Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

DLACZEGO BÓG STWORZYŁ SZATANA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I dlaczego Bóg już dawno nie zgładził tego zwodziciela, oszczercę, oskarżyciela?

Przecież to on - diabeł jest odpowiedzialny za grzech świata do Adama i Ewy do końca tego wieku - 165.aión, aiōnos... - wiek, wieku...., źle przelumaczone: koniec świata!

biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/165

biblehub.com/greek/165.htm

Takie pytania zadaje sobie wielu chrześcijan, a przecież odpowiedź jest w Biblii. Wystarczy czytać Biblię i spełniać nakazy Biblii, która naucza, że trzeba zwracać się do Zbawiciela o zrozumienie i z wiara czekać, aż Bóg obdarzy zrozumieniem.

Biblia NIE naucza, że trzeba mieć jakieś tam wykształcenie, aby zrozumieć Biblię.
WBREW przeciwnie!
Biblia mówi, że właśnie wyksztalciuchy nierozumieja nauk Pana Jezusa, bo polegają na własnym wykształceniu, na sobie (faryzeusze, sadyceusze...).
A ''prości'' ludzie rozumieją, bo nie polegają na własnym wykształceniu, nie na sobie, nie na naukach ludzkich, lecz na Bogu i dlatego CI otrzymują zrozumienie od Zbawiciela.

Ludzie nieznający/nierozumiejący Biblii tworzą różne teorie na temat szatana. Próbują na różne sposoby wyjaśnić istnienie szatana, którego nienawidzą i winią za wszystkie swe grzechy i grzechy ludzkości.

Jednocześnie próbują na różne sposoby 'usprawiedliwiać' Boga z istniejącej sytuacji (bo przecież Bóg jest Dobry...).

Niektórzy np. głoszą, że Bóg nie wiedział, że szatan będzie zwodził! Ci nierozumieja w ogóle, że tym swym 'usprawiedliwianiem' Boga, PONIŻAJĄ WszechMogącego, WszechWiedzącego Stwórcę!

Biblia naucza, że:

BÓG JEST WSZECHWIEDZĄCY, WSZECHMOGĄCY!

BÓG STWORZYŁ SZATANA-ZWODZICIELA, BY ZWODZIŁ!

SZATAN JEST TYLKO NIC NIEMOGĄCYM ANIOŁEM!

BÓG MA CAŁKOWITA KONTROLĘ NAD WSZYSTKIM, RÓWNIEŻ NAD SZATANEM!

SZATAN NIE MOŻE NIC POZA TYM NA CO BÓG SZATANOWI DOZWOLI!

TYLKO WOLA BOGA SPEŁNI SIĘ! NA TYM WŁAŚNIE POLEGA WSZECHMOC BOGA!

BÓG JEST WSZECHMOGĄCY I ON ZBAWI WSZYSTKICH LUDZI!


                                 * * *

Zauważyłam, że za każdym razem kiedy jest głoszona Ewangelia, czyli jest mowa o tym, że Bóg jest Zbawcą wszystkich, wtedy ci, którzy nie znają-nie rozumieją Biblii wpadają w wizję tunelową w której widzą TYLKO szatana i jego dzieła, czyli największe grzechy grzeszników, np. Hitlera, Stalina...

W tej swej wizji tunelowej, z klapkami - z łuskami na oczach widzą TYLKO dzieła szatana, WIERZĄ, że szatan działa zupełnie niezależnie od Boga i całkowicie wbrew Woli Wszechmogącego.

W tej swej wizji tunelowej, z łuskami na oczach widząc tylko dzieła szatana, zapominają całkowicie o tym, że nasz Stwórca jest WszechMogący, WszechWiedzący i że ma On nad wszystkim całkowita kontrolę, że wszystko dzieje się zgodnie z Jego Wola!

Ci z wizja tunelową-ci z łuskami na oczach wierzą, nie tylko w to, że szatan działa zupełnie niezależnie od Boga i całkowicie wbrew Woli Wszechmogącego, ale, że szatan zwycięży, bo większość ludzi NIE będzie zbawiona, bo tak zgrzeszyli, że Ofiara Pana Jezusa jest niewystarczająca!

