Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6955 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

TAK OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI, A PIERWSI OSTATNIMI (Mat.20:16)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak pierwsi, jak i ostatni będą oczywiście zbawieni, ponieważ wszyscy będą zbawieni, a to dlatego, że laską jesteśmy zbawieni, a nie z naszych uczynków (Ef.2:8,9).

 
Natomiast nie wszyscy będą w 1000 letnim Królestwie niebieskim.


Ale wróćmy do tematu notki:

TAK OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI, A PIERWSI OSTATNIMI (Mat.20:16)

Każdy, kto zna Ewangelię wie, że ówcześni 'sprawiedliwi we własnych oczach', czyli faryzeusze, uczeni w Piśmie, byli bardzo źli na Zbawiciela, kiedy On zadawał się ze zwykłymi grzesznikami (zamiast TYLKO z nimi ''sprawiedliwymi''):

'' (11) Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?
(12) On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.
(13) Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. ''( Mat.9:11-13)


Pan Jezus naucza o Jego Królestwie, czyli Królestwie niebieskim/niebiańskim:

''(1) Albowiem Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. (2) Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.

(3) Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, (4) i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. (5) Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił.

(6) Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? (7) Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął. Rzekł im: Idźcie i wy do winnicy!

(8) A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!

(9) Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze.

(10) Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze.

(11) Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, (12) mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty.

(13) Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się że mną? (14) Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie.

(15) Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? (16) Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.'' (Mat.20:1-16) BT


Takimi 'pierwszymi' tu na Neonie są np. Keren, jassy...

Ich wpisy na Neonie świadczą o tym, bo w swych wpisach reagują oni na Dobro i Miłość Boga tak samo jak ci z przypowieści! Szemrają, są źli, nie mogą się pogodzić z tym, że Pan Bóg jest Dobry, że Miłuje wszystkich ludzi tak samo. Są źli, że Pan Jezus nie traktuje ich lepiej od innych, że nie są kastą uprzywilejowanych, i jedynymi zbawionymi!


Każdy uczeń Chrystusowy, czyli narodzony powtórnie, z Ducha, a więc obywatel nieba raduje się więcej z jednego grzesznika, niż ze wszystkich nawróconych.
Czas nie ma tu żadnego znaczenia.

A Keren, jassy... znieść tego nie mogą!

 

                      -*-*-*-*-*-*-*-

 

Inna przypowieść Pana Jezusa:

''(1) Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. (2) Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie. Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi.

(3) Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:


(4) Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?


(5) A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona (6) i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła.

(7) Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

(8) Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata z domu i nie szuka staranne, aż ją znajdzie.

(9) A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: Cieszcie się że mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam.


(10) Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca.


(11) Powiedział też: Pewien człowiek miał dwóch synów.

(12) Młodszy z nich rzekł do ojca: Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada. Podzielił więc majątek między nich. (13) Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie.

(14) A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. (15) Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie. (16) Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. 

(17) Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. (18) Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; (19) już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. 

(20) Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca.

A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. (21) A syn rzekł do niego: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem.

(22) Lecz ojciec rzekł do swoich sług: Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi. (23) Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, (24) ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się. I zaczęli się bawić.

(25) Tymczasem starszy jego syn przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. (26) Przywołał jednego że sług i pytał go, co to ma znaczyć.(27) Ten mu rzekł: Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego.

(28) Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. (29) Lecz on odpowiedzał ojcu: Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. (30) Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę. 

(31) Lecz on mu odpowiedział: Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. (32) A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął a odnalazł się. (Łukasza 15:1-32) BT

KOMENTARZE

 • Nie na tema notki...
  Keren znów usnął mój koment wykazujący mu błąd, więc od teraz przestaję z tym nieszczęśliwym rozmawiać na Jego blogu! Przestaję komentować pod jego notkami!
 • @Bara-bar
  PO PROSTU NIE ŻYCZĘ SOBIE BYŚ PISAŁA O MNIE, ŻE WIERZĘ W ZABÓJCĘ!

  I TYLE W TEMACIE!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:38:36
  ''PO PROSTU NIE ŻYCZĘ SOBIE BYŚ PISAŁA O MNIE, ŻE WIERZĘ W ZABÓJCĘ!''
  //

  Czyli chcesz, abym o tobie kłamała?

  Przecież ty cały czas piszesz, że wierzysz zabójcy, że wierzysz w tego, który zabija swch wrogów, który unicestwi nienawróconych, więc czego ty sobie nie życzysz?
  Prawdy o sobie sobie nie życzysz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930