Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6955 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

Judasz, Hitler..., i Bóg

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bóg jest WszechMogący i ma Wolną Wolę

 A to znaczy, że nic, absolutnie nic nie dzieje się wbrew Jego Woli. Bo jeśli coś działoby się wbrew Jego Woli, to znaczyłoby to, że On nie jest ani Wszechmogący, ani nie ma On Wolnej Woli.

Skąd zatem Szatan, Judasz, Stalin, Hitler?

Bóg w Biblii odpowiada skąd.

Biblia mówi, że każda władza pochodzi od Boga (Rzym.13)!

Każdy z nas wie, że nie wolno kraść, zabijać, krzywdzić...
Każdy z nas to doskonale wie!

Co zatem stanie się ze mną, kiedy ja zacznę kraść? Ściągnę na siebie konsekwencje prawda?

KOMENTARZE

 • Władzę nad światem dostał szatan
  Władzę nad światem dostał szatan.
  ,,Wszelka władza pochodzi od Boga", autorem tego stwierdzenia jest samozwańczy, trzynasty ,,apostoł", faryzeusz i uczony w Piśmie, Paweł aka Szaweł aka Saul.

  Królestwo Boga jest nie z tego świata.
  Chrystus przed zakończeniem swojej misji ostrzegał: nadchodzi pan tego świata. Czyli jego działanie wzmogło się wtedy, albo nadane mu zostały prawa. Nasze, ludzi, życzenie było wejść z nim w układ, odrzucając ostrzeżenie Boga. Poznajemy co to zło, tym nas skusił.
  Chcieliśmy to mamy.
  Skoro Bóg jest autorem X przykazań, to warto się ich trzymać. Ostatecznie decyduje wolna wola, którą otrzymały stworzenia, tak anioły jak i ludzie. Świat zwierząt też wydaje się w nią wyposażony.
 • @Oracz 03:10:34
  Ciekawe skąd tyle pewności przy pisaniu bzdur.
  Jak ci katolicy wszystko dokładnie wiedzą co się działo przed 2000 lat..
  Boga nikt nigdy nie widział a oni z wielką pewnością wiedzą co Bóg chciał czego nie chciał, jakie miał zamiary...co zrobił...
  Takiej wiedzy nie ma nawet żona o mężu... i odwrotnie...
  A skoro tak to ... fantazjują, czyli okłamują nas swoją pozorną pewnością" wiedząc doskonale że g..no wiedzą...a wszystko to wymysły dla pożytecznych idiotów.

  Dzisiaj nauka (logika) wie, udowadnia że na kłamstwie na fałszu nie da się zbudować, implikować prawdy (iloczyn logiczny).
  Nauka to wie .. ale pożyteczni idioci nie mają o tym pojęcia...
  a pewnie i wielu krzewicieli "prawdy" opartej o zmyślane, wymyślane na bieżące potrzeby argumenty.
 • @Oscar 08:22:15
  Katolicy?
  Cóż za niezrozumienie tematu!
  Katolicyzm założony został przez Władcę Rzymu (Imperium Rzymskiego) i z Bogiem nie ma nic wspólnego, czego dowodem jest m.in dzisiejsze pogańskie święto płodności, z zającem i jajkiem jako atrybutami płodności!
  Katolicy w ogóle:

  a) Nie wierzą w Boga
  b) Jeśli jednak wierzą to: nie wierzą Bogu
  c) Lekceważą tych, którzy im czytają z Biblii o Bogu. (Nie znają natury Boga, bo sami Biblii nie czytają. Dali sobie wmówić katabasom, że na to są zbyt głupi - stąd ,,parafianie", patrz tutejszy bloger ,,Jan Paweł" wypalił, że jedynie Rzym ma prawo czytać i interpretować Pisma z Biblii)

  Ja wiem co to są proroctwa, bo DOŚWIADCZYŁEM tego zjawiska.
  Żeby jednak nie być podejrzanym o urojenia, zamim sam tego doświadczyłem, to okazało się, że pewna kobieta z którą się związałem jest jasnowidzem.
  Sądzę, że gdyby nie to, to sam bym sobie nie poradził ze swoimi doświadczeniami. Tak żyje współcześnie człowiek, że wyklucza możliwość takich zjawisk i prędzej posądzi samego siebie o chorobę umysłową.
  Jak się potem dowiedziałem z rozmów z innymi chrześcijanami, zjawisko jest im znane (jasnowidze), lecz korzystanie jest zabronione przez Boga (wiele razy w Biblii ten zakaz występuje). Dla mnie było to piorunujące doświadczenie. Zrazu pomyślałem, że w Biblii może być spisana prawda, i że to zjawisko to musi być sztuczka szatanska. Lecz dziesiątki tysięcy ludzi korzysta z tego źródła, nie zdobywając się na jakąkolwiek refleksję.