Czyli oni wierzą, że Biblia kłamie i że szatan jest NIE tylko równy Bogu, lecz jest PONAD Boga!

Oni wierzą, WBREW Biblii, że Bóg NIE jest Wszechmogący, że NIE zbawi wszystkich ludzi!


                              * * * * *

Szatan jest TYLKO aniołem, TYLKO stworzeniem Boga Wszechwiedzącego, Który Stwarzając go dobrze Wiedział, że szatan jest zwodzicielem i będzie zwodził!

Gdyby Wszechmogący chciał, aby szatan nie zwodził, wtedy szatan zwodzicby NIE mógł!

Bo szatan to stworzenie Wszechmogącego Stwórcy i dlatego NIE może uczynić NIC ponadto co Wszechmogący Bóg mu dozwoli.

Szatan NIE jest równy Bogu Wszechmogącemu! I właśnie dlatego nie może działać wbrew Bogu, wbrew Woli Boga Wszechmogącemu!

Jednak w takiego nie tylko równego, lecz potężniejszego od Boga szatana wierzą Keren&co!

Oni wierzą, że jak szatan zwiedzie ludzi, wtedy Bóg jest całkowicie bezradny i nie może tych ludzi w żaden sposób ani nawrócić, ani zbawić!


Biblia mówi o szatanie, np:

'' (19) Wówczas Pan rzekł: Kto zwiedzie Achaba, króla izraelskiego, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie? Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi inaczej,
(20) wystąpił pewien DUCH i stanąwszy przed Panem powiedział:
Ja go ZWIODĘ.
Wtedy Pan rzekł do niego: Jak?
On zaś odrzekł: (21) Wyjdę i stanę się duchem KŁAMSTWA w ustach wszystkich jego proroków.
Wówczas [Pan] rzekł: MOŻESZ zwieść i to ci się uda. IDŹ i UCZYŃ TAK!'' (2 Kron.18:19-21)


''(6) Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i SZATAN też poszedł z nimi. (7) I rzekł Bóg do SZATANA: Skąd przychodzisz?
Szatan odrzekł Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.

(8) Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on.

(9) Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga? (10) Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży. (11) Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.

(12) Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego NIE wyciągaj ręki.
I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.'' (Hiob 1:6-12)

 

''(1) Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Panem, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Panem.
(2) I rzekł Pan do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odpowiedział Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.

(3) Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno.
(4) Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie. (5) Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.

(6) I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko ZACHOWAJ!
(7) Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.'' (Hiob.2:1-7)

 

                                * * * * *

 

 

'' (9) Tak, Ja jestem Bogiem i nie ma innego, Bogiem, i nikogo nie ma jak Ja. (10) Obwieszczam od początku to, co ma przyjść, i naprzód to, co się jeszcze nie stało. Mówię: Mój zamiar się spełni i UCZYNIĘ WSZYSTKO CO ZECHCE.'' (Iż.46:9.10)

'' (3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który CHCE, by WSZYSCY ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.'' (1 Tym.2:3,4)

''(10) Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą WSZYSTKICH ludzi, zwłaszcza wierzących. (11) To nakazuj i tego nauczaj!'' (1 Tym.4:10,11)

 

KOMENTARZE

 • DLACZEGO BÓG STWORZYŁ SZATANA?
  Widząc ten wpis też się zastanawiam - DLACZGO !!!!
 • @Barbaro
  Kocham czytać Twoje bzdury .5* Pozdrawiam. :)))
 • @Husky 22:21:23
  Ano czemu nie . Wygibasy są mile widziane .Salut. :)))
 • witaj Barbaro
  Keren zbanował mnie ze strachu przed kompromitacją
  pozdrawiam
 • Jaka jest różnica między posiadającymi wiedzę i jej nie posiadającymi
  Posiadający wiedzę wiedzą, nie posiadający wiedzy wierzą, że wiedzą.

  W każdej religii siłom białym (boskim, dobrym) towarzyszą siły czarne (szatańskie, złe).

