Kościołowi władzę do obrania jakiegokolwiek dnia, który uważałby za słuszny do ustanowienia jako święto. Kościół wybrał niedzielę, 1. dzień tygodnia, a w miarę czasu dodawając kolejne święta do obchodzenia.”
John Laux, Kurs Religii dla Katolickich Wyższych Szkół i Akademii z 1936, tom 1., str. 51

“Który dzień jest Dniem Szabatu?
Sobota jest dniem Szabatu.
Dlaczego obchodzimy niedzielę, a nie sobotę?
Obchodzimy niedzielę zamiast soboty, ponieważ Kościół Katolicki przeniósł uroczystość soboty na niedzielę.”
Peter Geiermann, Katechizm Doktryny Katolickiej, Wydanie Zmienione z 1946, str. 50. Geiermann otrzymał “Błogosławieństwo Apostolskie” od papieża Piusa X, 25. stycznia, 1910.

“Kościół Katolicki zmienił uroczystość obchodzenia Szabatu na niedzielę na mocy swojego boskiego, niezawodnego autorytetu danego mu od jego założyciela, Jezusa Chrystusa. Protestanci twierdzący, że Biblia jest jedynym źródłem ich wiary, nie mają żadnych podstaw do uświęcania i obchodzenia niedzieli.”

“Obchodzenie niedzieli przez Protestantów jest hołdem, który płacą oni autorytetowi Kościoła Katolickiego”
Monsignor Louis Segur, Wyrażając się jasno o współczesnym Protestantyzmie (1868), str. 213

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031