Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

KERENIE, JAK BARDZO TY BŁĄDZISZ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

GRZEGORZU JAK BARDZO TY OBRAŻASZ BOGA!

 

JASSY JAK BARDZO TY ZŁYM CZŁOWIEKIEM JESTEŚ!
 
JAK BARDZO WY NIENAWIDZICIE!
 
A wszystko dlatego, że NIE znacie Pana Jezusa Chrystusa!
 
''Dobry człowiek z dobrego skarbca swego sercawydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca swego serca wydobywa zło, gdyż z obfitości serca mówią jego usta.'' (Łuk.6:45)

 
 
W Biblii jest WSZYSTKO, jednak ty Kerenie, Grzegorzu, jassy wybieracieTYLKO zło, bo złe są wasze serca!
 
To nie ja mówię, lecz jak widać Pan Jezus Chrystus!
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @
  SZATAN RÓWNIEŻ PRZYRZEKŁ, ŻE LUDZIE NIE UMRĄ!

  Rozumiem Ciebie Bara - bar! Mając Twoje poglądy rozumiałbym tak samo jak Ty. Tak samo bym pisał i tak samo bym mówił! Ale na "moje nieszczęście" mam inne zdanie niż Ty. Jakże delikatna jest nić pomiędzy nienawiścią a miłością, prawda? Ty wiesz o tym bardzo dobrze!

  Ty przecież w gruncie rzeczy uważasz, że wszyscy ludzie prędzej czy później zostaną uratowani. Ja uważam, że jezioro ognia i siarki to definitywne zniszczenie, Ty natomiast sądzisz, że to oczyszczenie dla wszystkich. Tym samym ze Śmierci Syna Bożego zrobiłaś farsę i bawisz się cytatami Biblijnymi na własnym podwórku. Wprowadzasz ludzi w błąd i sprzeciwiasz się Bożej Woli.

  Tak w zasadzie gdy mówisz o oczyszczeniu dla wszystkich w jeziorze ognia i siarki to jesteś za ekumenią. Sama z tego zapewne nie zdajesz sobie sprawy ale takie są fakty.

  Zatem pozwól, że będę "błądził" nadal. (Według Ciebie oczywiście ale nie według mnie!). Niestety nie mogę dać jednej gwiazdki, wybacz!
  No ale to jest Twoje podwórko więc możesz pisać co Ci się podoba.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ Bar-bara jak ty możesz kłamać ludzi i pisać herezje na temat Nauki Bożej !
  //JASSY JAK BARDZO TY ZŁYM CZŁOWIEKIEM JESTEŚ! //

  Jassy radzi , zanim wypowiesz jakiekolwiek słowo przeciwko drugiemu człowiekowi dobrze jest sprawdzić takiego człowieka z jaką nauką on przychodzi i jakiego jest Ducha .

  Pan Jezus uczy aby badać Duchy skąd są i skąd pochodzą !!!

  Jassy , 57kerenor , 60grzegorz , już na neon24 pisali nie raz kim są i jakiego są Ducha , no ale widzę ,że najwidoczniej nie doczytujesz postów i komentarzy do końca lub ich nie rozumiesz , a do poznania i zrozumienia Nauki Bożej jest potrzebny tylko Pan Jezus nikt inny .

  Piszesz również ;

  // W Biblii jest WSZYSTKO, jednak ty Kerenie, Grzegorzu, jassy wybieracieTYLKO zło, bo złe są wasze serca! //

  Jassy radzi pomodlić się do Pana Jezusa i poprosić Go o pomoc ,zrozumienie i poznanie Jego Nauki Świętej .

  Pan Jezus powiedział ;

  Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego , a wszystko inne będzie wam dodane / Ew. Mateusza 6,33 /

  Piszesz;

  // To nie ja mówię, lecz jak widać Pan Jezus Chrystus! //

  Pan Jezus to dobry pasterz i zna swoje owce , ale skąd ty jesteś nie wiem i dokąd idziesz też nie wiem . Wiem natomiast , że Pan Jezus nie kłamie i że w nim nie znaleziono nawet chwilowego zaćmienia .

  A ty Bar-bara kłamiesz i wprowadzasz innych ludzi w błąd pisząc swoje artykuły czy posty na temat zbawienia , że kiedyś tak i tak wszyscy ludzie będą uratowani to jest zbawieni , a to jest nieprawdą i ja się z tym nie zgadzam , gdybym się z tobą zgodził byłbym tak jak Ty kłamcą i zgadzał bym się z ekumenią tak jak ty , a ja się z tym nie zgadzam .

  Bar-bara ja się z tobą nie zgadzam i nie będę poniżał i obrażał Pana Jezusa i Jego Nauki Świętej . Ty natomiast sobie robisz szydere z śmierci Zbawiciela okłamując i wprowadzając ludzi w błąd . Pamiętaj Pan Bóg nie da się z Siebie naśmiewać oj nie da !!!

  I to tyle mam tobie do powiedzenia i na tym kończę rozmowę z tobą i nie będę więcej rzucał pereł ….. i nie mogę dać żadnej oceny, no bo nie należę do ekumenii i do żadnej organizacji czy wyznania zarejestrowanego na ziemi . Cześć !
 • @
  SZACUNEK DO INNYCH WYZNAŃ!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/144421,szacunek-do-innych-wyznan


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 13:59:22 "Biblia to nie menu w restauracji" (@Circ)
  Kerenie, z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś kryptowatykanistą!

  Barbara ma rację pisząc, że z Biblii wybierasz tylko fragmenty bez zwracania uwagi na kontekst, gdy Ci się udowodni, że nie masz racji to banujesz lub usuwasz komentarze.
  Tak samo zachowuje się Watykan. Chyba uczciwiej byłoby nie powoływać się na Biblię wcale niż wybierać, to co pasuje do z góry założonej tezy.