  Bez szatana, czy Adam z Ewą by zgrzeszyli? Żyli by sobie w raju po wsze czasy. Gdyby nie było zła, czy Jezus miałby kogo odkupować na krzyżu?
 • ***
  Cała ta biblijna opowieść o jakimś buncie niektórych aniołów
  stawia samego Boga w dość niezręcznej sytuacji bo skoro ma być wszechwiedzący , to
  musiał o tym buncie wiedzieć , a skoro tak , to albo nie jest wszechmocny , bo by przecież do tego nie dopuścił
  albo chciał by tak się stało czyli , pomimo tego ,że zła nie musiało być , za sprawą samego Boga to zło jest
 • @roux 23:14:11
  Wygląda na to, że znów ma gorszy czas, jego "nauka" w opałach. U niego tak jest, że jak podejmie temat i wykażą mu, że się na tym nie zna, to masowo banuje, później ogłasza amnestię, bo znowu zrozumie, że zostanie mu tylko ze sobą gadać (jassy, Grzegorz), czyli trójca jednej myśli. :)
 • Watykan i III Rzesza bezbożny sojusz
  Twórcy filmu wskazują, że w mrocznym okresie XX-wiecznej historii wierni nie usłyszeli ze strony Piusa XII wyraźnych słów potępienia dla Niemców, choć potępiał dokonywane przez nich zbrodnie. Dokumentaliści zarzucają też papieżowi, że nie uczynił wystarczająco wiele dla powstrzymania Holocaustu. Nie było z jego strony oficjalnej reakcji nawet na likwidację żydowskiego getta w Rzymie w 1943 roku.
  https://www.youtube.com/watch?v=C7AA91BDKKs
 • @
  NIE PISZESZ PRAWDY BASIU!

  Twoje słowa:

  "Jednak w takiego nie tylko równego, lecz potężniejszego od Boga szatana wierzą Keren&co!
  Oni wierzą, że jak szatan zwiedzie ludzi, wtedy Bóg jest całkowicie bezradny i nie może tych ludzi w żaden sposób ani nawrócić, ani zbawić!".

  Nie masz racji ale pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...
  Raczej wierzymy w zapiski Biblijne mówiące o tym, że jedni będą zbawieni a inni nie. Ty wierzysz w zbawienie wszystkich włącznie z szatanem. Taka jest między nami różnica.

  W sprawie rouxa:

  Może gdyby wreszcie odpowiedział na pytanie to nie dostałby bana?

  Zatem może tutaj odpowie! Zagadnienie było następujące:

  "Roux, czy w chwili obecnej, teraz, według nauki Świadków... Maria i Apostołowie są w Niebie razem z Bogiem Ojcem oraz z Panem Jezusem?
  Nie chodzi oczywiście o katolickie wniebowzięcie tylko o sam fakt.

  W RAZIE CZEGO DOPOWIEM, ŻE JA JUŻ DAWNO ODPOWIEDZIAŁEM CI NA TEMAT ARCHANIOŁÓW CHOĆ W TEMACIE GRZEGORZ SŁUSZNIE KONKLUDUJE O WAŻNOŚCI SPRAW W DYSKUSJI".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @AnnaP
  ANNO, DLACZEGO PISZESZ, ŻE PAN JEZUS JEST GORSZY OD SZATANA?
  MOGŁABYŚ MI WYJAŚNIĆ DLACZEGO TAK SĄDZISZ?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Bara-bar
  TO CO PISZESZ JEST NIEPRAWDĄ!

  Napisałaś:

  //Jednak w takiego nie tylko równego, lecz potężniejszego od Boga szatana wierzą Keren&co!

  Oni wierzą, że jak szatan zwiedzie ludzi, wtedy Bóg jest całkowicie bezradny i nie może tych ludzi w żaden sposób ani nawrócić, ani zbawić!//

  Słuchaj , to co napisałaś jest KOMPLETNĄ NIEPRAWDĄ A BEZRADNA JESTEŚ TY !

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 10:33:05 biedny zagubiony kotku
  ban od Ciebie nie ma dla mnie żadnego znaczenia ;-)) - to kolejny dowód Twojego kryptowatykanizmu,
  narka
 • @roux
  UKRYTY ZWOLENNIK WATYKANU!

