Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

POLITYKA TO ZGNILIZNA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mieszam się do polityki, bo polityka i politycy jest jak prostytutka, jednak...

 

Jednak napiszę kilka słów na temat ostatniego tematu zastępczego, jakim jest ostatnia awantura PiSu, czyli ustawa IPN o karaniu jednych i niekaraniu innych za ich opinie na temat zbrodni popełnionych w II wojnie światowej.
 
Nie oceniam tej ustawy,  ta ustawa guzik mnie bchodzi. 
 
Ale zastanawia mnie jedno, dlaczego niby cały świat, każdy z nas ma się czuć winny za zbrodnie hitlerowskie popełnione na Żydach/żydach?
 
Ja nie mam żadnego powodu i dlatego nie czuję chęci przepraszania Żydów/żydów za zbrodnie popełniane na nich w II wojnie, tak, jak nie czuję potrzeby przepraszania Polaków, Cyganów za zbrodnie popełnione na Polakach, Cyganach w II wojnie światowej. 
 
A tak historycznie i po ludzku rzecz biorąc, to nie mogę zrozumieć dlaczego organizacje żydowskie i państwo Izrael ma ciągle pretensje  do wszystkich, w tym do Polski o II wojnę światową?
 
Przecież Żydzi/żydzi PO II wojnie otrzymali swój kraj Izrael!
Cyganie po wojnie nie otrzymali NIC, a my Polacy PO II wojnie otrzymaliśmy zamiast wolnej Polski, NIEWOLĘ sowiecka!
 
To KTO po wojnie otrzymał jakieś tam zadośćuczynienie?
Bo Polacy, Cyganie na pewno NIE!  
 

KOMENTARZE

 • Ucząc się od Żydów/żydów...
  Ja rozumiem to tak, że przykładem Izraela Polska powinna upominać się przeprosin od narodów świata za okupację hitlerowską, a potem sowiecką i również odszkodowania od narodów świata, za to, że narody świata palcem nie ruszyły, by ratować Polaków tak z II wojny, jak i z niewoli sowieckiej!

  Tym bardziej, że Polska w odróżnieniu do Żydów miała podpisane umowy międzynarodowe z Francją i Anglią na wypadek wojny!
  I konsekwencją braku wywiązania się Francji i Anglii, Polska była nie tylko pod okupacją hitlerowską, lecz także przez dziesięciolecia pod okupacją sowiecką!
 • ***
  // organizacje żydowskie i państwo Izrael ma ciągle pretensje do wszystkich, w tym do Polski o II wojnę światową?//
  Nie chodzi o pretensje a pieniądze , np Niemcy czy Szwajcaria już zapłacili , więc są OK ,pozostali , w tym Polska jeszcze nie zapłaciła bo nie ma ku temu żadnych powodów ,stąd będzie nadal nękana , przyzwoity Żyd , Norman Finkelstein , pomimo ,że ma powody by ubiegać się , przynajmniej o jakąś rekompensatę za pozostawiony w Polsce majątek swoich przodków , zrezygnował z tego bo uznał ,że skoro część tego majątku została zupełnie zniszczona a pozostała w prawdzie odbudowana ale nikt z jego rodziny nie miał już udziału w kosztach tej odbudowy ani później w kosztach utrzymania tego obiektu , to on dzisiaj już nic nie chce .Takich Żydów jest więcej i oni a nie samo państwo Izrael czy jakiś "kongres amerykańskich żydów" mają pełne prawo do ewentualnych roszczeń .Jeśli masz w tej Norwegii dom czy mieszkanie czy cokolwiek, co można pozostawić komuś w spadku ale spadkobiercą nie uczynisz państwa polskiego , to Polska nigdy nie będzie miała prawa do pozostawionego przez Ciebie przedmiotu spadku.
  Żydzi nie otrzymali państwa Izrael za darmo , oni go sobie wywalczyli ale to nie ma nic wspólnego z trwającymi już od wielu lat próbami wymuszenia od Polski "kasy" a ta podobno ciągle wzrasta i już nie 65 mld $ ale znacznie więcej chętnie by "przytulili"
 • @puuuq 11:30:32
  Zgadza się.
  Tak się składa, że od dawna znam stanowisko Normana Finkelsteina na ten temat. Jest on jednym z tych Żydów, o których główny ściek lubi milczeć, a syjoniści - "kongres amerykańskich żydów" nazywa takich jak on ''samonienawidzącymi się żydami''.

  Z tymi ''żydowskimi'' rozczeniami sprawa jest BAAAAAARDZO PROSTA.

  Te rozczenia mogą być adresowane JEDYNIE do OKUPANTÓW państwa polskiego.
  Czyli albo do pierwszego okupanta - hitlerowskich Niemiec, albo do drugiego okupanta - sowietów-komunistów ZSRR, ale NIGDY do ofiar okupacji - okupowanej Polski!

  I tu organizacje żydowskie domagające się odszkodowań od OFIAR czyli od Polski, dały plamę na całej linii i świadczą tylko o własnym analfabetyzmie prawnym, historycznym, o własnym obłędzie!
  Takie rozczenia jako bezpodstawne, po prostu obłędne należy jak każde urojenia po prostu lekceważyć.
 • @puuuq 11:30:32
  ''Żydzi nie otrzymali państwa Izrael za darmo , oni go sobie wywalczyli...''
  //

  Wywalczyli?
  Walczyli Z KIM?
  Z Anglikami? bo przecież to Wielka Brytania od roku 1917 przejęła całkowitą kontrolę nad Palestyna. Czyli od tego czasu Anglicy OKUPOWALI Palestynę i dlatego jako okupant byli odpowiedzialni za wszystko co się tam działo!

  A tak po za tym, co grozi żołnierzowi, który ZDEZERTERUJA w czasie wojny? Ilu żydowskich żołnierzy zdezerterowało z POLSKIEJ Armii Andersa, i pozostało w Palestynie?

  Może powinni oni i wszyscy w Izraelu być wdzięczni Polsce za to, że dzięki układowi Sikorski-Majski nie tylko wydostali się z łagrów, z syberii, co ocaliło ich życie, to na dodatek tylko datego, że byli w Armii Andersa dotarli do Palestyny?
  Bo to NIE dzięki organizacji żydowskich mogli opuścić łagry, syberię (czyli powolną, okrutną śmierć) i to NIE z organizacjami żydowskimi dotarli do Palestyny!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Begin
 • Mogę się mylić, ale...
  myślę, że gdyby Polacy po II wojnie otrzymali wolną Polskę, byliby zadowoleni. Nie to, że byliby zadowoleni z wojny, lecz z pokoju, z wolnej ojczyzny, bo o wolną ojczyznę Polacy walczyli.

  Dlatego nijak nie mogę zrozumieć TYCH Żydów, którzy ciągle mają pretensje, ciągle i od wszystkich, nawet od ofiar domagają się mamony...

  Przecież po II wojnie otrzymali oni ojczyznę, której nie mieli przez PONAD 2000 lat!

  Nie mogę zrozumieć TYCH, którzy mówią, że NIGDY NIE wybaczą!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930