  "(3) Przyjdzie bowiem czas, kiedy to wielu nie zechce już słuchać zdrowej nauki; pójdą za własnymi pożądaniami, gromadząc zresztą wokół siebie nauczycieli, którzy będą im mówić tylko to, czego sami zechcą słuchać. (4) Przestaną liczyć się z prawdą, odwrócą się od niej i pójdą za nieprawdopodobnymi baśniami" (2 Tm:3-4 BWP)
 • @roux 16:54:59
  //@jassy27 13:59:22 "Biblia to nie menu w restauracji" //

  No proszę , świadek roux chodzący od domu do domu z fałszywą nauką na ustach , chce ludzi nauczać , prawa Bożego i Nauki Bożej . To świadkowie nie rozmawiają i nie modlą się do Pana Jezusa , a czy to Bóg Ojciec nie posłał do ludzi Syna swego Pana Jezusa !, po to aby uratował rodzaj ludzki i aby świat był przez Niego Zbawiony ! i to Jego należy głosić , a nie o końcu świata ?

  roux ! ,, Biblia to nie menu w restauracji ,, !!! no właśnie , dlaczego to wy świadkowie nauczacie ludzi o końcu świata , a nie mówicie im prawdy o Panu Jezusie . Dlaczego zaczynacie swoje rozmowy z ludzmi od ostatniego rozdziału w Piśmie Świętym i kto tu jest sekciarzem i kto wybiera sobie fragmenty z Pisma Świętego ? roux Biblia to nie menu w restauracji !!!

  Jeden z uczni Pana Jezusa apostoł Jan , powiedział ;

  Jeśli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki , nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie . Kto go bowiem pozdrawia , uczestniczy w jego złych uczynkach / II List Jana 1,10 /.

  Pan Jezus jest BOGIEM POTĘŻNYM , jest najdoskonalszym wzorem wiary !!!! i to przed nim należy zgiąć swe kolana , albowiem jego jest królestwo i moc i chwała, bo tak zadecydował Bóg Ojciec !!!

  Roux ! i tego należy , trzeba nauczać ludzi i mówić im prawdę o Panu Jezusie . roux ! , a pospolitych i babskich baśni unikaj , ćwicz się natomiast w pobożności i w mówieniu ludziom prawdy o Panu Jezusie i o Jego Nauce Świętej . Bo taka jest Wola Boga Ojca , a od ludzkiej nauki trzymałbym się z dala .
 • @jassy27 13:59:22
  Zarzucasz mi kłamstwo?

  Ja jestem grzesznicą, jestem płodem poronionym...! Ja wcale nie zasługuję na zbawienie, na życie!

  A ty?

  Ale czy ja kłamie kiedy mówię, żeś złym człowiekiem?
  Przecież dla ciebie dobra nowina to ZŁO, czyli zagłada-unicestwienie większości ludzi? przecież głosisz, że tylko mała garstka będzie żyła, będzie przez Pana Jezusa zbawiona, a większość ludzi będzie zgładzona?!
  Przecież ty tak właśnie głosisz, więc ja nie kłamie, lecz piszę prawdę.

  Zagłada ludzi jest ZŁEM! Głoszenie zagłady jest KPINĄ ze Śmierci Zbawiciela!

  Głoszenie zagłady ludzi to głoszenie ZŁEJ, POTWORNEJ Nowiny! Jednak tobie (Kerenowi...) się BARDZO podoba, dla was zagłada- ZŁO jest dobrem i to ZŁO-zagładę głosicie jako dobra nowinę!

  Dlaczego to czynisz?

  Pan Jezus mówi, że wydobywamy z serca, głosimy to co mamy w sercu (Łuk.6:45).
  Tak więc to co głosisz, czyli zagładę większości ludzi, pochodzi z TWEGO serca.
  A kto wszczepił to w twoje serce?

  Ciekawa też jest wasza, czyli twoja, Kerena.. reakcja na Dobrą Nowinę, czyli na to, że wszyscy ludzie (nawet ci z drugiego zmartwychwstania) będą zbawieni, że Bóg wszystkich uratuje.

  Z waszych reakcji widać, że zamiast się cieszyć, radować, wy cierpicie, zatykacie sobie uszy, nie chcecie tego słuchać, stajecie się GŁUSI na Słowo Boga, czyli na wszelkie cytaty Biblijne mówiące o tym!

  *****

  Jassy jesteś jeszcze jak faryzeusz Szaweł. Ty znasz Pismo, ale znasz Je TYLKO technicznie, czyli jak uczony w Piśmie, bo NIE znasz jeszcze Pana Jezusa Chrystusa i właśnie dlatego jak faryzeusz Szaweł nie rozumiesz Pisma.

  Ty, Keren.., jak faryzeusze przecedzacie komara (szescio, a nie siedmioramienny świecznik...), a łykacie wielbłąda (wierzycie i głosicie w to co cała ziemia - ekumnizm - 3625. oikoumené- głosi, czyli boga zabójcę)!


  NICZYM nie różnicie się od chrześcijan (katolicy, protestanci...), ponieważ wy też wierzycie w boga zabójcę, który zabija swoich wrogów, a takim jest szatan!


  *****

  Jassy, Ewangelia to Dobra, to Bardzo Dobra Nowina! A to dlatego, że Ewangelia naucza, że Pan Jezus Chrystus jest Zbawicielem wszystkich ludzi!


  Ciekawe jest też to, że wy, jak wszyscy religionisci głosicie, że Pan Jezus nie zbawi wszystkich ludzi, ale ZAWSZE twierdzicie, że akurat WAS On zbawi, że Jego Krew zmazuje akurat WASZE grzechy!

  A takie twierdzenie, jak naucza Pismo, jest cechą Babilonu, który głosi: JA, JA NIKT INNY TYLKO JA!
 • @57KerenOr 00:24:44
  ''SZATAN RÓWNIEŻ PRZYRZEKŁ, ŻE LUDZIE NIE UMRĄ!

  Rozumiem Ciebie Bara - bar! Mając Twoje poglądy rozumiałbym tak samo jak Ty.''

  //

  A ty znów jak twój ojciec diabeł KŁAMIESZ!

  Przecież ja głoszę zgodnie z Ewangelią Chrystusową ŚMIERĆ! nie tylko śmierć pierwszą, lecz także śmierć drugą!
 • Kereniaki: czyli Keren, jassy...
  Kereniaki: czyli Keren, jassy..., myślicie jak mieszkańcy ziemi 3625. oikoumené, jak ludzie NIEnarodzeni z Ducha...!


  Po waszych wpisach na temat zbawienia, na temat charakteru Boga na odległość widać, że wy Pana Jezusa Chrystusa w ogóle NIE znacie!

  Widać, że nie jesteście narodzeni z Ducha, że nie myślicie jak mieszkańcy niebios, lecz po ziemsku, jak mieszkańcy zmiemi 3625. oikoumené!

  Jesteście jak faryzeusz Szaweł, jak on chcecie śmierci-unicestwienia wszystkich innych, a powinniście być jak Apostoł Paweł, czyli chcieć zbawienia wszystkich innych!

  Ale, aby zmienić się z Szawła w Pawła trzeba poznać Pana Jezusa, bo to On zmienia nas!

