Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6956 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

WSZYSCY LUDZIE SĄ PRZEZ ŚMIERĆ CHRYSTUSA ZBAWIENI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego właśnie WSZYSCY ludzie zmartwychwstaną! Wszyscy też umrą ŚMIERCIĄ DRUGĄ - śmiercią dla grzechu! Ale nie wszyscy w tym samym czasie.

 

Jedni zmartwychwstaną do życia w 1000-letnim Królestwie niebieskim, a drudzy PO tych 1000 latach (czyli PO następnym wieku-eonie) na Sąd.

Dlatego napisano, że pewien grzech nie będzie wybaczony ani w TYM wieku-eonie, ani w nadchodzącymwieku-eonie(Mat.12:32). Co wcale nie znaczy, że nie będzie NIGDY wybaczony!

Wieki-eony:
biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/165

 

Ci, którzy zmartwychwstaną w czasie Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa (1 Tes.4:16,17), zmartwychwstaną do życia w NASTĘPNYM WIEKU-eonie - czyli w 1000-letnim Królestwie niebiańskim, to ci, którzy za swego życia na ziemi, czyli za życia W TYM wieku-eonie, umarli dla grzechu - czyli umarli ŚMIERCIĄ DRUGĄ.

Ci też narodzili się powtórnie (Jan.3:3-9) i dlatego ujrzą Królestwo niebieskie.

Drudzy zmartwychwstanąPO tych 1000 latach, czyli PO następnym wieku-eonie.Ci zmartwychwstaną NA SĄD i ci dopiero wtedy umrą ŚMIERCIĄ DRUGĄ - śmiercią dla grzechu.

Śmierć druga o której napisano w Apokalipsie 20:14,15 to śmierć duchowa, to śmierć dla grzechu.

Każdy, kto narodził się z Ducha to wie, bo aby narodzić się z Ducha, najpierw trzeba umrzeć dla grzechu, czyli ŚMIERCIĄ DRUGĄ!

 

Napisano:

''(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za WSZYSTKICH ludzi: (2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.

(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga,

(4) Który PRAGNIE, by WSZYSCY ludzie zostali ZBAWIENI i doszli DO POZNANIA Prawdy. '' (1 Tym.2:1-4)


''(10) Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, Który jest Zbawcą WSZYSTKICH ludzi, ZWŁASZCZA wierzących. ''(1 Tym.4:10)


''(11) Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie ZBAWIENIE WSZYSTKIM ludziom'' (Tyt.2:11)

                                                      

KOMENTARZE

 • Bzdura
  Druga śmierć to piekło. Nie wiem skąd fraza "śmierć dla grzechu", ale jak dla mnie kto wybiera grzech, ten wybiera piekło. W końcu można umrzeć dla Boga, jak Jezus.
  Biblia mówi wprost czym jest druga śmierć. Nie ma tu miejsca na interpretacje.

  Obj 21, 8
  Biblia Warszawska:
  "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
  Biblia Tysiąclecia:
  "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
  Biblia Gdańska:
  "Lecz bojaźliwym i niewiernym, i obmierzłym, i mężobójcom, i wszetecznikom, i czarownikom, i bałwochwalcom, i wszystkim kłamcom część ich dana będzie w jeziorze gorejącem ogniem i siarką: Tać jest śmierć wtóra."

  Więcej: http://www.tiqva.pl/zdrowa-nauka/232-mier-czyli-co-biblia-mowi-o-umieraniu


  Każdy zmartwychwstanie (bo tym jest Sąd Ostateczny), ale jedni pójdą do nieba, drudzy do piekła. Wszyscy fizycznie. Wszyscy na wieki. Część zostanie zbawiona przed 1000letnim Królestwem, reszta zostanie osądzona później. Z Biblii wynika, że obecnie prawdziwe piekło nie istnieje (poza niematerialnym domem demonów, diabłów, szatana). Fizyczne piekło powstanie na Sądzie, po 1000letnim Królestwie, kiedy Zło ostatecznie i całkowicie zostanie oddzielone, pokonane. Piekło ma między innymi na tym polegać - świadomości (wiecznej), że nigdy już nie ujrzy się Boga.

