Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6955 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

NIE ZGADZAM SIĘ NA 500 zł DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ŻĄDAM MINIMUM 5000 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych! Tak, dobrze przeczytaliście niepełnosprawni MUSZĄ dostawać MINIMUM 5 TYSIĘCY zł na miesiąc, by móc żyć!'

 
Niepełnosprawni MUSZĄ mieć pomoc, by żyć. Oni muszą mieć osoby, które będą pracowały - pomagały im - na cały etat.
 
A ILE kosztuje pomoc na cały etat???
 
No przecież na pewno NIE 500zl, ani nie pieluchy, które wspaniałomyślnie chce dać rząd PiSadystów!
 
Może zróbmy by wilk był syty i owca cała czyli rząd p. Szydło and co. weźmie premie w postaci pieluch, a niepelnosprawi wezmą gotówkę?!
 
 
Z grubsza rzecz biorąc zgadzam się z tym co na ten temat napisał w swej notce Zawisza niebieski.
 
Przeraża mnie znieczulica, która widzę w Polsce! Przeraża mnie sadyzm rządzących! Tak SADYZM, bo inaczej NIE można tego nazwać!
 
Katoliccy politycy (PiS) chcą by KONIECZNIE rodzic niepełnosprawnych. Ale po urodzeniu niepelnosprawi już ich nieinteresuja, bo katoliccy politycy (PiS) interesują się nimi TYLKO do czasu PRZED porodem.
 
5000 zł. miesięcznie to bsolutne MINIMUM!
 
Jakie masz wykształcenie katoliku, że nie rozumiesz ILE kosztuje opiekun  cały etat?
 
 
 

KOMENTARZE

 • .
  I niech nikt nie opowiada głupot i kłamstw, że Polska nie ma tyle pieniędzy, by dać niepełnosprawnym minimum 5 000 na miesiąc, bo Polska na ten cel na pewno ma!

  Ten rząd UDOWODNIŁ wszystkim, że ma pieniądze na ZBYTKI jak na niekończące się i bardzo drogie teorie spiskowe Macierewicza, na miesięcznice, na drogą ochronę Kaczynskiego, na bardzo drogie zbrojenia...

  Wystarczy uciąć te ZBYTKI i będą pieniądze dla niepełnosprawnych!
 • @Bara-bar 01:55:44
  A katolicy mają w dupie taki nakaz; niech płacą antykatolicy.
 • Witaj Barbaro,
  5*

  pozdrawiam
  Dawno Cie nie było, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko OK
 • No masz
  A 500+ to nie jest patologia ?.
  To nie jest kradzież naszych pieniędzy?.
  To nie jest dotowanie patologicznych rodzin ?.
  To nie jest prostackie kupowanie elektoratu ?.
  1*
 • @Husky 07:56:20
  Gadanie o tym, ILE trzeba dać niepełnosprawnym, bez ekonomistów, tj. nie mając kwot z budżetu, danych ekonomicznych, statystycznych, demograficznych, jest bez sensu.

  Nikt rozsądny nie kwestionuje elementarnego nakazu solidaryzmu społecznego.

  Jednocześnie:

  - nie może to być jałmużna
  - nie może to być kula u nogi dla normalnie (i tak niezbyt dobrze) zarabiających (średniej klasy) Polaków.

  Trafny jest kierunek: najtrudniej uposażonym życiowo (niepełnosprawność) powinni pomagać najbogatsi. To trochę socjaldemokratyczne myślenie (w kierunku progresywnego opodatkowania), ale nic mądrzejszego ludzkość nie wymyśliła dotychczas. Być może zamiast tych 4% dla zarabiających powyżej miliona rocznie warto byłoby zrobić jakąś progresję, by każdy Polak zarabiający np. powyżej 2-krotności średniej krajowej płacił na tę grupę społeczną, oczywiście ci, którzy zarabiają np. 2-4-krotność: 1% nadwyżki, ci co zarabiają 4-6-krotność: 2% nadwyżki, a ci, co więcej niż 6-krotność: 3%. Nie byłoby nagle takiego obucha w postaci 4% kary za dobre zarobki i sztucznego zaniżania rocznych dochodów poniżej tego miliona.
 • To może niech płaci ze swoich
  pieniędzy te 5000 zł, a nawet 50 tys. zł, a nie wymuszaj kradzież cudzych środków.

  Zna to o bacy?