  Ja Go znam!
  Dlatego ja wiem co to jezioro ognia, ja wiem co to płacz i zgrzytanie zębami, ja wiem co to śmierć druga, co to narodzenie z Ducha!

  Ja wiem, bo tego doświadczyłam, kiedy poznałam Pana Jezusa Chrystusa.

  Wtedy zobaczyłam wszystkie moje grzechy, zobaczyłam jak bardzo obrażałam Go, kiedy myśląc po ziemsku/3625. oikoumené wierzyłam, że On nie wszystkich Zbawi, że większość unicestwi...!

  On jest Miłością i On mi wybaczył, jednak ja sama sobie wybaczyć nie potrafiłam i dlatego pragnęłam TYLKO śmierci, uważałam, że jak poroniony płód powinnam umrzeć!

  Pragnęłam tylko śmierci i umarłam! Umarłam śmiercią DRUGĄ! i wtedy też narodziłam się powtórnie!

  I dlatego nie myślę już jak mieszkańcy ziemi 3625. oikoumené, lecz jak mieszkańcy nieba!

  Dlatego ja raduję się z tego, że Bóg jest Zbawcą wszystkich!
  Raduję się z tego że nawróci On największych grzeszników!

  A wy z tego powodu wpadacie w złość!
 • @roux
  SYN BOGA OJCA JEST MOIM BOGIEM ROUX A TWOIM RÓWNIEŻ?

  Ukrytym poplecznikiem Watykanu to raczej TY jesteś roux ze względu na tematy, które podejmujesz :)!

  Póki co zbanowany nie jesteś od dłuższego czasu więc nie masz co narzekać! Tymczasem Zawisza u mnie jest nieaktywny i to z powodu kłamstw, które pisze. Żałuję tylko, że ani TY ani wielu innych nie zechce nawet sprawdzić...

  A' propos wybierania z Biblii tego co mi się podoba nie patrząc podobno na kontekst! W tym to raczej Ty jesteś dobry. Przypomnę tym, którzy nie wiedzą o tym, że jesteś Świadkiem... chodzącym od domu do domu.
  Przypomnę również, że Ty jako Świadek... nie modlisz się bezpośrednio, powtarzam, bezpośrednio, do Pana Jezusa, chociaż podobno Syn Boży jest Twoim Panem i Duchowym Ojcem a także Potężnym Bogiem, oraz (uwaga!), nazywasz Pana Jezusa Chrystusa Cudownym Doradcą ale nie masz najmniejszej nawet ochoty by ów Cudowny Doradca w czymkolwiek BEZPOŚREDNIO Ci doradził.

  Ze swej strony proponuję opuścić Organizację Świadków... i mógłbyś przyjrzeć się wielu wersetom, których nie rozumiesz. Przykład: Ludzie wierzący nazwani są OBLUBIENICĄ, zatem Pan Jezus jest Mężem, a Ty powinieneś być Jego Małżonką! Patrz: Ewangelia według Mateusza 25!

  Małżonka wyznaje miłość Swojemu Mężowi. Małżonka mówi Mu, że Go kocha. Małżonka do Swego Męża zwraca się BEZPOŚREDNIO, np. mówiąc Mu, że jest wdzięczna, że ją wybrał...

  Odpowiedz mi na pytanie proszę: Kiedy ostatnio powiedziałeś Panu Jezusowi BEZPOŚREDNIO KIERUJĄC SWOJE SŁOWA DO NIEGO, że Go kochasz? Jeśli o mnie chodzi, mówię te słowa Zbawicielowi bardzo często. Oblubienica przecież wyznaje miłość Swojemu Mężowi! Bądź odważny i napisz!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 00:19:09
  A z jakiego powodu jest zbanowany Jaromir? Czyż nie z tego samego co Zawisza? Bo podjąłem jego temat? Jeśli ktoś kłamie to ty KerenOr. BANUJESZ JAK CI SIĘ KŁAMSTWA BIBLIJNE WYKAŻE. Tobie nie zależy na prawdzie a tylko na tym by ci kłamstw nie udowodnić.
 • @Jaromir
  MOŻE GDZIEŚ NIE DOCZYTAŁEŚ: ZBANOWANY JEST TYMCZASEM ZAWISZA.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 08:56:37
  Zbanowałeś mnie bo podjąłem temat za który zbanowałeś Zawiszę. Ja, Roux, Zawisza kto jeszcze byli banowani by ci kłamstw nie wykazywali? To ty kłamiesz i boisz się tych co ci to chcą wykazać. Twoja nauka to manipulacje banem chronione nie nauka Chrystusa.
 • @Jaromir
  TAK! BYŁ BAN!

  Tak, zbanowałem Cię kiedyś pod poniższym adresem ponieważ "u mnie nie ma miejsca na katolickie herezje"!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/143356,o-takim-jednym-co-przestawial-ziemie#comment_1455874


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Jaromir
  U MNIE NIE MA MIEJSCA NA KATOLICKIE HEREZJE! Koment do Jaromira!

  Przypominam, jeśli zapomniałeś naszą, (a może moją tylko i 60grzegorza) dyskusję:

  "ZBYT MOCNO ZABOLAŁ CIĘ WPIS GRZEGORZA. NIE TYLKO CIEBIE BOLĄ WPISY TAKICH LUDZI, KTÓRZY POSIADAJĄ WIĘCEJ MIŁOŚCI DO SYNA BOGA OJCA NIŹLI TY I ZAWISZA NIEBIESKI!

  A szkoda, bo przecież Syn Boga Ojca może Wam pomóc, no ale skoro Ty nie wierzysz w tę pomoc to trudno. Ty myślisz, zresztą niezgodnie z Nauką Pana Jezusa, że ów Duch Święty dany Apostołom to może jakaś trzecia osoba boska z Nieba? Uczysz tutaj na Neonie, że Pan Jezus nie kazał nauczać ludzi dziś żyjących? Oooo! Kompletnie, ale to kompletnie nie znasz Nauki Syna Bożego.

  Owszem Syn Boga Ojca jest Niebie ale wysyła swoim uczniom i uczennicom Ducha Swojego Świętego i nie jest to jakaś dodatkowa osoba boska z Nieba tylko jest to Boża Moc, Chrystusowe Tchnienie, Które ciągle nam przypomina i uczy nas byśmy pewnego dnia godnie mogli stanąć przed Panem.

  No ale nie tylko człowiek potrzebuje tego Bożego Ducha. Syn Boga Ojca tegoż Ducha również otrzymał od Swojego Taty! Tak, może o tym nie wiesz, ale Pan Jezus od Boga Ojca otrzymał DUCHA MĄDROŚCI I ROZUMU, DUCHA RADY I MĘSTWA, DUCHA WIEDZY I BOJAŹNI.