  Ja to rozumiem tak, że każdy kto wierzy (ma w sobie minimum wiary), pójdzie do nieba. Ale kto z własnej woli odrzuci Chrystusa - ten pójdzie do piekła na wieki, bez powrotu. Dlaczego ktoś miałby odrzucić Niebo i Chrystusa? Nie wiem. Jest jasne, że do tego zdolny będzie tylko zatwardziały grzesznik, który nienawidzi Chrystusa i udowodnił to czynem po tysiąckroć. Jest zdolny do odrzucenia prawdy (dla własnej prawdy?). Ktoś kto jest gotów dla wyparcia się Boga zginąć.

  Jest napisane - grzechy przeciw Duchowi Świętemu nie będą odpuszczone.

  Jest też napisane, bodaj w Apokalipsie: niektórzy zapisani od wieków w Księdze Życia (a tylko zapisani pójdą do Nieba) zostaną wymazani, a dopisani do Księgi będą inni, którzy wcześniej nie byli zapisani.

  Chyba też sam Jezus gdzieś przestrzegał przed drugą śmiercią (przed śmiercią duchową).
 • @k4tx 12:59:17
  No to zajrzyjmy do Pisma Swietego,ktore interpretuje sie najlepiej samo poprzez krzyzowe zestawienia tekstow.Zanim to zrobimy to zastanowmy sie nad pytaniem: czy smierc jest rzecza fizyczna czy tez stanem w ktorym sie mozna znalezc?Czy smierc i pieklo moga fizycznie doznawac udrek?
  Otoz Objawienie 20:14,15 wyraznie stwierdza,ze smierc i pieklo zostana zniszczone w jeziorze ognia czyli ostateczne unicestwione.Jezioro ognia to druga smierc z ktorej nie powrotu przez zmartwychwstanie.
  Na marginesie uwaga;Ksiega zycia,oktej mowi Biblia t
 • @Herkules 13:53:35
  Kontynuacja przerwanego tekstu:ksiega zycia,o ktorej mowi wers 15 to zapisanie na zawsze w Bozej pamieci naszych osób co wspolczesnym okreslenie mozna by zapisac jako wprowadzenie do pamieci dysku twardego. Na razie to nasza osobowosc jest zapisywana w pamieci podrecznej,w RAM.czyz osobowosc nie jest programem posiadajacym swiadomosc istnienia?Chcac byc w Bozej pamieci trzeba byc Jego przyjaciele a nie wrogiem ktorych to opisywal zarowno Jezus jak i wyraznie okresla wiersz14 Objawienia.
 • @Herkules 14:04:43
  OK, wszędzie gdzie napisałem "piekło" miałem na myśli "jezioro ognia".
 • @ALL
  TO JEST ŚMIERĆ DRUGA!

  Po pierwsze: Człowiek się rodzi cieleśnie z ojca i z matki.
  Po drugie: Człowiek cieleśnie umiera.

  Sprawa duchowa po pierwsze: Człowiek rodzi się z Ojca Duchowego.
  Sprawa duchowa po drugie: Człowiek umiera dla "tego świata".

  ŻYCIE WIECZNE:

  Gdy przyjdzie Syn Boży zmartwychwstaną ludzie wierzący wszystkich czasów, począwszy od Adama do "ostatniego człowieka".

  A inni nie ożyją "aż się skończy 1000 lat".

  (...)

  Śmierć druga to unicestwienie ostateczne!

  Apokalipsa 21, 8

  Biblia Warszawska:

  "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga".

  Symbolem ostatecznego unicestwienia jest jezioro ognia i siarki. Owe jezioro nie oznacza wytapiania i oczyszczania z grzechów, jak chcieliby niektórzy.