  Gdyby nie istnienie TEGO ŹRÓDŁA, prawdopodobnie żadni wolni mularze nie zrobiłoby takiej kariery światowej.
  Na tym polega tajemnica tajnych stowarzyszeń i najwyższych sfer KRK, mają kontakty z tym źródłem. Dlatego w Watykanie śpiewają pieśni lucyferowi, nie na przekór paniom w beretach z moheru! Tylko na życzenie tego źródła i za uczynienie ich władcami ziemi. Patrz: temat mamony. Kościół jest biedny jak mysz! Ciągle musi żebrać, pomimo iż np jest właścicielem firmy Beretta i dziesiątek innych!

  https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  Zresztą panie w beretach z moheru, rabanu z tego tytułu nie robią, a co bystrzejsi, udają wtedy owe przysłowiowe baby. Np taki Repsol. Inni chcą temat zamilczeć na śmierć.

  Biblia mówi, że Bóg jest tym, który niweczy wizję wróży.
 • @Oracz 09:10:36
  "Polsat News informuje, że Monika Niedźwiecka oraz Mateusz Goździkowski w ramach protestu podczas święcenia pokarmów włożyli w kwiaty dwie tęczowe flagi. Proboszcz miał je podrzeć. Kiedy Goździkowski przyznał podczas wymiany zdań, że jest gejem, ksiądz miał powiedzieć mu, że jest osobą zboczoną i powinien się leczyć. Miał też krzyczeć do parafian, że za przerwanie nabożeństwa, dwójka może „pójść siedzieć na 5 lat”. Całe zajście Niedźwiecka i Goździkowski mieli nagrać. W końcu duchowny wyprosił ich z kościoła, popychając ich w kierunku wyjścia. Duchowny miał zabrać im telefon i pójść do zakrystii. Zdecydowali się zawiadomić policję.

  Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, ksiądz oddał telefon, jednak nie było w nim karty sim i karty pamięci. Według relacji Niedźwieckiej i Goździkowskiego policjanci mieli stwierdzić, że „ksiądz na pewno ich nie ukradł”.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/p%c5%82ock-awantura-w-ko%c5%9bciele-ksi%c4%85dz-mia%c5%82-powiedzie%c4%87-do-geja-%c5%bce-%e2%80%9ejest-zboczony-i-powinien-si%c4%99-leczy%c4%87%e2%80%9d/ar-BBW8uoe?li=BBr5MK7&ocid=SL5MDHP
 • @Oracz 09:10:36
  Termin "jasnowidzieć" to starożytne stwierdzenie że ktoś ma po prosty znacznie wyższy iloraz inteligencji... i trafnie odpowiada na pytania na które prości ludzie nie potrafią odpowiedzieć.

  W przeszłości "jasnowidzem", "magiem" był "kapłan" który potrafił przewidzieć zaćmienie słońca... jasnowidzem był ktoś kto potrafił przewidzieć pogodę (robił to w oparciu o jednoznaczne objawy w otoczeniu),
  ludzie byli prości niekumaci i każdy bardziej kumaty "jasno widział".

  Na tym tle pojawili się oczywiście oszuści chcący też dorobić na "jasnowidzeniu" były dwie techniki oszukiwania.. jedna to zwykle kuglarstwo...a druga to przewidywanie przyszłości tak odległej że nie do zweryfikowania...

  Jasno widzieć znaczy po prostu rozumieć i wyciągać logiczne wnioski.
  Dla laika jasnowidzem jest ekspert komputerowy ..
  dla kobiety jasnowidzem jest mechanik samochodowy...
  dla większości jasnowidzem jest dobry lekarz albo psychiatra...
  w przeszłości zdolny chemik był "magiem" a gdy zapowiadał efekty swoich "czarów" .. to był "jasnowidzem".
  jasnowidzami są ludzie z syndromem sawanta.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sawant

  Warto wczuć się w mentalność prostego średniowiecznego albo i wcześniejszego np biblijnego człowieka by wyczuć jak on mógł widzieć otaczający go świat.
  To nie świat był inny (pełen Bogów, rarogów, hybryd...cudów na kiju) to tylko jego postrzegania było inne z powodu innego poziomu nauki i edukacji... to również dowód na znaczny rozwój fantazji ówczesnych ludzi wyprzedający znacznie ich wiedzę naukową, realną.

  Dzisiaj tak mają dzieci.. one żyją w krainie fantazji...
  Dawniej ludzie umierali młodo ... czyli większość dawnej populacji w dzisiejszych standardach to dzieci ...oraz ich fantazje...
  a dorośli to duże dzieci zwłaszcza ci niewykształceni...czyli niemal wszyscy w dawnych czasach.

