Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6955 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

ZMARTWYCHWSTANIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biblia mówi o DWÓCH zmartwywstaniach, o DWÓCH narodzeniach i o DWÓCH śmierciach!

Jedno zmysłowe-cielesne, a drugie duchowe (Jan.3:3-17)!

 
Jedno zmartwychwstanie to zmartwychwstanie grzesznikow wierzących Bogu. Tym WYBACZONO ich grzechy, za zycia tu na ziemi, bo UMARLI śmiercią drugą, czyli śmiercią dla grzechu  TU ZA życia na ziemi.
Ci przeszli przez OGIEŃ. Ci trafią do 1000 letniego Królestwa Bożego.
 
W drugim zmartwychwstaniu zmartwychwstaną wszyscy inni, czyli ci, którym NIE WYBACZONO, bo jeszcze NIE umarli oni dla grzechu, i dlatego czeka ich Sąd Boży, czeka ich jezioro ognia, czyli czeka ich śmierć dla grzechu. 
 
 
''(11) Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.

(12) I tak jak ktoś NA TYM fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, (13) tak też jawne się stanie dzieło każdego: 

odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w OGNIU, który je wypróbuje, jakie jest. 

(14) Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 

(15) ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: SAM WPRAWDZIE OCALEJE, lecz tak jakby PRZEZ OGIEŃ. '' (1 Kor.3:11-15)
 
OCALEJE!

KOMENTARZE

 • @śmierć dla grzechu:
  '' 2 Jeżeli UMARLISMY DLA GRZECHU, jakże możemy żyć w nim nadal?

  3 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?

  4 Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy RAZEM z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

  5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno PRZEZ podobne zmartwychwstanie.

  6 To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu.
  7 Kto bowiem umarł, stał się WOLNY OD GRZECHU.

  8 Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, 9 wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy.

  10 Bo to, że umarł, umarł DLA GRZECHU tylko RAZ, a że żyje, żyje dla Boga. 11 Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie. '' (Rzym6:2-11)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930