  Oj słabiutki z Ciebie Świadek..., słabiutki! Pisz TY już lepiej roux na temat kłamstw biskupów i księży. Może się okazać roux, że to ty jesteś ukrytym zwolennikiem Watykanu a nie ja.

  http://m.neon24.pl/f4abb7fc3bb133578daf110f837fd387,0,0.gif

  No cóż, jak zwykle u Ciebie zero odpowiedzi w temacie. No ale ja wiem, dlaczego. Po prostu w Organizacji Świadków... (o ile w ogóle w niej jesteś) NIC CIĘ NIE NAUCZONO!

  Kotek mówi: Narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:10:14
  skoro z uporem powtarzasz watykańskie brednie.., tak samo jak każdy ksiądz czy biskup ględzisz o Ewangelii, jednocześnie lekceważąc Pismo święte, z którego wybierasz tylko fragmenty pasujące do z góry przyjętego założenia, to chyba się nazywa właśnie kryptowatykanizm
 • @roux
  W TYM MIEJSCU NAPISZĘ ROUX CAŁKOWICIE SPOKOJNIE: ŻYCZĘ CI BYŚ POMODLIŁ SIĘ DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

  Jeżeli Syn Boży Zechce, to pomoże Ci zrozumieć wiele ważnych SPRAW dotyczących wiary. Być może zrozumiesz, że wreszcie powinieneś zgiąć kolana przed Synem Bożym, Którego Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu!

  Być może zrozumiesz, że skoro ludzie wierzący są Chrystusową Oblubienicą to czas wyznać bezpośrednio miłość swojemu Mężowi!

  UWAŻAM, ŻE TO DOBRE ŻYCZENIE JEST! NAWET RZEKŁBYM, ŻE BARDZO DOBRE!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux 12:15:37
  Nie tylko lekceważy Pismo św., ignorując jego treść, ale jeszcze w to miejsce apokryfy stawia na piedestał.
 • @57KerenOr 13:28:49
  Wolę słuchać mojego Pana i Króla, niż Ciebie. Do kogo modlił się Jezus Chrystus? Czy chrześcijanie są zobowiązani do posłuszeństwa wobec Jezusa?
 • @reflexión 14:08:37
  Skojarzenie z uczonymi w piśmie nasuwa się samo ;-). Bardziej precyzyjnie byłoby powiedzieć niedouczonymi.
 • @roux
  PRZECIEŻ JA BARDZO DOBRZE WIEM O TYM, ŻE TY CHĘTNIE PODZIĘKOWAŁBYŚ OSOBIŚCIE STRAŻAKOWI ZA URATOWANIE CI ŻYCIA ALE NIGDY OSOBIŚCIE NIE PODZIĘKUJESZ SYNOWI BOŻEMU ZA TO, ŻE UMARŁ NA KRZYŻU DAJĄC CI SZANSĘ ZBAWIENIA.

  http://m.neon24.pl/11ff846421750a7e267d5c9a3f31d777,0,0.png


  NIE NALEŻYSZ DO JEGO OBLUBIENICY, PONIEWAŻ OBLUBIENICA WYZNAJE MIŁOŚĆ SWOJEMU MĘŻOWI... NO ALE SKĄD TY MOŻESZ O TYM WIEDZIEĆ, SKORO DO SYNA BOŻEGO NIGDY BEZPOŚREDNIO SIĘ NIE ODEZWIESZ!?

  Oczywiście, że uczniowie Chrystusowi powinni być posłuszni Panu Jezusowi. Przecież Syn Boży przekazuje Królestwo swojemu ludowi, tak jak Bóg Ojciec Przekazał Jemu.

  Zatem badasz Pisma ponieważ wydaje Ci się, że znajdziesz w nich żywot wieczny ale do Syna Bożego przyjść nie chcesz aby mieć życie! Bóg Ojciec Syna Swojego dał aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął ale miał żywot wieczny. Nie dano ludziom znajdującym się pod niebem, żadnego innego imienia prócz Imienia Syna Bożego.

  Ten kto ma Syna ten ma Ojca. Pan Jezus jest Pośrednikiem pomiędzy Bogiem Ojcem a ludźmi no i Jest również Drogą, Prawdą i Życiem. Ale Ty w obecności Syna Bożego milczysz. On puka do drzwi Twojego serca ale Ty się nie odzywasz. NIE! Świadkowie... nie są ludźmi wierzącymi.