  Przyszedł agitator komuszy (ten od pomagania) do bacy i pyta:
  - Baco, dacie do kołchozu krowę.
  - Dam.

  - A świnie dacie do kołchozu?
  - Dam.

  - No to jeszcze konia trzeba, dacie?
  - Ano dam, czemu nie?

  - A owieczki dacie?
  - Ni dam.
  - Czemuż to?
  - Bo mam.
 • 5000 dla niepełnosprawnych zrodzi patologię.
  Już mamy miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych a jak się popatrzy kto tam parkuje (kto ma upoważnienie) to zdrowe byki z niewidoczną "niepełnosprawnością".
  Podobnie jest (było) z rentami dla niepełnosprawnych.. za prę "groszy" można było kupić sobie taką rentę. Było już tak że oszust mógł "kupić" sobie taką rentę a lekarze mieli opracowane rodzaje "niepełnosprawności" których nie można było podważyć (np bóle kręgosłupa..) .
  A naprawdę chory niepełnosprawny nie dostawał renty bo lekarzom musiała się zgadzać statystyka... dostawał ten co płacił .. taka wersja handlu skórami.

  To wszystko to ideologia neoliberalizmu gdzie pieniądz jest wszystkim a cała reszta (człowiek, zdrowie.. dziecko) to tylko towar na którym można zarobić.

  5000 dla niepełnosprawnych sprowadzi identyczne patologie.
  "zaradni" za parę groszy kupią sobie u orzeczników 5000 miesięcznie.
  a niezaradni naprawdę chorzy ... nie znajdą akceptacji u orzeczników.
  5000 to tylko podniesienie stawki dla oszustów i skorumpowanych orzeczników.

  Podobne mechanizmy działają w domach dziecka... gdzie państwo płaci 3000 zł od łepka zastępczym rodzicom...
  To jest biznes... tak lukratywny że brakuje już dzieci dla tych zatroskanych losem dzieci "biznesmenów" już poszły "zachęty" do sądów rodzinnych by więcej dzieci odbierać rodzicom...by ten lukratywny biznes się mógł rozwijać.
  To skrajna patologia rodzina nie dostaje wsparcia na dziecko ale rodzina zastępcza już dostaje i to 3000 zł.

  To klasyczna patologia neoliberalnych "biznesmenów" te dzieci dla nich to tylko towar na którym można dobrze zarobić.

  Podobne mechanizmy działają w obszarze domów "pogodnej starości"
  nic tam nie jest pogodne .. oprócz "pogody dla bogatych" biznesmenów ...
 • @maharaja 09:56:29
  //Nikt rozsądny nie kwestionuje elementarnego nakazu solidaryzmu społecznego.//
  to posłuchaj co te mamusie w sejmie mówią
  Nie i koniec
 • Z uczciwego i ludzkiego punktu widzenia sprawa jest prosta
  Jeżli masz jakieś poglądy i chcesz je narzucić innym ludziom, to ponoś wszelkie konsekwncje głoszonych przez siebie poglądów, w tym finansowe.
  Wychowanie dziecka niepełnosprawnego jak i opieka nad niepełnosprawnym dorosłym człowiekiem to heroiczne wyzwanie. Wiedzą to ci, co takie działnie wypełniają. Kościół jednak mówi, "każde życie jest cenne", rodźmy wszystko co się poczęło, choć Bóg wymyślił aborcję płodów uszkodzonych zwaną poronieniem.