  W tym znaczeniu patrząc, nie mogą wszyscy umrzeć śmiercią drugą jak pisze Autorka tekstu, ponieważ jasne jest, że ludzie wierzący śmiercią drugą nie umrą. Owa śmierć przeznaczona jest dla szatana, jego demonów i osób niewierzących.

  (...)

  Jest napisane, że grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie zostanie wybaczony... Skoro jest tak napisane, to snute przez Autorkę tekstu domysły pozostają tylko domysłami!

  Jeszcze jedno zdanie:

  Dzięki Śmierci Pana Jezusa zbawieni są tylko Ci, którzy są przez Syna Bożego powołani.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @k4tx 14:18:59
  Pojecia te nie sa tozsame.Biblia wyraznie mowi,ze pieklo bedzie zniszczone w jeziorze ognia.Radze zajrzec do Obj.20:14,15
 • @57KerenOr 15:09:29
  No coz w Biblii jak "byk" jest napisane czym jest druga smierc czy tez jezioro ognia lecz niektorym osobom trudno badz wcale przychodzi rezygnacja z umilowanych pojec i interpretacji.
 • @Herkules 14:04:43
  Księga życia istnieje od początku. Na podstawie księgi każdy zostanie osądzony.

  Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy,
  każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. (Ap 13, 8)

  Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
  ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
  A zdumieją się mieszkańcy ziemi,
  ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia
  od założenia świata -
  spoglądając na Bestię,
  iż była i nie ma jej, a ma przybyć. (Ap 17, 8)

  I ujrzałem umarłych -
  wielkich i małych -
  stojących przed tronem,
  a otwarto księgi.
  I inną księgę otwarto,
  która jest księgą życia.
  I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
  według ich czynów. (Ap 20, 12)
  (to jest ciekawy fragment, wynika z niego, że każdy ma swoją księgę, w której zapisany jest cały żywot człowieka. Chwilę dalej mamy:
  I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. (Ap 20, 15)
  )


  A nic nieczystego do niego nie wejdzie
  ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo,
  lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka. (Ap 21, 27)

  -------------------------------------------------------------------

  Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami. Ap (3, 5)

  A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (Ap 22, 19) (tutaj nie o księdze życia, ale praktycznie na to samo wychodzi)

  Jest też w Wyjścia fragment o wymazywaniu grzeszników, ale z księgi Boga, a nie Baranka. Może o inną księgę chodzi (nie bardzo kupuję, że o Biblię, wtedy Biblii nie było).


  Dla mnie to jest dowód, że predestynacja (100%owa) nie istnieje, bo niby czemu w ogóle pomysł, że z księgi życia można kogoś wymazać? Człowiek to nie robot, czy program komputerowy. Faktycznie nigdzie nie ma nic o dopisywaniu do księgi życia.
 • nie wszyscy chca zbawienia
  Gdyby niektorych zmartwych wzbudzic (np.faryzeuszy,ktorzy szukali smierci Syna Bozego) to pomimo zycia w nowych warunkach dalej szukali by Jego smierci.Poniwaz byloby to niewykonalne jako ze Jezus jest w Niebie w dodatku obdarzony niesmierteloscia przez swojego Ojca to szukali by krzywdy tych,ktorzy sa mu posluszni.Niektorzy a bedzie ich wiele z tych,ktorych Jezus wzbudzi po wypuszczeniu Szatana z Tartaru zbuntuje sie i zostanie ostateczne wymazani z istnienia.
 • @Herkules 15:37:08
  OK, wszędzie gdzie napisałem "piekło" miałem na myśli "jezioro ognia".
 • @Herkules 16:06:04
  A diabła, który ich zwodzi,
  wrzucono do jeziora ognia i siarki,
  tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
  I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. (Ap 20, 10)

  nigdzie nie pisze, że będą "wymazani z istnienia". I to jest właśnie prawdziwe piekło.
 • @k4tx
  JEZIORO OGNIA I SIARKI CZYLI BRAK ŻYCIA!

  W różnych Przekładach Biblii użyte jest bardzo często (zawsze?) słowo "piekło" w odniesieniu do gehenny. Gehenna to miejsce poza Jerozolimą gdzie wieczne płonęły stosy różnych różności.