  Dzisiaj to już wstyd prezentować filozofie na poziomie ludzi sprzed 2000 tys lat... ale i dobry biznes... pożytecznych idiotów nie brakuje... zwłaszcza że można ich sobie zaprogramować od przedszkola zaczynając...
  i .. biznes się kręci.
 • @Oscar 10:27:28
  Żadne racjonalne myślenie, nie jest w stanie tego zjawiska opisać.
  Sam byłem z tych, którzy mieli wiele do powiedzenia, dopóki sam nie doświadczyłem.
  Zresztą, ja dzięki temu zjawisku uniknąłem nożownika, ale już moi znajomi którzy zignorowali ostrzeżenia, nie mieli tego szczęścia.

  A wracając do tematu katolików, katolicy Biblii nie pisali, bo Pisma powstały przed założeniem KRK. Jedynie mieli wpływ na dobór Pism, ,,ojcowie kościoła". Później zakazali Biblii w ogóle, pod karą śmierci w mękach. Chętnie ją wykonywali, i to nie bacząc na okoliczności, np Jan Hus. Znaczy się: dobieranie Pism okazało się zabiegiem niewystarczającym.

  Pozycja: wiem i tak lepiej, więc się wypowiem, oznacza przyznanie się do niewiedzy.
 • Są tylko Dwa Przykazania od Stwórcy Wszystkiego - naszego Ojca:
  .


  Mt 22,34-40,


  34 Lecz gdy usłyszeli Faryzeuszowie, że zawarł usta Saduceuszom, zeszli się wespół.
  35 I spytał go jeden z nich, zakonnik, kusząc go i mówiąc:
  36 Nauczycielu! które jest największe przykazanie w zakonie?
  37 A Jezus mu rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej.

  38 To jest pierwsze i największe przykazanie.
  39 A wtóre podobne jest temuż: Będziesz miłował bliźniego twego, jako samego siebie.


  ! ! ! ! ! ! !


  40 Na tych dwóch przykazaniach wszystek zakon i prorocy zawisnęli.


  ! ! ! ! ! ! !  Bogumił Boguchwał
 • @Oracz, faryzeusz i uczony w Piśmie, Paweł aka Szaweł aka Saul-Bolek, był zboczeńcem i zbrodniażem, i był oczywiście łgażem
  .

  Saul-Bolek, tak samo jak Bolek-Wałęsa, oraz KACZORY Donald Tusk, Tramp lub Kaczyński, był żydowskim AGENTEM ŻYMU.

  Więc jego zadaniem było najpierw wymordowanie chrześćjan, a jak to sięnie nie udało, to zwiedzenie wyznawców nauk Chrystusa i całkowite zniszczenie chsześćjaństwa.
  Co ŻYMOWI/V-ATYKANOWI prawie człkowicie się udało.
  (V - piąta kolumna)  Bogumił Boguchwał
 • Chrystus: "Królestwo moje nie jest z tego świata." - Co Biblia mówi o wolnej woli? Czy Bóg wszystkim kieruje?
  .


  Biblijna odpowiedź

  Cudowny dar wolnej woli


  Stwórca uczynił nas Wolnymi ! ! ! ! ! ! ! !


  CHCĄC pojąć, dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia i jak im zaradzi, musimy zrozumieć, jak nas uczynił.

  Nie poprzestał na zwykłym połączeniu ciała i mózgu. Stworzył nas ze szczególnymi właściwościami intelektualnymi i emocjonalnymi.

  Istotną częścią naszej sfery umysłowej i uczuciowej jest wolna wola. Bóg obdarzył nas bowiem swobodą wyboru. To doprawdy cudowny dar od Niego.  Zostaliśmy obdarzeni przez Boga wolną wolą — możliwością samodzielnego podejmowania decyzji.

  Ani Bóg, ani przeznaczenie nie rządzi naszym życiem. Zobaczmy, czego uczy Biblia.

  Bóg stworzył ludzi na swój obraz (Rodzaju 1:26).

  W przeciwieństwie do zwierząt, które kierują się głównie instynktem, przypominamy Stwórcę pod względem zdolności do przejawiania takich cech, jak miłość i sprawiedliwość.

  I podobnie jak Bóg mamy wolną wolę.


  Mamy kontrolę nad swoimi emocjami i możemy w znacznej mierze wpływać swoje postępowanie na swoją przyszłość.

  Biblia zachęca, byśmy ‛wybrali życie, słuchając głosu Boga’, czyli przestrzegając Jego przykazań (Powtórzonego Prawa 30:19, 20).