  Proroctwo Izajasza rozdział 11:1, 2

  "1 I wyrośnie różdżka z pnia Jessego,
  wypuści się odrośl z jego korzeni.
  2 I spocznie na niej Duch Pański,
  duch mądrości i rozumu,
  duch rady i męstwa,
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/11.php

  I ten Duch Ojcowski, Duch Święty od Boga Ojca, był zawsze z Panem Jezusem. I nie była to żadna jakaś trzecia postać Jaromirze tylko był to wpływ Ojcowskiej Mocy na Swojego Syna! Ojcowska Opieka! Ojcowska Mądrość!

  Grzegorz przypomniał Ci ostatnią Wolę Zbawiciela:

  "(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) UCZĄC JE PRZESTRZEGAĆ WSZYSTKIEGO, CO WAM PRZYKAZAŁEM.
  A OTO JA JESTEM Z WAMI PO WSZYSTKIE DNI AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA".

  (Ew. wg Mateusza 28:19-20, Biblia Warszawska)

  Ludzie wierzący powinni uczyć bliźniego swego Drogi Bożej. Ludzie wierzący powinni uczyć ludzi tych nauk, które Syn Boży przekazał a nie herezji o modlitwach do "Marii". Nie herezji na temat modlitw do papieża Jana Pawła II! Nie herezji na temat chrztu niemowlaków. Nie herezji na temat obrazów i figur niby to świętych.

  Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć, skoro piszesz, że Pan JEZUS NIE KAZAŁ NAUCZAĆ LUDZI DZIŚ ŻYJĄCYCH? Czasy Inkwizycji i morderstw Twojego Kościoła tymczasem się skończyły. Jednak zabijacie ludzi nadal w innej formie. Niszczycie ich wnętrze. Wpajacie im Nauki, które z Naukami Pana Jezusa i Boga Ojca nie mają nic wspólnego.

  I Wy mi się dziwicie, że przychodzi taki moment, że wyrzucam Was z mojego bloga? Dziwicie się, iż jakiś tam sekciarz nie chce słuchać jak obrażacie Pana Jezusa i Boga Ojca?!

  Jaromirze, napisałeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Upsss... No cóż, z tego wynika, że nie modlisz się do Syna Boga Ojca o zrozumienie!

  Cytat:

  "(13) O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. (14) UFNOŚĆ, KTÓRĄ W NIM POKŁADAMY, POLEGA NA PRZEKONANIU, ŻE WYSŁUCHUJE ON WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB ZGODNYCH Z JEGO WOLĄ. (15) A JEŚLI WIEMY, ŻE WYSŁUCHUJE WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB, PEWNI JESTEŚMY RÓWNIEŻ POSIADANIA TEGO, O COŚMY GO PROSILI".

  1 List Jana 5/13-15

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  Podsumowanie! Napisałeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Z Twojego wpisu można również wywnioskować, że Pan Jezus także nie mógł o nic zapytać Boga Ojca bo On Był na Ziemi a Jego Tata w Niebie...

  Idź tymczasem do Siebie, ponieważ nie ma tu miejsca na katolickie herezje!

  KONIEC ROZMOWY!".

  ADRES:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/143356,o-takim-jednym-co-przestawial-ziemie#comment_1455874


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:57:37
  Cztery osoby o różnym podejściu do Biblii i nauki z niej płynącej: Bar-bara chrystusowców, Jaromir katolickie, Roux - Ś. J. i ja historyczne mowią jednym głosem, "Biblię traktujesz jak menu" - Roux, "Biblię traktujesz jak książkę telefoniczną, z którem można wybierać pozycję bez zwracania uwagi na kontrekst" ja a ty banując, kasując komentarze,kręcąc, kłamiąc, twierdzisz, że inni to robią zaś ty jeden masz "naukę Jezusa". I kogo masz do wsparcia? Grzegorza i Jassego, co zawsze z tobą jednym głosem mówią?

  Jesteś fałszywym prorokiem, co nie prawdy szuka a chce narzucić swą fałszywą interpretację. Gdybyś był uczniem Jezusa to jak Jezus na próby faryzeuszy byś obronę swych tez znalazł, bo nauka Jezusa jest prawdą, choć nie zawsze prawdę mówi Biblia (w rozumieniu, nie jest spójna w wyniku rożnych działań ludzi w przeszłości). Jezus nie wiał od faryzeuszy, gdy ci mu chcieli wykazać błędy, to faryzeusze odchodzili nie wiedząc co powidzieć. Jak faryzeusze Jezusa ty atakujesz Kościół, a jak dostajesz odemnie odpowiedź opartą na Bibli lub innych tekstach historycznych epoki, to ty jak faryzeusze odchodzisz za bana. Przy czym faryzeusze odchodzili z zawstydzeniem, ty odchodzisz w gniewie. Nie ma w tobie pokory, jest buta. Obrażasz Jezusa twierdząc, że to ty Jego naukę właściwie głosisz a inni się mylą.

  Napisałeś do Jaromira "Idź tymczasem do Siebie, ponieważ nie ma tu miejsca na katolickie herezje!" A gdzie my jesteśmy? To ty tu jesteś gospodarzem, czy raczej gościem? Przecież to tu autorka zarzuciła ci plecenie herezji niezgodnych z nauką Jezusa, więc raczej to ty powinienieś zwiewać z podkulonym ogonikem, jak to masz w zwyczaju, gdy tezy twe zostaną obalone, do siebie by tam obrażać Jezusa, manipulować Jego nauką głosząc swe herezje jako jego naukę. Tekst zatytuowany jest "KERENIE, JAK BARDZO TY BŁĄDZISZ!" Kerenie, nie Jaromirze, widzisz to?
  Nazywaj kłamcą kłamcę, czyli siebie, a nie tego co ci kłamstwa potrafi wykazać. Zbanowałeś przynajmniej 3 osoby, nie wiem czy też Bar-barę, ale nie wykluczone, z tego co pamiętam to wpisy jej kasowałeś, ale mogę się mylić.
 • @57KerenOr 10:57:37
  Prawda katolika nie boli. Prawda boli heretyka stąd banuje. Nikt nie ma możliwości zapytania Boga... Zdecyduj się czy Jezus jest Bogiem czy nie. Czy Jezus dziś zjednoczony z Ojcem ma pytać Boga? Widzisz jakie herezje głosisz?
 • @Jaromir
  PAN JEZUS JEST BOGIEM. ZAWSZE NA NEONIE O TYM MÓWIŁEM!