  Mówi się "ogień piekielny" a powinno "ogień gehenny".
  Prędzej czy później owe "coś" wrzucone do tego żaru spłonęło i zostawało całkowicie unicestwione. Jednak przedtem płonąc, mówiąc w przenośni, "doznawało udręk".

  Jezioro ognia i siarki to bardzo podobny symbol. Wrzucone tam istoty spalają się doznając wiecznych udręk dniem i nocą póki się nie spalą czyli nie zostaną całkowicie unicestwione!

  Bardzo dziwnie ale zarazem ciekawie brzmi fragment z dwudziestego rozdziału Apokalipsy. Przytoczę tutaj wersety: 13, 14 i 15:

  "(13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) JEŚLI SIĘ KTOŚ NIE ZNALAZŁ ZAPISANY W KSIĘDZE ŻYCIA, ZOSTAŁ WRZUCONY DO JEZIORA OGNIA. 

  (Apokalipsa 20:13-15, Biblia Tysiąclecia)

  Tak dla lepszego zrozumienia użyję tutaj porównania: "Śmierć" zostanie pewnego dnia wrzucona do jeziora ognia i siarki.

  Czy jeżeli ŚMIERĆ zostanie wrzucona do jeziora ognia i siarki to RÓWNIEŻ dręczona będzie jak szatan we dnie i w nocy na wieki wieków? Czy ŚMIERĆ jako "byt" nieosobowy może w ogóle być dręczona?

  Ale czymże według Nauk Biblii jest ŚMIERĆ? Ano jest owa ŚMIERĆ całkowitym brakiem jakiejkolwiek funkcji życia! Zatem po co ŚMIERĆ ma być wrzucona do jeziora ognia, skoro jezioro ognia i siarki nie oznacza całkowitego zniszczenia?
  Czym różni się ta ŚMIERĆ która jeszcze nie została wrzucona do jeziora ognia i siarki, od ŚMIERCI, która do jeziora wrzucona została? Niczym! Obie formy posiadają wspólną cechę: NIEBYT!

  Jednak ową ŚMIERĆ wprowadziło dzieło szatana i to jego dzieło, mówiąc w przenośni SPŁONIE doszczętnie i w Bożym Królestwie "nie zagrzeje" swojego szatańskiego miejsca!

  Zresztą, ja się nie kłócę w tym temacie! Najważniejsze jest szukać NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I BOŻEJ SPRAWIEDLIWOŚCI a tutaj przyszedłem dlatego, żeby... No zresztą, ja wiem: Dlaczego!

  MYŚL:

  Dlaczego byty nieosobowe czyli ŚMIERĆ i OTCHŁAŃ, zostaną wrzucone do jeziora ognia i siarki z bytami osobowymi takimi jak: szatan, bestia, fałszywy prorok i... ludzie?

  Oczywiście wiem bardzo dobrze o tym, że jezioro ognia i siarki jest przede wszystkim symbolem. Ale symbolem czego: Wiecznych udręk czy może wiecznego niebytu? Osobiście uważam, że o niebyt chodzi!

  JEDNAK JEZIORO OGNIA I SIARKI NIE JEST SYMBOLEM JAKIEGOKOLWIEK OCZYSZCZANIA Z GRZECHÓW.

  Dlaczego?

  Ponieważ Śmierć Syna Bożego na krzyżu byłaby nieistotna skoro prędzej czy później, szatan, bestia, fałszywy prorok i źli ludzie byliby... uratowani i żyliby wiecznie!

  Jeśli tak by miało być, to "jedźmy i pijmy"...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @k4tx 12:59:17
  Piszesz:

  ''Jest napisane - grzechy przeciw Duchowi Świętemu nie będą odpuszczone.''
  //

  Nie, tak NIEnapisano.