  No ale popatrz, Bara-bar, kto tu na neonie najbardziej "drze dzioba" przeciw tym niepełnosprawnym? Czyż nie ci, co chcą się katolikami nazywać? Cynizm sytuacji, zgodnie z naszą wiarą macie rodzić wszystko co się poczęło, a gdy już się urodzi, to bujajcie się rodzice, nie należy się wam żadne wsparcie, wręcz jesteście wrogami "Wolski" i z dawna wyczekiwanego przez nich rządu Wolaków. Bo przecież na "nagrody" dla sortu panów, na ławeczki śpiewające pieśni patriotyczne, na podróż jachtem dookoła świat (ostatnio pod naciskiem opinii publicznej odwołany), na program "koryto +" czyli tysiące nikompetentnych PiSiewiczów, na samoloty do Brzeszczy, na rozbijane limuzyny, na ochronę Kaczyńskiego, czy też odwołanego Macierewicza, na Czartoryskich, na najdroższego podatnikowi "pat-ryj-otę Tadeusza R., na pomniki, na ponad 1000 policjantów, barierki chroniące "miesiączki PiS", na eskapady narciarskie dla "długoPiSa", na przeloty dla pani Anders, na apartament w Bałtyku, gdzie P. Duda dopieszcza Kacperka jest, na dorosłych niepełnosprawnych nie ma. Taka ciekawostka.
  Co więcej, Morawiecki przy tej okazji znalazł możliwość podwyższenia podatków nazywając to jakże cynicznie pięknie "podatek solidarnościowy". Z kim solidarnościowy? Chyba z biiednym Gowinem, co ledwo mu do pierwszego starcza. A może to co odjęli posłom, w ramach rewanżu za wyciągnięcie politykom PiS to "co im się należało", pieniądze te skierować na dorosłych niepełnosprawnych?
 • @Husky 16:20:58
  Po tym co zrobiłeś, oszczerstwa mimo, że wiedziałeś iż to kłamstwo, za śmiecenie idiotycznymi obrazkami na blogach innych, za to, że zbanowałeś człowieka, który pokazał ci, to samo co ty robisz innym nie masz prawa włączać się do dyskusji ludzi honoru. Idź do swych trolli, tam znajdzisz swoje bagienko moralne.
 • @Oscar 13:21:44
  Z tymi 3000 zł. jak i resztą o tym jakie to kokosy rodziny zastępcze zbijają to mocno przesadzasz.
  https://warszawarodzinna.um.warszawa.pl/daj-dziecku-rodzin/na-jakie-wsparcie-mo-e-liczy-rodzina-zast-pcza-lub-rodzinny-dom-dziecka

  Obrażasz wiele ludzi, którzy poświęcają się dzieciom które utracily to co najcenniejsze, własną rodzinę. Sierociniec nigdy nie da tego, co może dać nawet tak ułomne rozwiązanie, jak rodzina zastępcza.
 • @Zawisza Niebieski 08:13:35
  // Idź do swych trolli, tam znajdzisz swoje bagienko moralne.//
  znajdzisz

  znowu klawisz uszkodzony

  //nie masz prawa//
  wstrząsające !!!!
 • Nie 5 tysięcy, ale 15 tysięcy
  Skąd ta kwota? W 2005 roku w małym mieście godzina opieki nad niepełnosprawną osobą (nie było wtedy Vat na te usługi) kosztowała 10 zł. Teraz wynosi koło 20 zł w godzinach rannych. No to przyjęłam 20 zł za godzinę przez całą dobę. Czyli mamy 480 zł na dobę, co daje w zaokrągleniu 15 tysięcy na miesiąc. Czy kogoś na to stać? Pamiętam jak się śmiano z Kaczyńskiego, że wymyśla jakieś bajki o kwotach za opiekę nad swoją mamą. A podana przeze mnie kwota mówi o opiekunce, a nie pielęgniarce. A Warszawa ma wyższe stawki, niż małe miasteczko czy wieś.

  Opiekowałam się niepełnosprawną, leżącą matką po dwóch udarach mózgu przez 8 lat. Wtedy senatorowie! PO wymyślili sobie likwidację dodatku pielęgnacyjnego w formie pieniężnej. Miały go dostawać tylko osoby niepełnosprawne i nie w formie pieniężnej, ale w godzinach opieki świadczonych przez opiekunki. Nie było protestów, tylko moja mama cały dzień płakała. Projekt ten na szczęście upadł.

  Zgadzam się z komentarzami, że przy większej kwocie może dochodzić do wielu nadużyć. Gdybym to ja miała decydować o pomocy to widziałabym ją w większej kwocie jako pomoc rzeczową. To nie tylko środki pomocy przy opiece nad niepełnosprawnym, ale możliwość opieki dziennej w odpowiednich placówkach czy wyjazdy rehabilitacyjne. A wtedy opiekun może wypocząć. Kto opiekował się niepełnosprawną osobą to wie o czym pisze. Czy pieniądze to załatwią? Według mnie nie. Pamiętam jak prosiłam panią z opieki o zostanie z mamą w wieczornych godzinach i zaproponowałam 500 zł. Przeżyłam szok jak nie zgodziła się. Nawet za 2 tysiące bym z nią nie została, bo jest za bardzo chora i ja nie będę brać odpowiedzialności jakby coś jej się stało.
 • @roux 06:37:06
  U mnie wszystko OK, tyle, ze nie mam czasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930