Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

BÓG DZIELI LUDZI NA OWCE I WILKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Natomiast my ludzie dzielimy się (lub dajemy się podzielić) na baaaaardzo wiele grup. Dzielimy się (lub dajemy się podzielić) na: kolor skóry, wiek, wykształcenie, rasy, narodowości, religie...

 
WIEMY Z BIBLII, ŻE BÓG DZIELI LUDZI NA OWCE I WILKI.

Ten Biblijny symbolizm nazywający ludzi owcami i wilkami jest dla nas baaaardzo zrozumiały, bo my wszyscy wiemy jak baaardzo różnią się owce od wilków.

Owce nie tylko nie atakują, lecz również NIE bronią się, one POTRZEBUJĄ pasterza, który ich broni, i owce OSOBIŚCIE go znają, znają jego głos i słuchają go i idą za nim, obcego nie słuchają...
Bez pasterza owce są całkowicie bezradne.


A wilki?
Wilki atakują i wilki nie mają pasterza, bo nie potrzebują, bo one BRONIĄ się same.
Wilki boją się pasterza owiec.
Wilki rozrywają owce, które nie mają pasterza...


''(9) Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. (10) Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby /owce/ miały życie i miały je w obfitości.
(11) Ja jestem Dobrym Pasterzem. Dobry Pasterz daje życie swoje za owce.
(12) Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; (13) /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
(14) Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce Moje, a Moje Mnie znają, (15) podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. '' (Jan.10)


Czytelniku, jeśli należysz do tych, którzy bronią się, wtedy znaczy to, że należysz do wilków, a nie do owiec.

 

KOMENTARZE

 • Owce:
  W Biblii porównani jesteśmy do owiec.

  To bardzo trafne porównanie!

  Bo owce, kiedy widzą wilki, gromadzą się jedną tuż przy drugiej i myślą, że w ten sposób, są bezpieczne przed wilkami.

  To owce BEZ pasterza!

  Na tej zasadzie ludzie należą do organizacji religijnych. Są razem, są w stadzie (organizacji religijnej), więc wydaje im się, że są bezpieczni.

  Ale to złudzenie. Wilki porywają, zabijają owce z takiego stada. Bo to stado BEZ Pasterza.

  Natomiast, kiedy owca ma/zna Pasterza, Który ma rózgę żelazną, taka owca NICZEGO się nie lęka, idzie za Pasterzem, ufa Mu, wie że Pasterz nie tylko będzie Swej rózgi używał, kiedy ona zbłądzi i ta rózgą pokieruje nią za Nim; taka owca wie, że Pasterz odgoni Swoją żelazną rózgą każdego wilka!

  Taka owca wie, że potrzebuje Pasterza, a nie stada (organizacji religijnej)!!!

  Taka owca zna swego Pasterza osobiście, zna Głos Pasterza, i TYLKO za Nim ufnie idzie!!!
 • @Bara-bar 22:18:30
  Pan Jezus Chrystus mówi też o kozłach.

  Kim są kozły?

  To ci, którzy myślą, że są owcami, lecz nie są, bo Pasterza NIE mają, bo NIE znają, i dlatego NIE słuchają...

  '' (32) I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.

  (33) Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.

  (34) Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie:

  Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! (35) Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; (36) byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.

  (37) Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? (38) Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? (39) Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?

  (40) A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

  (41) Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (42) Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; (43) byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.

  (44) Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? (45) Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. '' (Mat.25)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930