  Napisano tak oto:

  '' (32) Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani W TYM WIEKU wieku, ani W PRZYSZŁYM (NADCHODZĄCYM).'' (Mat.12:32)
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/12/verse/32/param/1/version/TR


  Nie napisano, że ten grzech nie będzie NIGDY wybaczony-odpuszczony, lecz napisano, że nie będzie wybaczony ''ani W TYM WIEKU wieku, ani W PRZYSZŁYM'' (Mat.12:32)


  Co znaczy ''ani TYM wieku, ani w PRZYSZŁYM''?

  Co znaczy ''ten wiek''?
  Co znaczy ''przyszły wiek''?

  Czy wiesz w jakim-którym wieku żyjesz, żyjemy?

  Czy żyjesz-żyjemy w TYM wieku, czy w przyszłym-nadchodzącym wieku?

  *****

  ''TEN wiek-eon'', to oczywiście ten czas w którym żyjemy.

  A wiek-eon przyszły, to ten, który nastąpi PO tym wieku, czyli rozpocznie się kiedy Pan Jezus porwie do nieba wierzących i wiernych Jemu.

  Przyszły - nadchodzący-następny wiek będzie trwał 1000 lat. Tak mówi Biblia.


  Wiemy, że ci, którzy będą w Królestwie niebieskim, to są ci grzesznicy spośród nas, których grzechy są im TU za ich życia na ziemi wybaczone. To są wierzący i znający Ojca i Syna, czyi narodzeni z Ducha, umarli dla grzechu!

  Czyli IM wybaczono ich grzechy W TYM WIEKU!

  A skoro w TYM wieku, to oczywiście są również wybaczone w przyszłym WIEKU, czyli w 1000-letnim Królestwie niebieskim!

  Ponieważ ŻADEN niewierzący Bogu, na pewno nie będzie w 1000 Królestwie niebieskim!
 • do wszystkich
  Czyja wola spełni się?

  Czy spełni się wola Kerena, który jak szatan chce zabijać? Czy spełni się wola tych, którzy jak szatan chcą by inni męczyli się, byli w piekle...?

  Czy spełni się czytelniku twoja wola? Czy spełni się moa wola?

  NIE! Na pewno NIE! Ani twoja, ani moja wola nie spełni sie!


  Spełni się TYLKO Wola Boga!

  A Wolą Boga jest:


  (4) Który PRAGNIE, by WSZYSCY ludzie zostali ZBAWIENI i doszli DO POZNANIA Prawdy. '' (1 Tym.2:1-4)

  ''(10) Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, Który jest Zbawcą WSZYSTKICH ludzi, ZWŁASZCZA wierzących. ''(1 Tym.4:10)
 • do Kerena i innych ''JEDYNIE ZBAWIONYCH''!
  Wstyd mi za was wszystkich ''jedynie zbawionych'', bo ciągle umniejszacie Śmierć Pana Jezusa Chrystusa!

  Według was Śmierć Pana Jezusa jest okupem TYLKO za wasze grzechy!

  Wy ciągle głosicie, że Jego Śmierć NIE zbawi wszystkich (lecz TYLKO was).
  Czyli według was Śmierć Pana Jezusa Chrystusa jest niewystarczająca ofiarą za grzech świata!

  Bezrawnie przywłaszczyliście sobie Jego Śmierć!

  Wstyd mi za was!
 • @Bara-bar
  PRZYKRO PATRZEĆ JAK ODRZUCASZ MOWĘ PANA JEZUSA I APOSTOŁA PAWŁA. PRZYKRO SŁUCHAĆ JAK MÓWISZ O SPRAWACH, KTÓRE OBRAŻAJĄ NAUKĘ SYNA BOGA OJCA!

  TAK, PAN JEZUS Umarł za grzech świata. Jan nie mówi o grzechach świata lecz o grzechu świata! Tak uczy Ewangelia!

  Cytat:

  "(23) Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, (24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje ZA WAS WYDANE; to czyńcie na pamiątkę moją".

  1 List do Koryntian 11/23

  http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  Nie mam zamiaru kłócić się z Synem Boga Ojca tak jak Ty to robisz!

