Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 6957 komentarzy

Bar-bara

Bara-bar - ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

POROZMAWIAJMY BOGU LOTNA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z tym co napisałam, odpowiadam notką, bo jak napisałam: '' temat ważny i nie ty jedna tak myślisz''.

 

Najpierw zacytuję wpis na który odpowiadam. Lotna napisała:
 
''Jeśli czytałaś Stary Testament, to faktycznie jest się czego bać;
oni wierzą, że Jahwe i Najwyższy Stwórca to ta sama Osoba, podczas gdy Jahwe, podobnie jak Allah, jest bogiem wojny, nienawiści i zemsty. 
Z kart Biblii wynika bardzo jasno, że Jahwe nie jest Miłością.''
 
 
Ponieważ wiem, że wieeeelumyśli o ''Bogu Starotestamentowym'' podobnie do Lotnej, odpowiadam wszystkim.
 
Czyli odpowiadam tym, którzy nie mają problemu z Nowmy Testamentem, lecz tylko Starym.
 
To jest WIEKI temat, więc na pewno nie skończy się na tym wpisie.
Na pewno będę kontynuowała w komentach.
 
 
Rzeczywiście człowiek, który po raz pierwszy czyta Stary Testament, może doznać szoku.
 
 
Ale jeśli znasz czytelniku Nowy Testament, to wiesz, że napisano, że BEZ Chrystusa NIJAK nie zrozumiesz co napisano Starym Testamencie, bo w Nim opada zasłona:
 
'' 12 Żywiąc przeto taką nadzieję, z jawną swobodą postępujemy, 13 a nie tak, jak Mojżesz, który zakrywał sobie twarz, ażeby synowie Izraela nie patrzyli na koniec tego, co było przemijające. 
14 Ale stępiały ich umysły. 
I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. 
15 I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. 16 A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada'' (2 Kor.3:12-16)
 
 
Zatem Lotna i czytelniku myślący o Bogu podobnie, czy jesteście jak synowie Izraela z zasłoną?
Czy wasze umysły stępiały i gdy czytacie Mojżesza zasłona spoczywa na waszych sercach?
 
Czy też jesteście tymi, którzy wierzą w Chrystusa? czyli BEZ zasłony na SERCACH, bo w Chrystusie, a nie w was, nie w waszym myśleniu OPADA zasłona?
 
 
Czy czytelniku myślący o Bogu Starotestamentowym jak Lotna, potępiasz tak samo wojny światowe?
 
Czy mówisz: Polacy służyli bożkowi wojny, kiedy hitlerowców zabijali?
 
Komu Polacy, Niemcy, Rosjanie wierzyli zabijając siebie nawzajem, w wojnach?
 
Czy bożkowi wojny? Czy Panu Jezusowi Chrystusowi?
 
Co zrobicie, jeśli jutro jakiś tam wróg napadnie Polskę?
 
Czy będziecie zabijać wroga?

KOMENTARZE

 • Po cóż się ograniczać bo boga JEDNEGO NARODU?
  W czym Jahwe jest prawdziwszy od Zeusa, Kronosa, Posejdona, Wielkiego Manitou, Thora, czy naszych, słowiańskich bogów - np. Trygława, Peruna, Świętowita? Nasi są równie prawdziwi, a mniej odrażający moralnie - i nie stanowią pomostu dla wciskania nam obcych i wrogich nam idei.

  Co do prawdziwości żydowskich bóstw - Jahwe został __wymyślony__ przez sprytnego bandytę Mojżesza w celu terroryzowania Żydów. Było to Mojżeszowi potrzebne do realizacji jego celów politycznych. Teza o wybraństwie, usprawiedliwianie czystek etnicznych "wolą bożą" to elementy prymitywnej inżynierii społecznej - prostackiej, ale skutecznej. Armia fanatyków religijnych pędzona strachem przed karą bożą, motywowana wizją nagrody na tamtym świecie, spajana bujdami o wybraństwie ("Gott mit uns") to idealne narzędzie podboju. Mahomet, prymitywny pedofil i zoofil, skopiował metody Mojżesza.

