Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6956 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

WIELKIE ZNACZENIE IMIENIA OJCA I SYNA W MODLITWIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biblia naucza, że mamy się modlić do Ojca W Imię Jezusa Chrystusa (Mat.6:9-13; Jan.14:13,14; Jan.16:23, 24; Mat.6:9-13). Ale co to znaczy modlić się W IMIĘ Jezusa Chrystusa?

 

Czy o znaczy, że modląc się mamy wypowiedzieć słowa: ''modlę się w Imię Jezusa Chrystusa''?
Oczywiście, że nie! Bo to nie jest jakieś 'zaklęcie', jakieś 'abra kadabra'!

Samo wypowiadanie słów, jest ostro krytykowane przez Pana Jezusa, który przestrzega nas, aby tak NIE czynić: ''(8) Ten lud czci Mnie WARGAMI, lecz SERCEM swym DALEKO jest ode Mnie.'' (Mat.15:8)

W Biblii imię mówi nam coś o danej osobie. Czyli tak jak w Biblii imię człowieka mówi nam coś o tym człowieku, tak Imię Boga opisuje nam Boga.

O ile imiona ludzkie mogą się zmienić, bo my ludzie zmieniamy się, POWINNIŚMY się zmieniać pod wpływem Boga (Rodz.32:28,29), Jego Słowa, Jezusa Chrystusa (Dz.9:3-5)Ewangelii Chrystusowej; o tyle Imię/Imiona Boga są Niezmienne, bo On jest Niezmienny (Hebr.13:8; Jan.10:30; Jan.14:9).


                                                   IMIĘ-IMIONA BOGA

Bóg ma wiele Imion, bo każde z Jego Imion opisuje nam jakąś Jego cechę. Imiona Boga to np: Stwórca, Jestem - Jestem, Który Jestem, Pierwszy i Ostatni, Alfa i Omega, Uzdrowiciel, Zbawiciel, Ojciec-Tatuś, Miłujący wszystkich ludzi - milujcy Swych wrogów, Wybaczający Swym wrogom, Dawcą życia...


                                                  IMIĘ W MODLITWIE

Biblia naucza, że aby nasza modlitwa była spełniona, mamy się modlić do Boga Ojca - Tatusia-Abba..., W Imię Pana Jezusa Chrystusa:


''(13) A o cokolwiek prosić będziecie W Imię Moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. (14) O cokolwiek prosić mnie będziecie W Imię Moje, Ja to spełnię.'' (Jan.14:13,14)

'' ... O cokolwiek byście prosili Ojca, da wamW IMIĘ MOJE. (24) Do tej pory o nic nie prosiliście W IMIĘ MOJE: Proście, a otrzymacie, aby radość waszą była pełna.'' (Jan.16:23, 24)

          
                                                IMIE W BIBLII 

Biblia mówi, że Imię to cechy charakteru.Czyli  modlitwa W Imię Jezusa Chrystusa znaczy W Jego Charakterze.

Ale aby to uczynić trzeba nie tylko wiedzieć Jaki On jest, jakie ma On cechy Charakteru, ale stanowić z Nim jedno, mieć taki sam stan serca jak On, tak samo miłować jak On...(Jan.17:11, 21-23)

Biblia mówi nam, że Syn i Ojciec mają te same cechy Charakteru i dlatego napisano, że JEDNYM są:

''(30) Ja i Ojciec JEDNO jesteśmy. (Jan.10:30).

Czyli modlić się DO Ojca W Imię Jezusa Chrystusa, znaczy modlić się do Tatusia miłującego Swe dzieci, do Dawcy życia, Zbawiciela miłującego Swych wrogów, Wybaczającego...., mając serce przepełnione miłością Pana Jezusa, czyli jak On miłując Ojca, miłując wszystkich bliźnich, miłując wrogów, wybaczając wrogom, winowajcom, nie troszcząc się o siebie, nie dbając o siebie, zdając się całkowicie na Boga-Ojca, ufając Jemu całkowicie, chcąc nie to co my chcielibyśmy, lecz to co On chce...

Wtedy, kiedy taki jest stan naszego serca, WTEDY modlimy się do Tatusia w Imię Jezusa Chrystusa i wtedy zgodnie z obietnicą daną nam przez Pana Jezusa nasza modlitwa będzie przez Pana Jezusa spełniona (Jan.14:13,14; Jan.16:23, 24).

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930