  Jeszcze raz:

  "To jest ciało moje ZA WAS WYDANE".

  "ZA WAS WYDANE"! "ZA WAS WYDANE"!
  "ZA WAS WYDANE"! "ZA WAS WYDANE"!

  Gdyby Zbawiciel powiedział "Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za wszystkich ludzi wierzących i niewierzących WYDANE" to bym tak napisał....

  Tak samo Apostoł Paweł w Liście do Efezjan 5 głosi, że Śmierć Pana Jezusa jest za społeczność ludzi wywołanych...

  I czy ja mam przyznać rację Tobie czy Synowi Bożemu, jak myślisz?
  Myślę, że bardziej należy słuchać Pana Jezusa Barbaro!

  Napisałaś o nas:

  "Wy ciągle głosicie, że Jego Śmierć NIE zbawi wszystkich (lecz TYLKO was)".

  Mówimy, że Śmierć Syna Bożego zbawia tylko tych, których Pan Jezus kiedykolwiek powołał i powoła no i pozwoli im wytrwać do końca!

  Nie mówimy tylko o nas! Masz jakieś złe informacje!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Bara-bar 22:47:43
  Widzisz, ja nie jestem pewien, czy nie będę stracony. Właśnie za to patrzenie na innych. Nie wiem czy przeżyję bycie w Niebie z takim Hitlerem. Hitler to oczywiście pół biedy. Ale z jakimś kapo-sadystą, co całe życie nękał innych zadając cierpienie bez powodu, lub nie zasłużenie?

  Fragment dokładnie brzmi tak: (Mt, 12, 31-32)
  31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

  Również liczę na miłosierdzie Pana, nie tylko względem siebie. Ale części pato-psycholi nie zniosę.

  A, i jeszcze jedno o czym ja i Herkules pisaliśmy - dobitniej rzecz biorąc zbawienie każdego stoi przeciwko wolnej woli danej przez Boga.
 • @k4tx
  WOLNA WOLA... BOGA OJCA!

  Napisałeś:

  "A, i jeszcze jedno o czym ja i Herkules pisaliśmy - dobitniej rzecz biorąc ZBAWIENIE KAŻDEGO STOI PRZECIWKO WOLNEJ WOLI DANEJ PRZEZ BOGA".

  *

  Czasami spotykam się ze stwierdzeniem, że ludzie posiadają wolną wolę i mogą zadecydować o swoim życiu. Mają pretensję do Pana Jezusa i Boga Ojca o to, że narzuca się im to, co mają czynić. Chcą korzystać z własnych, nawet najbardziej negatywnych założeń i ma się im nikt nie wtrącać, bo to podobno jest ich życie!
  I ci ludzie mylą pojęcia, ponieważ takie zachowanie jest anarchią a nie korzystaniem z „własnej woli”.

  Zatem człowiek myśląc, że posiada wolną wolę mówi Panu Bogu prosto w oczy: „Mogę wybrać zło!”. Otóż człowiek, nie tylko, że nie może wybrać zła ale nie ma prawa wybrać zła, ponieważ Adam na Obraz Boży został stworzony!

  Dlatego Pan Bóg od samego początku chce chronić rodzaj ludzki mówiąc: „A ja Ci radzę: Wybierz dobro”. I gdy owe dobro wybierzemy, to dla człowieka wierzącego nie jest to wykonanie własnej woli, ponieważ zostaliśmy zmuszeni do wykonania Myśli Bożej a nie naszej.

  W tym miejscu nieświadomy Czytelnik powie, że jesteśmy w takim razie niewolnikami i maszynami na poletku Zbawiciela! I taki ktoś nie będzie miał racji, ponieważ mając przez Pana Boga ustanowiony wybór, wybraliśmy Jego Poglądy. Jednak nie jest to nasza zasługa tylko Jego, dlatego, że to On, a nie kto inny pozwolił nam Jego Poglądy dostrzec. Chyba, że nazwiemy siebie żołnierzami Pana Jezusa, to wtedy jesteśmy zobligowani Rozkazem do wykonania Woli Dowódcy! Jednak wykonanie tego Rozkazu sprawiać nam będzie radość a nie udrękę!

