Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6955 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

CZY JESTEŚ PODOBNY DO FARYZEUSZY I UCZONYCH W PIŚMIE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jesteś podoby do tych, którzy wydali Pana Jezusa na śmierć? Jeśli sądzisz, że nie, to skąd wiesz, że nie jesteś do nich podobny?

 

 

CZY WIESZ DLACZEGO WYDALI ONI MESJASZA NA ŚMIERĆ?

PRZECIEŻ OCZEKIWALI ONI ZAPOWIEDZIANEGO W BIBLII MESJASZA! Dlaczego zatem wydali Go na śmierć?
Czy wiedzieli KOGO skazują na Śmierć?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna, bo historia lubi się powtarzać. Czyli, jeśli nierozumiemy dlaczego oni wtedy wydali Go na śmierć (zaparli sie Go) , możemy powtórzyć ich błąd, bo jak mówi Biblia nie ma nic nowego pod słońcem:

 

''(9) To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie: więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem. (10) Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: Patrz, to coś nowego - to już to było w czasach, które były przed nami.'' (Koh.1:9,10)


DLACZEGO CI, KTÓRZY SPODZIEWALI SIĘ ZBAWICIELA, WYDALI GO NA ŚMIERĆ?
Bo to nie poganie oczekiwali zapowiadanego w Piśmie Mesjasza, lecz właśnie Izraelici, więc DLACZEGO wydali Go na śmierć?

Przede wszystkim KOGO oni wtedy oczekiwali? Jakim według nich miał być Mesjasz? Jakie cechy charakteru miał mieć Mesjasz, którego oni oczekiwali?

Jest WIELE wersów w Starym Testamencie opisujących Mesjasza.

Wiele z tych wersów opisuje Mesjasza - Władcę-Króla Który będzie pasł ŻELAZNĄ rózgą, który zwycięży pogan...

Tak więc wyobrażali sobie, spodziewali się Mesjasza Króla wojownika, zabijającego niewiernych, zabijającego pogan! Oczekiwali zabijakę!

Pan Jezus taki nie był, więc uważali Go za fałszywego Mesjasza.
Pan Jezus mówi o nich Jan. 8:43-45!

Podobnie jest dzisiaj. Keren & co podobnie do tamtych oczekują zabijakę!
Dlaczego?

Dlatego, że widzą oni w Biblii TYLKO te wersy, które są zgodne z pragnieniami ich serc, bo tylko to rozumieją, inaczej myśleć nie potrafią.
Wszelkie wersy mówiące o tym, że On jest Miłością, że wybacza On swoim wrogom są dla nich niezrozumiałą mową - powiedzielibyśmy chińszczyzną!

Aby rozumieć Biblię MUSIMY zwrócić się do Chrystusa, musimy Go znać, bo to W NIM opada zasłona, W NIM zrozumienie Pisma Świętego:

''(14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona W Chrystusie. (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada.'' (2 Kor.3:14-16) BT

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930