  Nie muszę się Jaromirze nad tym zastanawiać!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:25:02
  "PAN JEZUS JEST BOGIEM. ZAWSZE NA NEONIE O TYM MÓWIŁEM!
  Nie muszę się Jaromirze nad tym zastanawiać!"

  Ale warto się wgłebiać w tę tajemnicę. Misteria są po to aby być w nie wtajemniczonym, najlepiej pod dobrym przewodnictwem Ojców Kościoła takich jak Św. Atanazy Wielki.
 • @57KerenOr 12:25:02
  to widać, że się nie zastanawiasz, że lekceważysz Pismo św
 • @Pedant
  BEZE MNIE NIC UCZYNIĆ NIE MOŻECIE!

  A ja myślałem, że może napiszesz, iż najlepszym Doradcą w tej Sprawie będzie Sam Syn Boga Ojca, który może objawić człowiekowi Swoje Bóstwo, Moc i Potęgę, i doprawdy nie jest mi do tego potrzebne przewodnictwo Kościoła katolickiego.

  No chyba, że nie wierzysz w Pomoc Zbawiciela ale to już jest inna kwestia!

  Bóg Ojciec Dał Swojemu Synowi Pełnię Władzy nad ludźmi i nad Aniołami!
  Zatem Syn Boży bezapelacyjnie może nam objawić Samego Siebie.

  Nie piszę, że nie może Ci wskazać pewnych Nauk Bożych jakiś człowiek. Piszę tylko, że zrozumienie Prawd Bożych jest TYLKO w Synu Boga Ojca!

  Weź sobie np. rouxa! On nie potrafi pisać na temat Syna Bożego. Miłość do Syna Boga Ojca jest Mu obca! Wystarczy przeczytać powyżej jego koment...

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 14:46:25
  "Nie piszę, że nie może Ci wskazać pewnych Nauk Bożych jakiś człowiek. Piszę tylko, że zrozumienie Prawd Bożych jest TYLKO w Synu Boga Ojca!"

  Znaczy się w Duchu Swiętym. Św. Atanazy Wielki nie jest tylko jakimś człowiekiem, i pisał pod natchnieniem Ducha, co jest ewidentne dla każdego, kto czytał jego pisma.

  Niech Pan da mu szansę i sprawdzi.
 • @Pedant
  BÓG OJCIEC DAŁ LUDZIOM TYLKO SWEGO SYNA!

  Napisałem, że "zrozumienie Prawd Bożych jest TYLKO w Synu Boga Ojca" a nie w Duchu Świętym jako w jakiejś innej boskiej osobie poza Bogiem Ojcem i Bogiem Synem!

  Nie znam żadnego innego Boga, który wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę od człowieka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:40:23
  "BÓG OJCIEC DAŁ LUDZIOM TYLKO SWEGO SYNA!"

  Odrzuca Pan takie ustępy z Nowego Testamentu jak ten?

  "Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie"
 • @Pedant
  OPOWIADANIA Z MCHU I PAPROCI!

  Napisałeś:

  //Znaczy się w Duchu Swiętym. Św. Atanazy Wielki nie jest tylko jakimś człowiekiem, i pisał pod natchnieniem Ducha, co jest ewidentne dla każdego, kto czytał jego pisma.//

  Ja również znam takich którzy zachwycali się opowiadaniami braci Greem i też myśleli że są wielcy!

  Zejdź chłopie na ziemię i przestań bredzić!
  Wcale bym się nie zdziwił gdybyś za chwilę przedstawił postać Zbyszka z Bogdańca i odsyłał byś nas do niego , jako ten wzór!

  Za dużo naczytałeś się komiksów!

  I jeszcze jedna sprawa, twój Anastazy wielki jest tak wielki jak myszoskoczek w stepie afrykańskim!

  Kogo wy polecacie ludziom w sprawach wiary, jakiegoś myszoskoczka a gdzie Lew z Pokolenia Judy, to On RZĄDZI W TYM ''AFRYKAŃSKIM STEPIE'' a nie jakiś skoczek!

  Ten Anastazy to kolejny kłamca który obrażał i podskakiwał do Lwa myśląc że go pokąsa i do dnia dzisiejszego wasze wątpiące podskakiwania widać w tym, kogo ludziom polecacie!

  Obudź się człowieku!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:54:06
  "I jeszcze jedna sprawa, twój Anastazy wielki jest tak wielki jak myszoskoczek w stepie afrykańskim!"

  Jest tysiąc razy większy od Pana, jak myszoskoczek w stosunku do ameby.

  Wystarczy porównać Pańskie teksty z jego tekstami i różnica będzie oszałamiająca.
 • DO WSZYSTKICH ...........
  Witam!

  Większość ludzi tutaj czytających nie rozumie Nauczania Pana Jezusa , nie rozumie po co Pan Jezus przyszedł 2000 lat temu na ziemie , nie rozumie Woli Boga Ojca i nie rozumieją Przykazań Bożych .

  Ja jassy nie nauczę was Nauki Bożej , nie nauczę was myślenia , nie nauczę was patrzenia ani słuchania Nauki Bożej . Bóg Ojciec posłał do ludzi i dał ludziom tylko Syna swego nikogo innego nie posłał do ludzi .I to On Zbawiciel Pan Jezus otwiera oczy, uszy i pomaga zrozumieć Jego Naukę , a nie człowiek .

  Dlaczego nikt z ludzi tutaj czytających nie chce poprosić Zbawiciela Pana Jezusa o pomoc , aby zrozumieć Jego Nauczanie , aby zobaczyć i przejrzeć na oczy jaki piękny i wspaniały jest ten świat , który stworzył Pan Jezus razem ze swoim Tatą Bogiem Ojcem i jaka jest piękna i prawdziwa Nauka Boża .

  Prorok Izajasz mówi o Panu Jezusie ;

  Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów.

  Jan w Ewangelii Pana Jezusa uczy ;

  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zginął , ale miał żywot wieczny . / Ew. Jana 3,16 /

  Bóg Ojciec o swoim Synu ;

  Ten Jest Syn Mój Umiłowany , Którego Sobie Upodobałem JEGO SŁUCHAJCIE ! / Ewangelia św. Mateusza 17, 5 /.