  Jeśli już o Jezusie mowa, to kim jest człowiek podający się za syna boga, który nie istnieje, bo został wymyślony na poczekaniu przez bandytę-Mojżesza by manipulować Żydami? Kim jest człowiek, który podając się za syna bożego wyłudza wikt i opierunek, tworzy sektę, która funkcjonuje na zasadzie komuny żyjącej z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży majątków przez kolejnych zwerbowanych członków? Dodajmy, że nowi członkowie sekty porzucają swoje warsztaty pracy i źródła utrzymania, by podążać (DONIKĄD) za swoim GURU.

  Pomijam już to, że żydowska mitologia, także ta dopisana po śmierci Jezusa jest tak wewnętrznie sprzeczna, że można z niej wyciągać dowolne wnioski, wskutek czego spory o naturze zmyślonego Jahwe czy Jezusa-uzurpatora nie mają żadnego sensu.

  Droga autorko, doprawdy nie ma Pani nic lepszego do roboty, niż zastanawiać się publicznie "ile żydowskich diabłów mieści się na ostrzu szpilki"?
 • Lotna ma rację! YHVH, zwany Yehowah (エホバ, Ehoba) lub Yahweh (ヤハウェ, Yahawe jest Szatanem, który jest jedynym królem całej Ziemi!
  .


  YHVH, zwany Yehowah (エホバ, Ehoba) lub Yahweh (ヤハウェ, Yahawe) Nie jest miłującym, sprawiedliwym, łaskawym, DAJĄCYM życie, Stwórcą, lecz JEST bogiem śmierci, mściwości, nienawiści, ... i złodziejstwa - JADOwitości!  - YHVH nie leczy tylko ZSYŁA CHOROBY, KATASTROFY - Nieszczęścia!  - YHVH jest twórcą trupów, i wszelkiej CIEMNOŚCI !!! -- Nie ma w nim JASNOŚCI !!!  Bogumił Boguchwał
 • @Światowid Litery (J) nie ma w łacinie! Litera (J) ma 300 lat, a więc wyrazy Jude, Jew, Jesus zostały zmyślone 1700 lat po
  .
  Niejaki Jesus Chrystus, nie miał na imię Jesus i nie urodził się na ziemi Canaan (Palestynie, Libanie, Egipcie).


  Egipt to nazwą grecka na Kemet, tak jak Zeus jest egipską na sueZ.  Żyd, Żyt, Żebrak, krzy-ŻAK, Rzyd, określają ŻYM-ianina = RZYM-ianina !


  żyd = jude = jew = ROMAN-ow.

  sprawdź znaczenie:

  JUD-E
  JUD-EO
  JUD-AS
  JUD-ICIAL
  JUD-GE
  JUD-GE-MENT
  JU(d)-RISDICTION  JEW
  JEW-ISH

  JEW-EL,
  JEW-EL-ler
  JEW-EL-ry


  JUV-E-Nile


  JUB-EL = JUB-(i)ELe-usz = JUB-enalia = JUW-enalia = JUDE-nalia = BAAL.

  j-UB-ek


  Bogumił Boguchwał
 • @Światowid 00:54:13
  " Jahwe został __wymyślony__ przez sprytnego bandytę Mojżesza w celu terroryzowania Żydów. Było to Mojżeszowi potrzebne do realizacji jego celów politycznych."

  Oj tam, oj tam.
  To żydowscy kapłani wymyślili Mojżesza i nadali mu stosowne atrybuty.
  "Wymyślili" w tym sensie, że stworzyli postać mityczną i przypisali jej sprawstwo wielu zdarzeń, gdy był to jakiś legendarny chłopek-roztropek.

  Ale taka jest cała Biblia. Może tylko razić głupota tych, którzy wierzą, że to "słowo boże", o czym ich pouczają w czasie każdej mszy "przewodnicy duchowi".
 • Napisałam notkę do Lotnej,
  a skomentowały NIELOTY odpowiadając nie na temat notki, lecz rozprawiając na temat żydów o których przecież mowy w Biblii NIE ma.

  W Biblii jest mowa o Abrahamie, Izraelitach, Judejczykach, narodach.., ale o żydach/Żydach mowy w Biblii nie ma.

  Tłumacze biblijni wpisali co prawda w miejsce hebrajskieg słowa 3063. Yehudah i greckiego słowa 2453.ioudaios słowa Żyd/żyd (niekonsekwentnie zresztą), no ale notka nie dotyczy tłumaczenia słów 3063. Yehudah i 2453.ioudaios.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930