Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6956 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

ŻYCIE WIECZNE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co znaczy życie wieczne? Jak możemy to życie osiągnąć?

 

 JEDYNY, Który to wie i nam objawia to Pan Jezus Chrystus.

Czy mówi On nam, że chodzenie do zborów, kościołów..., i modlenie się tam da nam życie wieczne? albo jest życiem wiecznym?

Otóż nie!

Oto co On mówi na temat życia wiecznego:

''(3) A to jest życie wieczne: aby ZNALI(1097. ginóskó) Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.'' (Jan.17:3) BT

Nie ma ani jednego słowa o spotkaniach w kościołach, zborach.., nie ma ani jednego słowa o należeniu do religii, o spełnianiu nakazów religijnych!

Pan Jezus wyraźnie mówi, że życie wieczne to ZNANIE (1097. ginóskó) Ojca i Syna.

Co znaczy słowo 1097. ginóskónależy sprawdzić w Bibliach interlinearnych, np:
biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1097
biblehub.com/greek/1097.htm

Ale, aby zrozumieć co napisano, trzeba zwrócić się do Pana Jezusa Chrystusa i od Niego zrozumienie otrzymać (2 Kor.3:16).

Oczywiście, jeśli wierzący spotykają się..., nie ma w tym nic złego, jednak te spotkania NIE dają ani życia wiecznego, ani NIE są życiem wiecznym, ani NIE zbawiają, ponieważ TYLKO Pan Jezus Chrystus Swą Krwią nas Zbawił i TYLKO ZNANIE Ojca i Syna jest życiem wiecznym (eonowym).


'' (3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
(4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
(5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, NIE może wejść do Królestwa Bożego.(6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.'' (Jan.3:3-6)

O jaką wodę tu chodzi?

'' (10) Jezus odpowiedział jej na to: O, gdybyś znała dar Boży i /wiedziała/, kim jest Ten, kto ci mówi: Daj Mi się napić - prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej. (11) Powiedziała do Niego kobieta: Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? (12) Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło?
(13) W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął.
(14) Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu.
(15) Rzekła do Niego kobieta: Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać.'' (Jan.4:10-15)

KOMENTARZE

 • @
  Puk, puk!
  - Kto tam?
  - Ateista.
  - Nie wierzę!
  - Jak Boga kocham!
 • Życie wieczne ? Teoretycznie możliwe.
  Co to jest życie ?
  To mózg połączony nerwami z czujnikami wejścia i wyjścia oraz zapisane w nim informacje.
  Mózg by mógł reagować na otoczenie musi mieć czujniki pozwalające mu widzieć, słyszeć, czuć.. smakować, wąchać.. i może inne których my ludzie nie mamy ...
  Mózg musi mieć też urządzenia wykonawcze przy pomoc których może oddziaływań na otoczenia (różne raczki, nóżki, ogony , skrzydła..)
  Ta konstrukcja musi być jeszcze samonaprawialna by dłużej żyła.

  Takie konstrukcje żyją ograniczony czas bo każda naprawa jest nie idealna .. i po latach powstają deformacje które zagrażają funkcjonowaniu całości organizmu. Konstrukcja przestaje działać mózg umiera bo nie otrzymuje stosowanego zasilania (układ krwionośny)

  Życie wieczne..
  Teoretyczne gdyby można było odczytać zawartość mózgu oraz tworzyć sztuczne mózgi to
  można by zawartość mózgu przekopiować do nowego mózgu i nowych struktur peryferyjnych i "duch" czyli zawartość mózgu żyła by dalej.
  To tak jak z migracją oprogramowania ze starego komputera do nowszego szybszego silniejszego.

  To jeszcze nie jest możliwe ale można sobie taki proces wyobrazić.

  Na tym tle widać że życie na wyższym poziomie ma organizację komputera.. To prowadzi do wielu ciekawych wniosków na tle analogii do możliwości komputerów...

  Genetyka to hardware i pierwotny software (zestaw minimalnych funkcji życiowych) cała reszta rozwoju to proces programowania na podstawie interakcji z otoczeniem.

  Globalna mafia żydowska ale i KK wykorzystują ten proces na szeroką skalę do tworzenia (programowania) niewolników żydowskiego Boga (indoktrynacja religijna od najmłodszych lat).

  To zbrodnia przeciw ludzkości to tak zaprogramowani stają się mentalnymi niewolnikami żydowskiego Boga i niezwykle ciężko jest ich przeprogramować na wolnych ludzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930