  Lecz do SYNA ;

  Tron Twój, o BOŻE , na Wieki Wieków , Berłem Sprawiedliwym Berło królestwa Twego. Umiłowałeś Sprawiedliwość , a Znienawidziłeś Nieprawość ; Dlatego Namaścił Cię , o BOŻE , BÓG Twój Olejkiem Wesela , jak żadnego z towarzyszy Twoich / List do Hebrajczyków 1,8 /.

  Jan w objawieniu mówi o Panu Jezusie ;

  ŚWIĘTY , ŚWIĘTY , ŚWIĘTY JEST PAN , BÓG WSZECHMOGĄCY , KTÓRY BYŁ I KTÓRY JEST , I KTÓRY MA PRZYJŚĆ / Objawienie św. Jana 4,8 /.

  Ja jassy nie dam wam ludziom poznania i zrozumienia nauki i prawa Bożego . Od tego jest Zbawiciel Pan Jezus , którego posłał do ludzi Bóg Ojciec .

  Jest to smutne i przykre co ludzie myślą i wypisują na temat Pana Jezusa . Po prostu nie mają odsłonięte , zasłona leży na ich oczach .Nie mają pomocy od Zbawiciela , a co najgorsze to , że nawet nie chcą ze Zbawicielem rozmawiać , nie chcą nagrody , nie chcą być zbawieni .

  Tak i tak , któregoś dnia wszystkie religie i wszystkie wyznania ; katolicy , świadkowie , adwentyści , zielonoświątkowcy itp. na całej kuli ziemskiej dowiedzą się prawdy , ale żeby wtedy nie było za późno, bo przecież czasu zostało niewiele .

  POZDRAWIAM !
 • @ DO WSZYSTKICH !
  Witam!

  WIECZNE JEST PANOWANIE JEZUSA CHRYSTUSA .
  To jest prawdą , że panowanie i władza ,nigdy nie będzie odebrana Panu Jezusowi , ona nigdy nie ustaje jest wieczna . Tak zadecydował Bóg Ojciec , a nie człowiek .

  I czy to się podoba świadkom czy nie , chodzącym od domu do domu z fałszywą nauką , czy to katolikom , którzy kłaniają się Marii i modlą się do swoich tzw. świętych i im się kłaniają , czy to adwentystom dnia siódmego , którzy umiłowali sobotę i ją czczą , czy to innym wyznaniom zarejestrowanym na ziemi i żaden oszust , kłamca czy ignorant mu tego nie odbierze .

  Cieszę się , że jest tu parę osób , które piszą prawdę o Zbawicielu , o jego nauce i mądrości , która nigdy nie ustaje , o Jego posłannictwie , o Jego wielkości i o jego panowaniu . Każdy kto wierzy Panu Jezusowi nie będzie zawstydzony , bo nie ma w nikim innym zbawienia .

  On jest obrazem Boga niewidzialnego , pierworodnym wszelkiego stworzenia . / List Pawła do Kolosan 1, 15 /


  Gdyż w Nim mieszka cieleśnie cała pełnia Boskości / List Pawła do Kolosan 2,9 /

  Pan Jezus to ; Dobry Pasterz, Dobry Nauczyciel , Cudowny Doradca , to Bóg Potężny .A od wyznań , religii i fałszywych nauczycieli radzę trzymać się z dala i jak najdalej . Bo one nie prowadzą do Zbawiciela , który daje żywot wieczny , tylko ta nauka i ta droga prowadzi do nikąd .


  Pan Jezus jest BOGIEM POTĘŻNYM , jest najdoskonalszym wzorem wiary !!!!


  POZDRAWIAM !
 • @Pedant
  DUCH POCIESZYCIEL TO ZUPEŁNIE COŚ INNEGO OD „BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO”!

  Pedant, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy ja odrzucam Ducha Pocieszyciela, którego ludzie wierzący otrzymali od Pana Jezusa? Czy gdzieś o tym pisałem?
  Odrzucam natomiast BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO jako oddzielną osobę poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem, który (PODOBNO) wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę.

  Przecież werset, który przytoczyłeś nic nie mówi o tym, że ów Duch Pocieszyciel to jakaś oddzielna osoba boska. Nawet powiem Ci, że tym wersetem „zaszkodziłeś” sam sobie.

  CZEŚĆ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 18:51:16
  "On jest obrazem Boga niewidzialnego , pierworodnym wszelkiego stworzenia . / List Pawła do Kolosan 1, 15 /"

  "Pierworodny stworzenia" - nie nalezy czytać dosłownie tych tlumaczeń. W oryginale greckim jest Prototokos. (Analogicznie do Teotokos - Bogurodzica)
 • @Pedant 19:50:09
  "Odrzucam natomiast BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO jako oddzielną osobę poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem, który (PODOBNO) wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę."

  Czy według Pana, Bóg Syn jest odrębnym bytem od Ojca?
  Czy też jest pierwszym ze Stworzenia?
 • @Pedant
  GRECKIE PROTOTOKOS= PIERWSZY ZRODZONY, Pierworodny!

  A gdzie Szanowny Kolega ma w Nowym Testamencie wyraz Teotokos?
  Głupoty opowiadasz Pedancie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Pedant
  OCZYWIŚCIE, ŻE BÓG SYN JEST ODDZIELNYM BYTEM OD OJCA, co nie przeszkadza Mu być Pierwszym ze Stworzenia! Stworzył Go Bóg Ojciec!

  W Niebie jest Bóg Ojciec oraz Bóg Syn i niezliczone mnóstwo Aniołów!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Pedant 20:09:31
  Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi / Dzieje Apostolskie 5,29 /

  A ja radzę każdemu człowiekowi , aby nie polegał na własny rozumie i na własnej nauce ludzkiej .

  Trudno jest głosić Ewangelię Pana Jezusa tym , którzy jej nie znają . Pan Jezus jest pierwszy we wszystkim i pierworodnym wszelkiego stworzenia , a Ja wolę słuchać Zbawiciela niż ludzi .
 • @57KerenOr 20:14:17
  "OCZYWIŚCIE, ŻE BÓG SYN JEST ODDZIELNYM BYTEM OD OJCA, co nie przeszkadza Mu być Pierwszym ze Stworzenia! Stworzył Go Bóg Ojciec!"

  Stworzony Bóg, hmm. Znaczy się, należy Pan do wyznawców doktryny, którą rozwinął pod koniec XIX wieku Charles Taze Russell, których głównym odłamem kierował później Joseph Franklin Rutherford.
 • @jassy27 20:15:20
  "Pan Jezus jest pierwszy we wszystkim i pierworodnym wszelkiego stworzenia"

  Pan najwyraźnie dzieli przekonania kolegi 57KerenOr.
 • @57KerenOr 20:14:17
  Jeden jest w Niebie Archanioł! !!
 • @Pedant 20:39:28
  Nie może nie dzielić, no chyba, że ma rozdwojenie jaźni ;-)))
 • @roux 22:15:08
  "Nie może nie dzielić, no chyba, że ma rozdwojenie jaźni ;-)))"

  Jeden w dwóch osobach?
 • @roux 22:12:42
  "Jeden jest w Niebie Archanioł! !!"

