Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

EKUMENIZM, CZYLI NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu ludzi myśli, że ekumenizm jest czymś nowym, nowożytnym (bo takie info przekazują dzisiejsi ekumeniści i wogole główny ściek).

 

Jednak tak wcale nie jest.
Nie ma nic nowego pod słońcem. To co jest, już kiedyś było (Koh.1:9)!
 
Bo ekumenizm występował i występuje wtedy, kiedy różni przywódcy religijni widzą zagrożenie dla WŁASNEGO BYTU!
 
Tak było kiedyś, za czasów, kiedy EKUMENICZNIE skazano Pana Jezusa na Śmierć i tak jest czasach nowożytnych!
 
Kiedyś - jak informuje nas Biblia - największe stronnictwa religijne czyli Faryzeusze i Sadyceusze nie zgadzali się, głosili sprzeczne nauki. 
 
Jednak kiedy PRZYWÓDCY OBU tych stronnictw religijnych dostrzegli, że jeśli Go tak zostawia, wtedy WSZYSCY ludzie pójdą za Chrystusem, za Jego nauką, a oni zostaną BEZ ludu, wtedy zjednoczyli się nie tylko między sobą, lecz także z Rzymianami (EKUMENIZM) i razem - EKUMENICZNIE - doprowadzili do Śmierci Zbawiciela!
 
Tak jest też w czasach nowożytnych.
 
Kiedy różni, niezgadzający się między sobą przywódcy chrześcijańscy zorientowali się, że ludzie PORZUCAJĄ ich wszystkich, wtedy nazwali to: ''zeświecczeniem społeczeństwa''!
 
Ekumenizm to zjednoczenie różniących się między sobą stronnictw religijnych, używających swych wpływów w polityce PRZECIWKO Ewangelii, PRZECIWKO Panu Jezusowi Chrystusowi!
 
Za czasów Pana Jezusa - ówcześni ekumeniści - mówili tak:
 
'' (48) Jeżeli Go tak pozostawimy, to WSZYSCY uwierzą w Niego, i przyjdą Rzymianie, i zniszczą NASZE miejsce święte i NASZ naród.'' ( Jan.11:48)
 
I w naszych czasach jest podobnie.
 
Oni chcą zachować SWOJE wpływy, SWOJĄ pozycję, SWĄ władzę nad ludem, który według nich jest ICH, należy do NICH, a NIE do Boga!!!
 
Jednym i drugim NIGDY nie chodziło/nie chodzi o wiarę Bogu, lecz o wiarę IM! Oni potrzebują ludzi, BO bez ludzi wierzącym IM, ONI GINĄ!
Tak przywódcy religijni, jak i polityczni potrzebują ludzi, którzy wierzą IM. Ludzi, którzy utrzymają ich u władzy.
 
 

KOMENTARZE

 • Tak jak nie masz pojęcia o Biblii tak i o ekumenizmie
  Ekumenizm wśród judaizmu znalazłaś? Poczytaj co to ekumenizm zanim się na ten temat wypowiesz.
 • @Jaromir 00:51:23
  Judaizm powiadasz? A to ciekawe, bo niezupełnie zgodne z Biblią, z faktami!

  Czy wiesz KOGO w tamtych czasach oczekiwali WIERZĄCY Bogu YHVH?

  Otóż - jak informuje nas Biblia (Mat.2:4-6)- WIERZĄCY Bogu YHVH oczekiwali Zapowiedzianego w Piśmie Zbawiciela Mesjasza, czyli Jezusa Chrystusa.

  Tak jak my WIERZĄCY Bogu dzisiaj oczekujemy Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa, tak oni wtedy oczekiwali Jego pierwszego Przyjścia.

  I dlatego, tak jak my-wierzący Bogu NIE jesteśmy judaistami, tak i oni NIE byli judaistami.