  Gdy małemu synowi lub córce ustanowimy pewne zasady w naszym domu, to nasze dzieci muszą poruszać się tylko i wyłącznie według tychże zasad. Gdy wybiorą jedną z tych zasad myśląc, że mają do tego prawo, z uwagi na to, że mają wolną wolę, to się mylą, ponieważ te zasady wprowadzili wcześniej Ojciec i Matka!

  Powiem inaczej, by tymczasem skończyć ów czasami zawiły temat.

  Wolą Boga Ojca jest, byśmy czcili Jego Syna. Tenże Bóg Ojciec dla zbawienia ludzkości ustanowił tylko i wyłącznie Pana Jezusa. Wolą Boga Ojca jest by Syn Boży był Jedynym i Ostatecznym Pośrednikiem pomiędzy Ojcowską Chwałą a synami i córkami Adama.

  Taka Jest Wola Boga Ojca! Gdy tę Wolę Ojcowską czynimy, to nie czynimy woli swojej lecz Jego.

  A czyją wolę czynili Adam i Ewa w ogrodzie w Eden? Wydawać by się mogło, że swoją i tak, by uniknąć zawiłości, tłumaczy czasami to Biblia. Ale przecież wiemy bardzo dobrze o tym, że Adam i Ewa wybrali to, co powiedział im wąż, a nie wybrali tego, o czym poinformował ich Pan Bóg. Czy zatem dokonali swojego wyboru ustanawiając własne konsekwencje tego wyboru? Oczywiście, że nie!

  Napiszę inaczej!

  Tak w istocie wolna wola zrozumiana jako podejmowanie własnych i niezależnych decyzji, które są gwarantem naszej siły i mocy, tak naprawdę nie istnieje, ponieważ jesteśmy posłuszni lub sprzeciwiamy się woli Istot, Które wprowadziły swoje Dobre Prawa i swoje złe prawa! Istoty te już istniały zanim świat powstał i ludzie na nim będący, zatem korzystamy ciągle z Ich inteligencji, lub z ich... pokusy!

  Choć temat „wolnej woli” jest czasami zawiły i niezrozumiały, to w jakiś sposób Pan i Bóg Jezus Chrystus nam na owe zagadnienie odpowiada.

  „37 Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, 38 ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. 39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. 40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". 

  Ewangelia według Jana 6/37-40

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/6.php

  ***

  Podsumowując jednym zdaniem, powiem:

  Pan Jezus pełni Wolę Boga Ojca a człowiek wierzący pełni Wolę Boga Syna. Wolą zaś szatana jest aby ludzie, narody i języki były posłuszne jego zasadom, czyli jego woli!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/139221,wolna-wola-boga-ojca


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 02:38:16
  Kerenie, ty WIEEEEEELE wersów Biblijnych CAŁKOWICIE ignorujesz!

  DLACZEGO całkowicie ignorujesz wszystkie te wersy, które mówią o zbawieniu WSZYSTKICH ludzi, a nie tylko wierzących!

  Ja nie ignoruję żadnego wersu Biblii!

  Ty ciągle ZŁO, czyli zagładę-unicestwienie ludzi (wedle CIEBIE niezbawionych) głosisz!

  Pan Jezus mówi, że z obfitości serca usta mówią:

  ''45 Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta. '' (Łuk.6:45)

  A zatem twoje serce jest złe. Masz chorobliwą, bezbożna miłość do zabijaniia - unicestwienia ludzi!

  Mylisz człowieku osoby!

  Mylisz zabójcę z Dawcą życia i dlatego głosisz szatana-zabójcę, a nie Dawcę życia Pana Jezusa Chrystusa!

  A czynisz tak, ponieważ NIE znasz Pana Jezusa Chrysusa!
  Gdybyś Go znał wtedy takie myśli o zabijaniu-unicestwianiu ludzi nie przyszłyby ci nawet na myśl!