  Siedmiu. Tradycja chrześcijańska wymienia trzech po imieniu: Michała, Gabriela i Rafała.

  Wyznawcy doktryn Russella, Rutherforda i Knorra utożsamiają Chrystusa z Archaniołem Michałem, jako najwyższym stworzonym bytem i w związku z tym twierdzą, że jest tylko jeden archanioł.
 • @Pedant
  I WY SIĘ DZIWICIE, ŻE WAS BANUJĘ!?

  Powiem Ci szczerze Pedant, że za te zdawkowe odpowiedzi bez żadnego poparcia Biblijnego z mojego bloga bym Cię wyrzucił.

  Oczywiście, że Bóg Ojciec stworzył Pana Jezusa Chrystusa.

  Dowód:

  Apokalipsa 3/14:

  "(14) Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek STWORZENIA BOŻEGO".

  Zatem Pan Jezus jest początkiem stworzenia Bożego. Tak mówi Sam Zbawiciel o Sobie!

  Nie interesuje mnie chłopie Russel. Interesuje mnie Nauka wynikająca z Pisma Świętego. Za dużo naczytałeś się niemądrych książek.

  Napisałeś:

  "Wyznawcy doktryn Russella, Rutherforda i Knorra utożsamiają Chrystusa z Archaniołem Michałem, jako najwyższym stworzonym bytem i w związku z tym twierdzą, że jest tylko jeden archanioł".

  Tak, roux gada takie głupoty. Dla mnie Pan Jezus jest Bożym Synem i Potężnym Bogiem a Archanioł Michał jest "jednym z przedniejszych Aniołów". Tak mówi Pismo Święte!

  To roux jest Świadkiem....chodzącym od domu do domu z fałszywą nauką na ustach, nie ja!

  Czas na pytanie do Ciebie: Czy uważasz, że Syn Boży to oddzielna Postać i czy Bóg Ojciec to oddzielna Postać? I poproszę o cytaty Biblijne a nie o odpowiedzi bez pokrycia Biblijnego jak robi to ciągle roux, którego Nauka Syna Bożego i Boga Ojca w ogóle nie interesuje!

  On się lubuje w toi tojach!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:19:15
  Pan napisał:

  "OCZYWIŚCIE, ŻE BÓG SYN JEST ODDZIELNYM BYTEM OD OJCA, co nie przeszkadza Mu być Pierwszym ze Stworzenia! Stworzył Go Bóg Ojciec!"

  Bynajmniej nie jest to cytat z Biblii ;)

  To jest doktryna J.W. (albo innych odłamów Russellitów) Nie chce mi się teraz z tym polemizować.

  Być może napiszę artykuł o Waszej doktrynie i historii, ale nie bardzo mi się chce.
 • @Pedant
  MAM DOŚĆ TWOICH WYPOWIEDZI NIEPOPARTYCH ŻADNYM CYTATEM BIBLIJNYM!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:34:33
  "MAM DOŚĆ TWOICH WYPOWIEDZI NIEPOPARTYCH ŻADNYM CYTATEM BIBLIJNYM!"

  A co wy macie do Biblii?
 • @Pedant
  ILE TY MASZ LAT CHŁOPCZE?

  ZASTANAWIASZ SIĘ CZASEM NAD TYM CO INNI PISZĄ DO CIEBIE?
  RADZĘ POWRÓCIĆ DO POWYŻSZYCH KOMENTARZY, PRZEMYŚLEĆ JE I BYĆ MOŻE PRZESTANIESZ PISAĆ NIESKŁADNIE!

  NO CHYBA, ŻE JESTEŚ DOROSŁYM OSZUSTEM A NIE PEDANTEM!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27
  PAN JEZUS JEST PIERWSZY...

  Napisałeś:

  "Trudno jest głosić Ewangelię Pana Jezusa tym , którzy jej nie znają. Pan Jezus jest pierwszy we wszystkim i pierworodnym wszelkiego stworzenia, a Ja wolę słuchać Zbawiciela niż ludzi".

  Otóż to!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Pedant 22:22:58
  Raczej w czterech, jeszcze Grzegorz i Emma ;-)))
 • @Pedant
  KAMELEONY W AKCJI !

  NAPISAŁEŚ:

  //Być może napiszę artykuł o Waszej doktrynie i historii, ale nie bardzo mi się chce.//

  A może być chlapnął coś na temat tego Anastazego czy Apolinarego Wielkiego, może wtedy przyjdzie ci wena i jakoś twórczo to ogarniesz. Mam taką ochotę poczytać dobrego bajkopisarza , zobaczymy czy jesteś lepszy od Zawiszy, czy tego dwulicowca rouxa.

  Co do tego ''nie bardzo mi się chce'' to widać to lenistwo nie tylko w twoim przypadku !

  Oj, chyba mam dzisiaj bardzo humorystyczne podejście do niektórych bajkopisarzy.

  Acha, jak tobie się zachce, czy zechce, to wiesz chyba gdzie masz iść!?

  Dobra, ja tym optymistycznym akcentem, optymistycznym dla mnie rzecz jasna , nie dla was, kończę ten jakże bardzo prawdziwy wpis i życzę wam , no właśnie czego, a wiem, CHCENIA!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 10:40:21
  "Co do tego ''nie bardzo mi się chce'' to widać to lenistwo nie tylko w twoim przypadku !"

  Jestem stary, zmęczony i mam teraz wnuki na głowie. Nie mówiąc o wymagającej "szefowej" ;)

  Ale historia Russellitów jest fascynująca. Wyprosiłem od znajomych (ze starszyzny JW) wspaniała ilustrowaną monografie po angielsku (drogą $40)
  od Russella do lat 1990. Tak więc mógłbym napisać fajny tekst łączący za i przeciw.
 • @
  NO CÓŻ I U PEDANTA, I U ROUXA ZERO ODNIESIEŃ DO EWANGELII!