  Propozycja ta byłaby bezsensowna, a nawet okrutna, gdybyśmy nie mieli wolnej woli. Bóg nie wymusza na nas posłuszeństwa, tylko życzliwie nas uprasza: „O, gdybyś tylko zważał na moje przykazania! Wtedy twój pokój stałby się jak rzeka” (Izajasza 48:18).


  Nasze sukcesy i porażki nie są zrządzeniem losu. Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy ciężko pracować. Biblia mówi: „Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą” (Kaznodziei 9:10). Oznajmia też: „Plany pilnego z całą pewnością przynoszą korzyść” (Przysłów 21:5).


  Wolna wola to cenny dar od Boga, ponieważ pozwala nam kochać Go ‛całym sercem’ — z własnej chęci (Mateusza 22:37).


  Czy Bóg wszystkim kieruje?


  Biblia uczy, że Bóg jest wszechmocny, to znaczy, że Jego mocy nikt ani nic nie ogranicza (Hioba 37:23; Izajasza 40:26).


  Nie używa On jednak tej mocy, by wszystkim kierować. !!!!!!!!!!


  Na przykład w Biblii napisano, że przejawiał panowanie nad sobą względem starożytnego Babilonu, wroga swojego ludu (Izajasza 42:14).

  I podobnie dzisiaj toleruje osoby, które korzystając ze swej wolnej woli, wyrządzają innym krzywdę.

  Ale nie będzie tak postępował bez końca (Psalm 37:10, 11).  Dlaczego cenimy sobie wolną wolę?

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101992004#h=3  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar " Dzisiaj nauka (logika) wie, udowadnia..." - No właśnie, co wie??????
  .


  https://timedotcom.files.wordpress.com/2016/05/hiroshima.jpeg

  http://bi.gazeta.pl/im/82/76/10/z17262722V,Patrzac-na-te-fotografie-Placu-Napoleona--dzis-Pow.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/df/Most_Poniatowskiego_Komunikacja_miejska_w_powojennej_Warszawie.jpg/1280px-Most_Poniatowskiego_Komunikacja_miejska_w_powojennej_Warszawie.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar - Oto dzieła "najwibitniejszych" reprezentantów dzisiejszej nauki (oczywiście nie logiki). - Smutna prawda o "EXPERTACH".
  .


  https://www.hakaimagazine.com/wp-content/uploads/header-oil-spill-mythology.jpg

  http://yourhistoryhaven.com/wp-content/uploads/2015/12/14504733161464-disaster.png

  https://www.ethicalinvestment.com.au/wp-content/uploads/smog.jpg

  https://list25.com/wp-content/uploads/2013/04/garbage-pat.png

  https://frontera.net/wp-content/uploads/2016/08/ivory_coast.jpg

  https://www.askaprepper.com/wp-content/uploads/2019/02/4-Ways-to-Keep-Monsanto-Out-Of-Your-Backyard-2-890x395_c.jpg

  https://www.naturalpedia.com/wp-content/uploads/sites/292/2017/11/Pesticide-Spray-Agriculture-Farm-Farmer-Fertilizer-Field-e1497371283639.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar - Czy potrafisz na tych zdjęciach odróżnić to Dzieło Stwórcy od dzieł naukowców - asów twojej "logiki"?
  .

  https://static.webshopapp.com/shops/008525/files/111326123/chemtrails-before-during-after.jpg


  http://stateofthenation2012.com/wp-content/uploads/2017/02/chm3.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar możesz podać imię twgo logicznego naukowca - nowoczesnego konstruktora tych biologicznych maszyn ??
  .


  https://molokinicrater.com/wp-content/uploads/2018/05/molokini-fish.jpg

  http://media.gttwl.com/attachments/global/1406311694_large.jpeg


  https://www.crowdfunder.co.uk/uploads/projects/96235.jpg

  https://www.yves-rocher-fondation.org/wp-content/themes/yvesrocher-2018/img/bg-home-photo-peuple-nature.jpg

  https://news.nationalgeographic.com/content/dam/news/2017/02/10/book-talk-nature/01-book-talk-outdoors-nature-neuroscience.ngsversion.1487331004800.adapt.1900.1.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @
  Hitler był wytworem chrześcijaństwa i ich chorego patriotyzmu (ja jestem polką, a ja niemką, a ja rosjanką, angielką..., ).

  Oni chrześcijanie doskonale wiedzieli i wiedzą, że Bóg mówi: NIE zabijaj, a jednak zabijali i nadal zabijają!
  Chrześcijanie jeździli i dalej jeżdżą do innych krajow i kontynentów zabijać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930