  A Ty jesteś Świadkiem...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:55:33
  W sytuacji kiedy mam u Ciebie bana nie powinienem z Tobą rozmawiać -
  pasuje do Ciebie określenie niedouczony w piśmie, zamiast argumentów biblijnych wolisz personalne oskarżenia.
  Wolę słuchać mojego Pana i Króla, niż Ciebie. Do kogo modlił się Jezus Chrystus? Czy chrześcijanie są zobowiązani do posłuszeństwa wobec Jezusa?

  "(1) Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów. (2) A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo!" (Łk 11:1-2 BT)

  "21) Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga, (22) i o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. (23) Przykazanie zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał." (1 Jn 3:21-23 BT)

  Nie spodziewam się, że przeczytasz przytoczone wersety, już nie mówiąc o ich zrozumieniu. Na tym kończę rozmowę z Tobą.

  Miłego dnia
 • @puuuq 00:21:13
  Słuszna uwaga.
  A to dlatego, że Biblia naucza, że Bóg NIE poddał nas niczemu, z czego On Wszechwiedzący, Wszechmogący uratować/zbawić/wybawić nas nie może!
 • @Witkacy 01:51:45
  http://bar-bara.neon24.pl/post/129590,podziekujmy-papiezowi

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128899,maria-i-maryja
 • @57KerenOr 10:33:05
  NIE PISZESZ PRAWDY ADASIU/KERENKU

  Ty WBREW Biblii, WBREW JEZUSOWI CHRYSTUSOWI głosisz królestwo w którym będą TYLKO tacy jak ty - czyli niemiłosierni, nie miłujący bliźnich EGOIŚCI- i cieszysz się z tego, że TYLKO WY - egoiści będą zbawieni!
  Podobnie do ciebie wierzy egoista 60grzegorz, egoista jassy!

  Ja miłuje Boga i bliźnich i dlatego ja do takiego głoszonego przez WAS królestwa egoistów nie chcę! Dla mnie przebywanie w takim królestwie byłoby PIEKŁEM!

  Ja wierzę we Wszechmogącego Boga, a nie w wasze brednie!
 • @60grzegorz 10:43:27
  Jeśli tak, to napisz jak ty wierzysz!
  Napisz KOMU ty wierzysz!

  Czy wierzysz we Wszechmogącego Boga, Który może wszystko, czy też w takiego, który nie może i dlatego nie zbawił swoich stworzeń-nas ludzi!

  Masz twój blog, więc PISZ!
 • @Bara-bar 19:26:27
  Czyli stworzył zło tylko po to by nas od niego uchronić ? :))))
  to bez sensu
 • @Bara-bar 20:23:12
  Bóg stworzył aniołów i dał im wolną wolę.
  Jeden się zbuntował.

  Stworzenie aniołów to nie to samo co stworzenie zła wcielonego.
 • @puuuq 17:56:14
  Typowa (czyli płytka, pozbawiona logiki...) reakcja ateisty. :(((

  Gdyby tak było jak ty piszesz, WTEDY byłoby to bez sensu.
  Jednak tak wcale NIE jest!
  Ja wcale tak nie głoszę, bo Biblia ta nie głosi, więc nie zmyślaj!

  ZACZNIJ czytać Biblię i czytając MYŚL puuuq!
  Puuuq MYŚL !

  Ciekawe jest to puuuq, że lubisz krytykować innych, sam NIC w temacie nie głosząc.
  W tym temacie zioniesz pustką puuuq!
 • @Jasiek 00:04:58
  Biblia tak NIE naucza.
 • @Bara-bar 22:17:00
  Bardzo mi się podobają te wasze sprzeczki z Kerenem, Grzegorzem czy Jassy. Są one na dość wysokim poziomie i to jest budujące. Jednak nie wydaje mi się Basiu, że Bóg wybaczy Szatanowi. To niemożliwe. Nie jest dla mnie możliwe, że Szatan choćby ukorzył się przed Bogiem, zasiądzie razem z ludźmi sprawiedliwymi w niebie. To niemożliwe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930