  DLACZEGO NIE ZNASZ PANA JEZUSA CHYSTUSA?

  Najwyższy czas, abyś wreszcie poznał Pana Jezusa Chrystusa! Abyś z faryzeusza Kerena, stał się uczniem Pana Jezusa Chrystusa!
 • @57KerenOr 02:38:16
  ''Mówimy, że Śmierć Syna Bożego zbawia tylko tych, których Pan Jezus kiedykolwiek powołał i powoła no i pozwoli im wytrwać do końca!''
  //


  Czyli głosicie własne unicestwienie.
 • @k4tx 10:06:04
  ''A, i jeszcze jedno o czym ja i Herkules pisaliśmy - dobitniej rzecz biorąc zbawienie każdego stoi przeciwko wolnej woli danej przez Boga.''
  //


  Słusznie, bo zgodnie z Biblią!

  Biblia głosi, że TYLKO Bóg ma Wolną Wolę, NIKT inny!

  Pisałam o tym kiedyś, oto niektóre moje wpisy na ten temat:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/139218,sprawa-wolnej-woli-i-przeznaczenia
  http://bar-bara.neon24.pl/post/105839,wolna-wola
 • Nadzieja
  Dziś mówi się,że to właśnie ona umiera ostatnia,a od wieków podtrzymywała ludzi przy życiu w różnych sytuacjach.
  Smutne jest to ,że właśnie tworząc fałszywą nadzieję wykorzystywana bywa przez wielu
  dla własnych korzyści grając na naiwności ludzkiej . Przykładem mogą być np. wybory i wielkie obietnice polityków jak to ludziom
  będzie się żyło lepiej jeśli to właśnie oni będą wybrani często jednak po kilku miesiącach czy latach prawda okazuje się
  zupełnie inna i cała nadzieja wyborców pryska jak bańka mydlana.

  Przykładów można podawać bez liku, ale ja chciałbym się skupić na fałszywej nadziei dawanej od wieków swoim wiernym przez wszelkiego rodzaju organizacje religijne . No wyobraźmy sobie jeśli na dzień dobry organizacje te mówiłyby swoim nowym członkom ,że żeby zostać zbawionym trzeba przestrzegać przykazań ,a jeszcze do tego muszą postępować jak prawdziwy uczeń Pana Jezusa.
  Hmmm...ilu nowych członków zdobędą ? Ilu zrezygnuje mówiąc tak się nie da...to nie możliwe ? A organizacje bez członków...wiernych...wiemy jak kończą .
  Czyż spowiedź...komunia...czyściec...ekumenia...obietnica otrzymania do 72 Hurys (islam) czy właśnie "oferowanie" zbawienia bez względu jakim człowiekiem będziemy nie jest niczym innym jak dawaniem fałszywej nadziei ?
  Jeśli by tak było to po co nam modlitwa " ...i Odpuść nam nasze winy " ? Po co w ogóle Sąd Boży i dla kogo jeśli wszyscy otrzymają nagrodę ?
  A jak się ma do tego przypowieść o 10 pannach...Sodoma i Gomora...potop ? Gdzie Sprawiedliwość Boża ? Jak ktoś wspomniał " siedzieć obok Hitlera ?!?!
  Jeśli tak by miało być to Zbawienie nie byłoby żadną nagrodą !!!

  2 List do Tymoteusza
  6 Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła.
  7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.
  8 Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia,
  a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.

  Psalm 145
  17 Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
  i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
  18 Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
  wszystkich wzywających Go szczerze.
  19 Spełnia wolę tych, którzy się Go boją,
  usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą.
  20 Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują,
  a wytępi wszystkich występnych.

  Mateusz
  21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego,
  lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
  22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą
  Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia,
  i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im:
  "Nigdy was nie znałem.
  Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

  Mówienie,że zbawiony będzie każdy człowiek to dawanie ślepej nadziei sobie lub innym dla własnych zysków...władzy...to pełną gębą liberalizm religijny by nie nazwać tego po imieniu... szataństwem .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930