  NORMALKA!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 14:29:32
  Natomiast u Ciebie tyle Ewangelii co u przeciętnego biskupa czyli nic, co najwyżej pojedynczy werset z kontekstu wyrwany. Oni tak samo tylko Ewangelią się zasłaniają, tak samo mają innych za idiotów. To widać, słychać i czuć.
 • DO @57KerenOr , @60Grzegorz I DO TYCH, KTÓRZY UWIERZYLI W PANA JEZUSA I JEGO NAUKĘ !!!
  OTO SŁOWO PANA JEZUSA I JEGO NAUKA, STAŁO SIĘ DLA NICH PRZEDMIOTEM DRWIN , NIE MAJĄ W NIM UPODOBANIA , NIE MAJĄ POZNANIA I NIE MAJĄ ZROZUMIENIA OD PANA JEZUSA !!!!!!!!!!!!!!!


  Gdy czytam ich wypowiedzi i opowieści na temat wiary , to po prosty ręce mi opadają . Oto oni polegają na słowach zwodniczych , których sami nie rozumieją i które nie pomagają .Oto oni kłaniają się i chodzą za cudzymi bogami , których nawet nie znają .

  Ale Pan Jezus widzi i słyszy wszystko i nie da się z Siebie naśmiewać !!! Każdego dnia Pan Jezus wyciąga do nich ręce , każdego dnia wysyła swoje sługi , aby zwiastowali dobrom nowinę o Jego Królestwie , o Jego Prawie , Przykazaniach i o Jego Nauce Świętej !!!

  Lecz oni nie chcą słuchać i nie chcą postępować według Woli Pana Boga , to oni wybrali własną wolę i własną naukę ludzką , a z Wolą Pana Boga się nie liczą , ani nie mają zamiaru jej wykonywać !!!

  To oni postępują według uporu swojego złego serca i odwrócili się od Pana Jezusa i nie chcą Go słuchać , postępują według swoich nauk i według swego złego i przewrotnego serca !!!

  Człowiek prawdziwie wierzący , który uwierzył w sercu swoim w Pana Jezusa i w Jego Naukę Świętą i nosi Zbawiciela w sercu swoim , który dziś w miejsce Chrystusowe Poselstwo Sprawuje, upomina i napomina drugiego człowieka , ażeby się upamiętał i zawrócił do Zbawiciela Pana Jezusa !!!

  Lecz oni nie słuchają , ani nie nakłaniają swojego ucha, ale usztywniają swój kark i postępują gorzej niż ich ojcowie i ich matki .

  Dlatego dziś jak się do nich mówi to nie chcą słuchać , ani odpowiadać dlatego , że nie poznali Boga Prawdziwego i Boga Żywego , którym jest Pan i Bóg Jezus Chrystus , którego posłał do ludzi Ukochany Bóg Ojciec

  A ,Roux , Pedant i inni nie mają już nic do powiedzenia , nie mają nawet zamiaru odpowiadać wersetami Biblijnymi , no bo ich nie rozumieją , albo ich nie znają , a z Nauką Pana Jezusa nie mają nic wspólnego . Robią sobie szydercę z Nauki Pana Jezusa i wyśmiewają się z niej , ale to do pewnego czasu !!!! Pan Bóg nie pozwoli i nie da się z siebie naśmiewać ! OJ nie da !!!!

  cytat;
  Oto wy wszyscy , którzy rozniecacie ogień i zapalacie strzały ogniste , wejdziecie w żar waszego ognia i na strzały ogniste , które zapaliliście / Księga Izajasza 50,11 /.


  POZDRAWIAM !
 • @jassy27
  ZROZUMIAŁEM!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 21:33:53
  "A ,Roux , Pedant i inni nie mają już nic do powiedzenia , nie mają nawet zamiaru odpowiadać wersetami Biblijnymi , no bo ich nie rozumieją , albo ich nie znają"

  Wyraźnie Pan mnie zachęca do napisania artykułu o Pana grupie religijnej.
 • @jassy27 21:33:53
  O czym z Tobą Kerenie rozmawiać kiedy ponad Biblię stawiasz ks prof Rubinkiewicza a niewygodne dla siebie cytaty biblijne usuwasz?
 • @57KerenOr 01:19:15
  "Apokalipsa 3/14: (14) Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek STWORZENIA BOŻEGO. Zatem Pan Jezus jest początkiem stworzenia Bożego"

  W greckim oryginale jest napisane "He arche tes ktiseos"

  "Arche" oznacza władza/prazasada co jest ponad a nie jest częścią, czyli że zasada rządzi nad czym czego częścią nie jest.

  Ewg. Św. Jana zaczyna się słowami:

  "En arche an ho Logos ..." W początku było Słowo (Logos), i Słowo było z Bogiem, i Bogiem było Słowo. ... wszystko poprzez Niego powstało"

  Syn Boży jest Bogiem i prazasadą wszelkiego stworzenia, przed wszelkim stworzeniem. W tym właśnie sensie "jest początkiem stworzenia Bożego" ale nie znaczy, że jest Sam stworzony.
 • @Pedant
  O STWORZENIU SYNA BOŻEGO!

  Napisałeś:

  „Syn Boży jest Bogiem i prazasadą wszelkiego stworzenia, przed wszelkim stworzeniem. W tym właśnie sensie "jest początkiem STWORZENIA BOŻEGO" ale NIE ZNACZY, ŻE JEST SAM STWORZONY”.

  *

  Gdyby tak było, to nie zostałby tutaj użyty wyraz „stworzenia” lecz przykładowo „istnienia”.

  W tym samym znaczeniu mówi o Panu Jezusie Apostoł Paweł w Liście do Kolosan nazywając Zbawiciela Pierworodnym wszelkiego STWORZENIA! (1/15).

  Jednak ktoś zadałby pytanie: Skoro Syn Boży nie został stworzony, czyli nie został powołany do istnienia Słowem Boga Ojca, to czy Syn Boży ze Swoim Tatą mają wspólne istnienie „od zawsze”?

  Na podstawie kilku wersetów dojść można do wniosku, że tylko Bóg Ojciec istnieje „od zawsze”.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:32:09
  Dziękuję za odpowiedź. Jasno Pan przedstawił wasze stanowisko.

  Skorzystam z tego do opisu jak debatują ŚJ.
 • @Pedant
  ALE TOBIE TO TRZEBA TYSIĄC RAZY MÓWIĆ, ŻE NIE JESTEM ŚWIADKIEM....?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 14:01:15
  "ALE TOBIE TO TRZEBA TYSIĄC RAZY MÓWIĆ, ŻE NIE JESTEM ŚWIADKIEM....?"

  Jakoś nie chce Pan wytłumaczyć, dlaczego Pana wypowiedzi są zgodne z doktryną Ś.J.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930