  Tak jak wierzący dzisiaj są Chrystusowymi/Chrystianami (niepoprawnie w j. polskim zwani chrześcijanami), tak oni wtedy również byli.

  Przywódcy religijni OFICJALNIE (na pokaż, na niby) wyczekiwali Go, jednak -jak wiemy z Biblii - tak na prawdę NIE chcieli Go, obawiali się Go, bali się, że wszyscy Jemu uwierzą, dlatego ciągle knuli, chcieli Go przyłapać na słowie, aż w końcu widząc, że ludzie idą za Nim, że tracą posłuch wśród ludu, podstępnie wydali Go na Śmierć.

  A kiedy Piłat chciał Go uwolnić, zaszantażowali Piłata:

  ''(12) Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić.
  Żydzi jednak zawołali: Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi. ''(Jan.19:12)

  Tak więc jedynymi ludźmi, których można nazwać judaistami, to byli ówcześni przywódcy religijni, czyli ci którzy na Śmierć Go wydali.
  Oni NIEwierzyli Bogu!

  Pan Jezus mówi o NICH:

  '' 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście». '' (Jan.8:44-47) BT
 • @Bara-bar 15:19:40
  Zanim ci Jaromir odpowie, to abstrahując od tego w co wierzymy popatrzmy co na postawione przez ciebie pytanie mówi Biblia.

  "Czy wiesz KOGO w tamtych czasach oczekiwali WIERZĄCY Bogu YHVH?"

  Oczekiwali mesjasza o których mówili im prorocy. Weźmy Iz 11,1–2
  "I wyrośnie różdżka z pnia Jessego2,
  wypuści się odrośl z jego korzeni.
  2 I spocznie na niej Duch Pański3,
  duch mądrości i rozumu,
  duch rady i męstwa,
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. "

  Tak dla informacji Jesse to ojciec Króla Dawida. Tak więc oczekiwali męskiego potomka Króla Dawida, na którym spocznie Duch Święty.
  "Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama.... Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. " [Mt 1, 1-6]

  Czy Jezus narodzony z Maryi - dziewicy za sprawą Ducha Świętego bez współudziału Józefa spełniał przepowiednię Izajasza?

  Judaizm to religia sekt. W Biblii opisani są głównie Faryzeusze i Saduceusze. Zasadzki na Jezusa zwykle zakładali Faryzusze. Przykład Mt 22, 15-22 "Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.... " Chodzi o podatek i słowa "oddajcie cesarzowi co cesarskie a Bogu co Boskie".

  Jezusa jednak zamordowali słudzi Świątyni, tłum podburzli słudzi świątyni. Gdzie więc masz ten żydowski ekumenizm?

  Janowi Chrzcicielowi i wiele wskazuje na to, że Jezusowi najbliżej było do poglądów essńczyków, stąd starcia słowne między Jezusem a faryzeuszami były sporami między sektami, zaś nienawiść Saduceuszy która doprowadziła do ukrzyżowania wynikała z tego, że poglądy Jezusa godziły w interesy, czysto finansowe Saduceuszy. Czy Jezus po przybyciu do Jerozolimy dokonał rytualnego obmycia? Nie Jezus zaprzeczał potrzebie takich rytualnych czynności. Co więcej przegonił kupców z Świątyni i to w okresie najlepszych interesów, czyli Paschy.

  Jeśli chodzi o saduceuszy to były zwykłe, niskie dążenia ludzkie a nie ekumeniczne połączenie saduceuszy z faryzeuszami.

  Faryzeusze nie chcieli mordować Jezusa, to byli ludzie wykształceni, oni chcieli obalić tezy Jezusa drogą obalenia ich w dyskusji.
 • @Bara-bar 15:19:40
  Tylko co ma to z ekumenizmem wspólnego? U Jana Jezus nie mówi do przywódców religijnych a do faryzeuszy. To byli tak samo zwykli ludzie którzy kładli nacisk na czytanie Pisma tak jak ty czytasz Biblię.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930